Kuidas me hilinesime omaenda sünnipäevale + LOOS

Eelmisel aastal tuli meil Noorsandi sünnipäev kuid edasi lükata, sest ta tervis tegi trikke, mis meid jupiks ajaks haiglasse sundis ning tänase päevani aeg-ajalt kummitamas käib. See on ka vastus muide ühele populaarseimale küsimusele, et miks Noorsand lasteaias ei käi. Kõik viirushaigused paistavad tema organismi tunduvalt enam mõjutavat ja me võtsime aasta kosumiseks. Ometi suutis ka sel talvel viirus meid leida ja sünnipäeva hommikul olid nii Noorsand kui Vennas võidu köhimas. Kuna muid sümptomeid sel hetkel ei paistnud olevat, siis hoiatasime külalisi ja pidu toimus sellegi poolest.

Kui eelmisel aastal toimus pidu hästi armsas keskkonnas Nublu mängumaal, siis sel aastal kutsus meid pidu enda juurde pidama Kvartalis asuv Marakrati mängukeskus. Kaks mängumaad ja sünnipäeva erinesid üksteisest nagu öö ja päev ning mõlemate kohtadega jäin ma üdini rahule. Kuigi see ei ole tasustatud postitus, siis mängumaa kasutamiseeest ei tulnud meil ka maksta, seega kuna mõlemad pooled saavad kasu – mina peopaiga näol ja Marakratt selle näol, et ma räägin sündmusest, siis on selles mõttes tegemist koostööpostitusega.

*Postitus valmis koostöös Marakratt mängukeskusega*

Külalised olid kutsutud kell 16.30ks ja selleks, et me jõuaksime ruumi valmis sättida, tegime me hommikul otsuse, et oleme kell 16.00 kohal. 

Kell 16.12 surusin ma viimase salli vastu protesteeriva lapse turvatooli ja olime valmis sõitma. Me olime juba kodust väljasõites veerand tundi hilinenud. See on minu elu esimene kogemus, kus sünnipäeva korraldaja on viimaste seas, kes peole jõuab. Jumal tänatud oli Esileedi suurelt esindatud pere ja minu ema enne meid kohale jõudnud ja laua suuremal jaol ära sättinud, sest nagu ikka tegi minu ema peo tarvis suure kausi kartuli- ja kihilist salatit ning Esileedi õde tegi auhinda väärt tordi ja viineripirukaid. Muu kraami tõime ise kaasa, mis meil sujuvalt käest võeti ja selleks ajaks kui ma millestki aru sain, olid ka need lahti lõigatud ja laual. Nii võiks teinekordki teha. Pole mõtet stressata.

Marakrati mängumaa on väga lahedalt välja ehitatud. See on läbi kahe korruse. Pikad torud, mida mööda ühelt korruselt teisele lasta, olid laste seas suureks hitiks. Ma ei tea, kas see on lubatud, aga ka mõned täiskasvanud nautisid lasterõõme. Ma igaks juhuks ei hakanud nende kaalupiirangut testima. Pealegi on mul liiga selgelt meeles see Venemaa Vinni-Puhhi multikas, kus ta peale mee söömist enam koopast välja ei mahtunud. Ma oleks äkki samamoodi seal torus kinni ja seletaks kõigile, et ma ei ole kinni, mulle lihtsalt meeldib siin.

Atraktsioonideks olid lisaks mängunurk, mänguköögi ja muu juurdekuuluvaga, pallimeri, pallikahurid, pedaaliautode ringrada ja muu. Kuigi see oli avatud ka teistele külastajatele, siis on Marakratt suhteliselt hästi hoitud saladus ja neljandale korrusele naljalt möödakõndijaid ei satu ja kogu kolmetunnise sünnipäeva vältel oli mängutoas lisaks vaid veel mõned lapsed. 

Sünnipäeva jaoks oli meil eraldi ruum, kus täiskasvanud suurema osa ajat veetsid ja aknast lapsi jälgisid. Kuid nii nagu möödunud aastal, siis ka sel aastal tegi peo eriliseks see, et lisaks külalistele, kes kingitusi tõid, tulid meelt lahutama Batman ja Spiderman. Eelmisel aastal olid paljud lapsed veel pelglikud ja ei julgenud ehk kostüümikangelasele väga lähedale minna, siis sel aastal ei olnud ujedusest juttugi ning kõik peale Vennase, mängisid korraldatud mänge kaasa. Terve tund aega mängis kostümeeritud kangelane lastega ja valmistas neile õhupallidest loomi (soovijatele ka piraadimõõku) ja kuna see tundus olevat kõigi laste lemmik osa sünnipäevast, siis ma juba kinnitasin murelikule Piigale, et sel aastal tuleb kangelane ka tema sünnipäeval. Kas just soovitud roosa minionina, on omaette küsimus.

