Isa blogi: üks hoiatus on — raamat on täiesti skandaalivaba, näen lihtsalt nalja seal, kus Esileedi ammu nutab

efae0582439de93079-76223199Ma polnud kunagi plaaninud blogima hakata. Veel vähem olin ma mõelnud, et annan tulevikus raamatu välja. Kuid just need kaks asja on tänaseks reaalsuseks saanud.

Ma tõepoolest pean blogi ja ah jaa, mul tuleb ka raamat välja. Me tegime selle koos Pere ja Lapsega ära — minu isaks olemise kogemus kuni kaksikute sünnini läks kaante vahele.

Kui ma lappasin seda materjali, mis sai kirja pandud, siis itsitasin pea iga peatüki juures. Nüüd, kolme lapse isana, on mul küll tunne, et ma alles õpin kõike, aga võrreldes selle nolgiga, kes Noorsandi isana tegutses, olen ikka eriti palju edasi arenenud. Kõik need momendid, mida ma isaks õppides kogesin, on kirja pandud ja see võiks olla heaks kingituseks igale perele, kel on laps, et saada kinnitust, et ka lootusetutel on lootust, ja ka igale peatsele isale, sest miks teha ise vigu, kui võib õppida minu omadest. Esimesed sõnad, mähkmevahetused ja sammud, kolimine. Raamatus on ka pildid. Okei, mitte päris pildid. Need on karikatuurid ja mis on uskumatu, on see, et karikaturist tabas minu olemuse ära, olemata mind ise kordagi päriselt näinud, ainult pildilt. Need situatsioonid, mis piltidele said, on aga väga sarnased sellega, mis ka päriselt toimub.

Üks hoiatus on — raamat on täiesti skandaalivaba ja leiate sealt igapäevaelu mulle omases võtmes, kuidas näen nalja seal, kus Esileedi ammu nutab. Raamat keskendub minu kogemuste omandamisele ja kuidas siis veel uusi tarkusi omandada kui mitte enda või kellegi teise lollustest. Minul ei olnud kahjuks kellegi teise rumalustest õppida. Luban, et kõik tulud, kui neid peaks raamatu müügist tekkima, lähevad blogi arendamiseks, et teil oleks ka edaspidi hea koht, kuhu tulla ja ennast meis leida, või lihtsalt näha, kuidas me elus püsime.

Pere ja Lapse toimetaja Eve Kallaste:

Henry Jakobson, Pere Ja Lapse “Isa blogi” autor, on kõik algaja lapsevanema imestamised, avastused ja eksirännakud raamatusse kogunud. Igale raamatu teemale on lisatud ka spetsialistide soovitused selle kohta, kuidas mingisugust olukorda lahendada ja kokku sai mõnus lugemine kõikidele, kes muhedat huumorit ja väikeste lastega pere igapäevaelus tekkivat situatsioonikoomikat armastavad.

Henry südamlikud, naljakad ja soojad postitused on juba tähelepanu äratanud, tema blogil on tuhandeid jälgijaid, ta oli ka ainus isa, keda Marina Kaljurand läinud aastal Estonia kontserdisaalis isadepäeva kontserdil kõneledes lisaks Tammsaarele mainis. Eks ikka sellepärast, et Henry ei karda tunnistada, kui ta eksib, ei pelga näidata, et tõesti armastab oma perekonda, julgeb iseenda üle nalja teha ja ka öelda, et isaks olemine on ta sada korda hellemaks muutnud. Selline on tänapäeva Eesti isa.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kuidas sul koolis füüsikaga suhe oli

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

  • Selline asi peaks olema igas koolis!

    Postitus valmis koostöös Praktikaliga „Ja kui valgus peegeldub pinnalt…“. Näen, kui raske lastele selle kuulamine on.. „Kuidas me üldse mingit objekti näha saame? Kuidas me näeme selle värve“….

  • Kui haigelt võib lapse lasteaeda viia?

    Koroonavärk on pannud tõelise põntsu sellele, mida meie pere sõna all “tervis” mõistab. Esileedi on eriline foobik. Nii kui keegi köhatab, tormab tema stuudiumisse (on vist selline sait?)…

  • Laste hirmud lahutuse ees

    Lahutused on ühed kohutavad asjad. Ok, mitte alati. Vahel on vana nii jama ja uus on nii palju parem, et lahutus on hoopis rõõmus sündmus. Kuid kogu see…