Kui poleks naisi ja nende soovi meid poputada…

Ma vaatasin neid pilte, mis ma endast tegin. Kuramus küll, ma näen välja nagu tatikas. See tunne valdas mind umbes neli aastat tagasi kui ma endast peegli ees pilte tegin, et ühest projektist osa võtta. Ma näitasin Esileedile ka, kes taktitundetu inimesena ei lükanud mu provotseerivat küsimust “Kas ma näen siin pildil välja nagu macho lesbi?” kuidagi ümber ja ainult purskas naerma. Ma ütlesin talle, et see on just see koht, kus ta võiks julgelt ohjad enda kätte võtta ja öelda, et ei Henry, sa näed ikka mehine välja. Aga me vaatasime sama pilti ja see oli päev kui ma sain tõuke muutusteks. Ma otsustasin kasvatada endale habeme.

Ma olen ka varem habet kandnud, kuid need on sellised tinglikud habemed- lõua otsas või tabalukk suu ümber. Kuid ma otsustasin seekord, et kasvatan endale korraliku täishabeme. Ma olen ka varem selle peale mõelnud, aga minu habemekasv ei olnud eriti eeskujulik, sest ta on kasvanud just seal, kus ta heaks arvas. Kuid ma märkasin, et 30ndaks eluaastaks oli ka minu habe mõistuse pähe võtnud ja hakkas vohama nii nagu mehele omane. Küll täitsa punane, aga siiski oma.

Kes iganes on kunagi habet kasvatanud, see teab, et see pole lihtne. Noh, kuna ubes 98% mu lugejatest on naised, siis teie vaevalt oskate mulle siin kohal kaasa tunda. Kuid teadlik habemekasvatamine on korralik ettevõtmine. Ma jaotaks selle suisa nelja etappi:

1. Itaalia hurmur- see on see ilus nahalähedane tume läige, mis naiste põlved värisema võtab. Sa küll näed välja nagu sul poleks lihtsalt olnud aega kodus käia, kuidometi on miski selles välimuses, mis naistele meeldib. Võib olla sellepärast, et meestele endile meeldib see ka, sest jätab mulje, et meest lihtsalt ei huvita. Kuigi loomulikult huvitab, sest kui selline kahepäevase habeme look on taotluslik, siis see nõuab pidevat hoolt, et see jumala eest järgmisesse etappi ei kasvaks.

2. Kodutu heidik- See on etapp, kus osa näost on veel kaetud lühikeste karvadega ja osa nägu on pikemate juuste alla peitumas. See on koos kolmanda etapiga kõige hullem. See on etapp, kus sa tahad KÕIGILE seletada, miks sa näed välja nagu oleks sind hundid kasvatanud. Kõik kellega sa vähegi vestlusesse satud, saavad teada, et sa lihtsalt kasvatad habet. Kui ma töötasin kunagi restoranis, siis oli seal mitmeid habemekasvatajaid ja kõik need töötasid teise ja kolmanda etapi aja köögis. Rahva silmade alt ära.

3. Make it or break it. Nüüd on su näos valdavalt pikad karvad, kuid need pole veel piisavalt pikad, et nad langeksid kenasti alla suunas, vaid need turritavad kõik väljapoole. Sa näed välja nagu nõelapadi. Sa ei uskunud, et su näonahk võiks veelgi enam sügeleda kui teises etapis, kuid siin sa oled sooviga enda nägu happega loputada. Sa võitled pidevalt kiusatusega see rõvedus maha ajada, kuid samas sa oled igalt poolt lugenud, et sa ei tohi alla anda.

4. Kui sa ei annagi alla, siis ärkad sa ühel päeval, vaatad peeglisse ja sealt vaatab sulle vastu ilmselgelt üliintelligentne ja elu näinud mees, kes võiks vabalt Kalamajas kuurist leitud transistorraadioga ringi kõndida ning ta ei jääks kuidagi silma. See habe annab sulle õiguse rääkida pikki ja igavaid lugusid, sest habemega mehi tuleb austada. Kuna ülejäänud nägu on selle all peidus, toob see ka su silmad esile ning sa jõllitad kõiki ilusaid inimesi ka siis kui nad ilmselgelt ebamugavalt tunnevad, sest sul on, noh, habe.

