Teeme koos (Mallukale ära) 2018!

Aastaid oli mu iga-aastane uusaastalubadus (rohkem nagu uusaastapalve), et ma järgmist aastavahetust ei peaks üksi vastu võtma. Läks täide. Soovisin, et ma saaks suitsetamisest lahti. Sain. Soovisin, et ma saaks liigsetest kilodest lahti ja järgmise aastavahetuse võtsin ma 20 kilo raskemana vastu. Mis on läinud valesti? Miks on kõik minu katsed lisakaalust lahti saada, on olnud muserdavalt masendavad?

Sest ma ootan alati ideaalset aega. Ma alustan siis kui kõik on ideaalne – plaan paigas, treeningud planeeritud, toitumiskava paigas. Kui ma lõpuks siis saavutan selle ja sellega pihta hakkan, siis piisab ühest vääratusest ja kogu mu ideaalne plaan laguneb koost ja seal ma siis istun ja söön viiendat rasvast tilkuvat lihapirukat, sest tänane ei lähe nagunii ju enam arvesse, sest ma sõin hommikul ühe mandli lubatust rohkem. Nii paljud katsed lõppevad farsiga, kus ma söön, sest ma sõin. Kui juba siis juba. Ning sealt tagasi ree peale minna on võimatu.

Ma ei plaani enam olla ideaalne, sest inimesed ei ole ideaalsed. Päriselt ka. Isegi Paljas Porgand polevat ideaalne ja sõi jõuludega viis kilo juurde. Tema ei viska ju nüüd oma porgandeid nurka ja ei kuku viie kilose jäätisega teleka ette. See oli tema jaoks lihtsalt jõulusöök. See selleks, nüüd ma lähen tagasi oma elustiili juurde.

Ka pole minu elustiil hirmus trenni lõhkumine. Ma tahaksin teha lihtsalt natuke rohkem – et mul oleks enam energiat. Et ma ei muretseks, et mida see tuimus mu vasakus käes tähendab. Ma tahaksin olla enda üle uhke, sest ma mäletan, et kui ma liigutasin rohkem, siis ma ka hoolisin endast enam, siis ma ka sõin paremat toitu.

Seega, persse ideaalid, ma hakkan lihtsalt paremaks! Ja teate kellest ma kavatsen eriti parem olla? Mallukast, kes ka siin oma blogis hüüab, et tema kavatseb tervislikumaks hakata. See saab olema minu motivaator, et ma võiksin näiteks poole aasta pärast selja sirgu lüüa, silmad õrnalt kissi ajada, talle silma vaadata, hetke pausi pidada ja nagu mees öelda: “Nää-nänä-nää-nä, mina võitsin!” Ja pealegi kaua võib olla olukord, et nurga tagant ilmub kõige pealt välja minu kõht ja siis alles mingi aja pärast (kui sul on kannatust oodata) ülejäänud mina.

Ma olen seda teed käinud varemgi üksi ja mul pole hästi läinud. Kuid aasta, mis ma veetsin Crossfitis, läks mul imehästi. Ma saavutasin aastaga füüsilise vormi, mis andis lootust, et äkki ma saangi seekord hakkama, aga siis tuli kaksikute näol tohutu suur muutus ellu ja kõik läks nagu läks. Mis seals ikka õpime sellest ja teeme paremini. Crossfiti üks suurimad jõude on see koostegemise jõud- see pidev õlatunne, kõik ergutavad sind, elavad kaasa ja kui on paarilisega trenn, siis tema tulemus sõltub otseselt ka sinust. Ehk märksõnaks oleks – koos tehes, suudad rohkem, sest sa ei pinguta vaid enda pärast.

Sel korral tahaks ma teha seda kellegagi koos. Ma tahaks seda teha koos teiega ja moodustada koos teiega võistkonna, kes teeb Malluka võistkonnal selja prügiseks, sest ma viskasin talle kinda.

Seega alates esimesest jaanuarist kuni juuni lõpuni on toimumas vastasseis #TeamMallukas vs #TeamAMHT ja iga nädal tuleb meil täita nädala eesmärgid ning kummas meeskonnas on eesmärgi täitjate protsent kõrgem, võidab endale nädala auhinna.

Kuna meeskonnas on inimesi mitmeid, siis tuleb teha loos kõigi võitja meeskonna eesmärgitäitjate vahel. Ärge võtke auhinda eesmärgiks, vaid võtke seda kui vinget võimalust saada lisaks paremale enesetundele, eneseaustusele ka näpuotsaga lahedat nänni. Plaan oleks ka paar vingemat auhinda välja panna neile, kes kõige järjepidevamalt teekonnal on. Kui eesmärgid täidavad mõlemad meeskonnad, siis olenevalt sponsorist – kas auhinna saavad mõlemad meeskonnad või kandub auhind järgmisesse nädalasse edasi ja keegi meeskondadest võib saada uuel nädalal kaks auhinda.

Igal pühapäeval saavad kõik soovijad end uueks nädalaks kirja panna ja eesmärgi täitudes sellest koos tõestusega märku anda ja kummas meeskonnas nädalalõpuks rohkem täitjaid on, võidab. Eesmärgid ei saa olema midagi suurt ega rasket, sest eesmärk ei ole end suveks vormi näljutada. Eesmärk on olla aktiivsem kui sa oled praegu ja teha paremaid valikuid kui sa teed praegu.

Mis saavad olema auhinnad, ma veel ei tea. See mõte tuli mul alles eile ja mul pole ühtegi sponsorit. Seega kui keegi sooviks meie üritust toetada ja olla nädala/kuu sponsor, siis andke aga julgelt märku. Saate enda toote sadade/tuhandete lugejateni tuua ja nad sellest teadlikuks teha.

Mida siis selleks teha, et osa võtta? Selleks tuleb tulla kinnisesse gruppi Facebookis: Teeme koos 2018 ja panna SÜDA (ainult süda läheb arvesse, sest pöial võib ka kogemata näpuvääratusest tulla) vastavale postitusele, kas oled team Võitja (01.01-07.01 #teamAMHT) või team luuserid (01.01-07.01 #teamMallukas) ja oledki esimese nädala eesmärkidel kirjas.

Igal pühapäeval postitame me kumbki uue postituse koos eesmärgiga ja kõik, kes sellele südame panevad osalevad. See läheb lukku pühapäeva keskööl ja tulemusi vaatame igal pühapäeval hiljemalt kell 16.00. Tulemusi annate teada nädala postituse all kommentaariga. Näiteks: Lisatud pilt, “siin on peedi-kitsejuustu salat. Retsept: röstitud peet, ruccola, spinat, oliiiviõli, kitsejuust, natuke sidrunit ja soola. Kõik kokku segada ja voila. Tehtud ka kolm trenni – pilates 48 minutit, korvpall 60 minutit, kõnd 45 minutit #teamAMHT PS! Leia trennipildid instagramist kasutaja @janunejoodik.” Ja meie lööme kokku osalejad ja vastajad ning arvutame välja protsendi. PEa meeles ka seda, et kui sa oled pühapevaks kell 00.00 enda südame pannud, siis sa ei saa poole nädala pealt loobuda. Saad, aga su meeskond kaotab sellest, sest teeme pühapäevase seisuga ka osalejatest pildi, et nädala lõpus tulemusi võrrelda. Lihtne- kui teed otsuse, et see nädal teen ära, siis tee ära 🙂

Lisaks oleks tore kui sul oleks Instagrami konto ja abiks oleks kui avalik, sest kui sa jagad enda eesmärkdie täitmiseid ka instagramis õigete trellidega, siis aegajalt võib sulle mõni auhind pudeneda lihtsalt selle eest, et sa ka Instagramis näitad, et sa aktiivne oled ja enda eeskujuga teisi sütitad.

