Veel üks viis palju aega kokku hoida + LOOS – a mida henry teeb?

Veel üks viis palju aega kokku hoida + LOOS

25.11 2016

Kas te teate, kui kallis on kaksikute ülalpidamine? Noh, ma pakun, et umbes kaks korda kallim, kui ühe lapse pidamine. Tegelikult natuke odavam, kui on vanem laps ees, sest näiteks nii nagu peredes kombeks, pärandavad vanemad lapsed noorematele tavaliselt hunniku mänguasju ja riideid. Nii ka meil, sest eile Esileedi just katsetas talveriideid kaksikutele ja ma tundsin nii mõnegi neist ära, sest mitte väga ammu, oli nende sees Noorsand. Üldse on nii sürr see, et Noorsand alles sama pisike oli. Ta tundub nüüd nii suur ja täiskasvanulik kaksikutega võrreldes.

Kuid suuremad kuluartiklid on meil vaieldamatult mähkmed ja lastetoit. Esileedil on kindlad põhimõtted teatud asjades. On asju, mille puhul oleks ta pigem nõus end minust lahutama, aga järgi ei anna. Näiteks beebitoit peab olema orgaaniline, autoturvatool peab olema kõige turvalisem. See pidi olema kõige turvalisem, mis saada. Mul tuleb meelde, et me lubasime ammu rääkida, mis turvatool meil on ja miks me selle endale soetasime.

Tegelikult saaks ma üldse palju odavamalt hakkama, kui Esileedit poleks, sest alles olin ma omast arust tark ja tellisin Hiinast suure rulli mähkmekotte ja kui need pärale jõudsid ning ma suure uhkusega need Esileedile esitasin, siis ütles ta, et neid me kindlasti kasutama ei hakka, sest need ei ole biolagunevad. What? Mis ajast me sellist asja järgime? Tuleb välja, et viimased kolm aastat, sest kuna me niigi koormame loodust oma mähkmetega, siis vähemasti kott, kuhu me need paneme peaks olema biolagunev. Ma pean selleks konkreetselt Prismasse sõitma, et seda endale juurde osta, kui osta saab.

Üldse on beebiasjadega nii, et ühest poest saab üht asja ja teisest teist. Nii ka näiteks beebitoitudega, sest ma ostan Organixi näputoitu Selverist, Põnni Prismast, mingeid teisi püreesid Rimist ja ühelt poolt on selline poodide kaupa šoppamine mõnus- saab kodust eemal olla. Teiselt poolt on see ilge raha ja aja raiskamine ning seepärast oleme me lastetoite viimased paar aastat netist tellinud.
lrg_dsc01402

lrg_dsc01436

Lastetoit.ee
lehelt täpsemalt. Aga kuna nagunii läheb nende püreede peale pool varandust, siis on mul natuke parem ülevaade, kui palju mul täpselt kulub. Poes sellist efektiivset ülevaadet pole. Teiseks on neil seal suurem osa kõikide tootjate valikust ja ma saan kõik selle ühest kohast ja minu asi on järgmine päev lihtsalt pakiautomaadi juurde minna ning see kast ära tuua. Nad söövad ka kurki ja valvavad seda WC-harjaga, aga vahel tahaks midagi muud ka pakkuda 🙂

Mulle tundub ka, et lisaks sellele rahale, mis kulub poode kammides küttele, on neil kodulehel ka stabiilselt soodsamad hinnad. Üks suuri põhjuseid on kindlasti see, et nad on ise mitmete brändide maaletoojad ja saavad oma poes paremaid hindu pakkuda. Kuigi mulle tundub, et lastetoit on ikka maru kallis lõbu, aga kolme lapse kõrvalt on väga raske leida momenti ja energiat hakata neid segusid ja erinevaid toite ise vaaritama. Põhimõtteliselt on läinud nii, et teeme nagu Noorsandiga, et kuni nad hakkavad sööma täpselt sama toitu, mis meie, ostame neile neid püreesid ja juurde anname erinevaid juurvilju, mida nosida.

Jätkuvalt on kaksikute suur suur lemmik Põnni köögiviljapüree nii kana- kui loomalihaga. Tavaliselt läheb ühe lõunaga mõlemale sisse kaks tuubi, mis teeb, siis umbes 3€ näo kohta, mis tegelikult siis ei olegi väga kallis (päevaprae hind). Küll aga on kaksikutel süüa iga päev, siis kuus tuleb see summa päris kopsakas ja arvestades, et neid on kaks… oeh…

Seega on igasugune sääst meie jaoks väga oluline ja lastetoit.ee on üks tänuväärsetest kohtades, mis hoiab kokku hunniku aega ja raha. Sealt lehelt on meie suured lemmikud need eelpool loetletud Põnni püreed ja Organixi porgandi maisikepikesed ning Organixi maisirõngad. Noorsand fännab ikka veel neid Smoothie melts-e, mida ta kommi asemel sööb. See ei ole küll suurepärane asi, mida süüa, aga siiski parem, kui Draakoni komm või Mõmmi šokolaad, või kes need tegelased Eestis on, kes lapsi suhkrut sööma meelitavad….

See postitus ei ole ka niisama postitus, vaid kuna me oleme kunagi koostööd teinud, kui Noorsand veel väike oli, siis nad märkasid meie tellimusi, mida me iga kuu saadame ja küsisid, et kui me nii lojaalsed ja pikaajalised kliendid oleme, siis äkki me oleme nõus ka teiega seda jagama, sest paljud käivad ikka veel mööda poode püreesid taga ajades ja ei teagi, et seda kõike saab teha netis.. näiteks salaja end laste ees vetsus peites.

Tallinna rahvas saab neil showroomis koha peal ka käia, kus saab kõike käega katsuda. Tartukad ei saa. Kuid oleme sealt kolm aastat püreesid ja näputoitu tellinud ja julgen soovitada, kes aega juurde tahab. Muide vaadake ka eilset postitust, kus ma rääkisin, kuidas endale aega juurde võita. Netist toidu tellimine on kindlasti üks neist.

Eelmine postitus Järgmine postitus

57 kommentaari

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga