Miks ma oma lastele sentigi ei päranda? (Clickbate! Pealkiri ei vasta pea üldse teemale. Ära mine õnge!)

Mitte ainult pealkiri ei sobi, vaid ka pildid on täiesti random pildid viimastest päevadest.

“Keda sa rohkem armastad, kas issit või emmet?” on küsimus, mida ma poleks oma lastelt pidanud kunagi küsima. Kõik kolm teatasid kui ühest suust, et emmet ja kuigi Esileedi on tore, olin ma sisimas veendunud, et mul on lastega tugev side ja sellise küsimuse tekkides, ei oleks nii üksmeelselt “Emmet” karjutud. Ok, ma saan aru, et Piiga, kuna naised hoiavad ikka kokku, aga minu pojad. Minu liha ja veri ning kui ma varem olin oma peas päranduse asja väga selgelt läbi mõelnud, siis nüüd selline hoop pani mind väga sügavalt järgi mõtlema… Kas pärija peabki üldse olema veresugulane? Seda pole ju kusagil kirjas. Sest hetkel ei tunne ma, et ma sooviks oma lastele midagi jätta. Mind on ka elus varem ühe korra reedetud, kuid seekord lükati mind konkreetselt bussi alla….

Praeguseks hetkeks, peale esimese lõigu lugemist, on umbes 1% teist enda arvamuse minust kujundanud ja mõtlete, et Henry on ikka hea tropp, et oma lastele nii teeb. Kuid 99% saab loodetavasti aru, et midagi on valesti. Miks ma heast peast sellist sooda juttu ajan. Mul on väga hea meel, kui sa muutusid skeptiliseks, see tähendab, et sul on minust ligilähedaselt õige arvamus kujunenud ja see eelnev jutt ei sobitunud sinna. Kuid 1% lugejaist teeb ikka oma 50-60 inimest, mis on terve bussitäis inimesi, kes ei saa irooniast aru ja ei hammusta läbi kui ma midagi tõsiselt ei mõtle. Kuigi kogu jutt on tõsi, aga ma ju ei solvuks laste peale. Mina oleks ka vastanud “emmet”.Välja arvatud kui tal PMS on. Siis ma kardan teda. Päriselt.

Ja see 1% kasvab aina. Mitte see protsent ei kasva, aga kuna lugejaskond aastatega suureneb, siis ka lugejaid on aina enam ja kui kunagi oli 1% paar inimest, siis nüüd on see mitukümmend. Kui me võtame näiteks mu Lottemaa postituse, siis seda luges pea 30 000 inimest ja kui te mäletate, siis oli kogu postitus üles ehitatud selliselt, et ma justkui virisesin asjade üle, kuid samas tõin ma välja just teemapargi parimad küljed. A la – et kurat peab see vaade sealt rannabaarist nii ilus olema ! Me tahaks ju muud teemaparki ka näha, mitte imetleda pool päeva, kuidas päike loojub horisondi taha. Ja sina hammustasid selle läbi, et a-haa, henry teeb seda postitust selles võtmes. Kuid on olemas täiesti arvestatav hulk inimesi, kes seda ei tee.

Eile rääkisin just ühe inimesega, kes oli vestelnud teise inimesega, kes ütles, et tema enam Henry blogi ei loe, sest ma olla kirjutanud Lottemaast, mis on niiiii imeline, sedavõrd negatiivse postituse. Ta oli kohanud samal päeval veel üht inimest, kes teadis vaid kahte blogijat, kellest üks on see mees Tartust, kellele Lottemaa ei meeldi….

Mis te arvate, kas ma peaksin järgi mõtlema ja panema end igakord mõnd iroonilist nalja tehes tädi Krõõda olukorda, kes ei tea minust, ega mu blogist mitte kui midagi? Et kas tema saaks aru, et see nali on? Kas ma peaksin iga nalja lõppu kirjutama, et see oli nali? Igakord kui ma räägin Esileedi alkoholismist ja veinilembusest, siis ma peaksin lõppu kirjutama, et tegelikult ma tegin nalja ja ta PÄRIS iga päev ei joo. On ka kaineid päevi olnud. Vist. Oot. Ei, ei kindlasti on olnud, ma lihtsalt püüan meenutada, millal viimane kord oli.. Tegin taas nalja, mul on täiesti meeles, millal see oli. See oli.. ee.. praegu on juuli, eks? Ma tegin nalja, ma ei pea tegelt kuid lugema, sest ta oli ka eile täiesti kaine. Ei, oot. Eile oli teisipäev. Enne oli esmaspäev, siis oli ka mingi pidu… Vahet ei ole, ma ei pea midagi tõestama. Esileedi on ka kaine vahepeal. Ta ei ole alkohoolik. Miks ma siis üldse teemaks võtan, et ta tegelikult on? Vot vot. Kui suitsu seal tuld äkki? Nali.

Väsitav ju kui ma igat väikest nööki või nalja peaksin tõlkima hakkama. Pealegi on minu blogi suunatud intelligentsetele inimestele ja kes ei saa aru seda, mida ma olen püüdnud öelda, siis äkki sa peaksid ma ei tea, Malluka blogi lugema minema! What? Draama? Ei, selle asja nimi oli nali. Kui sa mind natukenegi oled tudma õppinud, siis sa tead, et mina ei võta draamadest osa ja ei viska inimesi bussi alla. Ja Malluka blogi loen ma isegi, mis peaks ju olema garantiiks, et sobib ka intelligentsetele inimestele. Nali! Ma ei pea end teistest paremaks ega targemaks. Ok, sellest 1%-st pean, sest nemad tõesti natuke segaduses kumba pidi raamatut käes hoidma peab. Nali. Tegelt nad teavad nagunii.

Minu suurim hirm on see, et ma hakkan selliste olukordade tõttu end ise tsenseerima. Kuid ometi ma püüan kirjutada võimalikult läbipaistvalt, et ka need, kes meid otseselt ei tunne, saaksid aru, et tegu on naljaga. Aga alati ei saa ja vahel kui te ei saa aru, kas ma tegin mingil teemal nalja, või mõtlesin tõsiselt, siis küsige. Päriselt. Ma ei mõista teid hukka, sest mul pole mingit naljastandarti ja mõni nali tuleb paremini välja ja teine on lamedam. Kirjutage mulle privaatselt ja küsige.

Ma kirjutan viimaseks lõiguks jälle näite minu tüüpi tekstist, mida võiks skepsisega lugeda, et teha vahet.

Me oleme Esileediga arutanud ka ideed neljandast lapsest, sest meie pere jaoks on sel mitmeid kasusid. Näiteks ükski meie laps ei kasuta tänaseks mähkmeid ja meil on mitu pakki number 6 liberosid ja nr 2 pamperseid. Nõme oleks neil rasiku lasta minna. Samuti ei võtnud Vennas päevagi lutti ja et teda lutti imema saada, ostsin ma mingi 10 erinevat lutti ja enamus neist luttidest on vaid paar korda suhu pandud ja seda peamiselt minu poolt, et Vennasele ette näidata. Ma palju raha ei tahaks, küsiks sama hinna, mis nad poest maksid, sest nad on praktilsielt imemata. Lisaks  peame rääkima lasterahast, mis lapsega lisanduvad. Mult ei jookseks ka lisa 100 eurot lasteraha mööda külge maha. 100 lisaeuriga saaks ma Esileedile mõne hea lõhna ja mõne ehtegi, sest meil on 15 august pulmaaastapäev tulemas. Selleks ajaks ei jõua küll vist last saada.

Kõik siin lõigus on tõsi ühelt poolt ja see on sinu ülesanne ära haugata, et kuigi see kõik on tõsi, mis siin kirjas, on see kõik jama, need ei ole kuidagi argumentideks neljanda lapse saamisel.

Mis te siis arvate? Kas oleks oluline lahti seletamine?

Kommentaarid

“Miks ma oma lastele sentigi ei päranda? (Clickbate! Pealkiri ei vasta pea üldse teemale. Ära mine õnge!)” on saanud 21 vastust

 1. Nell ütleb:

  Ei saa sina ega mina ega mitte keegi muuta teiste mõttemaailma. Kui inimene on veendunud, et Lottemaa rannavaate kirjeldus ja fakt, et lapsed ei taha sealt ära tulla on kriitika teemapargi pihta siis on probleem selles inimeses. Kui sa kirjutaksidki täitsa otse ja lihtlaustegega, et küll oli tore siis ilmselt leiduks ikka % lugajatest, kes ka sellest loeks välja halvustamise või kriitika… Ja eks see ole väike filter su lugajaskonnale, parimad pääsevad läbi 😀

 2. Anni ütleb:

  Küll mul on vedanud, et naljasoon olemas ja töötab.

 3. Kerttu ütleb:

  Lahti seletamine ei ole oluline.
  Ei saa ära rikkuda seda mis on.
  Ma loen ainult kahte blogi-sina ja mallukas ning vaid seetöttu, et sinu omaga ma tean alati- kui avan, on löbus.
  Mulle küll meeldib lugeda naljaga pooleks asju.. Kas see teeb mind targaks, vat ei tea. Aga vähemalt saab naerda ja ehk see aitab seda eluiga pikendada.. Tahaks kunagi 120 vähemalt olla ja teisi oma kepiga taguda.
  Ehk, et jätka nii kuidas senini. Need kes saavad aru- õnne, te olete tublid. Kes aga mitte… No küll nad ise teavad, et soovi korral ei pea nad lugema. ?

 4. Kristi ütleb:

  Henry, palun ära muuda ennast, ega oma kirjastiili! Ma armastan sind lugeda just sellise kinky huumorivõtmega! 😀

 5. Triin ütleb:

  Kindlasti mitte lahti seletada! See ongi just sinu blogile omane asi, nii mõnus lugemine! Isegi mitmeid kordi väga skeptiliselt lugema asunud ning pärast hea kõhutäie naerda saanud ?

 6. Kristel ütleb:

  Lugesin Lottemaa postitust ja selle kommentaare ning mõtlesin kui suur vahe on lugemisoskusel ja loetust arusaamisel.
  Kindlasti ära lase sellest ennast segada, sest sinu lugejad armastavadki sinu stiili ja kellel on tõlkes midagi kaduma läinud, siis pole midagi teha. Kui lihtsustama hakkad, siis kaob see mõnus suunurgad ülespoole efekt ehk ära.

 7. Kristel ütleb:

  Ei ole vaja lahti seletada! Nagunii leidub mõni, kes ikka aru ei saa, isegi puust ja punaselt. Kes aru ei saa ja kellele ei meeldi, pole ilmselt sihtgrupp!

 8. Neiu ütleb:

  Palun ära muuda oma kirjutamisstiili. Kahju on näha, et täiskasvanud inimestel puudub lugemisoskus ja tekstist arusaamise oskus. Palun palun ära muutu!

 9. Mariann ütleb:

  Ei ole vaja lahti seletada, sest nagunii leidub inimesi kes ka siis aru ei saa, et nalja teed.

  Jätka samas vaimus edasi.

 10. Reet ütleb:

  tere Henry! pole vaja midagi muuta, kõik Su lood on lahedad ja ei aja mul midagi keema, kuigi 75a oleks ju suht loogiline, et Mina tean, mis ilmas õige, mis vale. Eks see naljatera ära tabamine ole alati valikuline olnud, pole vaja sellepärast tõmblema hakata:) Jätkuvalt toredaid lugusid ootama jäädes.
  tervitades Reet

 11. Laapu ütleb:

  võibolla paljud loevad ainult pealkirja…..ja siis selge…..ahah, Henri vihkab Lottemaad, seda artiklit rohkem ei viitsi lugeda……..siis ei aita ka lahtiseletamine. Minu poolest kirjuta nii nagu endale meeldib, eks virisejaid on alati…..

 12. Karolina ütleb:

  Mina arvan et inimesed kes sind ei mõista on huumori vaesed. Ja olgem ausad , tee lollile puust ja punasest ette aga ta ei saa ikkagi aru. Siis leitakse muid asju mille kallal närida et vaata kui labane et kirjutab pika jutu lollust ja siis lõpus ütleb nali, et kus see point on.
  Jää iseendaks ja need kes tahavad ja mõistavad loevad niikuinii sind edasi 😉

 13. Liisu ütleb:

  jää oma kirjatükilt ikka endaks?egas siis enam pōnev pole, kui kirjutada ilma emotsioonita.mulle meeldib su iroonia ja lōōpimine?jätka samas vaimus

 14. Liis ütleb:

  EI, palun ei! Ära riku kõike seda head, mis siin on mingite huumorisooneta inimeste pärast.

 15. Eve ütleb:

  Mina arvan, et jätka ikka oma kirjutamis stiili. Kui ma Sinu kirjutatud tekste loen, siis saab alati naerda ? Kes sinu tekste ei mõista, siis ei ärgu lugegu. Sina aga ära pead norgu lase ning jätka seda mida teed ?

 16. Camme ütleb:

  Noo, ei saa kõigile meeldida ja kui hakkad kõike tuimalt kirja panem, siis see pole enam see. Kooliski ju nõutakse üha enam funktsionaalset lugemisoskust, millega peab ka “vanem ” põlvkond harjuma ja ajaga kaasas käima. Jätka samas vaimus

 17. Lugeja ütleb:

  Lutid, kusjuures kasutatud on müügiks. See oli artikli eesmärk. No saingi aru (tubli olen), loen teinegi kord. Aga, et on irooniaga kirjutatud- no tõesti, oleks pidanud varem juba teada andma.

 18. Kristiina ütleb:

  Tere! Kui Teie peaksite oma kirjutisi jne hakkama lahti seletama, siis peaks seda tegema kogu Eesti ajakirjandus. See 1% inimesi ongi harjunud lugema ainult pealkirju ja seejärel joostakse sõbrannale ruttu helistama “Appi, kas tead, mis juhtus”. 99% ajalehtede pealkirjad ja sisu on väga erinev. Tänase postituse pealkiri oli mulle veidi pettumus. Põnevus kadus. Jätkake samas vaimus, see ongi Teie eripära ja see, miks Teie artikleid loetakse. Ja need, kes hajunud pealkirju lugema, las loevad ja levitavad linnalegenda pea iga asja kohta meie riigis ?

 19. TI Ka ütleb:

  Kindlasti ära muuda midagi. Kui praegu on oht kaotada see 1%, siis stiili muutes võid kaotada 99% oma lugejatest.

 20. Triin ütleb:

  Ma olen totaalne irooniakuninganna ja olen otsustanud, et kirjalikus tekstis ma naerumärke jms iga lause taha ei lahmi. Sõbrad saavad aru, teistest pole vahet. Ja üldjuhul võib öelda, et huumor tõmbab huumorit ligi.

  Enese tsenseerimine on väga karm tee. Annad ära osa oma olemusest, oma isiksusest. Et paremaks muutuda, siis küll. Mõnda oma ebameeldivat omadust lihvida, et kaaslastele parem teeline olla. Aga kraapida maha huumorisoont…. No ei! Ainus enesetsensuur selles kontekstis on see, et mõne krõbedama sõna ja karmima nalja jätan tööl ütlemata. Teen selle tasa mitteformaalsetel üritustel töökaaslastega, kus käib koos see osa meist, kes üksteise huumorit tabavad. Ilmselt on ka sul mingi enesetsensuur siiski olemas ja see, mis meieni jõuab, on vahel juba leebem versioon. Sellelt omakorda värve maha kraapida oleks selge lollus.

 21. elsa ütleb:

  Tegelikult peaksid Sa, Henry, yhe kobeda kirve otsima.
  Et sellega nätaki, selge vahe tôe ja ôiguse vahele raiuda.
  Ja selle kirvega, kui Sa selle ikka tôsiste riistade hulgast valid, saaksid kôik ôiged sônad ja môtted ja môtlejad kahte lehte löödud – paremad paremale ja pahemad pahemale. Saaks platsi puhtaks ja värve, eriti punast, kenasti juurde.
  Halleluuja!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…