55 küsimust ja paar tükki veel.

Kuna terve hulk blogijaid vastab ühele küsimustikule, mida algne postitaja üles kutsus täitma, siis ega ma kehvem saa olla. Mõtlesin, et täidan ka. Ja mõni nädal tagasi andsin ma muide märku, kui kellelgi on midagigi, mis huvi võiks pakkuda, jätke küsimus ning paar tükki tuli ka. Plaanisin teha küll seda videovormis ja mul olid igast naljad välja mõeldud, mis ma sinna vahele pikin, aga näe, teil ei olnud küsimusi, siis jätan selle perevideo mõneks teiseks korraks. Vastan küsimustele peale küsimustikku. Ehk siis siit kõigepealt 55 küsimust.

1. Kas Sa magad riidekapiuksed lahti või kinni?

Toas, kus mina magan, ei ole riidekappi. Mul pole isegi tooli, kuhu oma riideid ööseks panna. Magamistoas, mille on hõivanud Esileedi kaksikutega, on suur garderoob, mille uksed peavad kiivalt kinni olema, sest Esileedil on mingi kiiks, et kapiuksed peavad alati kinni olema.

2. Kas Sa võtad hotellidest tasuta šampoone ja dušigeele koju kaasa?

Jaa. Ma võtan alati, sest need on pandud sinna eeldusega, et sa need ära kasutad ja kui ma ei kasuta, panen kohvrisse, et peale toateenindust mulle ikka uued jäetaks. Need on väga mugavad, kui kusagile minna, aga sa ei viitsi suurt pudelit šampooni ja duššigeeli kaasa võtta. Eesti hotellides kipuvad nad panema neid ühekordseid tükiseepe, mitte duššigeele. Neid ma kaasa ei võta ja kohapeal ei kasuta.

3. Kas Sa lõikad ajakirjadest välja kuponge, kuid ei kasuta neid kunagi?
Kuna see tundub olevat tõlgitud küsimustik, siis USAs on see kupongi teema väga teema. Eestis vist mitte. Seega ei.

4. Kas Sa oleksid rünnatud pigem karu või mesilaste poolt?

Mulle väga meeldivad need would you rather tüüpi küsimused, millele on võimatu vastata, aga siinkohal valiks ma igal juhul mesilased. Nende vastu on mul vähemasti šanssi. Hüppaks vette vms kui oleks kuhu

5. Kas Sul on kortsud?
Kus? Õnneks/kahjuks on mul nii palju rasva, et kõik kortsud on siledaks surutud 😀

6. Kas Sa naeratad alati piltidel?
Ma kirjutasin pika vastuse, sest see küsimus tundus veider ja siis lugesin uuesti ning kustutasin vastuse, sest küsimus ei ole, kas ma naeratan alasti piltidel. Mõlemal juhul oleks vastus ei.

7. Kas Sa loed oma samme, kui Sa kõnnid?
Ei. Aga ma teen kõndides igast muid mänge peas. Ma olen kunagi kirjutanud ka. Näiteks, kui on ruudud, siis ma saan käia ainult nagu male ratsu. Ja vahel ma loen samme näiteks tänavavalgustuspostide vahel ja üritan iga järgmise vahe vähem samme teha, ehk kõndida pikemate sammudega. Kui te siis näete mind linnas postide vahel spagaate tegemas, siis teate, milles asi.

8. Kas Sa oled metsas pissinud?
Ja mitte ainult metsas. Igal pool mujal ka.

9. Kas Sa oled tantsinud isegi siis, kui muusika ei mängi?
Ma teen seda suht tihti, et võtan ühe oma lastest sülle ja keerutan temaga mööda tuba poognaid ja astun tantsusamme. On siis taustaks muusika või mitte. Ka Esileedit palun vahel tantsule ja üldse ühed intiimsemad tantsud, mis ma oma elus teinud olen, on olnud ilma muusikata. Muusika on minu peas.

