HTESEP: Puder, mida eeldasin kõige halvemaks, osutus mu lemmikuks.

Postituse valmimisele olid toeks Heleni helbed!

Tekitan blogile uue kategooria, kus ma proovin asju, mis on alles turule tulnud. Mida enamik inimesi veel proovinud ei ole ja mina võtan enda peale, et ma testin neid ise ja lihtsalt selleks, et teie ei peaks. Sealt ka pealkirjas olev lühend HTESEP Henry Testib, Et Sina Ei Peaks. Siin saavad olema nii sponsoreeritud tooted (mille ma ka eraldi ära märgistan) ja sponsoreerimata tooted. Seega soovitage julgelt, mida te tahate, et ma katsetaks, enne kui teie selle oma raha eest soetada julgete.

Täna ma testin uusi putrusid. Putrudega on mul sama probleem, mis ka teiste toitudega – mind piirab fantaasia. Tatrapuder hapukoore või võisilmaga, neljaviljapuder, või kaerahelbepuder marjadega. Ma ostsin isegi Palja Porgandi pudruraamatu, kus ta jagab vist 30 pudruretsepti, aga nii uskumatu kui see ka pole, siis mind ei kõnetanud ükski. Paljudesse oli lisatud vahustatud munavalge, mis pidi pudru eriti õhuliseks tegema. Ei katsetanud ka seda kordagi, sest meie peres süüakse putrusid eelkõige hommikul ja hommikuti on vali mikseri hääl tõeline tüütus. Seega ka mu pudrud on jäänud ühekülgseks ja ei isuta ammu enam.

Sellest on aga kahju, sest nagu ma sotsiaalmeedias rääkisin, siis puder üks selline toit, mida süües on mul kõht kõige kauem täis ja mina, kes ma näen vaeva, et Henryt aina vähemaks jääks, eelistan toite, mis nälja pikaks ajaks kustutavad. Paar teist ütles vastupidist, et putru süües on nälg kiire tulema. Kuidas see võimalik on, ma ei tea. Midagi peab olema valesti. Äkki te panete kogemata lusika suust mööda või äkki sööb pilgutamise ajal koer pool teie toidust ise ära. Ei tea.

Meil on ka välja kujunenud kindel helveste sort, mida me oleme nüüdseks aastaid ostnud. See on meie kodupoes kohe esimene toode ülemisel riiulil. Sageli on Heleni helvestest ehitatud riiulitele ka nii kõrged tornid, et ma mõtlen alati, et mida lühikesed inimesed sellises olukorras teevad? Kuidas nemad pudruhelvesteni ulatuvad? Kuidas nad üldse ülemiste riiuliteni ulatuvad? Või on nende eelistused alateadlikult selle põhised, milleni nad poes ulatuvad?

Minu teekond Heleni helvesteni oli omal ajal ka omamoodi. Ma töötasin puhastustarvikute ja -keemia müügiesindajana lõuna-Eestis ja üks koht, kus ma pidin kliente väisama, oli Valgamaa pisikene alevik nimega Keeni. Meelde jäi see mulle sellepärast, et sealse kooli õppealajuhataja (vist), oli mu vana klassivenna ema ja seal müügiringi tehes, jäi silma suur silt HELEN. Kui ma poes nende toodet nägin, tekkis kiire ära tundmine ja sellest saadik ongi see olnud mu esimene valik. Huvitav, kas lõuna-eestlased said koha nimede panemisel inspiratsiooni Aafrikast, et me võime käia ilusates kohtades nagu Keeni(a) ja Kambja(Gambia)? Andke andeks, et ma nii mageda nalja tegin. Kell on kolm öösel. Ära ka ei kustuta.

Igal juhul saadeti mulle Helenist proovimiseks nende uued Helde sarja pudrud, et ma vaataksin, kuidas need mulle maitsevad. See on välja töötatud siinsamas Tartu Ülikooli teadlastega ning täis pikitud vitamiine ja mineraale, et lisaks kõhutäiele oleks ka lakk läikivam ja keha tugevam. Selleks, et neid kõiki uusi putrusid aga adekvaatselt hinnata, tuli mul kõik need ka ette võtta. Kõige enam olin ma elevil selle pudru üle, kus oli sees vinnutatud liha ja kõige skeptilisem selle suhtes, mille koostisosaks oli porgand. Porgand ja puder? Võeh. Vaevalt. Teised kaks olid sellised magusana mõeldud pudrud, mis on alati mõnusad. Seega sealt mul mingit eriti skeptismi peale ei tulnud.

Õnneks on pudruhelvestest pudrutegemine hästi kiire ja keskmiselt kulus mul iga pudru valmistamisele kokku 10 minutit. Sobib. Olles nüüd kõiki nelja proovinud, siis ma pean enda sõnu sööma, sest puder, mis oli tehtud kõrvitsaseemnete ja porgandiga oli minu absoluutne lemmik. Väga mõnusa tekstuuriga ja see krõmps, mida porgand ning seemned lisasid, andsid sellele pudrule täiesti uue lisakäigu. Seevastu vinnutatud liha ja kõrvitsaseemnetega asetaksin ma nelja pudru proovimise järel kolmandale kohale. Mitte sellepärast, et see halb oleks olnud, vaid minu ootused olid hoopis midagi muud. Kui ma mõtlen vinnutatud lihale, siis ma mõtlen hästi kontsentreeritud ja intensiivne suitsune singimaitse, kuid seda ma ei saanud. Sai mõnusa tekstuuriga pudru ja algselt oli mul tunne, et liha maitset kui sellist ma ei tajugi. Kuid kui seda otsida, siis see siiski on seal olemas. Ma soovitaks selle ära proovida, sest puder on hea ja oma lemmiku leidmiseks, tuleks lihtsalt järgi proovida.

Kui porgandi puder sai esimese koha ja vinnutatud lihaga sai kolmanda, siis mõlemad magusad pudrud ma paneksin teisele kohale, sest need olid mõlemad väga head. Need kaks on täiesti erinevad, kuid väga mõnusad ja ma ostaksin mõlemaid ka edaspidi. Lisaks olen ma nii uhke, et ma panin õuna ja mustsõstraga mitmeviljahelbepudrule garneeringuks peale granaatõuna ja see sobis sinna imeliselt. Seda putru tulekski süüa granaatõunaga. Nii nagu soolased pudrud vajavad lisatud soola, nii vajavad ka magusad lisa magusust. Mina kasutasin mett.

Kuid ka kookose-, õuna- ja jõhvikaga helbed olid väga maitsvad ja sellest sai laste lemmik. Mul võttis küll tükk aega, et neid proovima meelitada, aga kuna ma asetasin peale kiivit ja mangot ning ütlesin, et neid võivad nad võtta alles peale seda kui nad kasvõi proovivad keele peale seda putru, siis nad proovisid ja mõne hetke pärast olid nad nagu vastsündinud linnud, kes nokad taevapoole järgmist suutäit ootavad…

Mingiks ajaks on meil nüüd see mure murtud, et meie pudrud igavad on ja toitev eine on taas hommikusöögiks teemas. Pole mõnusamat kui alustada päeva kausi pudru ja võilievaga, või keeta endale lisaks paar muna. Või võtta ette magusam puder ja süüa kõrvale värskeid puuvilju, et alustada päeva õigesti. Mis on teie eelistatuim hommikusöök?

PS! Ma panen ka loosi ühe erilise pudrukohvri ja selle võidab endale vaid üks. Seda pole isegi mul! Loos toimub instagramis. Mine vaata ka (SIIA)

 

Kommentaarid

“HTESEP: Puder, mida eeldasin kõige halvemaks, osutus mu lemmikuks.” on saanud 22 vastust

 1. Minna ütleb:

  Ma sain suvel ühel võistlusel selle pudrukohvri. Praegu, seda lugedes, söön oma üleööputru (jõhvikate ja õunaga). Enne seda sõin selle teise magusa ära – kookosega. Porgand tundus esialgu nii kahtlane, et kinkisin õele 😀 Nüüd pean proovimiseks ise ostma. Ja kodus veel see teine soolane olemas, mida proovin uuel nädalal… ei tea, kuidas see vinnutatud pudru üleööpudruna maitseks? Kuna tulen võimalusel elukaaslasega koos tööle, siis söön hommikust tööl ja selleks sobib see üleööpuder suurepäraselt.

  • henry ütleb:

   Ära lihtsalt vinnutatud liha suhtes ootusi liiga üles aja. Seda on seal suht vähe tajuda.

 2. Sigrid ütleb:

  Mul just toitumisnõustaja karjus, et kui tahan alla võtta, siis igasugused pudrud on keelatud. Vahest harva tatart. Peale seda mainimist, ma peale seda tasuta korda tasulisse ei lähe. Kiiret mul pole alla võtmisega ja hea, kui üldse hommiku sööb ???

 3. Liilian ütleb:

  Ostsin ka neid igat sorti ja see lihaga tundus kõige huvitavam. Tegingi selle esimesena valmis. Puljongiga nagu soovitati. Praadisin veel peekonit kõrvale ja viisin uhkelt mehele voodisse hommikusöögi…. nooh peekon sai kiirelt otsa ,aga pudru jäigi sinna taldrikule. Maitsesin ka siis. Välja just ei sülitanud,aga teistkorda ma seda kindlasti ei tee 😉

 4. Laura ütleb:

  Meil algavad absoluutselt kõik hommikud pudruga! 14 aastane tüdruk ja mees mõlemad suured pudrusõbrad. Siiamaani aga olnud klassikalised pudrud, kaerahelbed, neljavilja, 7 vilja jne mõlemil on pea tunnine kooli ja töömatk, siis mingi võiku näol nad esimese pausini vastu ei peakski. Nii, et putru meie armastame väga!

 5. Kaire ütleb:

  Mul selline probleem, et ma ei suuda putru hommikuti süüa, hakkab kohe vastu. Pigem on puder hea lõuna-või õhtusöök. Lemmik ikka vana hea neljailjapuder. Hommikuti ikka võileib, kas leiva või sepikuga. Lastele teen putru hommikuti, aga ka nemad ei söö seda alati rõõmuga.

 6. Eeva ütleb:

  Mul on ka alanud pudruhooaeg jälle. Mina panen pudruhelvestele lisaks ka hea koguse chia seemneid hulka, et kogus tunduks suurem, aga tegelikult süsivesikuid on veidi vähem. Ma armastan magusaid putrusid, seega valmis pudrule panen peale kreeka jogurtit, värskeid marju, vahtrasiirupit, vahel ka lisaks mandilaaste, seemneid ja kaneeli.

 7. Egne ütleb:

  Mulle meeldivad ka pudrud. Viimasel ajal söön hommikuks tihti muna, ükskõik, mis kujul. See hoiab minul kauem kõhtu täis kui puder.

 8. Merilin ütleb:

  Minu peres pudrusöömistava ei olnud, sestap käisin enne laste saamist mehele selle idee välja, et prooviks. Jusr seepärast et ise sõin küll hommikul eelmise õhtusöögi soojendatud varianti siis mehel oli igal varahommikul kiire võileib kohvi kõrvale. Nii me siis sõime 5 hommikut nädalas putrusid, millele hakkasin ise moosi peale tegema. Nüüd kahe lapse kõrvalt enam mehele hommikuputru ei tee, tema on taas võileiva peal, kuid ise söön esimese lapsega hommikuti moosiga putrusid. Eriti hea on see, et nüüd omal erinevaid moose tehtud on- kui laps moosi rohkem soovib, panen talöe rahuliku südamega juurde, sest tean mis seal sees on. Ja kui vahel nädalavahetuselgi pudruisu või muud kiiret kraami pole, saab mees ka hommikuputru koos meiega süüa. Pühapäeviti proovin pannkooke küpsetada. Vahel ka erinevaid omlette, kui tundub et magus ei oleks kohe esimene valik 😀

 9. Getter ütleb:

  Meie pere sööb ka putrusid heameelega. Eelistama pigem soolaseid võiga putrusid. Täna just ostsin selle kookose õuna pudru prooviks…eks näis. Aga minu üks uus lemmik on küüdlaugu ja avokaadoga tatrahelbepuder. Isegi 1 aastane preili sööb ja matsutab.

 10. Pilleriin ütleb:

  Meie putrude valik on ka väga kesine, põhiliselt kaera-/neljaviljahelbed, tatra-piima või riisipuder. Kuna ma vihkan kaerahelveste sees terade kesta tükke, siis on mul ainult üks sort kaerahelbeid mida ostan ja vahepeal leian sealt ka neid. Ok, erandi teen siis kui selles poes kus olen, ei ole mu eelistust ja hommikuks on vaja. Mõne teise tootja omas on neid palju rohkem. Ma ise olen lapsest peale putrusid hommikuks söönud ja sama on minu laste hommikusöök, neile kusjuures väga maitseb puder, vahepeal kui järgi jääb potti midagi, pistetakse see päeva jooksul ikkagi nahka.

  Neid putrusid tahaks küll proovida, tuleb järgmine kord poest kaasa haarata 🙂

 11. G. ütleb:

  Kui vaheldust otsid, siis lapsepõlvest meenub hirsi- ehk tibupuder 🙂 Peaks toiteväärtuselt ka päris hea olema.

  • henry ütleb:

   Hirsipuder on Esileedi absoluutne lemmik. Ta läks kunagi isegi nii kaugele, et oli veendunud, et maailmas ei saa olemas olla inimest, kellele hirsipuder ei maitseks. Võimatu! 😀

 12. Katrin ütleb:

  Proovisin ka seda vinnutatud lihaga putru, ootused olid kõrged, kuna just viimasel ajal on soolane puder väga meeldima hakanud. Kahjuks pidin pettuma 🙁 Pudrul iseenesest ei ole viga, aga selle liha olemasolust ei ole ma veel seni aru saanud. Või pole ma piisavalt hoolikalt otsinud – üritan veel! Aga jah, selle liha võiks sealt pudru nimest minu meelest ära jätta. Või veel parem – tehke puder, kus tõesti on seda lihamekki tunda! Aga peale selle postituse lugemist proovin kindlasti ka teised pudrud ära. Aitäh testimast ja jagamast! Mulle hommikupuder väga meeldib, teine lemmikhommikusöök on leib avokaado ja munaga. Aga tundub, et puder ikka hoiab kõhu kauem täis.

 13. Gerli ütleb:

  Ostsin ka lihaga ja siis õuna-mustsõstraga putru ja pettusin mõlemas 🙁 Maitsetud.

  Minu lemmikpudrud on odramannapuder ja tatrapuder 🙂

 14. Anu ütleb:

  Mulle meeldib Polenta ehk siis maisimanna, seda kombineerin vahel ka erinevate helvestega. Odrajahust ei viitsi tavaliselt teha aga samamoodi saab seda mingitele helvestele lisada. Muidu seemntega pudrud on head. Ja kõrini veel pole, moosid on ju erinevad 🙂

 15. Janika ütleb:

  Meil on hommikusöögiks ka pudrud või puuviljad. Mõnikord ka võikud ja mõnele meist meeldib veel muna. Putrudest eelistavad lapsed riisi, tatart ja hirssi, kaerahelbed jäetakse järgi, kuigi mulle meeldib just kaerahelbepuder. Ostsin eile selle postituse peale seda porgandiga ning kookose-õuna oma ja tegin neid täna. Kõigepealt vanemale lapsele enne kooli minekut magusat putru ja poolvägisi sõi viis ampsu. Ise proovisin, siis tundus, et muudaks pisut retsepti ja paneks vett vähem ning piima rohkem. Kui noorem laps ärkas, siis talle tegin porgandiga putru ja seda ainult maitseti ning rohkem ei söödud. Mulle jälle väga meeldis ning järgmine kord riivin juustu ka sisse.

  Selliseid tootetestimisi võiks kindlasti ka edaspidi teha kuna sageli tunduvad uued tooted pisut kallid, et katsetuseks koju osta.

  Kas te olete ka smuutide valmistamist proovinud? Smuuti retsepte on tohutult palju ja minu jaoks on paljud koostisosad sellised, mida ma muidu koju ei osta. Näiteks, spinat, maapähklivõi, chia seemned või mandlipiim. Need, kes igapäevaselt smuutisid tarbivad, nende jaoks on normaalne, et kapp on kõiksugu tervislikku kraami täis, mida siis sujuva käeliigutusega smuutiks kokku lastakse. Mina selline entusiast ei ole, aga sooviks leida mõne retsepti mis väärib blenderi ära määrimist.

 16. Kärt ütleb:

  Mina olen smuuti ja muna sõber olnud mõnda aega juba, aga nüüd tuli pudruisu ja homme vist tuleb hommikuks aga pott tulele tòsta. Kusjuures! Ma leiutasin “porgandikoogi pudru”. Panin kaerahelbed riivitud porgandi ja rosinatega keema ja kõpus serveerisin kaneeliga. Üllatavalt nämm. Sama üllatav oli, kui proovisin riivitud suvikõrvitsaga. Erilist maitset ta ei anna, küll aga mahtu ja saan oma päeva esimese roheluse portsu kohe kätte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…