Lase enda kodukant ilusamaks teha ja võida 300 euri – a mida henry teeb?

Lase enda kodukant ilusamaks teha ja võida 300 euri

4.03 2019

Postitus sündis koostöös Reckitt Benckiseriga

Kui täna öösel lõppenud valimised lubavad, et teevad midagi ära, siis mina garanteerin, et midagi saab tehtud! Igal aastal koguneb osa Eestimaast õlg-õla kõrvale, et kodumaa puhtaks teha. Mäletan esimest korda kui “Teeme ära” kampaania alguse sai. Mul olid selleks eriliseks päevaks varutud töökindad, labidas, reha, hulga prügikotte ja kui ma hommikul helina peale üles ärkasin, vajutasin snooze peale, et saada endale veel viis halastusminutit. Vähemasti ma arvasin, et see oli snooze. Telefon nii ei arvanud ja kui ma viie minuti pärast üles ärkasin, selgus, et see ei olnudki viis minutit vaid kuus tundi hiljem. Nii palju siis minu kodukoha ilusamaks tegemisest. Ma pidin nädalaid naabrite etteheitvaid pilke taluma. Ise ma ju nad kokku ajasin ja südametunnistusele rõhusin. Kindad on mul siiani alles ja… täitsa puhtad.

Kuid see, et mina pole suurem asi koristaja ja talgutaja, ei tähenda, et ma puhast ümbrust hinnata ei oskaks ja tänapäeval oleme me puhtuse ja korraga nii ära harjunud, et see ei jäägi silma. Sellest on saanud normaalsus. Jääb silma hoopis see, mis ei ole puhas ja korras. Neid kohti ikka on. Mänguväljakud, mis öösiti noori võõrustavad ja enda pinnad nende markerite ja aerosoolvärvide kasutada annavad ja üldse paljud paigad, kus käib vilgas tegevus, kuid korrashoidu on keeruline tagada.

Tartu külje all Tõrvandis on imelilus disc-golfi rada, kus linnud laulavad ja jänesed taldrikute eest põiklevad. Kettaid saabki lennutada ilusas puhtas looduses. Kuid kahjuks ei ole see tervenisti nii. Kuna spordiala ei tekita kõrget pulssi ja ei eelda suurt kopsumahtu, siis on nii mõnigi harrastaja suitsumees ja konide hulk, mis rajaalgust ääristavad, on silmakriipiv. See vajab koristamist, et ka raja algus oleks harmoonias ülejäänud alaga.

Miks ma sellest räägin on see, et käima on minemas kampaania “Puhtam Eesti”, kus kampaanias osalejad saavad teha ettepaneku enda kodulähedase objekti puhastamise/remontimise/taastamise/haljastuse jms kohta. Ehk kui su kodu juures satub olema mingi paik, mis vajab tublide käte toetust ja abi, siis maksaks tähele panna. Kui sa oled heakorra töid vajava objekti välja valinud ja selle konkursile esitanud, läheb see avalikule hääletusele. Võitja objekti heakorraks panustatakse 2000 euro eest ja võitja koha esitanud inimene, saab ka 300 eurose preemia.

Nädal tagasi palusin ma nimetada paiku, mis vajaks ilusaks taastamiseks toetust ja abi, et siis andke märku. Te andsitegi. Üks nimetatuist oli kogukonna saun Nõgiarus. See kampaania annab võimaluse saada sinna 2000 euro eest panustamist ja paiga konkursile esitamiseks tuleb poest osta kaks pudelit kodukeemiat. Brändid, mis kampaanias osalevad on Finish, Cillit Bang, Harpic, Tiret ja Air Wick. Ostutšekk tuleb registreerida lehel puhtameesti.ee ja pöidlad pihku, et ka naabrid ja teised kogukonna liikmed, kellele see paik korda läheb, enda poolt suure hulga hääli annavad.

Mina olengi hetkel kahevahel, kas esitada Tõrvandi Disc-golfi rada, et see puhtamaks tehtaks või teine asi, mis juhtus oli see, et meie kodu lähedal asus ühel ringteel lehm, mis autoga alla aeti. Polnud see aga mingi tavaline lehm, vaid üleelusuuruses pajuvitstest punutud kaunis lehm. Seda plaanib küll lähedalasuv ettevõte ise taastama hakata, kuid miks mitte sellesse ka ise panustada.

Tegelikult sooviksin ma esitada konkursile kõige enam hoopis enda garaaži, et tuleks keegi südametu ja rebiks minu südamest ja garaažist välja kõik asjad, mida mul tegelikult vaja ei ole ja mida ma kunagi nagunii kasutama ei hakka. Aga vaevalt, et minu garaaži asjade sorteerimine veebihääletuses väga suurt toetust leiaks. Seega tuleks mõelda objektidele, mis läheb rohkematele korda.

Võtan kokku: kui teil on paik, mis vajab korrastust, siis osta poest kaks toodet, mille brändid ma eelpool loetlesin, registreeri enda ostutšekk lehel puhtameesti.ee ja kutsu kõik oma sõbrad selle objekti poolt hääletama ja ongi kogu ooper. Siis tuleb vaid loota, et su sõbrad liiga laisad ei ole, et hiirenupule vajutada, mis ilmselgelt on suur pingutus.

Mul on võimalus ka teile üks pakk välja loosida, milles on erinevad kodukeemiatooted ja saavad jagu ka kõige tõrksamastki mustusest. Ma kõlasin meelega nagu teleturu tüüp. Igal juhul selle paki loosin ma sulle (või kellelegi teisele) järgmise nädala kolmapäeval ja selleks jäta kommentaar siia või FBsse, missugust kodutööd sa kõige enam põlgad. Mul on näiteks lehtede riisumine ja kartulivõtmine.

Eelmine postitus Järgmine postitus

21 kommentaari

 • Mariann

  04.03.2019 at 10:48

  Mina vihkan triikimist (ning sellepärast ma seda ei teegi, v.a mõni üksik kleit pidulikumaks puhuks) ja nõude kuivatamist (seda õnneks pole ka vaja enam teha). Lehtede riisumine on tore, aga lehehunnikute äraviimine kohutavalt tüütu.

 • Mariliis

  04.03.2019 at 10:51

  Akende pesemine, võeh! Eluaeg olen seda vihanud ja tõenäoliselt vihkan elu lõpuni. Kõige vahvam on see, et mul on 12 akent pesta! 😖

 • Jane

  04.03.2019 at 11:06

  Vihkan peeglite pesu kuna kolme lapsega tundub see nii mõttetu tegevus olevat. Pesed ära ja viie minuti pärast, voilaa.. Väiksed armsad rasvased näpujäljed ilutsevad peal🤔👐😂

  1. Kea

   05.03.2019 at 20:51

   Mulle hullult meeldib koristada. Ainus asi, kaks maast laeni peeglit, isegi kui elan üksi(kaugsuhtes) siis on need peeglid kuidagi… mustad ja nende pesemine(triibutuks) võtab ikka tükk tegemist. 😀

 • Rita Kuusik

  04.03.2019 at 11:07

  Pehme mööbli puhastamist ja seda kuue lapse tagant 😢

 • Merilyn

  04.03.2019 at 11:46

  Huvitaval kombel ei meeldi mulle tolmuimemine. Ma pigem pühin kas harja või selle kummikaabitsaga. Võib-olla on mul lihtsalt kehv tolmuimeja, aga mulle ei meeldi. Ei meeldi see lõhn pärast, see müra (ma ei kuule oma netflixi või juutuubi või spotifyd), see tüütu pistikust pistikuni jooksmine… Ja kass on ka traumeeritud. 😀
  Aga huvitaval kombel nõudepesu (meil pole masinat), põrandapesu, erinevat küürimistööd võin kõik ära teha.

 • Katrin

  04.03.2019 at 12:49

  Ahju puhastamine.

