Lõpuks ometi võttis keegi vaevaks mu mõtteid lugeda + LOOS

Antud koostööpostitus lasi mul jõuda kahe järelduseni – mul on vaja uusi jalanõusid ja teiseks on see leiutis täiesti geniaalne. Snaps on selline Eesti start-up, mis leiutas millegi, mis muudab paljude elu sada korda lihtsamaks. Ok, see on nüüd ilmselge liialdus. Kuid siiski, kui ma sellest esimest korda kuulsin, siis oli minu esimene emotsioon, et “oh, lõpuks ometi”

Snaps on toode, mille letti võib näha juba päris paljudes kingapoodides. Täpsemalt on Snaps bränd, mille tooted võtavad ära sellise kohutava tegevuse nagu kingapaelte sidumine. Mul on alati kingapaelte sidumisega probleem olnud. Ma olen nimelt natuke koba siduja. Minu peenmotoorika pole ehk nii hästi arenenud kui mõnel teisel. Muide see on ka üks suurimaid tuska valmistavaid asju kalale minnes. Kui teised sõlmivad oma konksud ja landid ilma mingi vaevata oma õnge kõlge, siis minul on selle peenikese jõhviga tükk tööd, et ühtki silmust korralikult valmis saada.

Ka kingapaeltega on sama jama. Jah näiliselt pole mingit probleemi, aga Esileedi sageli itsitab kui näeb mu tehnikat. Minu paelte sidumistehnika on nii, et ma ei tõmba seda lipsu sealt teise alt läbi, vaid võtan need kaks lipsu ja seon need oma vahel kokku. Saite ehk aru seletusest. Tulemus on sama, aga Esileedi ütles, et see on nii armas, et ma üritan viieaastast tüdrukut imiteerida. Ei ürita. Äkki üritavad nemad mind.

Tänaseks hetkeks on mul loomulikult tekkinud uus probleem ja paksu mehena on mu unistus, et ma ei peaks kunagi vöökohast allapoole küünitama. Ometi on kingad vööst jupp maad madalamal ja nende sidumine on on alati ettevõtmine, sest selleks paarikümneks sekundiks kui ma paelu siduma sukeldun, tuleb mul hinge kinni hoida. Iga kord kui paelad seotud saab ja ma tagasi pinnale hingama jõuan, on selline tunne nagu ma oleks kolmandale korrusele klaverit tassinud. Tiibklaverit. Üksinda.

Kuid kui jätta kõrvale ebamugavus, siis minu arust näevad sõlmede lipsud jalanõudel lihtsalt tobedad välja. Kui kummagi ketsi peal on suur lipsuke, siis võiks sama hooga ka dressipüksid võimalikult kõrgele tõmmata ja pähe panna mõni tuulikuga nokamüts. Kui tobe välja paista siis lõpuni välja. Mina ei sidunud kunagi lipsu jalanõude peale, vaid ma püüdsin paelte otsad kusagile jalanõusse ära peita, mille kõvad otsad sageli kingas torkisid või läksid talla alla. Aga noh, ilu nõuab ohvreid. Aastaid olen kannatanud ja unistanud, et oh tule noor ja tugev mees ja lahenda mu mure ära.

Ja siin nad nüüd on. Snaps. Noored leidlikud eestlased esitasid endile sama küsimuse, mis minagi. Lihtsalt selle erinevusega, et mina olen alati küsinud, et miks keegi ei võiks leiutada mõnd lahendust ja nemad küsisid, et miks me ei võiks leituada mõnd lahendust. Ja lahendus on lihtne ja lihtsuses peitubki võlu. Ok, mitte väga lihtne, sest kõik, mis paelte ja sõlmedega seotud on, on minu jaoks müstika.

Snapsil on kingapaeltele mitu erinevat lahendust ja üks lahendus on võtta kingadelt oma vanad paelad ja asendada need elastsete paeltega. Selliselt ei tule sul teha muud kui king lihtsalt jalga tõmmata ja kummised paelad annavad järgi ja tõmbavad kokku täpselt nii nagu kumm oma elastsusega ikka teeb. Vahetasin oma hallidel jalatsitel paelad Snapsi elastsete paelte vastu ja kingade jalgapanek on nüüd puhas rõõm ja ka jalas püsivad need täiesti kindlalt. Minu soovitus neile tootearenduse mõttes oleks see, et leida materjal, mis oleks jämedam, et Snapsi elasntne pael oleks tavalise nööriga sarnasem. Aga loomulikult seda ei märka keegi teine peale sinu enda, kuid siiski viisakale lakk-kingale seda peale ei paneks. See on lahendus pigem igapäevastele jalanõudele.

Teine lahendus muuta oma kingapaelte sidumine lapsemänguks (otses mõttes), on kasutada nende teist paelte lahendust, kus paelad lähevad kinni magnetiga. Jep, magnetiga. Siit arvatavasti ka nimi – Snaps. Kui ma eile õhtul lastele näitasin, kuidas need paelad kinni lähevad, siis ma tegin seda lollis kohas. Ma tegin seda maal enne linna tulekut. Loomulikult olid kõik lapsed magnetitest vaimustuses ja see tähendas suurt kisa kui ma egoistlikult neilt ketsid ära kahmasin, jalga panin ja ise enda magnetid kinni panin. Midagi sügavalt rahupakkuvat on magnetite kokku panekus. Mulle on alati magnetid meeldinud. Mul oli enne laste tulekut neocube hullus, aga kuna lastest on tark neid pisikesi magneti pallikesi eemal hoida, siis on need ei tea kus. Esileedi – siin on sulle jõulukingi idee ;). Ära ainult neid eriti pisikesi kingi.

Minu hirm nende magnetitega kinnitavate snapside puhul oli see, et äkki need ei meeldi mulle disainilt ja siis ma ei saa nendega koostööd teha. Ma ei tea, minu ketsid näevad küll nende magnetitega isegi paremad välja ja hirm oli asjatu. Ka muretsesin, et kas need on piisavalt tugevad, et äkki hakkavad lahti hüppama. Tundub, et ka Snapsi tootearendusel oli sama küsimus, sest magnetid on küllalt tugevad ja Piiga vajas abi, et neid üksteisest isegi eraldada.

Igaljuhul on mul hea meel teile neid tutvustada ja mina olen fänn. Hea meel, et noored inimesed midagi taolist ette on võtnud ja ma kirjutasin neile ka juba enne koostööd, et vahet ei ole, kas me jõuame koostöös kokkuleppele või mitte, siis mina olen fänn juba enne proovimist ning kui me ei jõuagi koostööni, siis ma lähen ja ostan need endale nagunii ise.

Kommentaarid

“Lõpuks ometi võttis keegi vaevaks mu mõtteid lugeda + LOOS” on saanud 82 vastust

 1. Anu ütleb:

  Mustad magnetiga oleks mu esimeseks valikuks.

 2. Maret Tolbuzova ütleb:

  Rohelised magnetkinnitusega ?

 3. Tiina ütleb:

  Omg, kui geniaaaaaalne!!!
  Nii tahaks nüüd omale kohe mitukomplekti valgeid magnetkinnitusi… ???

 4. Liia ütleb:

  Mustad on enim kasutatavad. Seega sooviks just musta värvi.

 5. Reigo ütleb:

  Klassikalised mustad. (1 paelad ja 2 magnetga)

 6. Triinu ütleb:

  Mina sooviks musti ja valgeid magnetiga ja valgeid elastsed paelu.

 7. Kadri ütleb:

  Pruunid magnetid sobiksid mu talvesaabastele…

 8. Hannela ütleb:

  Sooviks musta värvi magnetitega

 9. Ülle ütleb:

  Mustad.See teeks laisa elu oluliselt lihtsamaks. Mina ei viitsi neid siduda ja topin otsad lihtsalt sisse…..

 10. Helena ütleb:

  Oo, need magnetkinnitused tunduvad eriti uuenduslikud, et võiks suisa proovida. Mustad näiteks sobiks hästi…

 11. Areelika ütleb:

  Meie perele sobiksid helesinine, pruun ja valge ?

 12. Kaire ütleb:

  Mina seon ka paelu sel viisil, mis sinagi. Juhuu ma pole üksi.

 13. Raili ütleb:

  Ma olen juba ammu neid oma suuremale lapsele tahtnud, kes samuti veidi koba paeltesidumises. Mustad magnetiga oleks super!

 14. Eve ütleb:

  Ma sooviks musti, magnetiga ?

