Muutsime vett huvitavamaks kasutades teie soovitusi

Postitus valmis koostöös Neptunasega.

Me oleme suured vee joojad. Meil on lastega kuidagi hästi läinud, et nad on küll mahla joonud ja proovinud, kuid eelistavad ikkagi vett. Mahlad ongi jäänud tähtpäevade joogiks. Joome me nii mulli- kui ka tavalist vett. Päevas soovitatakse juua ära mingi kindel kogus vastavalt oma kehakaalule, kuid selle kalkulatsiooni kohaselt peaks ma põhimõtteliselt iga peäv väikese järve tühjaks lürpima. Seega olen need valemid kõrvale lükanud ja joon vett siis kui mul janu on. Suurim probleem sellega kipub mul olema see, et enamus veest saab joodud päeva teises pooles ja ärkveloleku viimastel tundidel, mis tähendab öist wc-s käimist. Tuleb see rutiin matuke üle vaadata.

Eestisse tuli uus vesi. Neptunas. Kuulu järgi vahetab see Bonaqua välja, millest mul algselt väga kahju oli, sest see on minu eelistatuim vesi. Õnneks on Neptunas väga sarnane Bonaquaga – nii maitselt kui mullilt. Öeldakse, et vesi on vee maitsega, aga ei ole. Ma ei hakka aga täna rääkima veedest, mis ja miks mulle ei maitse. Igal juhul võtsin ette ja katsetasin vett mitmel erineval viisil. Selleks palusin eile teil Facebookis mulle soovitada ideid, kuidas teile teie vesi maitseb. Seega kui teie soovitatud vesi mu lemmik pole, siis ärge ennast üldse halvasti tundke – see ei peagi mulle maitsma. See peab teile maitsma.

Minu lemmik viis vett tarbida, on maitsestamata. Ma kardan üldse sageli kui ma ostan kusagil maitsestatud vett, et see ei meeldi mulle. Tihti on vesi liiga intensiivselt maitsestatud ja teine kord vastupidi ei ole mingit maitset tunda. Ma mäletan, et ma käisin mõni aasta tagasi pulmas, kus igal laual oli mitu kannu vett ja kõik olid maitsestatud ja nad olid kõik jubedad.

Õnneks teie soovitused jubedad ei olnud ja hakkasime katsetama. Selleks tühjendasin ma meie külmkappi ja puuviljavarusid ning ka Neptunase vett kulus selleks katseks 3 liitrit mulliga ja 3 liitrit mullita vett. Ühe asja sain isegi meie oma aiast. Mündi.

Vesi jää ja arbuusiga.


Väga suvine. Arbuusi maitse võiks rohkem esile tulla, kuid sellegi poolest täiesti talutav vesi. Huvitav on see, et mullivees jäi arbuus vee peale hõljuma ja mullita vees vajusid tükid põhja. Võiks öelda, et see annab õrna meki, kuid muud omadused sel puuduvad – ei ole sellist maitseelamust ega värskendavat efekti. Esileedi kommentaar oli, et maitseb nagu vesi, kuhu on arbuusi sisse pandud. Ta on meil väga terane ja kujundlik rääkija.

Vesi apelsini tükkide ja mündiga.


Mul ei olnud algselt plaanis münti lisada, sest sellist kooslust polnud keegi pakkunud, aga Esileedi arvas, et see võiks hästi sobida. Holy moly, küll oli tal õigus. Ma kortsutasin paar mündi lehte ja pressisin klaasi põhjas lusikaga mõned tükid apelsini katki, et mahl välja tuleks, lisasin vett ja… super. Eriti mulliga vee puhul. Mullita vesi oli ka hea, aga mulliga võitis. See oli tänastest kõige maitsvam kooslus.

Vesi rabarberiga.


Siin me läheme Esileedi arvamusega lahku. Mina ei fänna tooteid, kus on rabarber sees. Tema ei jäta ostmata ühtegi asja, kui see on rabarberiga. Mina ei fänna lihtsalt sellepärast, et kuigi rabarberikook on üks mu lemmikuid, siis mujal toitudes ja jookides ei anna ta mu meelest eriti maitset. Ok rabareri kissell meenub ka lapsepõlvest, kus oli seda tugevalt tunda. Seega vesi rabarberiga- kui sulle meeldib hapu, siis meeldib sulle ka see vesi. Noorsandile, Piigale ja Esileedile meeldis.

Vesi sidruniga.


Klassika. Meie baarides vist muud midagi suurt veele ei olegi lisada. Alati küsitakse, kas soovin jääd ja sidrunit ka. Minu arust sobib sidrun vette ideaalselt, aga ainult siis, kui tegu on mulliveega. Kui tegu on mullita veega, siis sidrun minu jaoks ei tööta. Pigem jätab meki nagu oleks vesi nõudepesuvahendiga kokku jäänud.

Vesi kurgiga.


Maitseid on erinevaid, aga kes tuli sellele ideele, et panna kurk vette? Meie seltskond jagunebki põhimõtteliselt kaheks – ühed, kes armastavad kurgimaitselist vett ja teised, kes sellest kooslusest aru ei saa. Kui kogu seltskond joob meeleldi kurgivett, siis mina olen meie seltskonna ainus, kes aru ei saa, miks seda tehakse. Jube. Just seda vett seal pulmas pakutigi igal laual. Miks? Ma ootasin kaua, et see kann pulmalauas tühjaks saaks, ma need kurgitükid minema viskaks ja paluks täita uue veega. Täidetigi. Koos uute kurgiviiludega. Ma ei tahtnud küsida ka, et ärge kurgiviile pange, sest teised just kiitsid, et kui lahe ja uudne on see, et ei pakuta lihtsalt vett.

Vesi pressitud apelsinimahlaga.


Pressisin ühe apelsini jagu mahla ja valasin vett peale. See kooslus oli super, aga eeldusel, et vesi on kargelt külm. Sooja veega ei toimi pea ükski maitsevesi. Seekord oli mullita vesi sellises vormis maitsvam. Lapsed viskasid ka pöidla püsti.

Vesi maasika ja laimiga.


Kuna meil ei ole mingil põhjusel kunagi sügavkülmas jääkuubikuid, siis üks lihtsamaid viise jooke jahutada, on sügavkülmutatud marjad ja maasikad domineerivad meie külmkapis korralikult. Kuid maasikad ei anna eriti maitset ja kui sellele lisada laim, siis on see pigem laimi vesi. Siiski parim osa on siis kui klaas tühjaks saab ja maasikate õngitsemiseks läheb. Siis on maasikat tunda enam kui küll.

Vesi vaarika ja mustikaga


Olgem ausad, siin on tegu rohkem dekoratsiooniga kui maitse andmisega. Kuigi kui lasta veidi seista, siis vaarikat hakkab tundma küll. Mitte aga mustikat. Nagu maasikategi puhul, siis parim osa on klaasi lõpp kui marjade söömiseks läheb. Lapsed ei viitsinud lõppu oodata ja päris huvitav kogemus oli vaadata neid klaasist joomas kui nad samal ajal keelega klaasist marju püüdsid õngitseda.

 

Kommentaarid

“Muutsime vett huvitavamaks kasutades teie soovitusi” on saanud ühe vastuse

 1. Emma ütleb:

  Lisa kurgiveele münti, ega ta muidu kõlbagi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…