Kuid habemega kaasneb ka hulk ebameeldivusi. Suudlemine on raskendatud. Seda kahel põhjusel. Esiteks suudab Esileedi alati mu habemest leida selle ühe lahtise karva ja selle endale suhu tõmmata, et siis ülejäänud laste magamise aja seda sõrmega mööda suud taga ajada. Või on see tema strateegia, sest mul on üks teine probleem. Ja siin tuleb välja teine põhjus – kõik, mis millimeetrigi suust mööda läheb, leiab enda koha habemes. “Henry, kas sa oled borši söönud?”. Sõin küll jah. Mitte küll sel nädalal… Soovimata Esileedi minestama ajada, sest puhtusefriigist inimesena ei jõua talle kohale, et habet ei olegi nii lihtne hooldada.

Eelmise aasta jõuludeks kinkis aga mulle mu sõbranna habemeharja ja habemekreemi. Ma ei olnud kunagi selle peale mõelnud, et ka habe on osa kehast, mida võiks ja peaks hooldama. Ainus asi, mida ma teadsin, on see, et kui vunts juba üle huule turritab, on aeg lõigata. Aga see kreem avas mu silmad selles mõttes, et mul on aastaid pikk probleem, et nii kui väljas läheb jahedaks, on mu näonahk käest ära. Tekkisid punased laigud ja habe oli ka üks hea viis seda varjata. Ehk siis lisaks boršisupile varjas see kenasti ka kuiva nahka. Habeme ja selle all oleva naha niisutamine andis lühikese ajaga nii hea tulemuse, et mu kõrvad jäid lahti ka muude ideede suunas, kuidas enda näonaha eest hoolitseda.

Olgem ausad, see on see külg, mis enamus Eesti meestest on naiste õlgadele asetatud. Kui teie meile vitamiine, kreeme, avokaadot, probiootikume, kreembrüleed ja muud karusele mehele sobimatut kraami ei ostaks, käiksime me rahulikult oma rakkus käte, lõhkiste kandadega ja sureksime rahulikult varajastes viiekümnendates nagu Eesti mehele kohane. Seepärast on meil naised, kes meid enda eest otsustama utsitavad.

Esileedi on mulle aastaid öelnud, et ma end kreemitaks, enda habet õlitaks ja teeks kõike muud metroseksuaalset (sest hoia jumal selle eest, kui Eesti mees läheks kulme korrigeerima või mis veel hullem – niisutaks nahka), kuid see rääkimine ei anna mingeid tulemusi, sest kõik sellised ostud on jäänud Esileedi õlgadele. Jõudsimegi etappi, et ta teatas, et ostab mulle habemeõli ja habemešampooni, sest kui ma kavatsen selle habemega jääda, siis ma pean ka selle eest hoolt kandma. Ja nii nagu univesiumi seadus ütleb – küsi ja sulle antakse. Täpselt päev hiljem kirjutas mulle ettevõte, kes tahtis, et ma katsetaks just meestele suunatud tooteid, mida nad maale toovad. Tooge aga lauale!

Brändiks on Barba Italiana ja nagu nimigi ütleb, on see pärit Soomest. Ja mis mulle kogu selle sarja juures meeldis.. oot, ma lihtsalt vaatan kui tähelepanelikult sa loed – loomulikult pole see pärit Soomest, vaid Itaaliast nagu nimi ütleb. Kui sa märkasid seda, kirjuta kommentaaridesse!) Aga mis mulle selle sarja juures väga meeldis, oli see, et tegemist ei ole mõne suure gigaettevõtte haruga, vaid nad ongi ise välja töötanud sarja meestele.

Saingi katsetamiseks šampooni, habemešampooni, habemeõli, aftershavekreemi ja siis nipet-näpet testereid.

Ma ootan hirmuga päeva, mil esimene asi, mida inimesed mu puhul näevad, on mu paljas peanupp. Meie suguvõsas ei kesta meestel juuksed väga kaua ja ime on üldse, et nad mul veel peas on ja veel sedavõrd paksud. Kui mulle öeldi, et šampoon on lisaks kõõmavastasusele abiks ka kiilanemise vastu, siis kõik muu jutt läks juba kõrvadest mööda -ma tahan seda. Nüüd, kus ma olen seda paar nädalat kasutanud, võin teile kinnitada, et mul on juuksed jätkuvalt peas.

Habemešampoon oli mulle ka huvitav avastus. Kuna kõik nende tooted on lõhnastatud eeterlike õlidega (Esileedi lõhnataks kodus kõik kohad eeterlike õlidega kui saaks), siis on need hästi värskendavad ja habemešampoon on kasutatav nii duši all veega pestes, kui ka siis kui duši alla asja pole, ehk kiirelt törts habemesse, hõõrud sisse ja ongi värske ja puhas olemine. Duši all läks kauem aega küll, sest kui sul on habeme jaoks eraldi toode, siis sa ikka kasutad seda põhjalikult. Õnneks ei ole ma veega pladistaja ja mul on alati seebitamise ajal vesi kinni. Teisalt, külm hakkas.

Habemeõli on nagu habemeõli ikka. See annab habemele hästi ilusa läike ja loomulikult ka hea lõhna ning boršisupp ei ole kindlasti esiimene aroom, mida minu suudleja nüüdsest tunneb. Kui ei usu, proovige järgi.

Kuid üks, mis mulle meeldis, oli ka nende habemeajamisgeel. Ma küll idee järgi ei vaja seda, sest ma ei aja enam naha pealt habet žiletiga, kuid see on mul kasutuses näokreemi ja habeme stiliseerijana. Eks ikka külgmised karvad kipuvad krussi tõmbuma ja kreemiga sobiva kuju andmine on hea viis habe kontrolli all hoida. Ma pole stiliseerimiseks habemevaha kasutanudki seetõttu.

Kas ma oleks ise seda kraami endale ostnud? Vaevalt. Ma oleks ostnud 4 eurose Nivea kreemi ja arvanud, et see ongu parim tulemus, mis minuga saavutada annab. Sellepärast teebki Esileedi mulle aeg-ajalt üllatusi ja tellib mulle tooteid, mida ma ise kunagi ei ostaks, aga ma olen nii tänulik talle, et tema ostab. Sest ta teab, et ma olen alati nii liigutatud ja tänulik, kui ma saan midagi, mida ma ei pea jagama. Midagi, mis on ainult ja ainult mulle. Ma olen selline isekas juba.

Igal aastal emadelpäeval kingin mina Esileedile lilli, sest ta on andnud mulle kaks suurepärast last ja selle kolmanda. Ning ka tema tahab kuidagi mind alati isadepäeval tänada. Ma ei pea seda vajalikuks, aga tema peab. Minu kodulinnast Tartust leiab neid tooteid, mis mehe habeme, vurrud, juuksed või sileda näonaha lõhnama panevad nii Võlumaa salongist kui kaugemad saavad oma hebemikele veebipoes uudistada seda, millest ma siin räägin. Minu vihje kui kellelgi on veel kombeks isadepäevaks kingitusi teha. Ja eks selliste väljatöötatud toodete kasutamine vajab natukene harjumist, sest keskmine mees on nii harjunud odava keemiaga. Aga ei peaks. Kuid looduslähedasemat ise ka ostma ei lähe. Meestevärk, tead. Seega jääb see alati naiste õlule.

Ülaloleval kollaažil on ka üks pilt tehtud, mis ma tegin enne ja teine peale Barba Italiana habemešampooni kasutamist. Kui võrrelda vasakut ja paremat pilti, siis on selgelt näha, et ainus vahe on kahel pildil see, et parem pilt on nõksa kelmikam. Sest visuaalselt ei olegi mingit vahet. Küll on aga värske ja puhas tunne. PS! Ma alles nüüd märkasin, et ma olin just ajanud habet ja kael on täitsa karvane. Oleks võinud ära pühkida, aga mis ma enam nüüd.

Seega, mina veel jään habemikuks. Mul on plaan see ära lõigata täiesti ootamatult ja filmida laste reaktsioone. Eriti pikale ei tohiks seda küll venitada, sest varsti on nad vanuses, kus nad minu nalju enam naljakaks ei pea ja minu ülepaisutatud huumorit avalikkuses piinlikuks peavad. Praegu mulle lihtsalt meeldib see habememajandus ja kui tehakse selliseid mõnusaid asju, siis lükkub see lõikamine aina kaugemale.

Kuu aega (kuni 25.11.2017) saate te #Barba Italiana tooteid osta ka 20%lise soodustusega, kui sisestate nende veebipoes sooduskoodi “amidahenryteeb”. Tooteid saate uudistada SIIN(LINK) ja nuusutada minu habemes 🙂

Kommentaarid

“Kui poleks naisi ja nende soovi meid poputada…” on saanud 16 vastust

 1. Raili ütleb:

  Nägin 😛

 2. Kadri ütleb:

  Märkasin ja naersin rohkem kui oleks ilus olnud 😀

 3. Carolin ütleb:

  Ikka märkasin 🙂

 4. Mari ütleb:

  Mina märkasin seda Soome ja Itaalia segadust aga arvasin, et naljatad hoopis Soome firma toote nimevaliku üle ? nii sinulik oleks olnud see väike iroonia 😀

 5. Oksana ütleb:

  Nägin samuti ja ajas naerma, nagu ka see ” ta on andnud mulle 2 suurepärast last ja selle kolmanda ” ???

  • Eve ütleb:

   Oksana on minu reaktsioonid täpselt kirja pannud. Kui minu kaasa oma vuntsid ära ajas, küsis poeg umbusklikult: “Kas sa oled minu isa?”

 6. a ütleb:

  su kirjutised on nii head, et neid ma loen ikka päriselt, mitte ainult pealkirja. ja tähelepaneliku inimesena märkan ma ka muud itsitamapanevat. a la “selle kolmanda” jne. mde, kui sa habemeshampooni niisama habemesse hõõrud, ilma pesemata, kas siis Esileedi saab sedasi hambad pestud? nö kaks ühe hoobiga? 😛

 7. a ütleb:

  kui sa peaksid valima kas habemeshampooni ja habemeõli vahel, siis kumma sa võtaksid ja miks?

  • henry ütleb:

   Noh ma võtaks šampooni, sest see tiba praktilisem ja meeldib mulle tootena enam

 8. Piret ütleb:

  Mina arvasin ka, et Soome firma on mingil imelikul põhjusel sellise nime valinud ja sa tegid selle nime üle nalja 😛

 9. maris ütleb:

  Märkasin nii nime kui ka seda, et need kaks pilti ei saa olla enne ja pärast, sest 1 karv ei saa olla nii enne kui ka peale täpselt samas kohas, täpselt samamoodi kaardus 😀

 10. Kristi ütleb:

  Ei näinud ja nüüd ma mäletan elu lõpuni, et tegu on Soome firmaga, sest see oli mu esimene arusaam ja esimestest on taganeda üsna raske.
  Aga hea mõte isadepäevaks! Just mõtlesin, mis see peaks olema…
  Lisaks saadan luv’i sellele vaesele kolmandale.

 11. jah ütleb:

  Miks peaksid naised meeste eest hoolitsema, ajad on muutumas, nüüd nõuavad naised meestega võrdsust? kui mehed ei hooli ja tõmbavad ringi, siis on lubatud seesama ka naistele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…