Lase enda kodukant ilusamaks teha ja võida 300 euri

Postitus sündis koostöös Reckitt Benckiseriga

Kui täna öösel lõppenud valimised lubavad, et teevad midagi ära, siis mina garanteerin, et midagi saab tehtud! Igal aastal koguneb osa Eestimaast õlg-õla kõrvale, et kodumaa puhtaks teha. Mäletan esimest korda kui “Teeme ära” kampaania alguse sai. Mul olid selleks eriliseks päevaks varutud töökindad, labidas, reha, hulga prügikotte ja kui ma hommikul helina peale üles ärkasin, vajutasin snooze peale, et saada endale veel viis halastusminutit. Vähemasti ma arvasin, et see oli snooze. Telefon nii ei arvanud ja kui ma viie minuti pärast üles ärkasin, selgus, et see ei olnudki viis minutit vaid kuus tundi hiljem. Nii palju siis minu kodukoha ilusamaks tegemisest. Ma pidin nädalaid naabrite etteheitvaid pilke taluma. Ise ma ju nad kokku ajasin ja südametunnistusele rõhusin. Kindad on mul siiani alles ja… täitsa puhtad.

Kuid see, et mina pole suurem asi koristaja ja talgutaja, ei tähenda, et ma puhast ümbrust hinnata ei oskaks ja tänapäeval oleme me puhtuse ja korraga nii ära harjunud, et see ei jäägi silma. Sellest on saanud normaalsus. Jääb silma hoopis see, mis ei ole puhas ja korras. Neid kohti ikka on. Mänguväljakud, mis öösiti noori võõrustavad ja enda pinnad nende markerite ja aerosoolvärvide kasutada annavad ja üldse paljud paigad, kus käib vilgas tegevus, kuid korrashoidu on keeruline tagada.

Tartu külje all Tõrvandis on imelilus disc-golfi rada, kus linnud laulavad ja jänesed taldrikute eest põiklevad. Kettaid saabki lennutada ilusas puhtas looduses. Kuid kahjuks ei ole see tervenisti nii. Kuna spordiala ei tekita kõrget pulssi ja ei eelda suurt kopsumahtu, siis on nii mõnigi harrastaja suitsumees ja konide hulk, mis rajaalgust ääristavad, on silmakriipiv. See vajab koristamist, et ka raja algus oleks harmoonias ülejäänud alaga.

Miks ma sellest räägin on see, et käima on minemas kampaania “Puhtam Eesti”, kus kampaanias osalejad saavad teha ettepaneku enda kodulähedase objekti puhastamise/remontimise/taastamise/haljastuse jms kohta. Ehk kui su kodu juures satub olema mingi paik, mis vajab tublide käte toetust ja abi, siis maksaks tähele panna. Kui sa oled heakorra töid vajava objekti välja valinud ja selle konkursile esitanud, läheb see avalikule hääletusele. Võitja objekti heakorraks panustatakse 2000 euro eest ja võitja koha esitanud inimene, saab ka 300 eurose preemia.

Nädal tagasi palusin ma nimetada paiku, mis vajaks ilusaks taastamiseks toetust ja abi, et siis andke märku. Te andsitegi. Üks nimetatuist oli kogukonna saun Nõgiarus. See kampaania annab võimaluse saada sinna 2000 euro eest panustamist ja paiga konkursile esitamiseks tuleb poest osta kaks pudelit kodukeemiat. Brändid, mis kampaanias osalevad on Finish, Cillit Bang, Harpic, Tiret ja Air Wick. Ostutšekk tuleb registreerida lehel puhtameesti.ee ja pöidlad pihku, et ka naabrid ja teised kogukonna liikmed, kellele see paik korda läheb, enda poolt suure hulga hääli annavad.

Mina olengi hetkel kahevahel, kas esitada Tõrvandi Disc-golfi rada, et see puhtamaks tehtaks või teine asi, mis juhtus oli see, et meie kodu lähedal asus ühel ringteel lehm, mis autoga alla aeti. Polnud see aga mingi tavaline lehm, vaid üleelusuuruses pajuvitstest punutud kaunis lehm. Seda plaanib küll lähedalasuv ettevõte ise taastama hakata, kuid miks mitte sellesse ka ise panustada.

Tegelikult sooviksin ma esitada konkursile kõige enam hoopis enda garaaži, et tuleks keegi südametu ja rebiks minu südamest ja garaažist välja kõik asjad, mida mul tegelikult vaja ei ole ja mida ma kunagi nagunii kasutama ei hakka. Aga vaevalt, et minu garaaži asjade sorteerimine veebihääletuses väga suurt toetust leiaks. Seega tuleks mõelda objektidele, mis läheb rohkematele korda.

Võtan kokku: kui teil on paik, mis vajab korrastust, siis osta poest kaks toodet, mille brändid ma eelpool loetlesin, registreeri enda ostutšekk lehel puhtameesti.ee ja kutsu kõik oma sõbrad selle objekti poolt hääletama ja ongi kogu ooper. Siis tuleb vaid loota, et su sõbrad liiga laisad ei ole, et hiirenupule vajutada, mis ilmselgelt on suur pingutus.

Mul on võimalus ka teile üks pakk välja loosida, milles on erinevad kodukeemiatooted ja saavad jagu ka kõige tõrksamastki mustusest. Ma kõlasin meelega nagu teleturu tüüp. Igal juhul selle paki loosin ma sulle (või kellelegi teisele) järgmise nädala kolmapäeval ja selleks jäta kommentaar siia või FBsse, missugust kodutööd sa kõige enam põlgad. Mul on näiteks lehtede riisumine ja kartulivõtmine.

Kommentaarid

“Lase enda kodukant ilusamaks teha ja võida 300 euri” on saanud 21 vastust

 1. Mariann ütleb:

  Mina vihkan triikimist (ning sellepärast ma seda ei teegi, v.a mõni üksik kleit pidulikumaks puhuks) ja nõude kuivatamist (seda õnneks pole ka vaja enam teha). Lehtede riisumine on tore, aga lehehunnikute äraviimine kohutavalt tüütu.

 2. Mariliis ütleb:

  Akende pesemine, võeh! Eluaeg olen seda vihanud ja tõenäoliselt vihkan elu lõpuni. Kõige vahvam on see, et mul on 12 akent pesta!

 3. Jane ütleb:

  Vihkan peeglite pesu kuna kolme lapsega tundub see nii mõttetu tegevus olevat. Pesed ära ja viie minuti pärast, voilaa.. Väiksed armsad rasvased näpujäljed ilutsevad peal

  • Kea ütleb:

   Mulle hullult meeldib koristada. Ainus asi, kaks maast laeni peeglit, isegi kui elan üksi(kaugsuhtes) siis on need peeglid kuidagi… mustad ja nende pesemine(triibutuks) võtab ikka tükk tegemist.

 4. Rita Kuusik ütleb:

  Pehme mööbli puhastamist ja seda kuue lapse tagant

 5. Merilyn ütleb:

  Huvitaval kombel ei meeldi mulle tolmuimemine. Ma pigem pühin kas harja või selle kummikaabitsaga. Võib-olla on mul lihtsalt kehv tolmuimeja, aga mulle ei meeldi. Ei meeldi see lõhn pärast, see müra (ma ei kuule oma netflixi või juutuubi või spotifyd), see tüütu pistikust pistikuni jooksmine… Ja kass on ka traumeeritud. 😀
  Aga huvitaval kombel nõudepesu (meil pole masinat), põrandapesu, erinevat küürimistööd võin kõik ära teha.

 6. Katrin ütleb:

  Ahju puhastamine.

 7. Pilleriin ütleb:

  Põrandate pesemine ja lehtede riisumine, õnneks on nüüd juba nii fäänsid mopid ja asjad olemas, et põrandad saab kergemini puhtaks kui minu lapsepõlves, kus tuli lapiga mööda tuba püherdada 😀

 8. Merli ütleb:

  Ma ei viitsi nõusid pesta :(. Sellegipoolest teen seda mitu korda päevas…

 9. Triin ütleb:

  Ma lähen alati kergelt närvi kui näen tolmuseid riiuleid. Tilmuvõtmine on nagu mingi karistus muidu tubliks koduperenaiseks olemise eest. Õhksoojuspumba rõõmud

 10. Birgit ütleb:

  Akende pesemine on kohutav, aga tegelikult üldse ei salli ka märja lapiga kappide ja muude pindade puhastamist. Seda viimast peab tihedamini tegema, seega see vist siiski võidab ebameeldivaima kodutöö tiitli.

 11. Tiina ütleb:

  Ma vihkan tolmuvõtmist.. Ausõna ma võin kõik teised kodutööd naeratusega ära teha,aga kui seda tolmu tuleb hakata kokku otsima,vägisi kisub ropendama

 12. Silvia ütleb:

  Mulle ei meeldi voodipesu vahetada. Isegi nõusi pesen hea meelega

 13. Kristina ütleb:

  Nõude pesemist! ja umbes sama palju ka aknate pesemist ja diivani puhastamist 2 kassi karvadest.

 14. Kessu ütleb:

  Ma võin vist hakata koduabiliseks käima. Triikimist hakkasin armastama pool aastat tagasi, kui ostsin korraliku triikraua. Selle hetkeni vihkasin.
  Koristamine on ka lihtne, kuid mitte oma kodus- mujal puuduvad igasugi ahvatlused, mille tõttu põhitegevus tahaplaanile jääb.
  Ainus, mida ei salli, on vannitoas katlakivi ja veejääkide eemaldamist seintelt ja põrandalt.

 15. Helle-Mari ütleb:

  Põrandate pesemine, aga mulle nii meeldib puhas kodu. Üldiselt olen kuidagi suutnud mehe seda tööd tegema panna, tehes ise kõik ülejäänud majapidamises. Uued vahendid hõlbustaks meie mõlema jaoks seda vaeva 😀

 16. Kristi ütleb:

  Kartuli võtmise peale ma ei tulnudki, sest seda pole õnneks pidanud enam aastaid tegema, aga see oli küll üks väga tüütu ülesanne. Oma kodus mulle ei meeldi koera junne korjata (oh sa heldene aeg, mis peale lume sulamist välja ilmub) ja triikimine. Õnneks kuivavad enamus riideid puu peal sirgeks ja triiksärgid-viigipüksid saadame keemilisse, sealt saab tagasi puhtad ja triigitud-viigitud riided. Voodipesu peaks bakterite pärast triikima ja see näeks ilus välja, aga see ilu kestab ainult kuni järgmise hommikuni. Vajadusel võtan ikka triikraua kätte ja päris kortsumaridena me kodust välja ei lähe.

 17. Maris ütleb:

  Kui ma elasin veel korteris, siis ma olin hirmus kade majaomanike peale, sest nad saavad ju lehti riisuda ja lund rookida jms mõnusaid tegevusi õues teha. Nüüd elan ma ise majas ja võtan sõnad tagasi, lumerookimine on praegu kõige tüütum asi üldse! Ma viimasel ajal üldsegi vaatan pigem ilmateatest, et kas on lootust, et maha sadanud lumi homme ära sulab või mitte ja alles siis otsustan, et kas ma ikka lähen lund rookima

 18. Kristel E ütleb:

  Põrandate pesemine. Sest see lihtsalt on jube tüütu..

 19. Jelena ütleb:

  Keldri koristamine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…