 15. Helena ütleb:

  Valged silikoonpaelad ja must magnetkinnitus. Mehe ketsidele ideaalsed 🙂

 16. Kai ütleb:

  Mustad, pruunid ja valged… mõlemad parklad, nii magnetiga kui ilma on ägedad!
  Kui võidan siis kindlasti saab ka mees üllatuseks 🙂 ta ei fänna ka paelu 😉

 17. Annika ütleb:

  Kuna minu kõige kallimad mehed (isa, vend, abikaasa) sõidavad rattamaratone, siis võidu korral kingiksin mustad elastsed paelad hoopis neile.

 18. Marika ütleb:

  Oo lapsed juba ammu räägivad neist silikoonpaeltest. Aga mehel oleks väga praktiline kasutada magnetkinnitust. Kui võidaksime võimaluse need ära proovida, valiksin pruuni ja musta magneti ning mõnd rõõmsat värvi silikoonist! Aitäh tooteid tutvustamist!

 19. Piret ütleb:

  Mustad magnetiga.

 20. Kätlyn ütleb:

  Mustad võtaks 🙂 Mul mees seab ka paelu , nagu “lasteaialaps ” ( kui mina lasteaias käisin, sidusid just lasteaialapsed paelu selle kahe lipsu tehnikaga, nagu Sinagi. Koolilapsed pidi ikka oskama juba “suurte moodi” siduda )

 21. Laura Pertseva ütleb:

  Pruunid magnetiga siia palun?Sobivad hästi jõuluvana kingikotti? Tänks 🙂

 22. Eve Pärnust ütleb:

  Mustad ja oranžid spordijalatsid oleksid silikoonpaeltega kindlasti mõnusamad jalga sättida.

 23. Tagne ütleb:

  Silikoonpaelad ja oranži värvi

 24. Liis ütleb:

  Nüüd ma olen segaduses, et kuidas siis paele veel seotakse..

 25. Malle ütleb:

  mustad või hallid

 26. Katri ütleb:

  Mina sooviks ka musta komplekti 🙂

 27. maris ütleb:

  Esimest korda elus “mängin” loosimängu. Aga kui ei võida, lähen ostan ise jõulpakki 2 oranzi elatikpaela kmpl ja 1 oranz magnet 🙂

 28. Rita ütleb:

  mustad magnetiga

 29. Teele Remmelgas ütleb:

  Mustad magnetiga. ❤ Nii praktiline ja lihtne.

 30. Monica ütleb:

  Esimeseks valikus oleks klassikaline: must magnetkinnitus ?

 31. Kristi ütleb:

  Mustad magnetiga oleks ideaalsed 🙂

 32. Piia ütleb:

  pruunid magnetiga ja mustad paelad

 33. Merle ütleb:

  Mustad magnetiga oleks lahedad ?

 34. Triin ütleb:

  Heh, mina seon samamoodi paelu 😀 Üritan alati paelte sidumist teiste eest varjata, et keegi ei märkaks, et ma laste varianti kasutan 😛 Kui võimalus, siis ma prooviks heameelega ka seda magnetkinnitust (hall) või siis elastseid paelu (hall).

 35. Nele Mai ütleb:

  Sooviksin musta magnetkinnitust, musta või halli värvi silikoonpaelu.

 36. Kadi ütleb:

  Mul on kodus 3 pisikest, kellele need hädavajalikud oleks. Paelte sidumine on küll selge, aga just eile oli kurb intsident, kuidas laps lasteaias paela peale astudes kukkus. Paelad kipuvad lahti tulema ja eriti talvesaabastel. Paksude käpikute ja puhvis jopega on lapsel õues väga raske paelu uuesti kinni ka saada.

  Oleks lahe kink sussi sisse 🙂

 37. Anneli ütleb:

  Oh, kivi langes südamelt! Ja mina mõtlesin, et mina olen õena läbikukkunud, et pole suutnud enda 11-ja 14-aastastele vendadele veel paelasidumist selgeks õpetada 😀
  Mustad, elastikpaelad sobiksid neile küll hästi. Tegelikult, mustad magnetiga vist ka.

 38. Agnetha ütleb:

  Mustad magnetiga või punased elastsed sobiksid hästi ?

 39. Getter ütleb:

  Mu jõmmile oleks neid hädasti vaja. Ta oskab küll paelu siduda, aga no nii laisk, et jube. Kõik oma jalanõud on seetõttu koledaks ja lääpa kandnud. Hädas kohe temaga. Nüüd on kingikotti plaan olemas. Kui loosiõnn ei naerata, siis hakkan poodidest uurima. Seniks pöidlad pihku. Ahjaa, mustad oleks kõige klassikalisemad ?

 40. iida-leena ütleb:

  tahaks tumesiniseid paelu ja magnetkinntust tahaks musta ja roosa oleks ka tuus. 🙂 elastikuid tahaks ka muidugi!

 41. Mari ütleb:

  Hallid ja mustad elastsed paelad

 42. Kaja-Liis ütleb:

  Aitäh kingi-idee eest! Lähevad kindlasti kuuse alla 😀
  Esmajärjekorras mustad magnetid kuluks ära

 43. Ave Karja ütleb:

  Elastsed paelad, tumesinine.

 44. Sandra ütleb:

  Mina sooviks võidu korral pruune magneteid.

 45. Jaanika ütleb:

  See paks siin valiks musta magnet ✌

 46. Annemari Linno ütleb:

  Mustad magnetiga sobiks väga hästi lapsele 🙂

 47. Janek ütleb:

  Mustad magnetiga

 48. Merike ütleb:

  pean tunnistama, et ostsin endale hiljuti uued saapad ja kuna mul oli kõrini paeltega jamamisest, saabaste jalga saamine oli igakord paras pingutus + paelte sidumine ja siis nad tulevad lahti keset tänavat jne, jne. Loobusin ja ostsin lukuga saapad, sips jalga jne.
  Lugedes seda postitust tekkis u sama mõte – jee, lõpuks ometi midagi lihtsat ja toimivat!
  Ma eelistaksin magnetiga paelu. Mu paelsaapad on punased, siis võiks must hea variant olla, kuigi kaalusin ka oranži.
  Igatahes edu tegijatele!

 49. Enike ütleb:

  Minu talvesaabasel hakkavadki järjekordsed paelad katki minema sellest pidevast sidumisest ja paelte pingutamisest. Ühed mustad magnetiga Snapsid kuluksid just ära, olen veidi piilunud ka juba neid 😉

 50. Maris ütleb:

  Miks ma küll varem nendest ei teadnud midagi? :O Mul laps juba kümnene aga sünnitrauma tagajärjel on peenmotoorika areng väga vaevaline ja nii suurtele eriti krõpsudega jalanõusi ei leia, seega ma homme hakkan tellimust tegema(kui just ime ei juhtu ja loosis ei võida)

  Kui aga võitma peaksin, siis valiksin mustad elastsed paelad ja kahed mustad magnetkinnitused.

 51. Ethel ütleb:

  Eh ja mina norin oma meest, et ta on küll ainuke mees maalimas, kes nii lipsu teeb 😀 Tuleb välja, et ta pole ainuke.
  Ja talle kuluks ära kõikidele jalanõudele mustad magnetid ära, siis ei pea kogu aeg õues uuesti paelu siduma 🙂

 52. Nele ütleb:

  Oranžid magnetid meeldiksid. Suur tänu tutvustamise eest!

 53. Kadri ütleb:

  Mustad magnetid palun 🙂

 54. Kaire V ütleb:

  Minu poeg on ka väga laisk siduja, ja eelistab krõpsudega jalanõusid, niiet oma pojale oleks neid küll väga vaja, nii magnetiga, kui elastseid ja mustad.

 55. Piret ütleb:

  Mustad 😛

 56. Mia ütleb:

  Oi, matkasaabastele oleks see super lahendus. Nende paelte läbi aasade ajamine võtab alati nii kaua aega, magnetiga oleks klõps ja tehtud. Kusjuures, minu elukaaslane teeb ka kaks “jänesekõrva” ja seob need omavahel sõlme, siis läheb sassi, teeb uuesti ja lõpuks on pahane. Nii et hallid magnetid ja mustad elastikud oleks meie valik 🙂

 57. Ylle ütleb:

  Sinised. Ei, punased. Ei, oota, sinised ikka. Aa, ei, punased on ikka lahedamad. Või ikka sinised…? Teadsa, vali ise mulle ühed välja, ma´i suuda.

 58. Piret Väljataga ütleb:

  Minu trennijalatsitele sobiksid hästi helesinised silikoonpaelad! 😉 Vahva idee tõesti.

 59. Moonika Sein ütleb:

  Otsisin terve eelmise hooaja krõpsuga talvesaapaid, et ei peaks neid neetud paelu siduma. Aga igal pool vastati mulle kerge muigega ei. Kui mul just jalg nr 37 pole, et saaksin lastemudeli osta. No kahjuks ei ole. Ma tahaksin helesinist magnetkinnitust, musta elastset paela ja musta magnetkinnitust 🙂

 60. ylle ütleb:

  Ma sooviks pruune ja musti magneteid oma haigele isale, et riietumine vähegi kergem oleks.

 61. Geidi ütleb:

  sinised, rohelised ja mustad

 62. Helen ütleb:

  Minule passiksid hästi must magnetkinnitus ning mustad ja roosad elastikpaelad.

 63. Einike ütleb:

  Mustad magnetkinnitused teeksid elu lihtsamaks küll 🙂

 64. Maria ütleb:

  Mustad magnetiga.

 65. Mariliis ütleb:

  Liiga lai valik ? mustad, roosad ja valged ..ja siis kõik ülejäänud

 66. Mariliis ütleb:

  Liiga lai valik ? mustad, roosad, valged ja siis kõik ülejäänud värvid ?

 67. Triin Tedersoo ütleb:

  Must ja kaks valget oleks tore võita ?

 68. Triin Tedersoo ütleb:

  Must ja kaks valget oleks tore kui võidaks? Kaksikud vajaks uidupaeltele magneteid ??

 69. Stiina ütleb:

  ❤️ võrratu ja praegusel hetkel oleks see lahendus minu jaoks nii ideaalne! Kannatades kroonilise õlanärvipõletiku küüsis on paelte sidumine luupainajaks muutunud! Õnne korral sooviks elastikpaelu – rohelisi, tumesiniseid ja valgeid! ?

 70. Ketelyn ütleb:

  Sooviksin musti elastseid paelu 🙂

 71. Marilin ütleb:

  Elastseid paelu musti, silikoonist neoonrohelisi ja ühed tumedad magnetid prooviks ka ära.

 72. Kai ütleb:

  Ideaalne toode kuna lapsega pärast lapse õueriietesse panekut on vaja ennast riietada murdosa sekundiga enne kui lapsel paha tuju vankris tekkib. Ja ma usun et ei üllata kedagi kui ütlen et kingapaelte sidumine võtab kõige rohkem aega. Eriti kuna mul on sellised saapad kus ma pean paelu natuke lõdvemaks tegema et jalg sisse saada ja siis sidumiseks uuesti pingutama.
  Oi kui raske valik. Juba alustaks sellest et ma ei tea kas valida magnetkinnnitused või elastsed paelad. Ideaalis võtaks 2 elastsed paelad (musta värvi) ja ühe magnetkinnnituse (helerohelise).
  Aga kui saab valida ainult 1 toore siis võtaks elastsed paelad (2x must ja 1 heleroheline) ning magnetkinnnituse ostan hiljem ise 😉

 73. Liia Nigul ütleb:

  Väga soovin proovida neid silikoonist valgeid jullasid. Mu saabastel on nii pahad paelad , parem libiseb kogu aeg lahti siis kui pole vaja ?

 74. Helena R. ütleb:

  No tõesti ma peaksin need võitma, sest iga hommik kaotab laps oma tuju paelte sidumisse. Veel hullem tujukadumine, kui juhtub, et saapad jalas aga jättis hambad pesemata või jõulukalendri akna avamata! Võidu korral valiksin: helesinise, oranži ja musta komplekti 🙂

 75. Ly ütleb:

  Ma arvan, et klassika on must ja saab neis k6igega sobitada.

 76. Rainer ütleb:

  Usun, et need pruunid magnetkinnitusega paelad kannaksin ma oma talvesaapaga välja küll 🙂

 77. Helen ütleb:

  musti, pruune ja halle sooviks 🙂

 78. Mairi ütleb:

  Mu elukaaslane on just paelte tõttu väga aeglane jalanõude jalga panekul. Sooviksin teha üllatada selle geniaalse leiutisega.
  2x must elastsne ning must magnetkinnitus.

 79. Alice ütleb:

  Ohohh! See on küll huvitav, lähen kohe otsin oma mehele musta magneti – tal on ka alati ütlemist kingapaelte kohta?

 80. m ütleb:

  mustad

 81. Kaija ütleb:

  Hullult tahaks tellida neid Snapse, aga see link ei tööta! Mitu päeva juba proovin, aga ei tööta! Mallukas ka blogis nendest paeltest mingi aeg tagasi ja tema lehelt sama moodi ei pääse sinna ligi. 🙁

 82. Anu ütleb:

  Helesinised silikoonpaelad ja magnet- oleksid silmapaistvad ja erilised.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…