Kuidas lugeda, kui pole üldse aega seda teha? – a mida henry teeb?

Kuidas lugeda, kui pole üldse aega seda teha?

15.11 2016

Räägin täna ühest eriti heast leiust. Ma olen väga suur audioraamatute kuulaja. Ma kulutan väikese varanduse nende peale. Miks ma silmadega raamatut ei loe? Sest mul ei ole absoluutselt selleks aega. Mul pole sellist hetke päevas, kus keegi mulle selga ei roni. Kui need hetked on, siis ma peaksin tegema tööd, mitte raamatut lehitsema. Ainsad ajad mulle endale, kus ma tööd tegema ei pea, on autoroolis. Sõit Tallinnasse ja tagasi võtab törts üle nelja tunni. Kui paljud teist loevad raamatuid üle nelja tunni nädalas? Mina loen tänu audioraamatutele. Eestis kirjutatakse ka väga haaravaid raamatuid, aga neid kahjuks Audible äpist osa ei saa. Seal on kõik ingliskeelsed.

Kuid Elisa lisas oma Elisa Raamatu äppi imelise võimaluse – seal on mingi 2000 eestikeelset raamatut ja neid kõiki saab nüüd lisaks lugemisele ka…. kuulata! Robot loeb neid sulle ette. Kui Elisa mulle seda pakkus, olin ma loomulikult väga skeptiline, sest Esileedi õepoeg on pime ja tema suhtleb oma telefoni ja arvutiga just nii, et talle loeb ekraanil oleva ette robot. Ta on selles juba väga osav ja ei saa öelda, et mina oma arvutis temast oluliselt kiirem oleksin. Kuid ma ei saa absoluutselt aru, mida see robot seal talle ette vuristab. Null. Kuid Elisa raamatu robot räägib nii kuramuse selgelt. Ta loeb isegi peaaegu ilmekalt. Küsimuse lõpud on kõrgendatud toonil jms. Mu esimeseks raamatuks sattus Stig Rästa “Minu Kennedy” ja kõik need kuus pluss peatükki, mis ma Tallinnasse sõites (tagasi tulles ei saanud kuulata, sest võtsin sõbranna peale, kes ainult lobises) läbi kuulasin, olid nii põnevad, sest ma olen temaga sama ajastu laps. Just täna mõtlesin, et kuidas on Eesti ikka muutunud. Kui mina tatikas olin, olid kõik nurgad noorte kampasid täis, joodi ja suitsetati igal pool. Jumal tänatud, et need ajad möödas on.

Ka kordadel, kui ma üksi kõnnin, on selline ettelugemise variant väga mõnus, sest ma üritan alati neid hetki iseendale mitte kulutada ainult chillimisele, vaid ma püüan alati, et ma saaks ka natukenegi targemaks. Elisa raamat on selleks ideaalne viis ja seni on töötanud täiesti laitmatult. Kiidan. Saad selle endale telefoni tasuta laadida SIIT(LINK). Muide sa ei pea ka olema Elisa klient. Muud teenusepakkujad sobivad ka.

screenshot_20161113-021240-1 screenshot_20161113-021229

Eelmine postitus Järgmine postitus

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga