Kohvijoomine: mina vs Esileedi (LOOS!) – a mida henry teeb?

Kohvijoomine: mina vs Esileedi (LOOS!)

4.05 2018

Postitus on valminud koostöös ettevõtmisega CoffePixels

Kas ma joon kohvi? Jah, joon. Keskmiselt ühe tassi kuu-kahe peale. See vist pole eriti palju. Kuigi Esileedi on alati üllatunud kui ma talt kohvi palun. Jõin tassi jõulude paiku ja märtsi algul palusin, et ta mulle tassi kohvi teeks. Esileedi oleks üllatusest endale võileiva peaaegu kurku tõmmanud ja küsis: “Jälle?”. Põhjus, miks ma ise kohvi ei tee ja palun seda Esileedil teha, on see, et meil on kohvimasin, mida mina käsitleda ei oska ja kuna mul pole ka suurt harjumust seda juua, siis ma ei tea väga hästi, kuidas kohvi maitsma peaks.

(Disclaimer: ma tean, et õige sõna peaks olema kohv, mitte kohvi, aga ma ei näe end kunagi kasutamas seda õiges vormis, seega tundus väga võõras ka blogis peenutseda “kohv” sõnaga. Ma maainimene. Kannatage ära).

Kuid ma ei ole kunagi kohvi joomisprotsessi nautinud. Mina usun, et suur osa sellest naudingust on kofeiini võõrutusnähtude leevendamine, mida ekslikult naudinguks peetakse. Aga mitte sellest ma täna ei räägi. Minu jaoks on kohvi joomine alati väljakutse olnud ja seda eriti nüüd vuntsikandjana. Kuum aurav vedelik, mida sa selle kuumuse tõttu vaevu neelata saad. Mis on selles mõnusat? Kohvijärgne hingeõhk. Piimavahused vuntsid. Tegelikult ei naudi ma ühtegi kuuma vedelikku peale supi – ei teed , ei kohvi, ei kakaod. Õnneks on Esileedi barista oskused nii kõrgeks lihvitud, et tema tehtud kohv on tõesti maitsev.

Mina joon neid vedelikke väga praktilistel põhjustel. Näiteks kui mul on külm, siis soe puljong või soe tee teeb olemise soojemaks. Ma joon selleks, et mitte haigeks jääda. Joon, et külm kontidest välja saada, ehk joon, et uuesti normaalne olla. Või kui Esileedi loeb taas mingit enda raamatut ja teatab mulle üle ukse, et Henry, ma tellisin sulle nädalase kuuri seda vedelikku ja sa pead seda iga päev jooma. Siis olen ma ka nõus ennast ohverdama. Va siis kui see miski on halva maitsega.

Kohvi olen ma alati joonud ühel põhjusel – see töötab. Mõned aastad tagasi tabasin ma esimest korda kohvi imelise efekti ja ma sain aru, millest inimesed räägivad. Kohvi hoiab mind erksana, aitab püsida ärkvel, hoiab mõistuse teravana, kui ma väsinud olen. Teisisõnu on kofeiin suurepärane erguti. Loomulikult kui see sind sõltuvusse jätab ja sa ei suuda hommikutki kohvita alustada, on sul juba hoopis teine probleem. On inimesi, kes jauravad torssis olekus hommik otsa, kuni hetkekni kui nad selle kohvi laksu sisse saavad. (Loe:Esileedi). Ta küll joob keskmiselt ühe tassi päevas, aga see on tema jaoks nii oluline, et ta on nõus mind pakasega poolpaljalt  tanklasse piima järgi saatma.

Suur osa minu tööst langeb ajale kui ainsad helid, mis ma kuulen, on naaberküla peni haukumine ja siis kolmanda küla koera vastused esimesele. Mis neil koertel viga on, et nad kõik oma jutuajamised öösiti läbi viima peavad. Ma lohutan ennast, et koerad ei ela igavesti ja järgmise 10 aasta jooksul peaks see peni kõigi eelduste kohaselt vait jääma. Ma armastan koeri :). Teisisõnu ma olen sageli tegus vahemikus 23-04.00. Praegugi on kell 03:00 ja kui mul on seljas hunnik asju, mis ära tuleb teha ja samal ajal hakkab aju ennast välja lülitama, tuleb mul teha valikuid – kas minna magama, või teha asi lõpuni.

