Kuidas hommikuks välja magada + LOOS!

Postitus on valminud koostöös Trendsetter Europe-ga

Esileedi otsis internetist välja endale teki, mis on sellisest materjalist nagu kunagi kaugel nõuka ajal neid tekke tehti. Ta nimetas seda baika-tekiks. Ma ei tea, kas see on nostalgia, või on tekil mingid seletamatud omadused, mis talle meeldivad. Igal juhul mina seda tekki ei mõista – ebamugav, kõva ja mul on selle all alati külm. Oli ka nõuka ajal. Mäletan kui ma lõpuks sain suleteki alla, kui mõnus see oli.

See, kuidas sa end voodis tunned on ju ka ülioluline. Kui sul on voodis, kus sa peaks enda keha laadima ja lihaseid puhkama, ebamugav, siis on ka su uni rikutud. Madrats on mul juba väga hea, kuid ma olen aastaid taga otsinud seda õiget patja ja tekki.

Paar aastat tagasi ostsin ma ühest poest padja, mis on alati jahe. Oligi, kuid see kaotas nii kiiresti enda kõik muud omadused. Mõne kuuga oli padi enda vormi kaotanud ja ma oleks sama hästi võinud ka käterätiku pea alla panna. Muidugi tõele au andes, siis ma peaksingi olema see ekstreemne padja testija, sest mina neile armu ei anna.

Esiteks ja seda võivad kõik mu lapsed kinnitada, olen ma väga suur padjasõdade austaja. Esileedi võib ka kinnitada, aga ta tüdineb sellest keskmiselt 3 sekundiga ära ja saab mu peale kurjaks. Seega on mul vaid lapsed, kelle kallal ma seda kodust vägivalda rakendada saan. Pole midagi naljakamat kui see, kui sa lapse padjaga jalust niidad. Tegelikult on naljakad ka nende haletsusväärsed katsed mind padajaga vastu lüüa. Kuidas nad selle endasuuruse padja vaevu pea kohale vinnavad ja siis mind sellega lüüa püüavad, mis näeb rohkem välja nii, et keegi üritab mulle õrnalt patja pea peale asetada. Ma annan endale aru, et nad kasvavad ja kosuvad ja varsti ei ole ma nii eelisseisus, et võin ühepoolset padjasõda pidada.

Teiseks veedan ma suure osa ööst padja jahedat poolt jahtides. Ma ei saa magada padjal, mis on mu kukla all soojaks läinud ja ma tean, et padjal ei ole kaks külge, vaid neli, sest kui padi väsima hakkab, siis saab padja ka pooleks murda. Nii ma rähklengi seal linade vahel ja otsin unesegaselt midagi jahedat, mida enda kukla vastu panna.

Mitu kuud tagasi kirjutas mulle Trendsetter Europe, kes toodavad Haljalas tekke ja patju. See ei ole päris koostöö, mida ma tahan vastu võtta, sest mina olen enda patjade suhtes väga nõudlik ja kuidas ma teen koostööd, kui ma pole päris rahul. Kuid firma esindaja enesekindlus tekitas usaldust ja ühel hetkel oli mu koridor puupüsti täis tekke-patju, mida siis katsetama hakkasin.

Selline katsetamistöö mulle sobib, sest sõna “töö” on siin väga tinglikult, kuna padja peal magamine ja teki peale tõmbamine ei ole päris tegevus, mis konti murraks. Vastupidi, see oleks mu unelmate töö: “Henry, näe siin on uus padi, mis peaks õrnalt su nahka paitama ja su unekvaliteeti tõstma…” Kui kellelgi on selline töö pakkumisel, siis palun, leidke mind üles. Olen saadaval.

Ma ärkasin hommikul täielikult värskena. Ma olin nii välja puhanud ja ütlesingi Esileedile, et ma ei tea, kas see on nendest uutest patjadest ja tekist, aga ma ei mäleta, millal ma end hommikul nii hästi tundnud oleks. Mina, kes ma veedan öö otsa paremat poosi ja jahedamat kohta otsides, ärkasin samal voodi poolel, kus ma õhtul silma looja lasin. See ei tundu suure saavutusena, aga see on.

Ka järgmisel hommikul kordus sama sensatsioon. Õhtul käisime täiskuud vaatamas, mis naabermaja kohal rippus ja mis Noorsandi kalkulatsioonide kohaselt peaks olema kiviviske kaugusel, kui ta hoogu võtab. Kahjuks sel õhtul ta välja ei visanud. Ei oskagi öelda, miks. Ma olin valmis, et nagu ikka on mul täiskuuga magamisraskused. Ma ärkasin hommikul taas täiesti puhanuna. Ma ei olnud isegi öösel kordagi tualetis käinud, ega ka voodisse teinud. Tavaliselt ma korra öö jooksul ikka käin… või teen. Tegelt ei tee. Ühe korra tegin, kui ma nägin unes, kuidas ma häda pikalt tagasi hoidsin ja lõpuks vetsu jõudsin. Selgus, et ei jõudnud. Magasin hoopis.

Ka Esileedi, kes armastab natuke kõrgemat patja, sai endale padja, mis oli ühteviisi pehme ja samal ajal toetas. Ehk selle üks külg on foam materjalist (mäluvaht) ja teine pool on täidetud sulgedega ja kui ühest settingust küll saab, võib teise poole keerata. Minule meeldib madalam padi.

Need padjad ja see tekk on väga head ja usun, et suur osa minu katkematust unest on tänu neile. Tekk hingab, on kohev ning sulgkerge ja laseb õhku läbi ja padi on jahe ja toetab kaela. Meie testisime täpsemalt Breath tekki, mulle sobis Cool touch padi ja Esileedile Foam/Sule padi. Nüüd tuleb mul veel leida see ideaalne voodipesu, siis olengi ma oma elu eesmärgi ära täitnud. Igal juhul kui te olete patjade/tekkide jahil, siis Eesti oma tootja teeb head asja ja kogu toodang ei lähegi ainult piiri taha, vaid ka meie saame sellest osa saada.

Üks väga meeldiv katsetamise kogemus on olnud ja keegi teist saab sarnase kogemuse osaliseks ning võidab endale Trendsetteri mõnusad tekid kogu perele (kuni viis tekki)! Selleks peaksid sa olema meie lehe ja Trendsetter lehe jälgija Facebookis ja FB postituse kommentaariks tagima kahe oma sõbra nime, kelle võidu üle oleks sul ka hea meel.  Loosime välja 21.05

Kommentaarid

“Kuidas hommikuks välja magada + LOOS!” on saanud 5 vastust

 1. J ütleb:

  magate nii kitsas voodis esileediga v on see mône lapse voodi? ?

  • henry ütleb:

   see voodi (140cm) sai soetatud ajaks, kui kaksikud Esileediga suures voodis magasid, et imetamine võimalikult valutult läheks. Selles voodis magasime mina ja Noorsand. Meie abieluvoodi on 180cm, aga mõtleme, et toas ju ruumi on.. äkki peaks 220 soetama 😀

 2. Karita ütleb:

  Täitsa pekkis kui asjalik blogi. Ma olen nii hädas korraliku padja leidmisega. Nagu sul on ka minul see viga et ma kohe üldse ei kannata sooja patja. Keeran öösel mitu tiiru padjal. Lisaks enamus lähevad nii ruttu nartsuks et enam ei taha ka kahe korra neid kaela alla… Ja tekk…. Oeh… Olen see kellele meeldib mõnus soe aga samas peab olema üks jalg teki alt väljas. A sis soovin et tekk oleks mõnusalt jahe ja kerge… Igal juhul mõnus teema ja kasulik ka. Tänx 🙂

 3. mari ütleb:

  Kas padjad jätkuvalt mugavad magamiseks või on väsimise märke ka juba?

  • henry ütleb:

   nii kõvad nad enam pole nagu alguses, aga peavad vastu väga hästi. Esileedi õde, kes meil nädal aega külas oli, võttis ühe veel endale, sest tal polevat kunagi nii mugavat patja olnud. Päris minu maitse need pole, sest mulle meedlib palju madalam padi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…