Koostöös Ülemistega on teil võimalus võita kõige lahedamad kingitused, mille ma välja valida suutsin!

Jõulueelne aeg on ühtaegu nii hullumeelne, kui ka rahulik. Hullumeelne kaubanduses, aga samas me kõik ootame, et see oleks see rahulik hetk aastas, kus oma perega rahulikult aega veeta. See on ka minu ootus sel aastal, et oleks mõnus rahulik õhtu. Kuidas see küll peaks välja nägema, on iseküsimus. Tegelikult on meil piisavalt palju tube küll, et iga laps omaette tuppa panna. Äkki siis on rahulikum. Kuigi ka see pole eriti usutav, sest lisaks ronimisele, turnimisele, kõikide asjadeni ulatamisele, on nad hakanud nüüd ka lobisema. Veel oma keeles, aga see-eest lõputult ja väga valjult. Eile pidas Piiga Esileediga voodis vestlust kella üheni öösel. Lihtsalt lobises.

Ma olen kirjutanud juba korra, kui oluliseks ma pean just sellistel hulludel aegadel, et mul oleks võimalus osta kõik võimalikult kompaktselt ja kuna ma täna olen Tallinnas, siis koduteel olev Ülemiste saab täna minu poolt tühjaks šopatud. Ok, mitte tühjaks. Pooltühjaks. Optimist nagu ma olen.

Mul pole veel aimugi, mida Esileedile jõuludeks kinkida, sest parfüüme ei ole mõtet, kuna imetava koduperenaisena ta neid eriti ei kasuta. Välja minnes kasutab, aga järgmise välja minekuni on meil veel oma 11 kuud aega. Siis on ehk keegi nõus kolme last korraga hoidma.

Ehted meeldivad talle, aga ma ei ole ka selles eriti osav. Varasemalt on ta alati ette näidanud, mida ta soovib ja ma olen neid ehteid letil vaadanud ja mõelnud, et miks küll ta nii veidraid asju enda külge riputada tahab ning siis ta paneb need endale külge ja voila! Ta on imekaunis. Minul sellist nägemist pole.

Võiks talle ilusa kella kinkida, aga ta on KÕIK minu kingitud kellad ära kaotanud. Ma saan aru, et sa kaotad enda mütsi või salli ära, aga kella? Ja ometi nii on ja viimane kell, mille ma talle pulmaaastapäeval kinkisin, sai Vennase poolt läbi hammustatud. Ma poleks isegi sellist asja karta osanud, aga hammas taha ja kumm kellalt maha. Näis, kas saab kuidagi parandada.

Kõik need ja paljud ideed saavadki lahenduse tõenäoliselt Ülemistes.

Rääkides laste kingitustest, siis need on meil osaliselt olemas, kuid osaliselt tahaks ma lisaks mängulustile pakkuda ka seda, et mänguasjad oleksid arendavad. Autodega on võimalik mööda põrandat ringi rallida, aga vaimu nad eriti ei arenda. Kui ma hakkasin huvi tundma, et mis võiksid olla lahedad kingitused, siis nii paljud poed pakuvad lisaks väga mängulisele poolele ka arendavat külge.

Siin on mul teile hea uudis. Ülemiste küsis, et kas ma oleksin nõus äkki valima välja NELI mänguasja, mida Ülemiste FB lehel fännidele välja loosida. Vau NELI! Esimene mõte oli kohe, et ma tahan ju oma lastele neid ise, mis ma välja valin, aga jäin realistiks. Minu lapsed on natukene liiga väikesed nende jaoks, mis ma välja valisin. Need on rohkem sellised asjad, mille ma ehk isegi ise endale ostaksin. Minge osalege kõik, sest ma nägin valikuga palju vaeva, kuna võrdseid asju oli liiga palju, aga valik tuli teha. Mis need siis on?

JUKUst valisin ma kaks toodet.

Esiteks Air Hogs Launcher. See ei ole puldiauto. See on puldiauto, mille sisse on peidetud puldiga juhitav helikopter! Kui keegi tahab mulle midagi kinkida, siis see on just see! Minu unistus on küll droon, kuid Esileedi ei luba mul seda endale osta. Ah ta on osade asjadega natuke imelik „Sa ei saa kogu toiduraha selle alla panna!”, „Henry, me peame rahaga olema mõistlikud” jne jne. Ah, lihtsam on mitte osta. Kui keegi tahab enda poega vanuses 2-95 aastat megarõõmsaks saada, siis muretsege just see kink.

Teine mänguasi, mis JUKUst sai valitud, oli robotkass Zoomer Kitty. Te olete ehk selle reklaamigi telekas näinud. Kuid reklaam ei anna isegi kõike edasi, sest päris elus on see veel tõetruum. Eriti, kui teil on vaid üks laps. Te ei peagi rohkem neid saama, sest igav tal enam ei hakka. See käib järel, mängib. See isegi nurrub. Õnneks see hunnikuid ei tee ja karvu ei aja. Diivan jääb ka terveks. Parem, kui päris kass. Tegelikult, kui te mulle seda autoga helikopterit ei kingi, kinkige mulle see. Ma oleksin ka väga rahul. 🙂

Horizontal view of room design for schoolgirl

Kolmas kink tuleb TAIBULA poest Ülemistes. Mulle on alati meeldinud konstruktorid, kus on võimalik erinevaid kujundeid luua ja see on konstruktor nimega MAGFORMERS, mis käib kokku magnetitega. Kõige kaasahaaravam ajuragistamine, mida mina kohanud olen. Saab luua 3D kujundeid ja erinevaid ideid käiku lasta. Ka Noorsand, kes on kolm, naudiks sellega mängimist, sest tükid tõmbuvad või tõukuvad ise üksteise poole. Ok, viimane kord. Ma mõtlesin ümber. Kinkige mulle hoopis see. See on mäng, mida ma lastega koos mängida saan. Teisi pean ma nende eest peitma (peidan meeleldi, kui kingite!)

Neljas mänguasi tuleb poest XS Mänguasjad, mis asub samuti Ülemistes. Seal oli tegelikult valikus teisigi, aga nagu ma ütlesin, ma sain valida ainult neli. Enne oli „vau neli”, nüüd on „ainult neli”. Noh, süües kasvab isu. Neljandaks on mänguasi, mis ei olegi mänguasi, vaid see on nagu päris tööriist, ehk Juuniorite Minu Esimene Mikroskoop. Lahe on see selles mõttes, et saab vaadata mõlema silmaga, sest väikesed lapsed pole eriti ühe silma sulgemises eriti osavad. Suurendab see kõike kaheksakordselt. Saad uurida tolmukübemeid, konnakulleseid (miks sul kodus konnakullesed on?), lõigatud küüsi ja mida iganes lähedalt uurida tahad. Ma tean, et ma ütlesin, et eelmine oli viimane, aga ma tahan seda mikroskoopi! Esileedi, sa aina üritad kaevata, mida ma endale kingituseks tahan. Vali julgelt ja ma olen iga mänguasja üle, mis ma siin välja tõin, ülimalt rahul. Ja ma ei tahagi midagi muud. Kui sa ütled jah sõna, siis ma olen nagunii täna Ülemistes kohapeal…. ma võiks ju ise ära osta.. ma luban, et ma ei taha mitte midagi muud… Ma kõlan vist samamoodi nagu ma kõlasin 30 aastat tagasi…

Kuidas neid lahedaid asju endale võita? Mine laigi Ülemiste FB lehte (LINK) ja nad panevad homme (kolmapäeval 14.12) üles ka mängu, kus kommenteerides, võidab neli inimest endale eriti vinge jõulukingituse. Mina vist osaleda ei tohi :(. Ok, pole kurb. Ma olen pigem teie pärast rõõmus. Kes ei võida, siis Ülemistes on kõik lastepoed ühes kohas koos ja te leiate kindlasti endale just selle mänguasja, mida otsite.

Kommentaarid

“Koostöös Ülemistega on teil võimalus võita kõige lahedamad kingitused, mille ma välja valida suutsin!” on saanud 4 vastust

 1. Diana ütleb:

  Käisin ülemistes mõndaega tagasi Taibula poes ja no siiani olen vaimustuses megaformersist. Hinnad on seal küll üüpris krõbedad ja seepärast see meist maha sinna jäi, kuid nagu ikka ükshetk peab ikka ära ostma lapsele. Jõulukingid on olemas aga muul ajal ju peaks ka lapsele arendavaid asju ostma. Mu 5 aastasele oleks see väga hea, arendab ja on hoopis teisest puust kui nt petshopid mis meil väga popid kodus on.

 2. Ragne ütleb:

  Magnetitega peaks väikeste laste puhul ettevaatlik olema. Ma ei tea, kui väikesed ja võimsad antud mängus need magnetid on, aga kui nad juhtuvad “kogemata suust alla minevas” suuruses olema, siis võivad nad suure tõmbejõu tõttu läbi sooleseina liikuda ja soolestikus auke tekitada. Nii igaks juhuks mainin.

  • henry ütleb:

   kuna on mõeldud vanusele 3+, siis usun, et on sellele mõeldud. aga aitäh hoiatuse eest!

 3. Raili ütleb:

  Magformereid julgen kiita küll ja suurus on neil küll nii suur, et alla neelata neid pea võimatu, need ikka suhteliselt suured ruudud ja kolmnurgad jne 🙂
  Mänguasju osta Eestist ei tasu üldse, tark on oodata kas väga häid alesid, või siis pigem juba tellida kusagilt 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…