Küsimused blogijale

Ma lootsin sellest konkreetsest teemast hoiduda, aga mind poolsunniti see ette võtma. Aune märkis nimelt mu ära ja enam mul valikut pole. Ma siis vastan ka küsimustele, millele paljud juba vastanud on.

Photo by: Oliver Tomson

Kui sa peaksid loobuma enda bloginimest/domeenist, millega sa selle asendaksid?

Kui ma selle nime panin, siis ei olnud mul lapsi, ega ka lastesaamine eriti päevakorral. Vist oli jutuks, aga noh, selline kauge võõras teema. Nüüd on neid siin kolm ja kui te vaatate instagrami või ka tegelikult blogi sisu, siis hõivavad nemad suure osa minu tähelepanust ja mina füüsilise kujuna olen jäänud kusagile taha poole. Ehk kui ma jääksin “A mida henry teeb?” nimest ilma, siis ma ei oleks väga kurb.

Aga mis see uus nimi olla võiks, pole mul küll aimugi. Kunagi oli mõte, et imiteerides Jackson’s Five nime, siis kuna meidki viis, võiks nimeks olla Jakobson’s Five. Jama oleks kui sünniks kunagi üks laps veel juurde, sest siis oleks nimi kohe rikutud. Või siis keegi peaks minema. Kõik vaatavad Esileedi suunas.

Keda tahaksid enda blogi sponsoriks/koostööpartneriks, kes veel seda ei ole?

Mul on aastate jooksul olnud nii mõnigi koostööpartner. Kui ma praegu mõtleksin, et mis koostööst ma tunneksin puudust, siis kui minu poole pöörduks mõni fotograafiaga tegelev firma, siis ma oleksin alati avatud. Ma tahaks täiega katsetada objektiive ja erinevaid kaameraid. Saada asjakohast nõu valgustuse valikute ja võimaluste kohta. Või kui DJI tahaks kedagi Eestist, kellele nad alati oma tooted enne müüki tulekut uudistamiseks saadaksid, siis ma oleksin väga rõõmus. Üldse kõik, mis on seotud tehnoloogiaga, on mulle väga põnev. Kolmapäeval tuleb uus Samsung Galaxy S10 välja ja ma ei jõua ära oodata.

Nimeta mõni teine blogija, kes sind inspireerib? Kuidas?

See küsimus on ülesehitatud nii, et ma peaks kirjutama, et keegi annab mulle inspiratsiooni, aga ma ei oskagi öelda selliselt. Pigem ma sõnastaks ümber, et kes on blogijad, keda ma imetlen? Ja neid on. Isegi kuigi ma ei ole nende püsilugeja, siis need blogijad, kel on missioon teha maailm paremaks paigaks enda sõnumit levitades, on minu imetluse igati ära teeninud. Blogid nagu Nullkulu, Jummel juurikas, Vegani päevaraamat on esimesed, kes pähe kargasid. Kindlasti on neid veel.

Loodan, et suudan isegi sellesse paremasse maailma natukene panustada. Mitte küll suuri ideid edasi andes, aga ehk positiivset emotsiooni pakkudes. Aga jah, see polnud minu eesmärk blogima hakates, ega ole ka nüüd.

Meenus! Inspireerib küll – Anne Smith. See on pöörane, kui eesmärgikindel inimene ta on ja aina edasi rühib. Ma ei ole ta blogi lugenud, aga jälgin ta Instagrami.

Mis on kõige naljakam blogipostitus, mida sa viimasel ajal lugenud oled?

Kui ma loen Hillar Kohvi blogi, naeran ma tihti. Ta on selline guilty pleasure ja seal ei ole  tõepoolest midagi mõistlikku ja edasiviivat, aga ta on nagu moodsa aja Don Quijote, kes tuuleveskitega võitleb. Tema argumendid on sageli nii absurdsed ja põhjendused justkui hullumeelse sulest. Ta elab täiesti oma enda loodud reaalsuses ja on nii kuri kõigi vastu, kes temaga samal lainel pole. Seal ma muigan sageli, aga see on selline läbi sõrmede naer, et kas ma just päriselt lugesin seda?

Kelle blogi kujundus sulle kõige rohkem meeldib? Kas üldse jälgid teiste kujundusi, või on suva?

Ei jälgi. Ainuke kujundus, mis mulle korda läheb, on minu enda blogi oma. Kui kiri silma ei kriibi, siis ei märka ma kujundust üldse. Ma arvan, et enamus inimesi ei pööra sellele tähelepanu ja minu kuu aega kestnud kujunduse otsimine oli ilmselgelt ülepingutatud.

Kui sa peaksid valima ühe blogija, kellega saaksid päevad kohad vahetada, siis kellega ja miks?

Seiklusjuttude oma. Sest ta elab Vancouveris ja mu õde elab Vancouveris. Pole teda ja ta poega viis aastat näinud ja tore oleks päevaks külla minna. Seega see pole vist niivõrd Seiklusjuttude endaga seotud. Kui võtta blogijast lähtuvalt, siis ma vahetaks Kadri-Johannaga ja veedaks päeva tema asemel laineid taga ajades. Kui Mihkel Rauda võib blogijaks pidada, siis ka tema oleks hea valik. Ja Mihkli puhul ei sooviks ma kohti vahetada, vaid päeva temaga veeta ja natuke ta aju noppida (kuidas normaalsemalt tõlkida pick brains?).

Millise blogija mees tundub sulle kõige seksikam?

Ma pean valima jah? Nooooh, kui ma tõesti pean valima, siis ma valiksin Mirelini kaaslase. Sest ta käib ka naistega deitimas. Ok, nad pole küll mehed, aga EKRE mudeli järgi peab neist üks siiski olema. Aga kui ma siiski peaksin mehe valima, siis… ee.. ei jääb ikka Mirelin oma prutadega.

Kas oled ka mõne blogijaga, keda loed, kohtunud? Kellega sooviksid kohtuda? 

Malluga olen korra kohtunud. Marimelliga korra. Tegelikult mõlemaga kaks korda, aga esimest korda ei arvesta, sest see oli hoopis erilistes tingimustes. Kadri-Johanna on mu pikaaegne imetlusobjekt. Ok, ta peika on ka hästi tore. Nendega käisime koos kunagi Cashflow klubis ja hiljemgi suhtluses olnud. Margitiga oleme korduvalt kohtunud ja ma lasen talle ikka signaali kui ta mulle kusagil taas vastu kõnnib. Loodan, et ma kedagi ära ei unusta. Jaanikaga olen ma peaaegu kohtunud, ehk ma olen ta õega pikalt ja palju suhelnud. Äkki pool punkti selle eest.

Sooviksin kohtuda kõigi positiivsete ja heade inimestega. Ei pea olema blogija.

PS! Mulle ei meeldi selliseid postitusi täita sest ma tean, et ma olen kindlasti mitu inimest, kes ära märkimist vääriksid, hetkel ära unustanud. Igal juhul kui sa arvasid, et sa võiks ju ometi minu blogis ära märgitud olla kui inspiratsiooniallikas või naljakas lugemine, siis sa tõepoolest peaksid, aga mu vanale peale ei tulnud sa kohe lihtsalt meelde.

Kommentaarid

“Küsimused blogijale” on saanud ühe vastuse

  1. Aitäh äramärkimise eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

  • Mis mind ära päästis?

    Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

  • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

    Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

  • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

    Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…