Täiskasvanud mees pidžaamas ja karvaste sussidega arsti vastuvõtule? Jep!

Postitus valmis koostöös minudoc.ee-ga!

Ma ei tea, kuidas on teie arstiga, aga meie ei pääse oma perearsti juures pea iialgi kokkulepitud ajal sisse. Ootamine on justkui sissekirjutatud ja ausalt öeldes ei ole mul ootamise vastu suurt midagi. Mina olen suur arstipelgur ja ma olen palju parema meelega ukse taga ootamas kui kabinetis aru andmas.

Kuid asjalood muutuvad kui tegu on lastega. Lastega ootamine on tõeline painaja. Nad on kohutavad ootajad ja igavlejad. Noorsand, kes oskab siin numbreid kümneni loendada, usub, et ta saab maailma asjadest imeliselt seetõttu aru ka. Tal jääb küll numbreid lugedes sageli neli ja/või üheksa vahele, aga muus osas on numbrid kõik õiged. Kuna numbreid nimetada ta oskab, siis tema loogika järgi saab ta nüüd ka aru, mida tähendab viis minutit. Vahel kui Piiga millegagi mängib, mille peale ka Noorsand oma hammast ihub, siis me oleme õpetanud, et ära võtmine ei ole lahendus, vaid tuleb leida kokkulepe, mis mõlemaid rahuldab. Noorsand siis teatabki, et õiglane oleks see, kui viie minuti pärast saaks tema selle esemega mängima hakata, mille peale Piiga heakskiitvalt noogutab. Järgmisel hetkel loeb Noorsand kõva häälega viieni, teatab, et viis minutit on täis ja tema kord.

See on ainus viis minutit, mida ta oleks nõus ootama. Päris viis minutit on ju 300 sekundit. Ta jõuaks 60 korda viieni lugeda. See on ilmselgelt liiga pikk aeg, et oodata. Kuid ootamine on arsti juures vaid üks tahk, miks me sinna meeleldi minna ei taha. Teised põhjused on haige lapsega reisimine ja minek kohta, kuhu tulevad kokku kõik erinevate haigustega inimesed. Pealegi saaks sümptomeid ju kirjeldada ka kuidagi teisiti, et mitte kohale minna. Aga nii see asi paraku käib.

Mina saingi katsetada täiesti uut teenust, mis on täiega hoo sisse saanud. See on interneti leht minudoc.ee, kus on erinevate valdkondade arstid, kelle juurde saab endale aja broneerida. Seda kõike ilma, et sa reaalselt peaksid oma pidžaamapükse teksade vastu vahetama. Nimelt käib kogu teenus interneti vahendusel, kus sa saad pidada arstiga videokonsultatsiooni ning ta saab kõik vajalikud sümptomite kontrollid ja diagnoosid paika panna videokõne vahendusel.

Minu arust täiesti geniaalne lahendus. Enamjaolt viirused, mis meid tabavad, on ka sama kiirelt mööduvad. Vahel aga vajaks arsti pilku, kuid samas, kui me oleme haiged, siis soovime teha kõike muud kui minna arsti juurde. Sellisel juhul on minudoc.ee on super leiutis. Kallim kui arsti juures käimine, kuid ka praegu käime me seal järjekorras ootamas nii harva kui võimalik ja peamiselt talvekuudel kui viirused on möllamas ning köhivaid ja tatti luristavaid inimesi täis ootekoridor on viimane koht, kus enda aega sooviksime veeta. Seega rahakulu ei ole kindlasti argument.

Mina olen viimased pool aastat vahelduva eduga kannatanud alaseljavalude käes ja ma olen pikalt mõelnud, et ma peaksin kellegi poole pöörduma. See takistab mul kõike teha. Olla aktiivne, istuda madalal, võtta maast asju üles. Isegi kõndimine muutub ühel hetkel seljavalu tõttu väljakutseks.  Ma saan aru, et kõht takistab, aga kuramuse selg ka nüüd. Kuid nagu öeldud, siis omades valge kitli sündroomi, ei ole ma mitte kusagile pöördunud. Minudoc.ee oli minu jaoks täpselt see, millest ma olen puudust tundnud. Koht, kus sa saad arsti käest nõu ja abi, ilma, et sa päris koha peal oleks.

Mina pöördusin Katre Lust-Mardna poole, kelle kohta olen ma seni vaid kiidusõnu kuulnud. Meie kõne kestis kokku umbes 25 minutit ja ma sain seljavalude teemal palju targemaks. Ta rääkis selle põhjuste tagamaadest ja ka sümptomitest, mida kogedes on mõtet EMOsse õnne proovima minna. Seejärel asusime minu seljavalude kallale ja ta tegi mulle ekraani ees koolituse harjutustest, mida ma nüüd ülepäeviti tegema pean, et enda alaselga tugevdada. Lisaks sain näpunäiteid terveks päevaks, et see harjutuste tegemine ei muutuks mingiks lisakohustuseks, vaid kuidas ma saan kõik selle päeva paigutada nii, et see mingit olulist ümberkorraldust ei tekitaks. Ka sain hulga materjale, mis ta on ise välja töötanud, mis mu olukorrale kasuks tulevad.

Ma sain väga hea kogemuse osaliseks ja sain enda murele lahenduse ilma, et ma oleks pidanud oma kodust väljagi astuma. Ja seal ongi perearste, psühholooge, füsioterapeute, pediaatreid. Hästi palju erinevaid arste ning kõik nad tegelevad patsientidega. Seda ka, et arvuti, millega see sessioon maha pidada, vajab kaamerat ja mikrofoni, mis vist enamus läpakatel nagunii sisse ehitatud on.

Just sellised innovaatilised ideed mulle meeldivad. Mugavus ja kiirus on olulised märksõnad. Iga kord arsti juurde minnes tuleb ju arvestada ilmatuma ajaga, mis kulub ootamise, transpordi ja visiidi peale ja selle lahendusega elimineeriti ja jäeti vaid visiidile kuluv aeg. Proovige ise ära ja usun, et saate samuti sama positiivse kogemuse. Mina olen fänn. Siin on ka nende FB leht.

Kommentaarid

“Täiskasvanud mees pidžaamas ja karvaste sussidega arsti vastuvõtule? Jep!” on saanud 2 vastust

 1. Merli ütleb:

  Kui minul on lastega mingi mure olnud, siis helistan nende perearstile telefonitunni ajal. Kohale pole õnneks pidanud minema (kuigi alati küsin, et mida pean tegema, kui soovitused ei aita). See on võrdväärne su reklaamitud teenusega. Seda siis juhul, kui on perearsti teema, oma füsioterapeuti jne tavajuhul ju inimesel pole. Ma olen ka uute töötavate lahenduste poolt. Samas ei suuda ma otsustada, kas imelikum (ebamugavam) on minna arsti juurde kohale või teha videokõne, kuna alati tekib ärevus sisse :D.

 2. TS ütleb:

  Olen ka ise kasutanud. Idee on hea, aga njah.. Eks inimese kvaliteet ikka kõigub. Kokkuvõttes oli minu jaoks suht keskmine. Meil oli palju tehnilisi probleeme ka – pidevalt katkes ja jäi kinni. Õnneks tal peale mind kedagi ei olnud ja nii tegime ikka määratud aja täis vähemalt. Kuid aja säästmise poole peast on väga hea. Väikese lapsega on keeruline igale poole minna ja seda saab läbi ajada ka nii kui väike inimene su kõrval karjub. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…