Mehed võtavad naise lootes, et ta ei muutu kunagi ja naised võtavad mehe lootes, et ta muutub – a mida henry teeb?

Mehed võtavad naise lootes, et ta ei muutu kunagi ja naised võtavad mehe lootes, et ta muutub

15.08 2018

Ma ei tea, kas ma olen jätnud blogiga ja sotsiaalmeedia postitustega mulje, et meie suhe Esileediga on roosa ja nunnu? Pigem vist ei ole. Sest see ei ole seda. Me oleme kaks täiesti erinevat inimest. Minul on omad ristid elus kanda ja temal on tema omad ja meie ideed ja ootused põrkuvad pidevalt ning me ei ole tihti ühel nõul. Me ei tülitse kohutavalt palju, aga omajagu. Peamiselt sellepärast, et Esileedi on nii põikpäine ja tahab asju valesti teha. Minu blogi. Vaatan selle nurga alt, kust tahan.

Me klapime aga see-eest hästi, sest me lepime ka alati. Me ei jäta asju, mis meid häirivad endasse, sest ebameeldivatel asjadel on kombeks levida. Seega, kui miski häirib meie elukorralduse juures, siis ma ei käi hambad ristis ja end lohutades, et “Henry kaua pole enam jäänud, pea vastu, varsti on lapsed 18”, vaid ma võtan selle teemaks. Ja pealegi mina armastan Esileedit sellisena nagu ta on ja hoopis tema on peamiselt see, kes mind muuta üritab. Kunagi oli üks ütlus, et mehed võtavad naise lootes, et ta ei muutu kunagi ja naised võtavad mehe lootes, et ta muutub. See on nii tõsi.

Ja kõik see pingete maandus läbi tülide ja nende muserdavate vestluste, mida Esileedi minuga pidada tahab, on meie suhte toimivuse jaoks niivõrd olulised. Jah, need vestlused võtavad mult iga kord umbes 6 kuud elu vähemaks, aga samas nii kerge on olla, kui on lahti räägitud asjad, mis ankruna kaelas olnud. Pluss iga tüli ja siis selle lahendamine toob meid ka lähemale ja mida rohkem neid esineb, seda rohkem ma näen, et ma olen endale võtnud natuke liiga isepäise ja targa naise. Olgu see viimane kord, kui ma sellise orgi otsa kukun.

Tema tarkus tuleb täiesti kiiresti välja, kui sa räägid temaga teda huvitavatel teemadel nagu meditsiin, nüüd peamiselt alternatiivne meditsiin, sünnitus ja sünnitoetamine, narkolabori pidamine kodustes tingimustes ja muud erinevad teemad, mis teda paeluvad. Ok, kui mõni kapokas luges, siis te ei pea meid läbi otsima tulema. Narkolabor ei ole meie kodus. See on mu ämma kasvuhoones. Ok, nali. See ei ole seal. Need kanepitaimed kasvavad täiesti omal initsiatiivil. What? Ma kujutan ette, kuidas Esileedi seda postitust vetsus loeb ja praegusel hetkel mulle kurjalt käratab, et kas ma olen loll või? Pärast keegi äkki võtab tõe pähe. Ma annan teada, kas ta käratas.

Kuid ta on väga tark ka viisidel, mida ei peeta tarkuseks, vaid lihtsalt inimese omadusteks. Näiteks on ta mind terve koosoldud aja väga motiveerinud. Ta on mulle päris algusest rääkinud, et tema ei ole kordagi kahelnud, et ma saan edukaks. Ta julgustab aina mind just turundustööd tegema, sest nii paljud ettevõtted pöörduvad minu poole tasuta konsultatsiooniks (rohkem ideede vahetus, et kuidas edasi toimetada, et silma jääda) ja kõik ideed, mis me genereerime, lähevad käiku ja toimivad. Miks mitte siis see minu tööks muuta? Kuid mina olengi visionäär. Ma ei ole tehniline tüüp, kes hoiab kätt pulsil sotsiaalmeedia algoritmidel, vaid minu “anne” ongi inimeste silmade särama löömisel, mis on siiski vaid üks osa panusest. Väga suur osa mu töötavaid sõpru on tööl tänu minu kirjutatud motivatsioonikirjadele ja hulga ettevõtete müügikirjad ja üldse erinevad pöördumised, mille tulemusel on vaja, et teine pool teeks midagi, on minu koostatud. Kas see saab minu valitud tee olema, ma veel ei tea, aga see on tee, kuhu tema mind suunab. Minu töö Delfis igav.ee toimetajana saab selle nädalaga läbi, sest see läheb teise alamportaali alla ja mis ma tegema hakkan, ma veel mõtlen.

Siiski aga on kõige tähtsam tema oskus kuulata. Seda hindavad temas kõik, kes teda sõbraks peavad. Temas on nii palju empaatiat ja soovi teha teiste inimeste elu paremaks. Teiste abistamises on ta absoluutselt isetu- ta ta teeb seda lihtsalt kogemuste saamiseks ja teiste aitamiseks ning minu manitsus ka raha küsimise peale mõelda, kortsutab ta vaid kulmu. Ma ei oleks osanud valida oma lastele paremat ema ja kuigi nii nagu paljud teisedki emad, on ka temal madalhetki, kus ta oma silmi peast nutab, sest ta peab end läbikukkunuks, siis samas on teda neil rasketel hetkedel kallistamas kolm pisikest tegelast, kes nii ei arva (lilliputtidest naabrimehed kõrvalt majast).

Ma valisin oma lastele ema hoolega ja alles siis kui ma 25 olin, tundsin ma su ära. Ma testisin sind veel kolm aastat ja kui sa vastasid mulle “jah”, siis läks meil veel aasta, kuni ma sulle sõrmuse sõrme pistsin ning lasin sul selle sõrmusega veel viis aastat ringi käia, et olla ikka päris kindel, et Noorsand sünnib õigesse kohta. Täna sai üheksa aastat sellest päevast, kui sa veel hommikul ütlesid mulle, et Henry, kui sa päriselt seda nalja altari ees teed, siis ma ei räägi sinuga enam mitte kunagi. Tundus ahvatlev pakkumine, aga ma siiski ütlesin ainult “jah”. Nali jäi ära – ei tulnud verise särgiga sõpra keset tseremooniat uste paukudes kirikusse, kes karjuks, et pidage kinni! Tuli hoopis üheksa aastat rõõmu, väsimust, rahu, hirmu, muret, kergendust, armastust, viha, naeru. Kõik need emotsioonid on olnud väärt kõike ja ma tänan sind nende eest. Ilusat pulmaaastapäeva kallis Esileedi!

Eelmine postitus Järgmine postitus

6 kommentaari

 • Minna

  15.08.2018 at 09:48

  Nii ilus 🙂
  Jätkuvat õnne ja armastust!

 • Andre

  15.08.2018 at 09:55

  Super, Henry 🙂 Seda oli väga ilus ja armas lugeda! Ja see kõik on ka tõsi! Iga tüli tuleb selgeks rääkida, et midagi ei jääks hinge ega õhku rippuma. Ja pärast seda tunned, et oled jälle üksteisele lähemal ja side muutub järjest tugevamaks 🙂 Soovin edu ja õnne, palju armastust ning rõõmsaid hetki 🙂

 • D

  15.08.2018 at 11:21

  Teie suhe on tõesti paigas ja ei olegi kunagi jätnud muljet mingist roosamannast. Pigem just realistlik, tõeline elu.
  Ma imetlen mehi, kes on valmis probleeme selgeks rääkima, ma võitlen isegi selle nimel, et minu elukaaslane sellest aru saaks, siiani tulutult. Aga see ju ongi nii oluline komponent suhtes, ilma rääkimise ja mõistmiseta on raske edasi liikuda.
  Teie ellu edaspidiseks palju rõõmu, mõistmist ja andestamist! ?

 • Birgit

  15.08.2018 at 12:05

  Te olete tõsiselt ägedad ja ma soovin teile veel palju aastaid koos ja armastust!

 • Iive

  15.08.2018 at 16:59

  Kogu südamest soovin kogu teie perele kõikese suuremat õnne ja armastust… kuni aegade lõpuni….
  Oled Mees!
  Mul on rõõm sind tunda.

 • tom

  16.08.2018 at 23:05

  Paistab, et oled asja tuumale pihta saanud 😉 Kommenteerib 31 ja poole abieluaasta ( üidevalt ühe naisega 😉 ) kogemusega mees.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga