Räägin teile natuke Ülemiste keskusest

Kes mind teab pikka aega, see teab, et aastatel 2001-2005 veetsin ma enamus aja Iirimaal. Ma tulin küll sähvakateks koju tagasi, millest siiani legende räägitakse: kuidas Henry tuli jälle Iirimaalt, taskud raha täis ja muudkui ostis tervele laudkonnale tekiila slämmereid. Ei ole asi mille üle uhke olla, aga ei ole ka asi, mida ma häbeneksin. Ma nautisin seda teises keskkonnas elamist, kuid veelgi enam ma nautisin neid trippe koju, kus ma sain endal auru välja lasta.

Kui ma lennukiga Eestisse saabusin, olin meie esimene peatuskoht alati Ülemiste, sest see oli koht, kus kinnitada keha ning osta veel mõned kingitused, mis Iirimaal ostmata jäid.

Seepärast on minu südames üks väga soe koht Ülemiste keskusele. Kui ma sinna kohal jõudsin, teadsin, et ma olen nüüd kodus. Suureks plussiks on keskuse puhul see, et see jääb kohe lennujaama juurde. Kuid hell koht südames oli seetõttu, et see oli segatud emotsioonidest, mida ma kogesin, sest ma nägin taas enda sõpru, ma sain taas rääkida Eesti keelt ning ma olin lõpuks kodus. Seepärast me lõime käed Ülemiste keskusega ning see postitus räägib, miks see koht mulle, kui pereinimesele, nii oluline on.
img_20160929_190424
Tänapäeva keskused ei ole ammu enam kohad, kus sa teed oma sisseostud ära ja lähed minema. Need on justkui väikesed linnad, kus sa võid oma päeva ära veeta. Eriti Ülemiste, sest see on tohutu. Ainuke vahe kaubanduskeskusel ja mingil šopingutänaval on ju peamiselt see, et ühes sa näed taevast ja teises ei näe. Ma isegi eelistan Ülemistet mingile poode täis tänavale, sest peagi, kui mul on kolm hullumeelset ja ringi tormavat last, siis mind julgustab natuke teadmine, et kõik on kaamerate vaateväljas, seal pole ühtegi kohta, kus ta võib auto alla jääda ning välja pääseb läbi uste ja kui kahe- kolme aastane laps üksi välisuksest välja läheb, siis see tõmbab rohkem tähelepanu, kui tänaval poodide vahel uitav põngerjas.

Noorsandi tähtsaimaks atraktsiooniks on keskustes alati eskalaatorid ja seal on neid lademes. Sageli tuleb meil eskalaatoriga oma 5-6 korda üles-alla sõita enne, kui ma saan heakskiidu edasi minna. Kuid Ülemistes on miski, mis tõenäoliselt naelutab meid peagi sinna eriti kauaks. See on see toru, mida mööda lapsed alla saavad lasta. Lapsi ju huvitavad kõiksugu tunnelid, kuhu saab sisse ronida. Esileedi ehitab kodus sageli võimlemismattidest ja tekkidest tunneleid, kus tited end Noorsandiga läbi lohistavad. Kuid ülesmites on täiesti toru, mida mööda saab teiselt esimesele lasta. Kus need asjad olid siis, kui mina laps olin?
img_20160929_190818
Millal ma ei käi keskustes? Kui mul on vaja piima. Kui mul on vaja ühte konkreetset asja kusagilt toidupoest, siis ma väldin keskuseid nagu katku. Esiteks ei saa autoga ukse alla sõita, teiseks ei ole need toidupoed kunagi välisukse juures ja kolmandaks pannakse piimalett alati poe tagumisse seina, et ma peaks terve poe läbi käima, et osta endale see õnnetu liiter piima.

Mis on need hetked, kui Ülemiste keskus võiks olla hea valik? Kui sa lähed poodi terve perega. Näiteks, kui sa lähed jõulukinke ostma. Milleks vist on veel vara, aga kui sa lähed neid valima, siis tark oleks valida just Ülemiste sarnane suur keskus, sest siis sa ei pea piirduma poe valikuga, vaid sul on tohutu hulk poode, et sa saad valida selle, mis sulle meeldib.

Kui perega on keeruline koos kusagile välja minna, seda kas aja tõttu, või mingil muul põhjusel, on taas selline suur keskus hea valik. Sest oletame, et päeva eesmärgid on: tarvis juuksurisse minna, lastel juuksed lõigata, vahetada raha, osta kingitused, süüa midagi ja osta toit koju. Kui vältida keskust, tuleks teha ilmatuma hulk peatuseid ning päevast võiks väheks jääda. Siinkohal on keskus hea valik, sest kuna tänane postitus räägib Ülemistest, siis seal ei ole mitte ainult suur valik toidukohti, vaid seal on valik toidukohti koos mängunurgaga ja ma ei mäleta ammu enam hetke, kui me saime Esileediga kusagil kahekesi koos väljas käia, et süüa rahulikult. Valetan, mäletan küll. Eelmise aasta detsembri teisel nädalal…

Kuid see on geniaalne, teha endale eelpool loetletud päevakava ja see on võimalik kõik teha ühes hoones, mis on tohutu säästumoment. Mitte ainult ajas, vaid ka rahas ning eelkõige närvides, sest kes iganes on püüdnud kolme last autosse panna ja taas autost välja võtta, riidesse panna ja riidest lahti võtta, see noogutab praegu minuga heakskiitvalt kaasa, sest see on ülimalt pain in the arse 🙂 (ma pean kasutama sõna arse, sest ma rääkisin siin enne Iirimaast).

Samuti on Ülemiste olnud meie valik Esileediga seepärast, et Tartukatena, kes Tallinnas väga hästi ei orienteeru, on see alati kõige tuvalisem valik. Esileedi võib kinnitada, et ma olen kohutav orienteeruja. Kohutav. Minuga ei maksa metsa minna ja mulle lootma jääda. Ma olen ka Ülemistes korduvalt ära eksinud ja pole aru saanud, kuidas need koridorid seal nüüd täpselt on. Kuid ma pole kunagi Ülemistest välja sõites ära eksinud, sest see on kohe maantee ääres.
img_20160929_190729
Kuid miks me Ülemistega selle koostööpostituse siin tegime? Tõenäoliselt olete te kõik seal käinud ja sellest kohast teadlikud. Sellepärast, et nad on moodsad ja tulid välja uue äpiga, mis motiveerib tõenäoliselt sel nädalavahetusel teid jõulukingitused varakult ära ostma. Nimelt on 6-9 oktoobrini neil see igaaastane MOENS kampaania, kus kõikides sealsetes poodides on suured aled. Me satutame tõenäoliselt ka end Esileediga sinna ja kui te näete meid seal toru juures nõutute nägudega istumas ja kriiskavat Noorsandi torust alla laskmas, siis olge nii kenad tulge tere ütlema.

Kuid mida see äpp siis teeb? Äpp laseb sul erinevatel toodetel mingi tasemeni hinda langetada. Ehk, kui sa tahad endale oletame midagi, näiteks vilte, siis seal äpis saad ära märkida, et sa soovid selle hinda langetada ning oledki soodsama hinnaga viltide uus omanik.

Mis on need allahindlused, mis ma silmade üle lasknuna välja tooks. No loomulikult kõige pealt ma pean ütlema, et meie suure sõbra Breden Kidsi tooted on Rademaris soodsama hinnaga müügis. Kõik toidukohad teevad häid pakkumisi. Ning võttes teemaks perekonna ja lapsed, siis Ülemistes on üks eriti vinge Lennumaa nimeline mängumaa, mis on nagu ma aru saan, Tallinna suurim, kuhu saate soodsama hinnaga sünnipäeva broneerida. Broneering endale sobivale ajale tuleb teha lihtsalt selle kampaania jooksul, et saada see 25% soodsamalt.

Pluss kõik teised poed on ka hinnad taskukohasemaks lasknud. Ega muud polegi, kui võtke aga äpp ette, muutke hind endale sobivaks ja minge veetke seal üks tore ja praktiline päev. Saategi lapsega rohkem õues veeta, kui kõik asjad korraga tehtud saavad.

Aga MOENSi kõik pakkumised olemas siin: https://www.ulemiste.ee/moens/pakkumised/

Postitus on tehtud koostöös Ülemiste keskusega

Kommentaarid

“Räägin teile natuke Ülemiste keskusest” on saanud 2 vastust

 1. liia ütleb:

  Kas Selver koju ei too Tartus?
  Pärast lapse sündi olen ainult veebist tellinud. Kõige parem asi üldse 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…