Esileedi valis mehe ja pesumasina samade kriteeriumite alusel

Postitus valmis koostöös Boschiga

Me ostsime Esileediga oma esimese kodu 2008. aastal, sest tegime otsuse, et kaua me üürikal ikka veel aega veedame. Mina teadsin, et ma tahan nagunii temaga koos olla ja suutsin tedagi veenda, et ka tema soovib seda minuga teha. Enne seda olime kokku elanud juba kahel erineval üüripinnal ja mul on siiani meeles kui me kolisime esimesest korterist välja, mis asus viiendal korrusel, teise maja korterisse, mis asus viiendal korrusel. Meil mõlemal oli tol ajal üpris suur sõpruskond, aga miskipärast just sel päeval oli kõigil tegemist. Siiski ei olnud kaks sõpra vist üleskutset korralikult läbi lugenud ja tulid meile appi treppe kulutama.

Kuid oma ostetud korterisse kolimine oli miljon korda lihtsam, sest kolisime viiendalt korrusel ESIMESELE. Kõik majad peaksid ühe-korruselised olema! Mäletan kui me seda korterit portaalis nägime, siis olime hetkega müüdud. See oli just selline nagu me tahtsime. See näitab ka kui oluline on see, et müües kinnisvara oleks tehtud head pildid. Kuid ka koha peal sai see tunne vaid kinnitust, et see ongi see. Ostsime korteri möbleerituna ja andsime omanikule kaasa vaid kaks asja – voodi ja pesumasina. Sest kumbki meist ei soovinud enda ühiseks voodiks kellegi vana voodit. Ja me ei soovinud ka kellegi vana pesumasinat, sest…. ma ei teagi, miks me seda ei soovinud. Kuid see oli Esileedi kindel soov.

Meenub miks. Sest kahes eelmises üürikorteris kus ta oli, oli masinatega pidev teema ja ta tahtis lõpuks, et kui me kunagi oma koju jõuame oleks tal tema valitud pesumasin, mis ei teeks seda, mida ta masin otsustab, vaid seda, mida Esileedi tahab. Ta valis muide ka minu samade kriteeriumite järgi. Tal oli pesumasinale üks suur tingimus, et see mahutaks palju. Eelmised masinad olid sellised väiksema mootori ja kaliibriga ning üks mahutas 4 kilo ja teine 5 kilo pesu. Tegelikult ei ole ju väga vähe, kuid arvestades Esileedi maniakaalset pesu pesemise vajadust, on see ilmselgelt ebapiisav.

Meie uueks valikuks sai Boschi kaheksanda seeria masin. Sest see oli parim, mis saada oli. See mahutas kaheksa kilo pesu, sel olid Esileedi jaoks sobivad programmid ja see on meid teeninud ustavalt aastast 2008 ja on vaid paar korda nõudnud filtri puhastust. Kuni see septembri lõpus ära väsis. Pea üksteist aastat vankumatut ja üksteist lugupidavat koostööd ja nüüd siis selline seis. Kutsusime ka remondimehe, kes masina endaga kaasa võttis ja järgmisel päeval helistas, palus mul istuda ja mulle kurva uudise teatas – meie masin on peseb nüüd Jeesuse pesu. Veab tüübil, hea masina sai.

Algas meie kadalipp. Kuidas leida uus masin ja äkki peaks mõtlema uuematele lahendustele? Esileedi oli endale kindel, et tema ei taha mingeid uusi lahendusi, sest vana masinaga oli ta alles nüüd, 11 aastat peale soetamist, tõeliselt sina peale saanud ja teadis programmide pöördeid, pikkuseid ja temperatuure peast. Jagasime ka teiega Facebookis seda kurbust ja teie jagasite endi pesumasina lugusid.

Kaalusime erinevaid mudeleid, kuid ühes olime kindlad, me ei taha.. ma ei tea, kuidas see eestikeelne sõna oleks – downgradida, ehk me ei tahtnud, et uus masin oleks omaduste poolest lahjem kui vana, sest ma tunnen ennast, et ma hakkan enda ostu õige pea kahetsema. Peale pikki arutelusid, guugeldamist, müüjatega rääkimist ja ma helistasin isegi tehnikule, kes meie masinat parandas, jõudsime järeldusele, et uus masin peab olema jälle Bosch ja uuesti kaheksas seeria!

Uueks ülesandeks oli mul ühendust võtta erinevate ettevõtetega, kes masinatega tegelevad ja kes tunneb mind, see teab, et mulle ei meeldi eriti kaubelda. Samas teine pool ei taha maksta taskust suuri summasid. Seega, kuigi ma ei armasta kauplemist, õnnestus mul Boschiga saada kokkuleppele ja ma ei saa avalikustada tehingu detaile, aga me saime endale masina tingimustel, millega jäime rahule meie ja jäi rahule Bosch. Kuid selleks, et see koostöö toimima saaks, tuli meil oodata kolm nädalat!

Kel on kolm last (isegi vähemast piisab), see teab, et kolm nädalat pesumasinata on katastroof ja ma tegin otsuse, et vahet ei ole, ma lähen ja ostan selle masina täishinnaga ikka poest ära. Nagunii on nii pikaajaline investeering. Esileedi, kes juba teisel päeval uppus musta pesu hunnikutesse aga hüüdis kusagilt aluspükste ja pudruste retuuside vahelt, et kannatame ära.

Kannatasimegi. Pesime pesu mu ema juures, Esileedi juures maal, naabrite juures, teiste naabrite juures. Kui sa kvalifitseerud meie sõbraks ja me sinu juures ei pesnud, siis ainus põhjus oli see, et sa ei võtnud oma telefoni vastu. Me olime nagu mustlased ja rändasime ühe juurest teise juurde. Saime kuidagi üle elatud selle aja.

Kuid nüüd on see siin ja see oli igasugust ootamist väärt. Esileedil kulus lõpuks neli päeva pesemist, et pesuga järjele jõuda. Me olime niivõrd veendunud, et meie eelmine oli nii hea masin, et me ei teadnud kui kaugele on Boschi masinad arenenud. Saate aru – isegi trummel on seest valgustatud kui vesi sisse jooksma hakkab. Ma saan aru, et ei ole eriline müügiargument, aga see on nii lahe! Esimestel kordadel käisime me kogu perega vaatamas, kuidas Esileedi masinat täidab.  “Minge ära siit pesu otsast, ma kutsun kui ma nupule vajutan!” Uus masin on nii vaikne, et aru saada, kas see töötab, pead sa luugi aknast reaalselt sisse vaatama, et näha, kas pesu ikka pöörleb. Sel on automaatne doseerimissüsteem, kuhu sa valad vedela pesuaine sisse ja järgmised ei-tea-mitukümmend pesu ta doseerib grammi pealt ise. Kokkuhoid missugune. Ja teate, mis? See ühendub wifiga!

 

Kuid me ei soovinud endale Boschi sellepärast, et sel on tuled trumlis, või sellepärast et sel on wifi ühendus, vaid sellepärast, et see on kuradima hea masin ja mul on väga hea meel, et me brändile truuks jäime. Eriti Esileedi pärast, sest tema jaoks on nii oluline, et pesumajandus oleks toimiv. Seega aasta jooksul hoian ma teid kursis, kas me ikka jätkuvalt ta tööga sama rahul oleme ja ikka samas vaimustuses. Aga soovige meile pikka koostööd uue täisväärtusliku pereliikmega, sest ma loodan, et ta jääb meile väga kauaks.

Kommentaarid

“Esileedi valis mehe ja pesumasina samade kriteeriumite alusel” on saanud 12 vastust

 1. Mariann ütleb:

  Ma tahan ka nüüd seda!

  *läheb otsib elektroonikapoe lehelt selle üles*

  Aga vist ikka mitte nii palju, et selle eest 1000 eurot maksta… Mu 3000 krooni maksnud kümneaastane masin käib veel küll.

  • Henry ütleb:

   😀 eks need nutikad masinad ongi kallimad jah. Samas odavam kui iphone 😀

  • Liisi ütleb:

   Mul mees tegi mulle yllatuseks ka uue pesumasina, Samsungi uue põlvkonna oma. Ja kui ma paar päeva hiljem elektroonikapoes hinda nägin,siis tahtsin appi karjuda, sest noh 1700€ pesumasina eest on nagu liig, või mis? ?‍♀️?‍♀️

   • Henry ütleb:

    1700 on kreisi hind tõepoolest. Meie masin on 1000 ja seegi oli natuke rohkem kui ma sooviks pesumaisna eest maksta 🙂

 2. Aile ütleb:

  Soovitan ka Boschi kuivatit 😉 meil mõlemad ja elu on super … ning seda kahe lapsega 🙂

 3. V ütleb:

  Ma leppisin ka seekord uut masinat ostes (eelmine masin hakkas pirtsutama ja jäi üleeelmisesse üürikasse maha) odavama otsa LG-ga, kuid ikkagi suutsin enamik oma tagasihoidlikest nõudmistest saada. Mainima peaks ka seda, et ma saatsin esimese masina müüjale nädala jooksul tagasi, kuna lubatud viitstart puudus. Eestis see vist ei õnnestuks, kuid Soomes ei pilkunud kellgi silmgi, kui lõpuks klienditeenindusega ühendust suutsin saada.
  Ehk siis nõudsin eestlaetavat, min 7kg, viitstart, otsemootor, vaikne, displeiga. Energiasäästlikkus oli vaid boonus. Tagantjärele tarkusena oleks ju võinud 2in1 kuivatiga masina võtta, aga rahast hakkas kahju ?

 4. Hell ütleb:

  Meil täpselt sama masin, pean leppima, et hea masin, aga kui ta meil oli nädal aega pesu pesnud siis ta andis otsad ja enam vett välja ei lasknud. Madin viidi minema remonti ja olime jälle ilma masinata, aga nüüd ptuiptuiptui, peseb jälle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…