Ah, ma siin otsustasin olla enesekindel ja ennast armastama hakata

Inglise keeles on üks ilus väljend – beauty is only skin deep. Põhimõtteliselt ütleb see, et tõeline ilu on peidus inimeses sees. See on väljend, mida minusugused, mitte kõige atraktiivsemad inimesed kasutada armastavad. Te ei kujuta ette, kui palju rohkem pean näiteks mina tööd tegema kui mõni mu kobedatest sõpradest, kel piisab lihtsalt kohale tulekust ja naised vaimustuvad. Selleks, et mina huvitav tunduksin, pean ma kordades enam rabelema ja valetama ning jätma mulje, et tegelikult on sisu minus see tõeline asi, mis huvi pakkuda võiks. Esileedi hakkab alles nüüd läbi hammustama, et äkki ma polegi nii vaimustav vend, kellena ma talle end presenteerisin.

Seega kulub mulle igasugu abi ära, et ma väljapoole ilusam tunduks. Tegelikult on minu jaoks inimese seksikaim kehaosa enesekindlus. Hästi, see pole küll füüsiline, aga see võiks sama hästi olla, sest kui see on olemas, siis näib inimene kordades atraktiivsem välja. Missugune inimene on enesekindel? See, kes ennast armastab. Ja tegelikult ei olegi selleks midagi hirmsasti vaja. Kõik on kinni selles, millele sa keskendud. Ma seletan lahti, mida ma silmas pean.

Miks on meie ühiskonnas nii palju ebakindlaid ja õnnetuid inimesi? Sest me ei vasta standarditele. Kui lapata meediat, siis standard on trimmis ja kauni kehaga inimesed. See on meie ajju süübinud justkui standard, mis peaks olema iga inimese eesmärk ja kui sa erined sellest, siis pole sinu asi elu nautida, vaid selle nimel tööl teha. Sellepärast on ka kaal meie kinnisideeks ja need paar numbrit seal kaalu peal otsustavad sageli meie eest, kuidas me end sel päeval tunneme, kui ilusana me end näeme, kui enesekindlad me oleme ja isegi seda, mida me täna sööme ning kellega me täna suhtleme. Naeruväärne! 

Kaal ja kehakuju on ju ainult üks miljardist asjast, mis inimese ilusaks teevad. Ma olen kohanud viimasel ajal nii palju überilusaid ja seksikaid inimesi, kuid kes ei vasta kehakuju mõttes nomidele. Ometi on neis mingi X-faktor. Nad hoolivad ja hindavad ennast. Seepärast olen ka mina ennast viimastel päevadel enesekindlana tundnud ning Esileedi on nagu kass ümber palava pudru käinud. Ta ei saa aru – miski on nagu teisiti, kuid samas ei ole ka. Ma tegin nimelt otsuse, et ma hakkan ennast armastama. Ja kohe praegu, mitte siis kui ma poole kergem olen. Ja suur tänu ka koostööpartneritele, kes mind sellega abistavad. 

Kui mul pole sixpacki, siis pole see mingi õigustus, et mul juuksed rasvased oleksid. Kui mul pole läbitungivaid pruune silmi, siis ei tähenda see, et mu habe ei võiks olla hoolitsetud.  Me oleme alati nii keskendunud negatiivsele ja vaatame peeglist ning näeme seda, mida me muuta tahame. Kuid mis siis kui võtaksime iga päev eesmärgiks leida midagi, mis meile enda juures meeldib?

Pure Cosmetics on leht, mis loodi selleks, et ühes kohas oleks looduslähedased ja kehasõbralikud kehatooted. Kui nad küsisid, kas see võiks meie perele huvi pakkuda, siis kui mitte see, siis mis veel? Nad saatsid meile katsetamiseks mõned tooted. Tooted, mida ma kunagi kasutanud pole ja kasutada plaaninudki pole, sest mida ma rabelen- saa enne pekist lahti, siis hakka vaatama muid asju! Kuid nüüd, kus ma olen 36 aastat vana (kuigi LHV mees poes ütles, et ma näen palju noorem välja ning kui mul oleks teine sammas, oleks see selle komplimendi pärast kohe LHVs), ei lükka ma seda enam edasi.

Ma katsetasin nende turbašampooni ja -palsamit argaaniaõliga ning Esileedi on end mu juustesse sasima end unustanud. Ma võitlesin kiusatusega kui üks värske tuttav meil külas käis, et paluda tal mu juustes sasida. Ma tean, et see oleks talle kindlasti meeldinud, kuid ta oleks tundnud end ebamugavamalt kui mõni ärinaine Malaisia labrakal.

See šampoon on ise täiesti teistsugune – see on must ja see ei vahutanud eriti. Kuid see lõhnas väga hästi ja siltide järgi igati auhinnatud. Kui ma täna duši all käisin, oli Esileedi need pudelid nagu muuseas enda vanniriiulile liigutanud. Ta teadis, et ma nagunii tilkuvana vannitoa teise otsa jooksma ei hakka (meil on sigasuur vannituba). Ta eksis.

Saadeti veel katsetamiseks toonikut ja huulepalsamit, mille Esileedi endale ärandas ja kui kolme lapse kõrval meenub, et tegelikult ka sina oled oluline, annab see ensekindlust ja samm sammu haaval hakkad sa end taas inimesena tundma. On ka Esileedi sageli enesekindlusega kimpus, sest pole tal olnud võimalust pöörata endale tähelepanu. Mu süda tilgub verd kui ta sesisab peegli ees ja küsib, kuidas ma teda ikka veel armastan. Ta lihtsalt ei vasta enda seatud standardile. Oh, oleks tal minu silmad. Ta on imeline ja ilus ning neil päevil kui ta end ilusana tunneb, siis ta särab. Ta lukustab end vannituppa- kreemitab, koorib, niisutab, kuni ta lõpuks varbaotsteni rahulolevana vannitoast välja libiseb. Päevadel, kui me end armastame, tahame me enda eest hoolitseda ja hoolitseda toodetega, mis meile ka head on.

Brändid nagu Ermana ja Pure Skin Food naelutasid Esileedi arvuti taha, sest see on tema meelelahutus- kui ta millestki vaimustub, siis ta googeldab selle pilbasteks. Ka siis kui tegu on sarja või filmiga – ta googeldab selle enne ette ära, saab teada, kes kellega käib, kes kelle maha lõi ja mis on selle filmi ootamatu püänt ja alles siis hakkab seda vaatama. Sama oli ka Ermana ja Pure Skin Foodi puhul – hoidis pudelit nina ees ja samal ajal luges.

Kui ma olin noorem, siis ma jälgisin kosmeetika toodetel (nii palju kui ma neid kasutasin) kahte asja – hinda ja lõhna. Te võite mind tänagi poes näha dušigeele nuusutamas ja higipulkasid analüüsimas. Tegelikult enam pigem ei õnnestu, sest tänu blogile olen ma avastanud sedavõrd palju teisi võimalusi ja ma pean oluliseks seda, et tooted oleksid looduslähedased. Miski, mis noorena tundus tähtsusetu. Kui soovite ka ise enda kehale midagi, mis head teeb, siis Pure Cosmetics (LINK) on hea koht, kus alustada. Ka saab kasutades sooduskoodi “amidahenryteeb” oktoobri lõpuni kogu valikust 20% allahindlust. Seega eriti pikalt see ei kehti. Ma sain sealt miljon ideed, mida jõuludeks kinkida. Aitäh, et end meile tutvustasite!

 

PS! Kuidas te eelistaksite, kas koostööpostitustes räägiksin ma toodetest põhjalikumalt ( a la, mida miski teeb, kuidas miski lõhnab?), või meeldib selline tutvustav postitus, kus me jagame millegi kogemust ning sellest tulenevat emotsiooni? Nagu see siin. Kirjutage palun kommentaaridesse! Ma vaatasin, et ka üks teine blogija teeb nendega koostööd ja tema lähenemine on kardinaalselt teine – põhjalik toodete ülevaade koos kõigi spetsifikatsioonidega. Andke märku!

Kommentaarid

“Ah, ma siin otsustasin olla enesekindel ja ennast armastama hakata” on saanud 23 vastust

 1. Airi ütleb:

  Mulle endale meeldib Sinu lähenemine. Kui aus olla siis enamasti kõik lahti kirjutatud ei jõua/taha/viitsi lugeda. Samas ma olen alati natuke kartnud neid kiitvaid kommentaare blogides, sest kunagi ei tea võib-olla on toode täielik cräpp aga inimene kirjutab sest sai tasuta…ei tea. 🙂

  • henry ütleb:

   meeldivus on jah väga subjektiivne. Miski, mis ühele võib tunduda vaimustav, jätab teise enam kui külmaks

 2. AlexRobin ütleb:

  Iga naine näeb päevas sadu reklaame, mis sisaldavad sõnumit selle kohta, milline ideaalne ja ilus naine olema peab. Seda digitaalselt töödeldud ebareaalset ilustandardit on praktiliselt võimatu saavutada. Isegi modellid ei näe päriselus välja nagu nende photoshopitud pildid.
  Seega, võid sa teadvustada suurtööstuste manipuleerivat kasumijanu ja klassikuid tsiteerides, tuleb sul panna naine end ilusana tundma sinu silmade peegelduses ning jumaldada iga ta kumerust ja omapära armastava kunstniku imetlevate silmadega 🙂 ja talle iga päev (!) öelda kui võrratu ta on. Jah, moe- ja kosmeetikatööstusega küll võistelda ei suuda, aga proovida tasub ikkagi.

 3. kergelt pettunud ütleb:

  Kuidagi kurb on üldse. Selline suur ja karune ja mõnusa jutuga mees aga kui tasuta shampoone saab siis kiidab taevani. Ei taha neid tootetutvustusi üldse, ustest ja akendest pressib sisse. Tahaks mõnusat ja kerget lugemist. Las ikka igasuguste pudelikeste ja karbikeste promomine jääb millimallikatele. Aga see on mu oma valik ju kas lugeda või mitte.

  • henry ütleb:

   Sinu õigus on pettuda kui ma ei vasta sinu ootustele. Ka sina oled endale seadnud stereotüübi, mida karused ja suured mehed räägivad ning sellele mitte vastamine paneb su minus pettuma. Võta mind individuaalsena, ma lihtsalt juhtun olema suur ja karune mees, kes räägib ka tasuta šampoonidest. Sellest see postitus üldjoontes oligi

 4. Piret ütleb:

  Minule isiklikult meeldib lihtsalt tutvustus ja kui olete juba ise toodet proovinud, siis mis emotsioone tekitas ja kas ostaksite ise veel seda toodet.

  • henry ütleb:

   Parim asi, mis selle koostööga kaasnes on teadlikkus sellest lehest. Tooteid oleme me liiga lühikest aega kasutanud, et öelda, kuidas nad meile pikaajaliselt mõjuvad. Kuid enese eest hoolitsemiseks leiab seal kogu sotimendi kindlasti ja kindlasti pooviks tulevikus mõnda asja veel.

 5. Natalja ütleb:

  Minule meeldib sinu lähenemine palju rohkem. Puhtavõitu reklaami on igal pool nij palju, ja kuigi sina nagu reklaamisid ka, siis see tundub pide sõbra soovitusena kui reklaamina. Siiralt loodan, et nii see ka on.
  Kui päris aus olla, siis soetasin nii mõndagi endale, mida teie Esileediga siin promonud olete. Näiteks olen Medela Calma pudelite eest väga tänulik ning samuti Cybex Pallase eest ka 🙂

 6. Kaire ütleb:

  Pigem ikka samas stiilis jätkata. Just seda lähenemist ongi rohkem vaja, et kuidas ise suhestud selle tootega. Mis tundeid ja mõtteid tekitab. Huvi korral saan ju ise lugeda, mida üks või teine toode sisuliselt teeb.

  • henry ütleb:

   Ma mõtlesin ise ka, et te ei tule siia blogisse, et toodetest lugeda, vaid hoida meil silma peal. Ja kuna reklaamidiilid on osa meie elust, siis ma räägiks ka neist meist lähtuvalt, mitte tootele keskenduvalt

 7. Liis ütleb:

  Ei meeldi pikad ja põhjalikud kirjeldused tootest. Pigem tekkis praegu see emotsioon, et nii äge postitus, meenutab vanu aegu ja üldse selline lõbus lugemine. Aga siis äkki tuli juttu mingitest kreemidest jälle. Aga ma ikkagi lugesin lõpuni 🙂
  Kes tahtis, sai infot, samas ei seganud see lugemast toredat postitust

  • henry ütleb:

   Kui ma tahan veeta rohkem aega perega ja hoida blogi enda sissetulekuallikana, tuleb mul ka koostöid teha. Kuid mul isiklikult sellega pobleemi ei ole, et rääkida asjadest, mida me isegi kasutada saame

 8. Inksu ütleb:

  Oh need täna päeva ilustandardid….. Aga kui rääkida postitusest siis niii mõnus lugemine. Nii sinulik seega palun kirjuta nii edasi. 🙂

 9. Aire ütleb:

  Mulle meeldib sinu lähenemine, sest sa paned alati loo elama. Sinu lugudest kiirgab seda positiivsust ja huumorit, mida just lugejale vaja on, et jutt huvitavana tunduks ja üldse lugeda viitsiks. Olen samuti selline sarigoogeldaja, et soovin iga toote kohta tagasisidet ja infot, just seda mida sinu blogist just lugesin. Keepgoing!

 10. Siret ütleb:

  Ilus postitus! Pisar kippus silma, kui kirjuasid, kuidas Esileedit näed ja hindad. Imearmas. Mul on ônn olla mehe abikaasa, kes ei pea paljuks mulle öelda, kui ilus ma olen. Ja täna hommikul ütles ta, et ma olen ilusaim asi, mida hommikul esimesena vaadata. Tänu temale olen end rohkem armastama ôppinud ja muudkui säran! Toetus on oluline. Aitäh Sulle selle postituse eest! Tootetutvustus on ka 10+

  • henry ütleb:

   Suurepärane! Sa kindlasti teed seda, aga hinda tema olemasolu ka sõnade ja tegudega ning teil läheb suurepäraselt ka edasi 🙂

 11. Merilin ütleb:

  Vinge lugemine 🙂 Mina loeks hea meelega sellest, milline kogemus + emotsioon mingi toote kasutamisega on tekkinud, sest alati pole kõik nagunii see, mida sa pakendilt välja võid lugeda. Jätka samas vaimus!

 12. Pille ütleb:

  Ma jälgin ligi 60 blogi ja reklaapostitused on ainsad, mille ma sageli vahele jätan. Just seetõttu, et ma ei viitsi lugeda kuidas miski lõhnab või nahal tundub või kui kiiresti imendub – ma ei saa seda kõike teisel pool ekraani ka parima tahtmise juures kogeda ja kõiki neid asju nö tagantjärgi omal käel poodi katsetama minna elusees ei viitsi. Põrsast kotis ka tihti ei osta. Aga see, mida ma siin praegu lugesin, oli hästi mõnus ja inimlik lähenemine toodete reklaamimisele. Ma teannkõiki neid tundeid, millest sa kirjutasid ja nendega suudan absoluutselt samastuda – see töötab. Esiteks postituse sõnum on ilus ja teiseks, ma tahan nüüd ka ebatäiuslikku ennast kõige heaga kostitada 🙂 Ei luba, et kohe praegu Pure Cosmetics lehele ostma suundun, aga sinu koostööpartneritele tuleb see laias laastus kindla peale kasuks, kui su sõnal on sellist kaalu ja usaldusväärsust, sest sa ei keskendu asjadele ja nende tuimale kirjeldamisele, vaid sellele, millega iga inimene samastuda saab. Emotsioonidele rõhumine pole reklaaminduses muidugi midagi uut, aga sa kõlasid siiralt, see oli usutav ja pani kaasa mõtlema. Väga väga hea postitus! 🙂

  • henry ütleb:

   Aitäh! Ma jätan ka pmtslt kõik reklaampostitused vahele, sest need ei kõneta mind. Seepärast ma püüan oma koostööpostitusi teha nii, et need oleksid huvitavad mulle ja huvitavad lugejale ning sellisel juhul ei saa olla keskmes toode, vaid mina ja sina. Ja ma ei tee seda müügi eesmärgil, sest ma ei saa müügist mingit kasu, vaid ma teen seda eesmärgil, et ma pean blogi ning ma tahan avestada lugejaga, et ka koostööpostitustes oleks sisu 🙂

 13. Alice ütleb:

  Mina saan küll aru, et koostööpostituzi on vaja. Loen ka need läbi sest sisse on pikitud ka elu. Natuke on hea teada, et mõni naine ei jõua veel peale minu igapäevaselt end koorida, kreemitada jne.
  Kõige kasumlikum minu jaoks ongi lihtsalt teada saada kohtadest/toodetest, edasi vaatan ise mis seal sees on, mis teha libab ja kas see mahub mu rahakotti?
  Aitäh!

 14. leanor ütleb:

  Hea Henry, me oleme ju kirjaoskajad, seega suudame ise lugeda tootetutvustusest – muidu me ju Su postitusi ei loeks! – mis seal sees on ja mida ta teeb. Sulle saame olla tänulikud, kui Sa meile lingi paned ja oma kogemusest pajatad.
  Ja ära Sa jummala pärast jookse nende “teiste” postitajate stiiliga kaasa – ei ole vaja roosat udu ja magusat kiidulaulu, karmist mehejutust on täiesti piisav ka ôrnas naishinges huvi äratamiseks.

 15. Marie ütleb:

  Tutvustav, st teine (Sinu) variant

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…