Mis on libedam kui müügimees kaubanduskeskuse ukse peal?

„Hoia äärtest kinni!”, „Püüa sirgemalt istuda”, „Sa ise ju vajud upakile”. Neid lauseid ja palju muid, pidin ma välja ütlema, kui püüdsin Noorsandi kelgus enda taga vedada. See on üks tumesinine plastmassist kelk. Nagu omal ajal salvokad aga nõks uudsema disainiga. Kuid probleem oli selles, et see raibe ei tahtnud üldse libiseda ja Noorsand kukkus igal kurvil selle seljast maha. Ei olnud seljatuge, ei käepidemeid, kus kinni hoida.

Ühel päeval, kui me läksime oma tavapärasele külaringile, paisusid Noorsandi silmad suureks, nagu tõllarattad. Vastasmaja naabripoiss, kes Noorsandist neli aastat vanem, istus uhkelt, sirge seljaga enda uuel roolikelgul ja vaatas ilmselgelt uhkelt meie suunas. Noorsand nägi, et tema sinine salvokas ei olegi kelkude lagi ja selgub, et on olemas miljon korda lahedamaid kelke. Selle kelgu peal oleks vaade nii palju parem, sest istumine on kõrgemal ja kaoks ära mure, et igas kurvis tuleb näoli lumme prantsatada. Mmm… lumeta põsed. See oli kogemus, mida ta veel lumiste ilmadega kogenud polnud. Kuid läksime kraapimishääle trotsides, mida see kelk jõuga tootis, edasi jalutama ja minus hakkas põlema idee, et me peaksime investeerima uude kelku.

Ma olen muidu selline ratsionaalne ja kuna sinine salvokas oli igati terve ja selle eelmine omanik kasutas seda aastaid, siis kas on ikka mõtet kohe uus kelk sinna otsa osta? Ei, ei ole mõistlik, kuid selle kelguga polnud rahul ei mina, sest see mürises ja kraapis ning oli üldse selline hirmus tüütus ning ei nautinud ka Noorsand, sest ka tühja piimapaki peal mööda maad libisedes, oleks ta end kindlamalt tundnud, kui selle nõkatsi seljas.

Ja esimene asi, mis ma tuppa tulles tegin, oli see, et lõin arvuti lahti ja toksisin googlesse … „funny hamster fails” ja siis „naked chicks with hairy men”. Ma ei ole väga kohe asja kallale asuja. Kui ma lähen arvutisse, siis mu tähelepanuvõime on olematu ja ma avastan end tund hiljem, et ma ei mäleta, miks ma arvutisse tulin ja miskipärast vaatan ma mingi täiesti tundmatul lehel tänaval filmitud naistekaklust, või vaatan youtubest, kuidas laksu all vanamutt Moskva metroos mustanahalisi sõimab. Kuidas ma siia sattusin, või mis ma viimased 40 minutit teinud olen? Pole aimugi.

Kuid nagu ütlus on: küsi ja sulle antakse ja samal õhtul tekkis FB-s teema ühes grupis, kus ka mina olen, kus räägiti just kelkudest. See on grupp, kus on koos mitmikute vanemad ja mina olen üks neist. Räägiti kelkudest ühes veebipoes, kes müüs ka kahe lapse kelkusid. Vaatasin pilte ja väga ilusad, kuid need polnud roolikelgud ning mina olen terve lapsepõlve unistanud roolikelgust ja seda pidin ma ka saama. Kui ma ei saanud lapsepõlves endale, siis nüüd oma pojale olgu olla!

Läksin järgmisel päeval poode läbikammima ja kõikides poodides, kus olid roolikelgud, nägid need sellised kökatsid välja, mida kohe kuidagi ei soovinud endaga koju kaasa viia ja teised, mida poes näha oli, olid hirmkallid. Pidingi tegema valiku, kas osta hirmkallis, või hirmkräpp. Rahaboss nagu ma olen, otsustasin hirmkalli osta. Me võime ju paar nädalat kartulit ka süüa ja keerame sooja veits maha ning sulatame lund ämbrisse, et vee pealt säästa. Küll rahaga välja tuleme :). Juba poe ette jõudes hüppas Noorsand kelgu rooli ja nautis neid 25 meetrit, mis meil autoni oli. Raske ta oli, aga selgitasin seda endale sellega, et osaliselt oli asfalt väljas ja lumele oli liiva puisatud.

Kuid järgmine päev, kui me külavahele tiirutama läksime, oli ikka kuramuse raske. Seekord ei saanud liiva ja asfalti süüdistada, sest see oli paksu lume all peidus. Ma olin nagu sunnitööline, kes seda koormat enda selja taga vedama oli sunnitud. Kui mulle oleks piitsa antud, poleks ma kiiremini liikuda suutnud. Mille ma endale ostnud olin? Jah, mäest alla laskmiseks võiks see kelk lahe olla, aga niisama vedamiseks absoluutselt mitte. Esileedi ei jõuaks elades seda kelku enda taga vedada eriti pikalt, sest tema on minust palju palju nõrgem. Väga palju nõrgem. Võrreldamatu täitsa. Nagu Mart Seim ja Kihnu Virve. Mina poleks selles võrdluses Kihnu Virve. Ma tegelikult ei tea, kui tugev ta on, aga ma pakun, et Mart Seim on ikka törts tugevam.

Olingi nõutu, mida teha ja siis ma võtsin uuesti selle lehe lahti, kus ma neid kelkusid nägin ja mida rohkem ma neid uurisin ja uudistasin, seda suurem kahetsus tekkis, et ma olin nii kiiresti selle emotsiooni ostu teinud. Kuid võtsin ettevõttega ühendust ja teatasin, et ma tahan nende kelku endale ja mitte ühte, vaid kaks – ühekohalist ja kahekohalist, et saaksime kõik terve perega välja kelgutama minna. Kuigi hinge kriipis veel see roolikelk, mis muutub aktuaalseks alles paari aasta pärast, olin valmis ka need kelgud soetama, aga läks nii hästi, et saime hoopis koostööle. Paari päeva pärast olid kelgud Cargoga Tartus. Noh ja kuidas siis on…?

Kujutage ette, et te sõidate soojal suvisel õhtupoolikul paadiga mööda siledat järve. Sinu sõber sõuab ja sina pikutad unistavalt paadi otsas ja lased sõrme vette, mis nüüd seal mõnusas soojas vees liugleb. Fakk. Täpselt nii libisevad need kelgud. Ma ei tea, kuidas nad peaksid ennast turustama, aga kuritegu on see, et seda uskumatut libisemisomadust pole välja toodud. Eriti võrreldes selle salvoka ja roolikelguga. Need rauad sellel kelgul, kuhu lapsed mugavalt sisse vajusid, libisevad niivõrd muretult mööda lund. E-poe omanik ütles küll mulle, et ma pean ettevaatlik olema, et kelk mulle kandadele ei sõidaks, aga ma olin veendunud, et ta liialdab. Las ma kinnitan teile, see ei ole absoluutselt liialdus. See tõepoolest liugleb justkui iseenesest. Võtke heaks! Leidsin teile midagi suurepärast. Ootame nüüd kannatamatult lund ja kuuldavasti pidi uuel aastal seda rohkelt tulema. Meile sobib.

Kuid läheb veelgi paremaks. Kuna ma olen veendunud, et paljud teist tahaksid enda lastele väga head kelku, kuid need ei ole kõige odavamad (siiski täielikult oma hinda väärt), siis ma sebisin teile ka allahindluskoodi, millega te saate jaanuari lõpuni endale 10% soodust. Mis see kood ikka muu on, kui AMHT10.

Minge visake valikule pilk peale ja kelgud, mis meil on, on need, mida ma julgen kahe käega soovitada. Muide neil on isegi tuled kaasas, mida te saate külge kinnitada. Me saime Noorsandile selle kelgu (LINK) ja kaksikutele selle (LINK). Lisaks ka igale lapsele selline istmepehmendus (LINK).

Vabandan siinsete piltide kvaliteedi eest. Sai hommikuhämaras telefoniga klõpsatud, sest viimased päevad tööga hõivatud ja valgel ajal kodus pole jõudnud olla.

Kommentaarid

“Mis on libedam kui müügimees kaubanduskeskuse ukse peal?” on saanud 8 vastust

 1. e ütleb:

  Oh sa pagan kui hea idee on kuusk õue terrassile panna 🙂 No ma armastan seda kuuske see on niiiii ilus 🙂 Aga kelgud ka ilusad, kahjuks endal enam tarvis pole meil peamiselt lasteaias mäel möllamine ja seal oleks rauast saan ohtlik juba. Seega otsisin odava salvoka ja laps pole kaevanud, nooh tegelikult ta tahab roolikat saada aga ütlesin et kui ta kooli läheb siis saab sest ma arvan et 5 aastane on ilmselget liiga väike roolikelgu jaoks.

 2. Arvaja ütleb:

  Ma ikka muigan neid 5-10%lisi “välja kaubeldud” allahindlusi. Klassikaline Eesti kaubandus – suured allahindlused. 20% lausa No tõesti, see on nüüd küll suur allahindlusprotsent, mille pärast hulluks minna :-). No offence, aga hea kaupleja suudab selle 10% ka poes endale välja rääkida.

  • henry ütleb:

   Arusaadav. Samas, kui on nagunii ostmine, siis miks mitte osta 10% soodsamalt. Allahindlus ei sõltu rääkija osavusest, vaid juurdehindlusest. Kui oleks suurem juurdehindlus, oleks rohkem saanud. Mõistan, et välismaad tundub, et kohalikud kaupmehed siin nii kitsid ja annavad nii vähe alla, aga mina usun, et see on hind, mida me väikese riigina maksma, sest kogused, mida meie maaletoojad toovad, on väiksemad, kui mõne teise riigi nurgatagune pood.

  • henry ütleb:

   Arusaadav. Samas, kui on nagunii ostmine, siis miks mitte osta 10% soodsamalt. Allahindlus ei sõltu rääkija osavusest, vaid juurdehindlusest. Kui oleks suurem juurdehindlus, oleks rohkem saanud. Mõistan, et välismaad vaadates tundub, et kohalikud kaupmehed siin nii kitsid ja annavad nii vähe alla, aga mina usun, et see on hind, mida me väikese riigina maksma, sest kogused, mida meie maaletoojad toovad, on väiksemad, kui mõne teise riigi nurgatagune pood.

 3. Rita ütleb:

  Tere! Mind väga huvitab, kuidas duo kelgu kasutamisega rahule jäite pikema peale ja kas istmepehmendused tasusid end ära. Ma liigun lastega palju jala ja tahaks praegusel lumisel talvel 1,5 ja 3,5a peale lükata, et linnas käia vahelduseks magalarajooni koduümbrusele (autoga ei sõida ja busse covid tõttu väldime), aga hind heidutab (ühtlasi, kui teie pere kaksikud enam seda kahe lapse kelku ei kasuta, siis võib müügiks pakkuda). Aitäh ette kui on viitsimist vastata!

 4. Raili Taal ütleb:

  Hei, kust sellist kahe lapse kelku osta saab?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…