See on see koht, kus tuleb appi kohvi. Aga Esileedi magab. Ma olen julge mees ja ma võiks vabalt minna enesetaputerroristiga läbirääkimisi pidama, aga ma ei julgeks eales Esileedit öösel äratada, et ta mulle kohvi teeks. Terroristiga oleks vähemalt lootus, et ma jään ellu. Siin on abiks toode, millega mul õnnestus alles tutvust teha ja selleks on kohvi Pixelid. See on nagu väike šokolaaditahvel ja selles on 50mg kofeiini (piimaga variandis 33mg). Ehk üks tahvel oleks umbes pool tassi kuni tass kohvi. Oleneb muidugi tassi suurusest ja kohvi kangusest. Ja see töötab täpselt nagu tavaline kohvi – ma tunnen end erksana ja toimivana ning neil hilisõhtutel, kus mul tuleb oma tegemised valmis saada, on see olnud väga hea abimees.

Maitselt ongi ta nagu kohvišokolaad. Aga mitte üldse lääge ja tegelikult väga mõnusa õrnalt mõrkja maitsega. Esileedi silmad läksid üllatusest suureks kui ta seda esimest korda proovis ja kiitis heaks. Neid on kahte sorti ja kuna me mõlemad armastama enda kohvi rohke piimaga, siis just piimakohvi maitselisi Pixleid me maitsta saimegi. Teine variant on piimata kohvi maitseline.

Ma näen seda väga hea tootena näiteks siis, kui sa ei jõua hommikul aja tõttu enda kohvi ära juua, või sa oled olukorras, kus sa vajad väikest tõuget, et vaim ergas püsiks. Inimesele, kel on kiire. Panin paar tükki kohe ka autos kindalaekasse, et väsimuse korral midagi ergutavat saada. Seda maitses muide ka Marko Reikop Ringvaates(LINK!) ja ka talle maitses. Kuid jah, kuigi ta on meeldiva maitsega, siis see on teisejärguline. Kofeiini efekt on see, miks ma selle tarbijaks jään. Mitte sagedaseks, vaid just selleks puhuks, kui ma seda vajan.

Kui soovite samuti seda proovida, siis neid müüakse Maksimarketites, mõningates Konsumites, Kafos ja Kaubamajas. Samuti loosin ma välja ühe paki kohvi Pixeleid, milles on 10 piimaga ja sama palju piimata tahvleid, ehk mul jaguks selleks terveks aastaks :). Loosis osalemiseks olge Coffee Pixels lehe (LINK!) jälgijad ja  kommenteerige, kuidas teie enda kohvi eelistate. Edu! Loosin võitja teisipäeval.

 

Eelmine postitus Järgmine postitus

82 kommentaari

 • Kaidi

  04.05.2018 at 11:12

  Mina joon kohvi piima ja suhkruga 🙂

 • Luize

  04.05.2018 at 11:13

  Mõtle, milline alternatiiv matkalisele, kes on oma varustuse ajanud sellisele ultralight-levelile, et pliiti kaasas ei kanna ja vett on ka hädapärast. Aga sellest saab nii energiat kui ka kofeiini 🙂

  Mina aga ei kavatse kunagi loobuda soojast tassitäiest. Tarbin igal kujul, siis ei hakka igav.

 • Liina

  04.05.2018 at 11:17

  Mina pean tunnistama, et mul on sõltuvus. Üks hommik oli kohviuba veidral kombel otsa saanud. Ja kuna ma elan maal pidin ma kannatama nii kaua kuni esimene pood mu läheduses avatakse ja ma saaks omale kohvi osta. See 2 tundi tundus nagu igavik. 😀
  Ja kohvi meeldib mulle sooja piimavahu ja ilma suhkruta kõige rohkem.

 • Maret

  04.05.2018 at 11:20

  Kohv rohke piimaga on kõige meeldivam! ?

 • Kaidi

  04.05.2018 at 11:25

  Piima ja meega joon kohvi. Ja nö vanakooli “pätikat”. Soovin ka loosis osaleda. 🙂

 • Mari

  04.05.2018 at 11:27

  Minu kohvi on tõelise kohvijooja naljanumber. See koosneb 60% kohvist ja ülejäänud 40% on piima. Lõpuks on see lihtsalt leige piim kerge kohvi maitsega. Aga sellist lörri joon ma juba aastaid. Kuna töö on vahetustega ja 24tunnised valved, siis kulub seda piimajooki üksjagu. Võta nüüd kinni, on see kofeiini vajadus, põhjus hetkeks maha istuda või lihtsalt ajatäide.

 • Inga

  04.05.2018 at 11:27

  Mul oli ka olemas see enne-hommikukohvi-ärge-minuga-suhelge olek. Hommikukohv oli cappuccino topeltespressoga. Pealiku (hetkel 2,5 aastane) ootamise ajal hakkas kohv vastu ja seni ei ole poolt-olekut tagasi tulnud. Rasketel hetkedel saan kofeiini siit: https://smuutid.ee/toode/energy-supertoidusegu/ või mustast teest. Ja võidu korral jagaks varud pealiku papsile :).

 • Pille

  04.05.2018 at 11:28

  Piimaga kohv.
  Meil peres kulub tohutu kogus kohvi. Koguaeg on otsas. Nagu koguaeg..müstika.

 • Kati

  04.05.2018 at 11:29

  Mina ei saa kuidagi ilma kohvita,töötan baristana ja eks see oleks üks needus kui oled kohvile nii lähedal siis tahad seda rohkem ? joon kindlasti ainul piimaga varjanti ilma ei kannata juua ?

 • Anneriin

  04.05.2018 at 11:30

  Minu jaoks on kohvi iga hommikune äratus aga see ei tähenda, et ma jooksin seda iga kell. Pigem harjumuseks saanud, et hommikuti on see just parim jook, et päeva alustada. Vahel lisan tavakohvile ka muud maitsestatud kohvi ja seda just siis, kui satun maale ja tegemist väga ilusa ilmaga. Milline nauding 🙂

 • Laura

  04.05.2018 at 11:30

  Kangelt ja piimaga, hästi mitu tassi. Lapse saamine pani ikka korraliku põntsu, ainult kohv hoiab elus ? mulle muidugi meeldib see maitse ka, magusa isu aitab edasi lükata ja puha, seega ma vahest joon isegi decafi. Aga sellist tahkel kujul kohvi pole küll proovinud.

 • Kaisa-Liisa

  04.05.2018 at 11:31

  Minu lemmikuks on cappuccino. Espresso+kuum piim+vaht=parim kooslus! 🙂

 • Katrin

  04.05.2018 at 11:34

  Rohke piimaga.

 • Kristi

  04.05.2018 at 11:37

  Kohv kuulub minu hommikusse va kui olen haige! Piimaga joon ja naudin ikka mingi 2 tassi päevas.

 • Regina

  04.05.2018 at 11:40

  Piimaga, ilma suhkruta. Ja iga päev 1-2 tassi ?

 • Jana

  04.05.2018 at 11:40

  Mustalt!

 • Ülle

  04.05.2018 at 11:43

  Piimaga kohv.Joon tassipäevas hommikuti.Ilma kohvita päev alata ei saa

 • Carolin Aduson

  04.05.2018 at 11:43

  Joon samuti väga harva kohvi ning siis ka lattet… Ehk siis mulle sobiks see piimaga variant 🙂

 • Ülle

  04.05.2018 at 11:44

  Tass kanget piimaga kohvi hommikul.

 • Helen

  04.05.2018 at 11:49

  Joon lahjat kohvi rohke piima ja suhkruga ?

 • Annely

  04.05.2018 at 11:52

  korralik espresso. s.t. ei mingit piima ega suhkrut. kuigi vahel haruharva, mõnel külmal talvisel õhtupoolikult panen sinna ka sutsu mett.

 • Kadri

  04.05.2018 at 12:07

  Beebi kõrvalt läheb seda kohvi kuidagi eriliselt palju viimasel ajal. Ja oioi kui piim peaks otsas olema…

 • Camme

  04.05.2018 at 12:08

  Mina joon kodus hommikul tassi kanget kohvi piimaga ja tööl/koolis mochaccino kohvi ehk siis piimalurri?

 • Moona-Anna

  04.05.2018 at 12:08

  Ma eelistan kohvi piimaga, aga kui piima pole siis joon ka ilma piimata, aga siis on vaja suhkrut palju panna 😀 väga tihti ma kohvi ei joo, umbes kord nädalas, kui vaja õhtul kauem üleval olla ja õppida, aga siis see jama, et meil kohvi masin mis teeb väga kurja häält ja kui teised juba magavad, siis jääb kahjuks kohvi joomine ära. Kuna nüüd eksamid tulekul ja sellega kaasneb ka päris mitmeid magamatuid öid, millal alati ei saa endale kohvi teha kui tuju tuleb, kuna ei tohi teisi ülesse äratada, siis katseteks hea meelega kohvi pixeleid 🙂

 • Kadri

  04.05.2018 at 12:09

  Mul on tekkinud harjumus, et joon juba paar aastat ainult musta kanget kohvi. See annab hommikuti suurema boosti, kui miski muu ja maitselt meelepärasem on ta ka. Piimaga kohvi olen nõus jooma ainult vanaisa juures käies, sest ta on vanakooli mees, kes teeb imemaitsvat kohvi puupliidil?

 • Triinu

  04.05.2018 at 12:14

  Joon kanget kohvi natukese piima ja meega 🙂

 • Cerlyn

  04.05.2018 at 12:15

  Mulle meeldivad hommikuti latted. Ma saan ka ilma nendeta hakkama, kui öösel piisavalt magada saan, aga kooli ajal seda üldiselt ei juhtu.

 • Reelika

  04.05.2018 at 12:21

  Mina joon kohvi piima ja vähese suhkruga. Olen nagu Esileedi ja hommikune kohvi on kõige tähtsam ning sel ajal ei tohi keegi mind segada

 • Marianne L

  04.05.2018 at 12:31

  Väga mõnus asi tundub olevat! Mina siiani närisin Rimi kohviube šokolaadis, ka mõnus!
  Kohvieelistus erineb täiesti – sõltub tujust. Latte, americano, cappocchino, mocca… kõiki tarbin. Oleneb ka sellest, kas on vaja energialaksu või on aega nautida.

 • Bets

  04.05.2018 at 12:36

  Ma ei armastanud kohvi sinnamaani, kuni ükskord tööl 24h vahetuses pidin püstijalu magama jääma ja kolleeg mulle kohvi tegi. Maitse ei meeldinud, aga toimis! Ma jäin ärkvele ja tegin viisijuppi vilistades töö ära! Peale seda olen kofeiinisõltlane. Ja maitse ei hakka ka enam vastu 🙂

 • Mari-Liis

  04.05.2018 at 12:43

  Minu lemmikviis kohvi juua on teelusikatäie suhkru ja umbes kolmandik osa piimaga. Samuti meeldib kui kohv on mõnus soe, aga viimasel ajal laste kõrvalt tuleb aina tihemini külma kohvi lürpida ?

 • Kristiina

  04.05.2018 at 12:46

  Minule meeldib ikka piimaga. Kuigi väga tihti joon latet. (ehk siis väääga palju piimaga.) 😀
  Hommikut ilma kohvita alustada ma ei suuda.

 • Raivo P

  04.05.2018 at 12:50

  Kohv, piima ja rohke suhkruga (4 beebitoidulusikat) ja 5 kruusi järjest. 😉

 • MS

  04.05.2018 at 12:50

  Mina joon pmts piima kerge kohviga, seetõttu olen korduvalt mõelnud juba ka neid proovida 🙂

 • K.

  04.05.2018 at 12:53

  Mina ei joo kohvi piimaga. Joon hoopis piima kohviga. Ilma suhkruta. 🙂

 • Marite

  04.05.2018 at 12:55

  Mina joon kohvi iga kell, igal pool. Eelistan kohvi piimaga ehk pigem lattet. Kui aga lattet ei saa (nt. Kodus), siis kohv sooja piimaga ja vähese suhkruga sobib kah!

 • Annika

  04.05.2018 at 12:56

  Mina joon kohvi piimaga, sobib nii tavaline piimakohv kui ka latte või cappuccino. Vahel harva eelistan magusat kohvi, aga enamasti siiski ilma suhkruta. Küll aga on kindel see, et mina seda jooki kuumalt ei tarbi (ka teed joon leigena), enamasti hakkan jooma siis, kui peaaegu jahtunud on. Ja suvel palavaga on kindel eelistus jääkohv 🙂
  Sinu poolt tutvustatud toodet tahaks kindlasti proovida, see tundub justkui ideaalne lahendus olukorras, kus kohv pole parasjagu käepärast. Ja mis saaks olla parem, kui kaks minu lemmikut kokkupanduda – kohv ja šokolaad. Ideaalne 🙂

 • KarmenKiis

  04.05.2018 at 13:00

  Hommiku pätikohv piima suhkru ja kaneeliga. 2 tassi siis saab hommik alata. Päeva peale kulub ka paar tassi.

 • Klari

  04.05.2018 at 13:11

  Mina olen hästi hardcore, selles mõttes, et ma joon kanget, musta ja suhkruta kohvi, kõige parem on konkurentsitult pätikas ja ma joon seda palju.

  Hädapärast kõlbab ka kange flat white, aga mingit magustajat ei tohi kindlasti kohvi sisse panna, see on kohvi narrimine ja teeb mind tigedaks 🙂

 • Egle

  04.05.2018 at 13:18

  Musta ilma suhkru, koore või piimata. ?☕

 • Kaie

  04.05.2018 at 13:24

  Olen küllaltki suur kohvijooja ja nautija. Tarbin erineval kujul, peamiselt siiski piimaga, aga ka heast topeltespressost ei ütle ära. Hea meelega prooviksin seda alternatiivi, kui turgutust väga tarvis oleks.

 • Rena Ardoja

  04.05.2018 at 13:25

  Sellist kohvikukohvi joon ma mustalt, oakohv siis vist? Kodus tavaline kohvimasin ja seda joon piimaga, olen ka joonud mustalt, aga siis veidi suhkurt pannud.. lemmikkohv on võikohv, tass mustakohvi ja 50g vóid sisse ja saumiksriga vahtu… jumaaaalik!

 • Ketri

  04.05.2018 at 13:29

  Kohvi rohke piima ja suhkruga ?

 • Pille-Riin

  04.05.2018 at 13:36

  Must kohv suhkruga on parim hommikul 🙂

 • Monika

  04.05.2018 at 13:39

  Must kohv, mis on kodus oma masinaga oma maitse järgi täpselt parajaks timmitud ?

 • Kati

  04.05.2018 at 13:54

  Kuna minu tööpäevad algaval ebainimlikult vara, siis hommik ilma kohvita oleks mõeldamatu. Eelistan piimaga suhkruta kohvi.

 • Mariann

  04.05.2018 at 13:57

  Mina joon kohvi piimaga. Tavaliselt ühe tassi hommikul ja teise lõuna ajal kui olen lapse magama pannud.

 • Brigitta

  04.05.2018 at 14:03

  Hästi piiname kohv on lemmik ? Üks tass hommikul ja paar tassi päeva peale veel ??

 • Liisa

  04.05.2018 at 14:22

  Rohke piima ja suhkruga ikka. ?

 • Annika Kangur

  04.05.2018 at 14:27

  Ma olen ka pigem selline kel vaja vahest turgutust kohviga kuid olid ka ajad kus ma ei suutnud seda jooki nuusutadagi. Aga selline tahvli variant väikseks “boostiks” oleks ju supper ?

 • RR

  04.05.2018 at 15:06

  Ma olen aastaid rääkinud, et ma ei joo kohvi, kuni rahapäevik paljastas karmi tõe – kui palju raha ma täpselt kuus kohvikusse jätan. Aga ma siiski ei joo kohvi niimoodi, et tass tassi järel musta tökatit. Mulle meeldib kohvijook, magus ja mitte liiga kange. Elukaaslasele meeldib tökat, nii et kohvitahvlid jagaksime mõnusalt ära.

 • Ulvi Riis

  04.05.2018 at 15:08

  Joon musta kohvi ja väga palju, äki mingi liiter päevas. Reeglina kodus, sest kodune kohv on paraja kangusega ja õige sort. Väljas juues see probleem, et liiga kange või vale maitsega. Enne jõin suhkruga aga hetkel suhkruasendajaga kuna suhkrus liialt kaloreid ja parasjagu kaalulangetus käsil. (Lohutuseks nendele kes arvavad et asendaja kahjulik, siis see on ajutine. Kavatsen mingi aeg pruuni suhkru juurde tagasi minna.) Kunagi väga ammu jõin ka piimaga kohvi aga mingil seletamatul põhjusel hakkas mul ühelt maalt piimast paha. Ei saa siiani piima tarbida. Sellest natuke kahju, sest mulle maitses cappuccino väga. Kohvi ei pea muideks kuumalt jooma. Mina joon külma või leiget, põhjusel, et suu ei kannata kuuma. Samuti pean alati ootama, et tee või toit jahtuks. Kohvikus vahest vaadatakse imelikult kui küsin kohvi sisse jääd aga olen sellega harjunud. 😀 Minu lemmik maiustused on kõik milles sisaldub kohvi nt. komid, küpsised, sokolaad, kohvikreem, liköör jne.

  1. Ulvi Riis

   04.05.2018 at 15:10

   Pagan kui kiiresti kirjutada jätab arvuti muist topelt tähti vahele kui ei jälgi, nii et kommentaar kirjavigadega.

 • Stella

  04.05.2018 at 16:24

  Ma ka tegelt väga suur kohvisõber pole, aga lattet võiksin küll alati juua 🙂 tavaline kohv maitseb piimaga

 • Kätlin

  04.05.2018 at 16:26

  Peaksid iga päev kohvi jooma,parim kaalu alandaja.Ilma suhkruta kindlasti.

 • Ave

  04.05.2018 at 16:44

  Mina joon kohvi maitse pärast, kuid püüan seda teadlikult piirata, sest põhimõtteliselt ei taha olla olukorras, kus päeva helgus sõltuks sellest, kas läheduses on kohvik/kohvimasin/veekeetja ja kohvipakk. Aga kohvikus koogi kõrvale või mõnel mõnusal nädalavahetusehommikul on 1 tass rohke piima ja mõõduka suhkruga igati asjakohane 🙂

 • Helen

  04.05.2018 at 18:30

  Mulle meeldib lahjemapoolne kohv piimaga (varem ka lusikatäie suhkru või meega, aga sellest harjumusest sain kiiresti lahti). Minu jaoks on joomiseprotsess nauding, seega ei tea kas tahaks seda batooniga asendada, aga prooviks meeleldi 🙂

 • Keiti

  04.05.2018 at 18:57

  Minule kohv ei maitse üldse, aga selline coffee bar oleks ülihea asendus energiajoogile, et öötundidel töö tegemiseks erksana püsida.

 • Liis

  04.05.2018 at 19:17

  Mustalt ja kuu alt! Parim on kodune pätikas ?

  1. Liis Kr

   04.05.2018 at 19:18

   Hahaa, kuuMalt ikka ??

 • Irina

  04.05.2018 at 19:20

  Minu lemmik on kaneeli ja koorega.

 • Krislin

  04.05.2018 at 20:31

  Mina armastan piimakohvi, tibakese suhkruga ?

 • Mariana

  04.05.2018 at 21:51

  Kodus tehes eelistus kindlasti must kange kohvi, vahel pühapäeviti lisan veidi kaneeli 🙂 Kui vaja väljas juu, siis piimaga. Šokolaadi variant muidugi ideaalne, kuna väga tihti leian, et kohvi kõrvale vaja ka tk šokolaadi ampsata, et kooslus oleks paigas 😀

 • Heili

  04.05.2018 at 22:11

  Minu masin teeb nii head kohvi, et paar-kolm tassi päevas ikka kulub ? ja no ikka piimaga

 • Inga

  04.05.2018 at 22:25

  Must “pätikas” kõige lemmikum! ☺

 • Lille

  04.05.2018 at 22:44

  Mina joon kohvi piima ja ühe tl suhkruga, teen tassi “pätika”. Suhkru kogust olen järk-järgult vähendanud(varem oli 2,5tl?) ja jätkan vähendamist. Need kohvitahvlid oleksid väga head proovida, sest tihti on nii, et teen kohvi, siis unustan, et tegin kohvi, sest lapsed just sel hetkel vajavad midagi ja kui lõpuks meelde tuleb, et ma jubtegin endale kohvi, siis on see jahtunud jääkohviks?. Selle toote saaks kenasti näppu võtta ja tegevuste ajal vaikselt ära nosida. Multitasking rules??

 • Kaisa

  04.05.2018 at 22:51

  Mina eelistan enda kohvi parajalt kuumana tassi sees 😀 Tegelikult sobib paremini piimaga variant- varem oli trio-suhkur ka seltsis, nüüd on vaid duo alles jäänud 😀

 • Moonika

  04.05.2018 at 23:30

  Kohv piimaga ja heast latest ei ütle ma ka ära.