 • Pilleriin

  04.03.2019 at 13:19

  Põrandate pesemine ja lehtede riisumine, õnneks on nüüd juba nii fäänsid mopid ja asjad olemas, et põrandad saab kergemini puhtaks kui minu lapsepõlves, kus tuli lapiga mööda tuba püherdada 😀

 • Merli

  04.03.2019 at 13:51

  Ma ei viitsi nõusid pesta :(. Sellegipoolest teen seda mitu korda päevas…

 • Triin

  04.03.2019 at 14:20

  Ma lähen alati kergelt närvi kui näen tolmuseid riiuleid. Tilmuvõtmine on nagu mingi karistus muidu tubliks koduperenaiseks olemise eest. Õhksoojuspumba rõõmud 🤨

 • Birgit

  04.03.2019 at 15:25

  Akende pesemine on kohutav, aga tegelikult üldse ei salli ka märja lapiga kappide ja muude pindade puhastamist. Seda viimast peab tihedamini tegema, seega see vist siiski võidab ebameeldivaima kodutöö tiitli.

 • Tiina

  04.03.2019 at 15:34

  Ma vihkan tolmuvõtmist.. Ausõna ma võin kõik teised kodutööd naeratusega ära teha,aga kui seda tolmu tuleb hakata kokku otsima,vägisi kisub ropendama😂

 • Silvia

  04.03.2019 at 15:42

  Mulle ei meeldi voodipesu vahetada. Isegi nõusi pesen hea meelega 😁

 • Kristina

  04.03.2019 at 18:33

  Nõude pesemist!😂 ja umbes sama palju ka aknate pesemist ja diivani puhastamist 2 kassi karvadest.😁

 • Kessu

  04.03.2019 at 20:05

  Ma võin vist hakata koduabiliseks käima. Triikimist hakkasin armastama pool aastat tagasi, kui ostsin korraliku triikraua. Selle hetkeni vihkasin.
  Koristamine on ka lihtne, kuid mitte oma kodus- mujal puuduvad igasugi ahvatlused, mille tõttu põhitegevus tahaplaanile jääb.
  Ainus, mida ei salli, on vannitoas katlakivi ja veejääkide eemaldamist seintelt ja põrandalt.

 • Helle-Mari

  05.03.2019 at 09:41

  Põrandate pesemine, aga mulle nii meeldib puhas kodu. Üldiselt olen kuidagi suutnud mehe seda tööd tegema panna, tehes ise kõik ülejäänud majapidamises. Uued vahendid hõlbustaks meie mõlema jaoks seda vaeva 😀

 • Kristi

  05.03.2019 at 12:44

  Kartuli võtmise peale ma ei tulnudki, sest seda pole õnneks pidanud enam aastaid tegema, aga see oli küll üks väga tüütu ülesanne. Oma kodus mulle ei meeldi koera junne korjata (oh sa heldene aeg, mis peale lume sulamist välja ilmub) ja triikimine. Õnneks kuivavad enamus riideid puu peal sirgeks ja triiksärgid-viigipüksid saadame keemilisse, sealt saab tagasi puhtad ja triigitud-viigitud riided. Voodipesu peaks bakterite pärast triikima ja see näeks ilus välja, aga see ilu kestab ainult kuni järgmise hommikuni. Vajadusel võtan ikka triikraua kätte ja päris kortsumaridena me kodust välja ei lähe.

 • Maris

  05.03.2019 at 22:15

  Kui ma elasin veel korteris, siis ma olin hirmus kade majaomanike peale, sest nad saavad ju lehti riisuda ja lund rookida jms mõnusaid tegevusi õues teha. Nüüd elan ma ise majas ja võtan sõnad tagasi, lumerookimine on praegu kõige tüütum asi üldse! Ma viimasel ajal üldsegi vaatan pigem ilmateatest, et kas on lootust, et maha sadanud lumi homme ära sulab või mitte ja alles siis otsustan, et kas ma ikka lähen lund rookima 😁

 • Kristel E

  05.03.2019 at 23:15

  Põrandate pesemine. Sest see lihtsalt on jube tüütu..

  1. Henry

   07.03.2019 at 22:03

   Palju õnne! Võit on sinu 🙂 Saadan sulle maili

 • Jelena

  06.03.2019 at 09:29

  Keldri koristamine.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga