Mida ma sünnipäevaks Esileedilt soovin? – a mida henry teeb?

Mida ma sünnipäevaks Esileedilt soovin?

20.03 2019

Mul on veel kõigest 10 päeva jäänud nautida noorust, mida 37 elatud aastat pakkuda võib. Nüüd saab läbi see muretu lapsepõlv ja on aeg täiskasvanuks hakata. Esileedi juba nagu alati paanitseb et mida mulle sünnipäevaks kinkida. Ta pole siiani aru saanud, et sel päeval on mulle ainult üks kingitus oluline. Isegi paljud mu lugejad teavad, mida ma selleks päevaks tahan. Kirjutage kommentaar, kui te teate! 

Aga Esileedi ei usu. Ta arvab, et see on natuke liiga kergelt ära laskmine ja sünnipäevakingitus eeldaks palju enam panustamist. Minu puhul tõesti mitte. Minule on oluline vaid see, et kui keegi midagi kingib, siis ta mõtleb kinkides minu peale. Isegi kui mulle mingil põhjusel kingitus ei meeldi, aga ma näen, et keegi on kasvõi hetkeks minu peale mõelnud, on see suurepärane kingitus. Ehk siis ka see kink, mida ma Esileedilt ootan, on ju rohkem sümboolne. See on pigem meeldetuletus, et ma olen piisavalt oluline, et minu nimel hetke vaeva näha. Nii et Esileedi – meil on nagunii ühine rahakott ja Kogumispäeviku raames ärme osta asju lihtsalt ostmise pärast. Tehke mulle vahva hommikune äratus ja siis võiks teha perekondliku nädalase puhkuse kodust eemal. Ilma minuta. Nali. Või kas oli? Aga sinna on 10 päeva aega. Pidin selle lahti kirjutama, et Esileedi maha rahustada.

Eile oli meil Esileediga vastasseis. Iga kord kui lapsed laua taga on, siis ei liiguta nad enda tooli lauale lähemale, vaid tõmbavad laua. See tähendab, et kellestki, kes vastas istub, läheb laud kagemale ja siis hakkab ta seda enda suunas sikutama ja nii iga kord. Loomulikult avaldab see mõju. Meie köögilaud oli aastatega lombakaks jäänud. Vaikselt, ükshaaval olid seda kooshoidnud kruvid logisema hakanud, kuni hakkasid ka välja pudenema ning eile hommikuks oli seis, kus lauda koos hoidnud kaheksast kruvist oli alles jäänud vaid üks. Ma teadsin, et laud vajab putitamist. See on meie söögilaud ju. Ega ma pime pole. Olin ka mitu korda laste peale käratanud, et laud on nii logu, et palun ärge toetage selle peale kuni ma selle ära parandan. Eile segas aga Esileedi julmalt minu tööd ja teatas kurjal häälel, et kui ma kohe lauda ära ei paranda, siis ta teeb seda ise!

Ma ei tea, mis selles ähvarduses on, aga ma olin nagu püssikuul teiselt korruselt all ja vähem kui 10 minutiga oli me laud kindlatel jalgadel koos uute kruvidega. Asi siis mille kallal tänitada. Ma ütlesin ju, et ma teen selle ära. Aga ei, tema peab seda iga paari nädala tagant meelde tuletama. Mulle tegelikult meeldib asju parandada kui need päris põrandal ei asu. Ma olen küll 37 aga mu alaselg tekitab vahel tunde, et need numbrid on vales järjekorras. Seega madalaid tegevusi ma hetkel väldin. Ei ole ma oma selga siiani korda saanud. See on minu prioriteet number üks praegu, sest ei lase see mul ei istuda ei astuda. Kindlasti on üheks eelduseks kaalu vähendamine ja seljale harjutuste tegemine. Kuigi haige seljaga seljaharjutusi teha ei ole üldse mõnus ajaviide.

Muide, äkki te olete märganud, et mu blogil on siin paar kuud olnud ka reklaamid. Püüdsin panna selliselt, et nad võimalikult vähe häiriksid, mis ei ole vist eriti hea strateegia. Sest kui neid ei ole näha, siis nende peale ka keegi ei klõpsa, mis tähendab, et ka mina ei saa ka pea mingit tasu. Tasu arvestatakse siiski kliki pealt ja kui te näetegi endale huvipakkuvat reklaami, siis võite julgelt lähemalt uurida!

Hetkel ma olen mõistnud, et ma teenin keskmiselt 1 euro iga tuhande lugeja kohta (1 sent 10 lugeja kohta) ja kui blogi postitust loeb keskmiselt 3000-7000 inimest, siis ma teeningi iga postituse pealt 3-7 eurot. Kuigi see ei pea eriti paika. Eelmisel nädalal oli postitus, mida luges 5000 inimest, aga mulle kogunes paar senti üle kahe euro. Eesti on lihtsalt väike ja meie keelt ei räägi just eriti paljud inimesed, seega ka need summad reklaamide kuvamiselt on pea olematud. Ma ei tea kui suur vahe on klikil ja kuval, aga nii ma olen aru saanud, et klikkimine pidi olema palju tõhusam. Seega loodan ma, et reklaamid, mis blogisse satuvad, teid ka kõnetavad.

