Toote ülevaade: Rinnapumbad Medela Swing ja Medela Swing Maxi

Henry sissejuhatus: Kõigepealt tahan ma öelda seda, et algselt kirjutasin posituse mina ja ma palusin Esileedil üle vaadata, et kas kõik pumbaga seonduv on õige. Ta luges, pani toa ukse kinni ja kui ta välja tuli, oli ta selle natuke ümber teinud. Seda ülimalt alahinnates, sest ainus, mis samaks vist jäi, olid kirjavahemärgid. Ehk siis kõik siin on Esileedi mõtted, sest ta tegi juba enne pumba kasutamist suure eeltöö ja teatas kindlalt, et just seda pumpa on tal vaja ja tore on, et Medela läks meie entusiasmiga kaasa ning andis oma pumba meile testimiseks. Nagu te näete on ka postitus hoopis teistsugune- paksus kirjas highlightid jms. Oivik. Aga loodan, et neile, kes kunagi endale pumpa hakkavad muretsema, on see abiks.

DSC09369

Kunagi kirjutasime Medela Calma seadmest/lutist ja selle eelistest (LINK). Selle jätkuks tahaksin rääkida veel ka Medela rinnapumpadest – miks? – aga sellepärast, et mul on kõigi lastega läinud vaja rinnapumpa ja läbi katsetuste jõudsin elektriliste rinnapumpadeni Medela Swing ja Swing Maxi. Ja olen nendega ülirahul ja tahan teiega oma mõtteid jagada. Äkki on kellegil rinnapumbavalikul kasuks 😉

Miks peaks üldse pumpa vaja minema?
Nüüdseks (peale 3 last) olen näinud, et minul tuleb piim rinda peale sünnitust aeglaselt ning kõigil lastel on õige imemisvõtte kätte saamine võtnud aega. Seega on pumpamine olnud hädavajalik piimatekke stimuleerimiseks ja ka lapsele vajaliku rinnapiima välja pumpamiseks, kui tal endal polnud veel jaksu nii kaua rinda imeda.
Lisaks on ju meil kõigil vahest vaja kuskil käia ja siis on pump suurepärane võimalus vajaliku koguse rinnapiima välja pumpamiseks.

Millist pumpa valida?
Esimese lapsega sai kasutatud haiglas olevaid elektrilisi pumpasid, sai renditud pumpa ja sai proovitud ka käsipumpa. Ükski neist mulle ei meeldinud. Küll olid need liiga nö rohmakad/julmad minu nibude jaoks, kui käsipumba puhul oli lisaks ajakulu liiga suur. Seega kaksikute ajaks ma teadsin, et mingil juhul ei taha ma enam haiglasolevat ega käsipumpa kasutada ja nii ma sain oma õelt laenuks Medela Swing elektrilise rinnapumba ning see oli täiesti imeline. Võtsin selle juba sünnitusmajja kaasa, et saaksin kohe aidata kaasa piimatekke stimuleerimisele ja kui kummagil on raskusi imemisega, siis saan neile piima välja pumbata.

DSC09371

Kaksikutega kodus olles avastasin aga, et Medelal on olemas ka Swing maxi pump – mis muidu töötab samal põhimõttel, mis Swing pump, ainult et sellega saab pumbata mõlemast rinnast korraga. Teadsin kohe, et pean selle saama 🙂 sest väikese beebiga (rääkimata siis kahega) on igasugune ajaline kokkuhoid väga teretulnud.

Miks minu arvates on Medela Swing/Swing Maxi pumbad nii head:

1) Mõlemad pumbad (tegelikult ka käsipump Harmony) on 2-faasilised – st nad jäljendavad beebide loomulikku imemisrütmi – alguses kiire tempo piimavoolu tekitamiseks ja hiljem aeglane rütm piima väljutamiseks.
Kuna 2-faasiline pumpamine imiteerib beebide imemisrütmi, siis minu jaoks oli see suurim argument just Swingi/Swing maxi kasuks otsustamisel.

2) Need on sobilikud sagedaseks ja pikaajaliseks kasutamiseks. Võrreldes käsipumbaga on ka ajaline kokkuhoid väga korralik.

3) komplektis on kaasas Calma lutt (mille eelistest rääkisin siin(LINK!)) ja piimapudel. Seega saab lapsele kohe rinnapiima anda ja mingeid lisaoste pole vaja teha. Nagu oma Calmat puudutavas postituses rääksin on Calma lutti kasutades risk rinnast võõrdumisele viidud miinimumini, sest Calma lutist saab beebi piima nii nagu rinnastki.

4) Need on rindadele/nibudele “hellad” – pumpamistugevust saab reguleerida, lehtreid on võimalik osta erinevas suuruses (vastavalt siis sinu rinnanibuga sobivas suuruses). Komplektis on kaasas nn standardsuurus M.

5) Pump ja selle tarvikud on piisavalt väikesed ja kompaktsed, et neid on hea vajadusel kaasa võtta. Pumpa on lihtne kokku panna ja kasutada (vt postituse juures olevat videot)

6) Pumbata saab nii vooluvõrgus, kui patareidega.

7) Swing maxi puhul toimub pumpamine mõlemast rinnast korraga, mis tagab ajalise kokkuhoiu, suurendab piimateket ja säilitab seda teatud tasemel pikas perioodis. Eriti hea variant kaksikute puhul 🙂 Mugav on see, et olemas on ka spetsiaalne rinnahoidja, et saaksid käed vabalt pumbata 🙂 (vihje: saab kasutada ka Swing pumbaga 😉 ) (Henry vahemärkus: see on kõige ebaseksikam rinnahoidja maailmas. Ma ehamatasin, kui teda sellega esimest korda nägin ja näen siiani vahel unes.)

8) Medelal on olemas ka rinnapiima säilituskotid piima sügavkülma panemiseks – eriti mugav on see, et pumbata on võimalik otse kotti.

Lõpetuseks – kui palju lihtsam oleks olnud minu elu juba esimese lapsega, kui keegi oleks mulle siis Medela Swing pumbast rääkinud. Sellepärast tegin ka selle postituse – et vähemalt mõni ema oleks juba ette informeeritud, mitte taganatjärele tark 🙂

DSC09372

Ja natuke targutan veel – olen avastanud Medela kodulehte uurides, et Medelal on veel igasuguseid toredaid imetamise abivahendeid, millest kahjuks haiglates üldse ei räägita (vähemalt mina pole kuulnud, et räägitaks). Nt lamedatele nibudele nibuvormijad, valulikele nibudele mõnusad leevendavad hüdrogeelpadjad (soovitan väga!!), toitmisotsikud süstlale/toitmistopsik, steriliseerimiskotid tarvikute steriliseerimiseks mikrolaineahjus jnejne.

Taaskord oleksin olnud nii tänulik, kui keegi oleks mulle neist asjust rääkinud enne minu laste sündi. Ma saan aru, et haigla ei saa endale rahaliselt lubada selliseid lisatarvikuid, aga tutvustada ikka võiks, sest ma usun, et on paljusid emasid, kes oleks nõus oma raha eest neid oma lapse/enda jaoks ostma.

Ja kui teil on plaan mõni Medela toode nende lehelt osta (mediq24.ee), siis eilsest kuni neljanda septembrini ostnud registreeritud kasutajate vahel, loositakse välja üks inimene, kes kogu ostusumma tagasi saab. Sellepärast peab olema registreeritud, muidu ei tea, kes võitja oleks.

Medela toodete registreeritud ostjate vahel ühele ostjale ostusumma tagasi“ võitja on selgunud ja võitja nime näeb mediq24.ee lehel

Kommentaarid

“Toote ülevaade: Rinnapumbad Medela Swing ja Medela Swing Maxi” on saanud 8 vastust

 1. Kät ütleb:

  Mul oli nädal tagasi keiser. Piim ei tekkinud kohe ja stimuleerimiseks oli vaja pumbata. Saatsin mehe (ka Henri :D) pudelit ja lutti ostma. Ta küsis muidugi, et millist. Ma olin nii kurnatud, et ütlesin vaid, et tee ise eeltööd. Siis meenus talle see,kuidas ma peale Teie medela pudeli ja calma luti postitust seda talle jutustasin. Seega kogu ta eeltöö oli hetkega tehtud. Ostsime medela käsipumba,millega oli siis lutt ja pudel kaasas. Seega, kiitused Teile 😉

 2. Ellu ütleb:

  Kuna Medela toodab ka lutte ja lutipudeleid, mille reklaam sünnitusmajas on keelatud, siis on neile haiglale läheneminegi keelatud 😉

 3. Annaliisa ütleb:

  Kui kiiresti ühe rinna tühjaks pumpab umbes? Nt kuskil 100 ml?

  • Tirts ütleb:

   See oleneb väga naisest ja hetke piimakogustest. Vabalt võib 10 min ja 300ml olla, aga mõnel ei õnnestu lüpsmine jällegi üldse.

 4. Tirts ütleb:

  Medela rinnapumbad on tõesti head, Swing muidugi üle kõige, aga mulle sobis hästi ka see haigla kobakas. Olin peaaegu aasta piimadoonor ja sai neid kõvasti kasutatud. Küll aga olid Lansinohi piimasäilituskotid mu meelest paremad. Olid pisut suuremad ja mu meelest kokkuvõttes ka soodsamad.

 5. Egle ütleb:

  Olen absoluutselt nõus iga sõnaga. Kiidan Medela Swingi Väga. Ma elan Eestist eemal, emapuhkus oli 16 nädalat ja rinnapump osutus hädavajalikuks, et rinnaga toitmist jätkata selle ajá möödudes.

 6. Kaija ütleb:

  Kiidan ka Medela Swingi! Ostsin selle foorumitest loetud soovituste peale, kuna käsitsi lüpstes ma ei saanud tilkagi kätte. Medelaga sain lüpstud u. 5 minutiga 90ml. Nüüdseks olen enda pumba juba järgmisele edasi müünud, aga kui kunagi peaks veel vaja minema, siis tean täpselt mida osta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…