Kuid kuna suur osa eesmärkide täitmisest on aususe peale – me ei hakka su järel käima, et kontrollida, et kas see Endomondo trenn oli ikka sinu oma või kas selle supi keetsid ikka sina ise, siis palun osale vaid juhul kui su eesmärk on saada tervislikumaks ja sa oled nõus selle nimel ka natukene pingutama. Valetada võid sa niisamagi. Ülekaalulistena valetame me endale pidevalt ja alati kui keegi meist pilti teeb, siis me üllatume, et kas me tõesti oleme nii käest ära :). Seega osale, kui sa tahad seda parandada ja lubad endale, et sa ei valeta ja oled üdini aus.

Esimese nädala eesmärk ongi sulle – esimese nädala jooksul tuleb sul end lihtsalt käima saada. Ennast diivani küljest lahti kangutada. Esimese nädala eesmärk on, et sa pead tegema kolm treeningut, millest kõik on vähemalt 45 minutit pikad. 40 minutine trenn ei lähe arvesse. Mis trenn see on, on täiesti sinu teha. Kui sa kõnnid niigi 30 minutit päevas, siis lisa neile 30 minutile kolmel päeval veel 45 minutit, et see jalutuskäik oleks 1:15 pikk. Eesmärk on teha natuke rohkem kui sa seni tegemas oled. Muidu ei muutu midagi.

Ja teine esimese nädala eesmärk on teha üks salat. Selline salat, mida sa pead tervislikuks ja tee sellest pilt ning postita pilt sinna gruppi koos oma tiimi hashtagiga. Loomulikult oleks tore, kui sa paneksid selle ka enda instagrami ja teeksid hashtagidega ka leitavaks.

Treeningutest pilte tegema ei pea, aga kui sa jagad oma trennijärgset pilti, või Endomondo või mingit muud screen captionit näiteks Instagramis koos hashtagiga, siis oled kohe olukorras, kus sa võid midagi võita. Mida rohkem postitusi hashtagiga, seda suurem võimalus võita.

Esimesel nädalal kaks asja ja juba sa oeldki tenud suure sammu, et midagi muuta. Sest see saab olema meie aasta. Kaua me soiume ja seda õiget hetke ootame. Pekki küll, paremat aega ei tule – 1. jaanuar ja veel esmaspäev. Tavaliselt kestavad uusaastalubadused kolm nädalat, sest me püüame olla perfektsed ja väiksemgi vääratus (kasvõi mõttes) toob meid vana juurde tagasi. Kuid sina ei muudagi vana, vaid sa lisad vanale natuke uut ja vaikselt lähme suvele vastu tehes iga nädal natukene paremini kui seni.

See kestab kuus kuud ja loomulikult kuue kuuga ei saa me kõik supervormi, aga me saame kõik paremasse vormi kui me oleme praegu ja äkki see kuus kuud nende väikeste sammudega annabki meile võimaluse ümber mõelda, mis on tegelikult toit. Leida ja avastada uusi liikumisvõimalusi. Leida elus taas rõõm ja soovi endale paremat. Pealegi pole meil peale hunniku peki mitte midagi muud kaotada. Tead, mis on kõige hullem, mis juhtuda võib? See, et mitte midagi ei muutu – et sa jääd sinna, kus sa oled praegu – rahulolematu ja õnnetu. Ehk kõige hullem, mis juhtuda võib on see, et sa jääd koha peale. Sellepärast need iganädalased kerged väikesed sammud, et sa ei jääks. Kuid need sammud saavad olema tõesti miinimum eesmärgid, sa ei saa neist viilida, sest need ei tohi olla ka liiga kerged, sest just selles väikeses pingutuses peitub kasvamine. Areng.

Ma kavatsen ka teid motiveerida ja me kõik võiksime üksteist motiveerida ja kui keegi tunneb raskusi, siis kirjutage ja me aitame üksteist. Seega palun, kõik kes te tulete osalema, võtke kaasa vaid parimad soovid ja arvestame inimeste tunnetega. Me ei ole lasteaed ja ma ei hakka kedagi ukse taha saatma, aga kui vaja, siis saadan :D. Loomulikult ei pea te Malluka tiimi liikmetele kaasa elama, aga oleme nendega vähemalt võltsviisakad.

Ma püüan gruppi saada ka kedagi, kes teab toitumisest palju (toitumisnõustaja), kedagi kes oskab treeningnõu anda, et te saaksite oma küsimustele vastused. Kui näiteks ei saa kõndida, sest põlved on läbi, et kuidas mingit trenni asendada vms. Minu enda plaan on läbida Allen Carri kursus, et näha, kas see on mul abiks kaalulangetusteekonnal ja kui on, siis jagan oma tarkust ka teiega. Lisaks olen ma kasutama hakanud seedeensüüme siin Esileediga ja ma ei taha midagi veel sellest rääkida, enne kui ma kindel olen ,et see just nende teene on, aga mul on viimasel ajal kõht justkui kogu aeg täis. Kuid ma ei taha neist enne rääkida, kui mul midagi rääkida on. Olen katsejänes.

Paar näidet, mis eesmärgid tulla võivad, aga eks me jooksvalt sätime:

*  tee esmaspäeval 20 kükki, teisipäeval 25, kolmapäeval 30 jne

 • see nädal on rafineeritud suhkru vaba nädal. Selle asemel tee üks magustoit, kus seda sees ei ole ja jaga pilti retseptiga
 • sel nädalal tee kaks lihavaba päeva ja valmista üks taimetoit, mida sa varem kordagi teinud pole
 • selle nädala staar on spinat. Teeme kaks toitu, kus me kasutame spinatit ja jagame retsepti pildiga
 • Sel nädalal me peame lisaks muudele kõndimistele maha kõndima 20km (kui sa niigi kõnnid, siis 20 km lisaks)

Kui sa tahad olla #teamAMHT liige ja olla ebatäiuslik ning lihtsalt parem, siis tule FB gruppi Teeme koos 2018 ja teeme ära. Kui sa tahad olla #teamMallukas liige, siis võid ka tulla kui sul mitte midagi muud paremat teha pole. Võta eesmärgiks iga nädal täita eesmärk ja selle täitmisel ka sellest märku anda ja kõige tähtsam: OLE AUS! Selle projekti jätkusuutlikkus sõltub meist endist ja kindlasti tuleb meil motivatsioonilangusi ette, selle uudsus kaob, aga selleks olemegi seda koos tegemas. Kui sa tunned, et ei jõua, siis kirjuta gruppi ja lase kellelgi endale väljakutse teha. Küll me sulle meelde tuletame, miks sa alustasid.

Vaata ka Malluka postitust SIIN

Kommentaarid

“Teeme koos (Mallukale ära) 2018!” on saanud 9 vastust

 1. Eve ütleb:

  See oli nii motiveeriv postitus ! Ausalt!
  Aitähh, et sellise mõtte peale tulite.

 2. Heidi ütleb:

  Mulle meeldib äpp kalorite lugemuseks Noom. Hea lihtne. Rinnaga toitjad peavad arvestama 200 lisakalorit.

 3. MP ütleb:

  Heihei! Sponsoriteks võiks otsida nt kedagi, kes on otseselt tervisliku eluviisiga seotud vms (nt mingi nädal on ökomaiuseid/-toidu kinkekott vms, marjakrõpsud on nt minu ühed lemmikud :D, teisel nädalal vb nike või adidas vms ese või kinkekas vms, lõpupoole mõne riidepoe kinkekas, kui on ikka korralikult juba kaotatud kaalu). Ei oska arvata, kui suured ambitsioonid on teil selles osas, aga ehk on abiks 🙂

 4. Kerttu ütleb:

  Väga lahe, ainult tiimi raske valida ?

 5. minajamuud.ee ütleb:

  Tuleme!!
  #teamamht

 6. Milli ütleb:

  Kust selline info pärit on, et Porgand “jõuludega” viis kilo juurde sõi? See tundub tema kaalu arvestades täiesti võimatu.

 7. TN ütleb:

  Võtke Fitlap punti!

 8. […] rõõmu ja parema tervise saab igal nädalal veel keegi auhinna ka. Väljakutsest täpsemalt siin – paras aeg uurida ja pühapäeval endki kirja panna! Planeeritud on see kestma […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…