 • Eneli

  04.05.2018 at 23:36

  Mina joon kohvi piimaga, ilma suhkruta :).

 • Jaana K

  05.05.2018 at 08:44

  Joon musta kohvi piimaga. Samuti meeldib mulle Latte.

 • Merilin

  05.05.2018 at 08:59

  Mina olin pikka aega suur suhkru ja piima tarbija kui oli aeg kohvi juua. Nüüdseks elukorralduse suure muutusega olen harjutanud end jooma kohvi vaid piimaga ning see ei olegi üldse halb. ??

 • Helen

  05.05.2018 at 09:46

  Hakkasin kohvi jooma umbes 27 aastaselt. Kuna maitselt kohv ei ole hea aga omadused turgutavad siis joon kohvi mustalt ehk ilma lisanditeta ja külmalt, et saaks terve tassi ühe sõõmuga alla neelata ?

 • Kersti

  05.05.2018 at 10:48

  Kolm tassi kohvi tulev ikka päevas juua (samasugused sinised Iittala tassid nagu Esileedilgi)… Iseasi, palju seal seda kohvi on, sest vahustatud piim moodustab julgelt 2/3 joogist. Ja muidugi, suhkrut ka, palun!

 • Kadri

  05.05.2018 at 11:41

  Mina õppisin kohvi jooma ülikooli ajal. Ja aastaid jõin ikka lahjemat kohvi rohke piima ja korraliku koguse suhkruga. Ja kohvijoomist tuli ette pigem juhuslikult. Pärast emaks saamist ja uneaja paratamatut vähenemist oli hommikul raske ilma kohvita toimetama asuda, nii et kohv muutus suisa hädavajalikuks. Ja taaskord tööinimesena leian, et üks kruus kangemat kohvi piima ja teelusikatäie rafineerimata suhkruga on parim viis töist päeva alustada ning lausa naudin nüüd oma hommikust kruusitäit ja vaikseid minuteid.

 • Anne

  05.05.2018 at 14:43

  Mina joon piima kohviga… ehk väike kange kohvi ja palju piima. Just piima mitte kohvikoort. Viimasel ajal kaalulanguse nimel joon ilma suhkruta, enne panin pruuni tükksuhkrut. Ilma kohvita ei saa päeva käima ja päevas peab mitu kohvi jooma. Ja kohvi joomiseks tuleb aeg maha võtta, see on endaga olemise aeg.

 • Sirli

  05.05.2018 at 21:21

  Pätikas, must ja suhkruga. Vahest lisan kaneeli või sidruniviilu. Samuti panen rõhku ka kruusidele. Igal päeval on oma värv ning nädalavahetusel on kasutusel ainulaadsem kunstniku voolitud kruus 🙂

 • Anneli

  06.05.2018 at 17:42

  Ma hakkasin kohvi jooma alles 30.ndates. Kuna ka mina ei taha langeda salakavala kohvi lõksu, siis joon seda alati päevasel ajal ja nädalas ehk tassi-kaks. Musta kohvi ei joo kunagi, lisan piima (tavalist lehmapiima või mõnikord ka soja vanilje- või šokolaadipiima).

 • Mariann

  07.05.2018 at 11:11

  mina tarbin kohvi ikka kas koorega või piimaga.Eriti tore on “latte “kohv 🙂

 • Minna

  07.05.2018 at 11:37

  Kohvi joon koorega.. kui seda pole, siis saab ka piimaga hakkama.
  Suhkrust loobusin mitmeid aastaid tagasi

 • Erik V

  07.05.2018 at 16:06

  eelistavalt piima ja suhkruga, aga magus ei tohi olla. Nii et võib ka puhas kohv olla 😀

 • M.

  07.05.2018 at 20:56

  Mustalt ja võimalikult kange, muidu ei aita 🙂 joon õnneks suhtleiselt harva 😀

 • lillll

  07.05.2018 at 23:16

  Eelistan kohvi mustalt ja kangelt. Tean küll, et piimaga segatult püsib ergutav toime kauem, kuid miskit pole teha, kui piim lihtsalt ei maitse. Kohv maitseb aga väga ning seepärast võtan suurima rõõmuga osa igast kohviteemalisest loosist 🙂

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga