Kas mehed ikka peaksid ihupiima kasutama? + LOOS

Postituse ilmumist toetas JOIK

Mul oli Iirimaal kolleeg, kes veetis suure osa ajast poes selle peale, et lugeda põhjalikult iga toote kohta, mida ta osta soovis. Ta valis isegi poode selle järgi, kus oli talle tuttavaid tooteid. Sageli selleks, et saada poest kõik vajalik, oligi tal lihtsam käia mitmes poes. Sellepärast, et ta oli kõige mõeldava vastu allergiline. Iga paari aasta tagant avaldusid tal ühe uued talumatused ja ma mäletan siiamaani tema masendust kui arst ütles talle, et ta ei tohi enam piimatooteid tarbida. Ei teagi kindlalt millest need allergiad ja talumatused tekkisid, kuid arst spekuleeris ise, et võis olla ema rasedusaegsest suitsetamisest, kuid võis olla ka üldiselt aina enamate pestitsiidide kasutamine põllumajanduses.

Mina olen õnnistatud olekus, sest mina olen allergiline ainult teiste inimeste aevastuste vastu. Eriti kui nad mulle pihta aevastavad. Ma usun, et ma olen hüpohondriku leebem versioon ja kui Esileedi mõne haiguse kirjelduse ja selle sümptomid mulle ette loeb, siis poole tunni jooksul on mul sama haigus, sest ma tunnen enamikke loetletud sümptomitest. Eriti tunnen ma ennast haigena kui keegi mulle pihta aevastab. Alles mõni nädal tagasi aevastas poe järjekorras üks vanamees mulle nägu katmata selja tagant kaela peale. Ma mõtlesin, et ma lähen EMOsse ja palun neil mul end kiiritada lasta. Läksin hoopis koju pika-pika duši alla.

Seega minu kui täiskasvanud mehe jaoks ei ole see eriti mingi oluline näitaja, kui toote peal on silt, et Allergialiidu poolt heaks kiidetud, kuid ma saan aru, et paljude jaoks on ja meie sõbrad JOIKist palusidki mul see sõnum teieni tuua, et kogu nende uuenenud lastesari on saanud Eesti allergialiidu tunnustuse ja tooteid võid leida poest Allergialiidu logo järgi. Seega pöial püsti, et kodumaised tegijad näevad vaeva, et kõik saaksid nende valikust osa. Selgus, et ka Esileedi jaoks on see oluline näitaja, kuna ta püüdvat kogu keemiat alates pesupulbrist ja lõpetades laste šampooniga osta võimalikult neutraalset. Ah sellepärast ta sunnibki mind poest seda hirmkallist pulbrit tooma kui kõrval viis korda suurem pakk neli korda odavama hinnaga…

Kuid kui ma juba nende allergiavabast toodangust juttu teen, siis mõtlesin, et katsetaks ka uusi tooteid. Seega ongi aeg segmendiks: Henry testib, et sina ei peaks!

Ma olen päris suur duši all käija. Mitte nii suur nagu Esileedi, aga temaga ei olegi õiglane end võrrelda, sest ma vahel kahtlustan, et äkki ta on merineitsi, kes end iga mingi aja tagant peab vette kastma, muidu kasvab saba tagasi või lämbub ära. Igal juhul kui mul tekib küsimus, et huvitav, kus mu kallis naine on, siis ta on tõenäoliselt duši all. Pakkuge, kus ta praegu kirjutamise hetkel on! Pakkuge! Vale! Ta magab. Kell on kolm öösel ja ega ta nii maniakk ka pole.

Ja kuigi ma katsetan neid enda peal, siis tegelikult liiguvad sellised lisatud lõhna- ja muude lisaaineteta tooted laste riiulile. Kasvavale organismile ei ole tarvis igast kahtlast kraami peale määrida, sest kui kreem imendub nahka, siis imendub ju ka kõik see, mis sinna kreemi sisse segatud on. Seega lapsed, kui te seda kunagi loete, siis see kõik on teie nimel.

Toodeteks, mida mu karune mehe keha katsetama hakkab, on kaerapiimaga ihupiim ja dušivaht, mis on mõlemad nahka rahustava ja pehmendava toimega. Seisin siis keset vannituba ühes käes ihupiim ja teises õrn dušivaht. Vaatasin üht totsikut ja siis teist. Siis jälle esimest ja siis teist ning järsku käratasin: “Esileedi! Mine pekki! Mina küll endale ihupiima peale määrima ei hakka!” Mis asi on üldse ihupiim? Miks peaks mulle vaja minema ihupiima. Dušivahust saan ma aru, sellega käid sa pesemas, aga ihupiim?

Tegime otsuse, et ihupiima katsetab ta ise, sest ta teadvat, mis see on. Ma olen ka kuulnud, et selline asi olemas on, aga ma pole kunagi tundnud, et mu nahk poleks piisavalt pehme. Selleks, et  šokist taastuda ja ennast ikka mehena tunda läksin garaaži ja tõmbasin traatharjaga paar korda üle selja ning palusin Esileedil mu peale karjuda, et meelde tuleks, mis tunne on mees olla ja kannatada. Psshh ihupiim…

Me saame sageli JOIKi tooteid proovida nii kui need välja tulevad, sest Esileedi õde töötab seal ja võite paar korda arvata, mida sünnipäeva- ja jõulupakid sageli sisaldavad. Seega on meil välja kujunenud maitse ja me ei ole kunagi JOIKist saanud tooteid, milles me oleksime pettunud. Ka see dušivaht, millega ma ennast nüüd sisse seebitasin, tegi oma tööd suurepäraselt. Nii hästi nagu sa ootad, et dušivaht töötaks. Kuna lastele oleme me alati valinud ilma lõhnastamata ja lisaaineteta tooteid, siis läbis dušivaht oma katse puhaste paberitga.

Esileedi katsetatav ihupiim tegevat tõesti naha hästi pehmeks. Selleks jättis Esileedi ühe käe määrimata ja teise määris sisse ja palus mul arvata, kumb käsi nüüd ihupiimaga määritud on. Ma pakkusin see, mille käis on üles keritud. Mul oli õigus. Vahel Esileedi ainult tundub nupukas. Määrisime ka lapsed sisse. Ma vaatasin hirmuga, kuidas ka poiste käed ihupiimaga kaetud said. Andsin neile sama õhtul õlut proovida, et nad ihupiima pehme pilve pealt tagasi päris maailma tuua. Las naised olla õrnad ja pehmed, meie lähme homme poistega põllu peale kive purustama või midagi.

Seega mine uuri JOIK lehelt(LINK!)uut allergialiidu poolt heaks kiidetud sarja. Meie katsetatud ihupiim ja dušivaht on igatahes väga mõnusad. Kui tahad ka endale selle komplekti võita, siis ole JOIKi ja meie sõber Facebookis ning jäta kommentaar, kas sina oled kunagi millegi peale allergiline olnud. Loosin esmaspäeval.

Kommentaarid

“Kas mehed ikka peaksid ihupiima kasutama? + LOOS” on saanud 16 vastust

 1. Annika ütleb:

  Mina õnneks teadaolevalt millegi vastu allergiline pole. Küll on aga minu poeg väga tundliku ja kuiva nahaga, lisaks osade asjade vastu allergiline, mis kiirelt nahalööbena avaldub. Seega kõik allergialiidu poolt heaks kiidetud tooted on ka meie kodus aukohal. Ja kreemitada tuleb noorhärrat tihti, eriti külmal peridoolil, sest siis on nahk eriti hell.
  JOIKi tooteid me veel proovinud pole (ise oman küll nende kreeme, aga laste tooted on katsetamata), seega nüüd oleks eriti imeline, kui selle komplekti võidaks. Ja kui ei võida, siis tänud infot jagamast, tean mida järgmisena poodi otsima minna 😉

 2. Kätlin ütleb:

  Ma ei teagi, polegi kunagi enda arust allergiline olnud. Kuid viimased paar aastat nt maasikatsimed ja igast kõrrelised jms kui käed nendega kokkupuutuvad, on hiljem punaseid täpikesi täis ja tohutult sügelevad. Ju siis mingi reaktsioon siiski on 🙁 aga peres on ka 2 pisikest printsessi, kellele need tooted oleksid ideaalsed 🙂

 3. Airin ütleb:

  Õnneks on mind õnnistatud ja allergiaid endal täheldanud ei ole, kuid selle eest on korralik allergik mu abikaasa. Allegik ja õrna nahaga mees – no kas saab midagi hirmsamat olla? Mees õrna nahaga? Meie peres on korralikud sõjad maha peetud enda kreemitamise teemadel. Sellest saaks küllaltki koomilise joonisfilmi, kuidas naine jookseb kahe erineva kreemi tuubiga mehel järel ja üritab selgeks teha, mida ja kuhu ja millal määrida, samal ajal kui mees üritab selgeks teha, et ainus asi, mis mehe näos olla võib on ahjust tulnud pigi või mootori õli – mehine värk ikkagi.
  Joik iseenesest on tõesti tohutult hea ja kvaliteetne firma, näis kas ta on nõus oma testosterooni täis pumbatud dušigeeli asendama šheavõi ja kakaovõi seebiga. 😀

 4. Marian ütleb:

  nii veider kui see ka ei tundu, siis mul tekib allergiline reaktsioon kui olen jõhvika või pohla kogemata alla neelanud.

 5. Tiina ütleb:

  Nikkel,see kuradima üks ja ainus saatana tööriist? Mul on väga ränk nikli allergia,st nikliga kokkupuutunud koht läheb punaseks, sügeleb,tulevad mingid väiksed kupud,mis paranedes muutuvad kärnadeks,õhh kui vastik,ega ma muidu poleks sellest vist ka teada saanud,kui mu püksirihma pannal poleks mu kõhupiirkonnaga kokkupuudet moodustanud,või siis trükk,ühte neist ma kahtlustan ning nüüd kannan alati nt natuke pikemat pluusi,mida kampsiku alla püksi toppida,et midagi naha ja metalli vahel oleks ja ehted on ainult kas hõbe v kuld,muidu muutun kärnkonnaks?

 6. Kady ütleb:

  Õnneks ei ole meie peres ühtegi allergiat, mis paneks meid teisi valikuid tegema. Sellele vaatamata valin kõik tooted võimalikult puhta koostisega!

 7. Inga ütleb:

  Oi oi minul on atoopiline dermatiit. ja sellega seostub igast allergiad ja nahk on mega kuiv. ja nüüd külmal ajal eriti näo nahk vajab kreemitamist. seega hetkel olengi uute toodete otsingul mida proovida. 🙂

 8. Riina ütleb:

  Minu tüdrukud on mõlemad väga hella nahaga. Ühel diagnoositi nahaarsti poolt ka atoopiline nahapõletik, mille hullemast puhangust paar aastat tagasi jagu saime, nüüd aga usinasti kreemitame. Mõlemal samad sümptomid, mis avalduvad vingemalt just külmaperioodil, kus on temperatuuri kõikumine – õues jahe ja toas soe.
  Väga väärt info minu jaoks – saab jälle uusi tooteid katsetada.

 9. Mirjam ütleb:

  Olen ise väga tundliku nahaga ja paraku pole ka lapsed sellest pääsenud. Kasvades on tundlikkus neil vähemaks läinud, kuid kõige pisemaga olemegi hetkel allergiatega väga hädas. Peame jälgima mis pesupulbrit me kasutame, kasutama spetsiaalset kreemi ja lisaks pean mina veel oma toitumist jälgima. Nii et jah, selline komplekt kuluks meie perre igati ära 🙂

 10. Lilian ütleb:

  Minul on diagnoositud allergia nikli ja elavhōbeda (mitmetes ravimites, kreemides) vastu. Üleüldse olen väga ōrna ja kuiva nahaga, pesemast tulles igapäevaselt pean end pōhimōtteliselt pealaest jalatallani sisse kreemitama, et nahk ei kisuks. Tooted valin vōimalikult puhtad nii endale kui tervele perele! Joiki tooteid kasutan meeleldi :)!

 11. Kristi ütleb:

  Mädarõigas 😀

 12. Ly ütleb:

  Endal allergia puudub, kuid pisike poja on küll allergiline erinevate pesuvahendite vastu. Samuti ka duššigeel ja šampoon peavad olema väga laste sõbralikud, sest nendes olevad erinevad lõhna ja ma ei tea mis imeained veeklei ole lastele sobilikud. Mida lastesõbralikum toode, seda teretulnum meie peres. Ja muide- kare nahk vajab ka meessoost isikul pehmendamist. Pojad saavad tihti sisse mässitud kreemidesse- kätekreem, jalakreem, näokreem, kehakreem igale poole oma ja nad naudivad seda.

 13. Kristi ütleb:

  Lapsena olin ma allergiline viinamarjade vastu, aga tõenäoliselt lõi see “allergia” välja, sest ma sõin neid liiga palju. Viinamarjad pidid olema kõige rohkem pestitsiide ja halbu asju täis, nii et võibolla ei olnud ma allergiline mitte viinamarjade vaid mürkide peale.
  Kuskil 18-aastaseks saades hakkasin kartuleid koorides aevastama ja nuuskama ja silmad hakkasin sügelema. Tuli välja, et mul on kartuli koorimise vastu allergia ja olen nüüd siiamaani sellest tööst kodus vabastatud. Õnneks on mul nii tubli mees, kes teeb ise süüa ja on valmis ka kartuleid koorima.
  Seda komplekti tahaks võita küll, sest peale lapse sündi olen ma väga jälgima hakanud, milliste ainetega minu laps kokku peab puutuma. Välja olen vahetanud enamuse kodus kasutatavast keemiast, sest vänget Arieli lõhna ei suuda ma enam kannatada ja Fairyga ei taha nõusid pesta, kõigest muust rääkimata. Lisaks on mu lapsel talveperioodil väga kuiv ja ketendav nahk, mida tuleb hoolikalt kreemitada. Enamus kreeme aga lõhnavad keemiliselt või sisaldavad nahka petlikult pehmeks jätvaid aineid. Sellepärast kulukski just üks mõnus Joiki komplekt marjaks ära.

 14. Lille ütleb:

  Mina millegi peale olen. Mingi nõudepesu vahendis oleva aine vastu. Sõrmedele tulevad tillukesed vesivillid, mis hirmsasti sügelevad ja paari päeva pärast kuivavad ja siis nahk lõheneb ja tekib punetav koorik või selline kare laik. Olen proovinud ka neid allerguavabu ja sensitive tooteid, aga ei midagi. Allergia lõi välja umbes 3,5 aastat tagasi, kui ootasin teist last.
  Ja alati on võimalus, et olen lihtsalt nõude pesemisele allergiline??
  Õnbeks teeb masin suurema töö ja retseptiga saadud kreem aitab mingiks ajaks. Kuni järgmise korrani?

 15. Ingrid ütleb:

  Mandariinid. Nagu MIkS???? Ma armastan mandariine aga käed hakkavad sügelema ja punnid platsis. See pole mingi elu ???

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sul on kunagi odraiva olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Odraiva. Ehk kuidas ma napilt otsad oleks andnud

  Ma saan nüüd öelda, et ma olen teispoolsuses ära käinud ja tagasi tulnud. Teispoolsuseks pean ma siis seda, et mul oli silm valus. Mõni teist tahaks kindlasti vahele…

 • Miks ma enam podcaste ei kuula?

  … sest vanaks olen jäänud. Haha, tegelt on sel mõjuvamad põhjused. Kuid loe ise. Suudad ikka selle neli minutit minuga veeta? Teeme proovi. Postituse tõi teieni Henry ja…

 • Esileedi jagab teraapiakogemust

  (See postitus on kirjutatud Esileedi poolt. Seega, et saada kirjutisest õige kogemus, püüdke seda peas lugeda kõrgema häälega ja samal ajal oma mehele etteheitvaid pilke visates). Räägin oma…