Need olid paar asja, mis ma tahtsin öelda. Esiteks Esileedile avalikult, et ma tõesti ei oota kingitust lisaks sellele, mida ma igal aastal ootan. Teiseks seda, et kui ma luban, siis ma teen ka ära! Ja kolmandaks, et kui keegi mõtleb, et kuidas saaks tema täna midagi head teha, siis alati kui sa mu lehele satud ja sul ei ole reklaamiblokeerijat peal, siis uuri julgelt kommertsteadaandeid, kui need sind kõnetavad 🙂 . Loodan, et kõnetavad.

Mis te siis arvate, mida ma enda sünnipäevaks Esileedilt ootan? Ja pealegi soetasin ma niigi blogi tarbeks enda fotokale uue objektiivi ning meie pere suur sõber Telia andis mulle mängimiseks uue Samsungi telefoni. Ehk mul on kingitused täitsa olemas. Väljas võiks mõni värv peale beeži ja halli veel tänavapilti tulla, saaks oma uute “mänguasjade” võimalusi vingemalt ära kasutada. 

Eelmine postitus Järgmine postitus

15 kommentaari

 • Mariliis

  20.03.2019 at 10:24

  Kausitäis kooritud kiivisid, lihtne! 😀

  1. Henry

   20.03.2019 at 23:48

   onju 🙂

 • Kristel

  20.03.2019 at 10:31

  Kooritud kiivid!!!!

  1. Henry

   20.03.2019 at 23:49

   jess!

 • Liis

  20.03.2019 at 10:37

  Kooritud kiivid. Mul on see iga kord meeles, kui kiivisi ostan 😛 mõni väike asi jäkb lihtsalt mällu.

  1. Henry

   20.03.2019 at 23:49

   näe, ma olen suur küll, aga sinu pähe olen koos kiividega ära mahtunud 😀

 • Lu

  20.03.2019 at 13:27

  Terved kooritud kiivid.

 • J.J.

  20.03.2019 at 14:57

  Kausi täis kooritud kiivisid!

 • Pille-Riin

  20.03.2019 at 15:09

  Kui sa arvad, et numbrid on vales järjestikus, siis ma lausa ootaks sinuasemel seda, kui 41 saad 😀

  1. Henry

   20.03.2019 at 23:50

   jep, lähen salaja motikaga sõitma et Esileedi teada ei saaks.

 • Mairi

  20.03.2019 at 21:57

  Kausitäis kooritud POOLITATUD KIIVISID… EI TOHI OLLA VIILUTATUD EGA NELJAKS LÕIGATUD 😀

  1. Henry

   20.03.2019 at 23:13

   Ega ka poolitatud! Terved peavad olema 🙂

   1. Mairi

    21.03.2019 at 16:17

    Deem😀lähen häbenen natuke nüüd.. Ma koguaeg arvanud, et poolitatud

 • tom

  24.03.2019 at 01:41

  Laua parandamise lugu tuleb kahtlaselt tuttav ette. Tuletas meelde, et tütre laualamp pea kuu aega tööruumi laual, lüliti vaja vahetada. Aga samas: päeval on siinkandis suht valge ja lapsel toas aken 😛 Kus see kiire asjade parandamisega, mis tervelt ühe kruviga koos seisavad.

 • Millu

  30.03.2019 at 12:41

  Reklaamide osas: senikaua on fain, kui need jooksevad külgedel või ülal ja all. Aga kui ma pean sisu lugemise ja nägemise jaoks eraldi midagi kinni klõpsima, siis ma lõpetan selle blogi jälgimise. Ma saan aru, et blogi pidamine on aeganõudev ja blogija tahaks ka midagi vastu saada, aga austus lugeja pihta peab säilima. Aga kui ma ei saa lugeda sisu, sest reklaam vilgub ees, siis see ajab kurjaks. Halva näitena toon http://lipsuke.com/ ja lehed, kus hüppab lahti on24 reklaam eraldi lehena ja seda kinni pannes saad veel #bepolite teavituse. Hetkel ühtegi sellist kohe ei meenudnud, aga no see on nõme. Nii et üleval, all ja külgedel – lase käia! Võin ka klikkida 🙂 Mis kingitustesse puutub, siis mulle meeldib neid saada ja neid ka teha. Ei soovi nänni ja mõtetut träna. Sestap annan ka ise kinkijatele oma soovitused ning eelistan nö. grupikingitusi, kus paljud panustavad vähe raha, aga kokkuvõttes kingitus on suurem. Rääkimata sellest, et eelistan saada ühist aega, uusi oskusi või vägevaid kogemusi. Mina plaanin kevadel paluda kingituseks seda: https://www.kingitus.ee/lendamine-huppamine-kingituseks/langevarjuhupped. Midagi uut ja midagi elustavat! Ise ehk ei raatsiks osta, aga kui terve perekond pisut panustab, siis on saadav elamus seda väärt. Valida tuleks mõistuse piires 😀 Nii et äkki kaalud midagi sarnast? See ei pea olema nii ekstreemne, aga sarnaseid võimalusi pakuvad paljud. P.s ette pole ilus soovida aga palju õnne vananemise puhul 🙂

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga