Katsetasime drooni ja ma ei osanud oodata, et see postitus selliselt lõpeb

Ma olen täielik tehnoloogiahull. Nii kui tuleb mingi uus tehnoloogiavidin välja, lähevad mul silmad särama. Ma pean enda käed sellele külge saama. Õnneks on blogimise jooksul väljakasvanud ka tutvused inimestega, kel on neile tehnoloogilistele imedele ka ligipääs olemas ja ma olen neid ilma piinlikkust tundmata järjepidevalt ära kasutanud. Kui tuleb välja mingi telefon, mida ma pean lähemalt uurida saama, siis ma helistan oma Telia kontaktile, kui tuleb välja midagi fotomaailmast, siis tülitan ma Photopointi inimest. Kui mingi muu tehnikavidin, siis on mul hea sõber Euronicsis, kes mulle küll asja välja ei laena, aga teeb mulle põhjaliku tutvustuse.

Ja mul on rõõm (loe: suur mure) näha, et ka Vennas on samasugune tehnikahuviline ja kõik minu asjad, mis kogemata kusagile ripakile jäävad, leiavad tee tema moosiste sõrmede vahele. Ma ei tea, miks sel noormehel näpud KOGU AEG moosised on. Isegi kui meil pole kodus moosi ega midagi, näeb tema välja nagu oleks ta just pannkooki söönud. Eriline lemmik on tal minu peegelkaamera, sest sel on valikus viis, mis teeb mingi miljon fotot sekundis ja ta istub rõõmsalt fotokaga, hoiab näppu nupul ja tulistab sadu pilte põrandast, või enda jalgadest, või toolijalast.

Viimati võtsin ma Photoponti kontaktiga ühendust, sest ma lootsin, et äkki on tal võimalik mulle tutvustada ühte drooni, mida ma olen jupp aega netis vaadanud. DJI Mavic Air. See näeb välja nagu mänguasi, aga see on kõike muud. Saan seda kinnitada, sest viimased kaks nädalat oleme me seda kodu juures katsetanud. Aitäh Jürgen! Üleeile pidin ma selle suure kurbusega tagasi viima. Aitäh Jürgen (väga irooniliselt).Õnneks hakkas samal õhtul sadama ja ilm muutus tormiseks ja selliste tingimustega nagunii lennutada suurt mõnu ei ole.

Kuigi see ei ole mänguasi, on Vennasel sellest teistsugune arusaam, sest terve aeg, mis ma seda maja taga lennutasin, oli tema minu kõrval ja nuuksus, sest tema arust peaks drooni pult hoopis tema käes aega veetma. Selle drooniga pole ka erilist hirmu, et ta seda kusagile vastu lennutaks, sest sel on nii ees kui taga, vasakul ja paremal ning isegi all andurid, mis ei lase tal sellega kusagile vastu lennata, vaid jääb ise umbes poolteist meetrit enne takistust seisma.

Mul oli plaan rääkida, kuidas Vennas mu tehnikat lammutab, aga ma räägin teile hoopis äkki sellest droonist, sest kui teil on pojad, siis varem või hiljem hakkavad ka nemad millestki taolisest unistama.

See, mida me siis kaks nädalat lennutasime oli DJI Mavic Air. Ta on nii väike, et mahub ilma vaevata sulle pükste taskusse, kui sa seda kusagile kaasa tahad võtta. Minu jaoks ei ole väiksus primaarne, sest kui mina tahaks endale drooni, siis ma vaatan asju selles järjekorras: mis on ta lennuaeg, kui kaugele ta suudab lenutajast lennata ja kui head pilti/videot ta suudab teha. Tegelikult selle pildi/video kvaliteet on mulle olulisem, aga kuna DJI enamus droone teeb niigi väga head pilti/videot, siis olulisemaks on tõusnud muud kriteeriumid.

Tema lennuaeg on ühe akuga kusagil 15-18 minutit. Paberite järgi lubab rohkem, aga nii nagu auto küttekulu, siis ka droonide lennuaega esitatakse alati ideaaltingimustes. Meil siin põlluarendusel ideaaltingimusi enamjaolt pole ja väike tuul on enamjaolt olemas. Kuid see, mida me katsetasime, oli Fly More komplekt, ehk drooniga oli kaasas kolm akut ja 45-50 minutit lennutamisrõõmu, on enam kui küll.

Ma eriti kaugusesse drooni ei lennutanud. Esiteks sellepärast, et meie krunt on hästi väike. Kui nüüd üldse droonipilte vaadata, siis meie krunt on ligi kolm korda väiksem kui meie kõrval elava pere krunt. Samas niidavad nemad seda ka kolm korda kauem :). Lisaks ma muretsesin, et kuigi paberite järgi lendab see droon kuni 2km kaugusele, siis äkki juhtub midagi ja ta maandub kusagil seal, kus minu silm ei näe. Ma igaks juhuks ei katsetanud seda, aga umbes 500 meetri kaugusele lennutasin küll ja mingit tõrget ei esinenud. Tõrked esinesid siis kui puldi ja drooni vahele sattus näiteks maja. Signaal ei kadunud, aga tuli hoiatus, et signaal on nõrk. Lisaks on siinkandis elavatel pääsulistel vist koorumisaeg ja nii kui ma drooni nende lennukõrgusele lasin, hakkasid nad nagu hävitajad droonile napikaid tegema. Õnneks keegi vastu ei lennanud, sest muidu.. vaene lind.

Milleks mulle drooni vaja? Ei olegi otseselt vaja, kuid see annaks mu blogile ja minu pildistamishuvile väga palju juurde. Hoopis teistsugused võtted kui need, mida me tavalise fotokaga saame. See tähendab, et see oleks firmale täiesti põhjendatud ost. Lisaks ma näen rõõmu ka laste silmis, kui nad puldi enda kätte saavad ja saavad lennumasinat juhtida. See on arendav “mänguasi”. Lisaks tänu anduritele ei lenda see kusagile vastu ka.

Kas ma ostan selle endale? Ei tea. Mul on selle ostuga üks suur probleem. Nimelt on samal tootjal teine mudel Mavic Pro ja kõik droonientusiastid ootavad pikisilmi, sest neil pidi välja tulema uus mudel. Uus mudel tähendab, et tekib võimalus osta midagi veelgi paremat, või osta vanem mudel odavamalt. Mavic Pro on meie käes olnud Mavic Airist kaks korda suurem, kuid samas suurema lennuajaga ja lendab ka kaks korda kaugemale. Kuid siiski ka 2km on mulle enam kui piisav.

Seega, DJI Mavic Air (lisan lingi ka SIIA) on väga hea droon ja Photopointis on valik kolme värvi vahel. See teeb 4K videosid, ehk väga kvaliteetseid videosid ja suudab teha väga häid pilte. See on pisike ja kompaktne ja mahub igale poole kaasa. Selle lennuaeg võiks olla natuke parem, aga ostes Fly More komplekt, kaob see mure, et lennurõõmu liiga väheks jääb. Ah, ei, pekki. Ma ostan ära!Esileedi, selleks ajaks kui sina seda loed, on meil kodus uus droon! Ma päriselt ka olin täiesti kahe vahel enne kirjutamise alustamist, kuid müüsin selle endale just maha. Mõtlesin, et kui me oleme nädalavahetusel maal jaanipäeva tähistamas, siis kui lahe oleks poistega seda maal lennutada. Nii, et ma pakun nüüd uut teenust – kui teil on vaja droonikaadreid, siis võtke minuga julgelt ühendust :).

PS! Siin liikuvad pildid on gif- failid, mis ma vieotest tegin. Videod ise super kvaliteediga.

PS2! Ei ole sponsoreeritud postitus. Ei saanud tasu, ega muid hüvesid.

Kommentaarid

“Katsetasime drooni ja ma ei osanud oodata, et see postitus selliselt lõpeb” on saanud ühe vastuse

 1. O. ütleb:

  mul on kodus 2st poisit ÕNNEKS ainult 1 tehnika huviline – käib ka suure hurraga robootika huviringis 😉 teine poiske on õnneks rohkem muusikariistades fänn see, eest 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…