a mis me emadepäeval tegime?

“Issi, pane plaaster pääle!” teatas Piiga kui tuli kurva näoga õuest tuppa. Tal ei olnud suurt haava ja isegi väikest mitte. Ok, pisike kriimustus oli, aga seda nüüd küll tõsiseltvõetavalt haavaks ei saanud nimetada. Pealegi ei ole plaastril valuvaigistavat omadust. Vale! Lastele on plaaster morfiini eest. See ei pea olema üks neist värvilistest lasteplaastritest, aga see peab olema seal haava peal. Nii me plaasterdamegi enda lapsi mitu korda päevas, sest lapsed ikka löövad ära ja kriimustavad end kõige najal, mis tee peale jääma peaks.

Eile võtsin ma lasteplaasterdamise enda peale. Ka mitmed muud toimetused, sest eile oli emadepäev. Päev, kus emadel võiks olla natukene erilisem päev kui igapäevarutiin. See tähendab, et ma haakisin lapsed endale sappa ja läksime hommikul ise alla ja Esileedi jätsime patja kallistama. Mitte väga kauaks, sest ühel hetkel oli Vennas taibanud, et Esileedi ikka põõnab… ja mis veel hullem: ILMA TEMATA! Peagi oli ta Esileedi kaisus.

Päev oli meil täis päikest ja vett. Hommikul oli esimeseks missiooniks Esileedile hommikusöök valmistada ja ülesanne number kaks oli leida lastele täispuhutav bassein. Kuhu mujale seda otsima minna, kui Lõunakeskuse Bauhofi. Kohutav plaan. Tundus, et pool Tartut oli just selle paiga endale valinud, et emadepäeva tähistada. Pealegi olid basseinid poes nii ära peidetud, et ma pidin tegema mitu tiiru kui avastasin, et need on hoopis sissepääsu juures aluse peal, kinni kiletatud. Pealegi, keeldusin ma nendes monsterjärjekordades seismast. Kaks kohta, kus Tartus on alati järjekorrad, kuhu ma satun – Bauhof ja Sõbra Prisma ja see on ka üks peamisi põhjusi, miks ma seal eriti tihedalt ei käi. Kuigi Prisma mulle väga meeldib oma laiade vahede ja veidi erilisema valikuga.

Basseini ja sinna juurde ka pumba saime hoopis Jyskist, kus ma saali peal teenindaja kinni püüdsin ja ta oli lahkelt nõus mind basseini juurde juhatama. Ilus, särtsakas ja väga abivalmis teenindaja, kelle samm oli nii kiire, et mul oli tükk tegemist, et ta kannul kaasa lohiseda. Samas ei olegi ma eriti kiire kõndija. Ma oleks eriti kehva Jyski teenindaja, sest ma oleks nii aeglane. Vähemasti mu sammu kiirus on häbiväärselt aeglane.

Kuid tänu ostule, olin ma päeva kangelane, kes kärssavatele lastele jahutuseks basseini skooris. Lisaks avastasime, et väike liumägi sobib täpselt selleks, et sellelt otse basseini liugu lasta. Sellega nad suure osa päevast eile tegelesidki. Piiga, kellele tekitab suurimaid vastikustundeid just märjad riided, oli pidevalt hädas, sest kuidas sa lased basseini nii liugu, et ise vette ei plärtsata. Kui algul käis ta lunimas, et me ta riided ära vahetaksime, siis ühel hetkel ta leppis. Esileedi oli lastele tellinud kõigile ujumisriided, mis on vist UV-kaitsega, et nad liiga palju korraga päikest ei saaks.

Õhtul kui lapsed lõunaunest ärkasid ja mina samal ajal elamist koristanud, tuli meile ka hulk külalisi. Lapsed nägid nii tädisid, tädide lapsi, vanaisa ja vanaemasid. See tähendas, et nüüd oli lapsi, kes oma liivast jalgadega elutuppa jooksevad palju enam. Kuid tegime grilli ja nautisime päikest, mida meile hetkel eriti lahkelt jagatakse. Mina nautisin seda peamiselt toast. 27 kraadi viludas on minu jaoks ilmselge liig. 21 kraadi oleks super, mulle piisaks. Tegime grill-liha ja ma wokkisin ka juurvilju. Imeline.

Selline oli meie emadepäev ja ma pean seda tähtpäeva oluliseks, sest Esileedi saab hakkama asjadega, millega mina ei saaks. Ta haldab seda vanemaks olemise värki palju lahedamalt. Mina olen nagu see taustajõud. Mul on väga hea meel, et Esileedi just minu laste ema on ja ma ei oskaks soovida ei paremaid lapsi ega ka neile paremat ema. Sa oled teinud suurepärast tööd. Jätka, ehk toon järgmisel emadepäeval jälle lilli (:

Tuli natuke meh postitus. Kuid ma püüan end tagasi kirjutamisvormi saada ja kavatsen postitada minimaalselt kolm korda nädalas- esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel ning alati kella 10 ja 11 vahemikus. Lepime kokku, et alati kell 10.30. Diil

 

 

Kommentaarid

“a mis me emadepäeval tegime?” on saanud 3 vastust

 1. Carmen ütleb:

  Kuidas te basseini sooja vee kohe saite :D? Kas tuli voolikuga kuskilt kraanist juba?

  • henry ütleb:

   üks voolik tuleb maja ees olevast külmakraanist ja teine saunast sooja vee kraanist

 2. =) ütleb:

  Korralikult magamine on tõesti asi, mida ühelgi emal kunagi liiga palju ei ole. Ma nõudsin ka abikaasalt välja puhkuse paketi, et siis saan minna ja magada. Kodus kahjuks väga ei saa, sest isegi kui mees lapsed võtab, siis nad nagu tajuvad kohe ära, et tegelikult olen ma kuskil peidus ja tulevad ja nuhivad mu tekihunniku alt välja =)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…