Kui tavaliselt laste sünnipäevad venivad ja kolm tundi tundub igavikuna, siis sel korral möödus see ülikiirelt ja enne kui me arugi saime, oli pidu läbi. Taaskord suured tänud Esileedi teisele õele, kes veetis suure osa peost nõusid pestes ja korda luues. Muide – ilus ja vallaline, vihkab koristamist, aga veel rohkem vihkab mustust. Leiate ta kindlasti lehelt iha.ee ja Tinderist. Tegelikult vaevalt. Samas mine tea.

Väga lahe kogemus ja piltide pealt ei tundunud Mararatt üldse nii laheda paigana kui see koha peal olles oli. Kuid mul on võimalus välja loosida ka teile üks pidu (3 tundi) koos peojuhiga (1 tund). Selleks ole Marakrati mängukeskuse ja Laste peojuht Janek Kivisalu jälgija facebookis ja jäta kommentaar, mis karakterina sa sooviks peojuhti enda peol näha (vaata pilte ta Facebooki lehel). Loosin võitja juba kolme päeva pärast.

Kommentaarid

“Kuidas me hilinesime omaenda sünnipäevale + LOOS” on saanud 33 vastust

 1. Laura ütleb:

  Olaf. Kuna elsat või annat pole siis Olaf sobiks ka hästi

 2. Geidi ütleb:

  Sünnipäevalapse lemmikud on batman, ämblikmees ja minion. Seega valiksime selle tegelase, kes enne sünnipäeva teemaks on. Kahtlustan, et ämblikmees.
  Marakratis mõtlesin niikuinii sünnipäeva teha, olen ainult kiidusõnu kuulnud. Ootame pere väiksema liikme sünnipäeva väga.
  (Eks ikka oma unistused täidetakse laste peal ju)

 3. Pilleriin ütleb:

  Mu poistele meeldiks kas Batman või Spiderman, piraat oleks ka teemaks, raske valik 😀

 4. Marie ütleb:

  Kuna meil pole otseselt lemmikuid, siis ei oskagi kohe öelda. Aga kõik sellised armsad tegelased lähevad peale. Näiteks minionid, Miki hiir, jänku Juss. 🙂

 5. Kati ütleb:

  ÄMBLIKMEES 🙂

 6. Jaanika ütleb:

  Kloun oleks päris lahe! Külastame Marakrati mängumaad peaaegu iga kord kui Tartus käime. Võidu puhul peaks poja ja tütre sünnipäeva koos.

 7. Keneli ütleb:

  Minu tütre lemmik on Olaf 🙂

 8. Kaiti Käärd ütleb:

  Ilmtingimata ämblikmees

 9. Ülle ütleb:

  Spiderman on kindlasti valik numero uno!:)

 10. Kristi ütleb:

  Tore on lugeda erinevate mängutubade kohta. Tartus on neid palju ja neid tekib koguaeg juurde, lihtsalt kodulehe kirjelduse ja piltide järgi ei oskagi täit muljet saada.
  Meie kahene veel multikakangelasi ei tunne, aga Minni hiir rõõmustaks teda küll 🙂

 11. Ülle M ütleb:

  Esimene valik oleks Ämblikmees.

 12. Kaisa ütleb:

  Kuna suvi on nii tihe ja plaanis pidada poisil ja tüdrukul koos sünnipäeva, siis valiks minioni, tema meeldib mõlemile 🙂

 13. Karoliin ütleb:

  Kuna lapsel ongi kohe tulemas 1-aasta sünnipäev siis oleks vahva pidada esimene sünna just marakrati mängukeskuses! Suur pluss kui kohal oleks miki ja minni.
  Seni lemmik mängukeskus kus mängimas oleme käinud!

 14. Kerli ütleb:

  Batman oleks esimene valik, poja oleks väga rõõmus:)

 15. Inge ütleb:

  Minion ehk

 16. Kadi ütleb:

  Meie peres kasvab 2 poissi.Sel aastal saavad nad 7 ja 9.Sünnipäevad on neil suht lähestikku,seega kannataks loosiõnne puhul koos pidada. Tunnistan,et me polegi niimoodi suurelt tähistanud,s.t. oleme sünnipäevadel üritanud ikka laste soove arvestada ja käinud siis näiteks koos kinos või väljas söömas (väiksemat poissi kutsume Tõnissoniks,sest toit on tema elus väga tähtsal kohal ja seda juba pisikesest peale). Kuna elame keset metsasid ja linn on meist kaugel,siis lapsed naudivad lihtsalt juba seda linnas käimist ja kõike muud sellega kaasnevat.Nii et “jah”,oleme kuidagi kergemalt need sünnipäevad mööda libistanud,aga tahaks väga korraldada midagi erilisemat. Spiderman on poiste jaoks absoluutne iidol ning neil endil on ka need kostüümid olemas,rääkimata ämblikmehe nukkudest,puzzledest ja dvd-est. Tõeliselt äge oleks perega aeg maha võtta,laste sünnipäeva pidada ja ehk õnnestuks öö ka VSpas veeta…Nüüd läks juba mõte lappama,aga on ka väärt mõte.

 17. Reilika ütleb:

  Jänes oleks üli tore poja sünnipäevale 🙂

 18. Anu ütleb:

  Kloun oleks väga vahva.
  Suuremal tüdrukul kohe 3-aasta sünnipäev ka, oleks lahe, kui loosiõnn naerataks

 19. Helen ütleb:

  Ämblikmees

 20. Kadri ütleb:

  Meie piigal kohe kohe sünnipäev ukse ees-uhke 5 ja pere noorimal – 6 kuu, ukse ees. Väga vahva oleks pisikesele piigale juubeliks rõõmu valmistada, eriti uhke sünnipäeva peo näol. Eriti uhke wärk muidugi, kui ka veel laste peojuht tuleb kohale. Meil ikka need printsessid misiganes kujul 🙂

 21. Triin ütleb:

  Olaf oleks peol täitsa tore 🙂

 22. O. ütleb:

  Tütre 4aasta sünnipäev ja üks äge Minions kuluks üllatuseks ära

 23. Merli ütleb:

  Üks rebane oleks peole teretulnud! 🙂

 24. Kerli Kalling ütleb:

  Järgmine nädal on tütrel sünnipäev tulemas, üks vahva Minion kuluks ära 🙂

 25. Kristiina ütleb:

  Kuna tegu oleks tüdrukutirtsu sünnipäevaga, siis talvele kohaselt võiks olla Olaf

 26. Kadi ütleb:

  Rebane, kloun ja Olaf , sobiks meile.
  Ilmselt valiks siit nimistust klouni.

 27. Kristel ütleb:

  Vahva oleks pidada poja esimest sünnipäeva koos jänese või rebasega.

 28. Ann ütleb:

  Mu pojake pursis mu kõhust välja seitse aastat tagasi vabariigi aastpäeval. Peagi peagi saame seitsmendat korda tema sündi tähistada. Tean, et ta ei soosi üht superkangelast teisele, seega kui keegi väänab õhupallidest midagi toredat, siis sellest juba piisabki.

  Peaasi, et mõni kloun kusagil ei reduta, siis oleks issi nurgas ja väriseks hirmust.

 29. Merli ütleb:

  Meie lapse sünnipäev küll alles suvel, aga võita sooviks väga. See oleks tore vaheldus kodustele sünnipäevadele.
  Võidu korral laseks peojuhi valida hoopiski sünnipäeva lapsel 🙂

 30. Piret Kimmel ütleb:

  Mingi tavaline loom ilmselt. Rebane. Kui Lammas Shauni just ei saa 😀 Muudest tegelastest pole veel aimu.

 31. Hanna-Liisa ütleb:

  Lapse esimeseks sünnipäevaks sooviks külla kutsuda klouni.

 32. MulPoleBätmani ütleb:

  Damn, mul on nii kahju, et kui meie lapsed olime, siis midagi sellist ei olnud ealeski võimalik. Tavapärane pikk laud, ohtralt vanu sugulasi ja kardulasalat. Imelik on lapse peale kade olla haha 😀 Igatahes ma püüan seda kõike kompenseerida. Mul on õnne nii palju, et ühe aasta võrra lisandub seda kõike veebruari lõpus juurde. Minu parem pool juba uuris ka, et mida ma seekord sooviks. Panin ta valiku ette: kas siit midagi https://www.kingitus.ee/sunnipaeva-kingitused (püüdes olla mõistlik ja mitte koju uusi asju tassida) või minna täiega koduperenaiseks ja paluda midagi siit: https://www.euronics.ee/tooted/s/579/koogitehnika/espresso-ja-kohvimasinad.

  Mis teie arvates realistlikum tundub? Ma ei taha talle kõike ka ette öelda, aga mingi suuna ju peaks andma. Ja iseenesest kinkekaardid on parim lahendus. Igatahes minu sünnipäev nii badass ei tule kui sul, sest mul pole Batmani, aga kui joppab, siis saan äkki mõne laheda elamuse osaliseks…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…