10. Kas Sa närid oma pastakaid ja pliiatseid?
Ma püüan jah piirduda enda pastakate ja pliiatsitega, kui närimiseks läheks. Aga vist ei näri. Mul on loll komme närida sellist asja.

11. Mis suuruses voodi Sul on?
Noh, see voodi, kus ma peaks magama, on 180×200, aga see voodi, kus ma magan on 140×200

12. Mis on Sinu selle nädala lemmiklaul?

Las ma panen teie kõrvad ja hinge sulama. Oluline on seda laulu kuulata hea helisüsteemiga. Soovitavalt kõrvaklappidega. See laul on cover vanast laulust ja see on üks neist harvadest juhtudest, kus cover on parem kui originaal. Selles esituses lugu kasvab ja mehe hääles on nii palju toone ning värve, mis muudab selle esituse fantastiliseks. Loodan, et naudite

13. Kas Sinu arust on okei, kui mehed kannavad roosat?
Roosa on värv nagu seda on rohelinegi. Ma olen väga selle poolt, et kui meie ilm on siin nii hall pidevalt, et me saaksime tänavapilti natukenegi värvi, kasvõi läbi selle, et kanname värvilisi riideid.

14. Kas Sa vaatad ikka veel multikaid?

Jep, Peppa, Maša ja Mesilane Maya on meie peres tihedad külalised. Nüüd on avastatud ka vihased linnud

15. Mida Sa õhtusöögi kõrvale jood?

Ma joon põhimõtteliselt ainult vett. Vahel harva väljas käies joon mõnd karastusjooki, aga kodus ainult vett.

16. Mis kastme sisse pistad kananagitsaid?
Ma pole eriline nagistaja, aga kui nad on laual, siis mis iganes kaste kaasas on. Ei ole miskit välja kujunenud.

17. Mis on Sinu lemmiksöök?

Kõik, mis tuleb merest- kaheksajalad, krevetid, vähid, karbid, krabid, kala.

18. Mis filmi võiksid Sa lõpmatuseni vaadata?

Ma vaataksin hooajalisi filme. Näiteks jõulude ajal ikka Üksinda kodus 1 ja 2 ning Die Hard 1 ja 2. Aga ainult jõulude ajal. Miski, millest ma ei paista tüdinevat, on My Kitchen Rules. See on nagu miski, mis mind rahustab ja tekitab hea tunde, kui see taustaks käib. Miks, ei tea 🙂

19. Millal viimati kirjutasid Sa kellelegi kirja paberil?

Paar aastat tagasi ja pistsin selle auto kojamehe vahele, et avaldada enda arvamust tema parkimisoskuste kohta.

20. Kas Sa oskad autol õli vahetada?
Olen paaril korral vahetanud, seega saaksin hakkama. Kuid see on siiski miski, mille eest ma oleks nõus pigem maksma, kui ise tegema, sest mul on väikest viisi klaustrofoobia ja isegi siin kirjutades ja mõeldes sellele, et ma peaks auto alla kanalisse ronima, paneb mu silmad valutama ja tekitab ärevust.

21. Oled Sa kunagi saanud kiiruse ületamise eest trahvi?
Jah. Viimati vist 8 aastat tagasi

22. Mis on Sinu lemmik võileib?

Sai+või+juust ja siis ahju, kuni kõik krõbe on. Lasta jahtuda ning siis on see imeline.

23. Millal Sa tavaliselt magama lähed?

Hetkel, kui Noorsandi lutivõõrutus käib ja ta uinumine võtab keskmiselt kolm tundi aega ja ma tahaks midagi arvutis ka veel teha, siis täna saan ma magama arvatavasti kusagil kell pool kolm öösel.

24. Kas Sa oled laisk?
Ma olen laisk. Ma olen selline, kes laseb kõik asjad viimasele hetkele ja siis teeb kõik perfektselt ühe päevaga ära, mis hingel mitu nädalat olnud on.

25. Kui Sa olid laps, siis kelleks Sa end Kadri- ja Mardipäeval riietusid? (originaal Halloweenil)
Ei mäleta, aga pakun, et mingi kasukas selga ja karvamüts pähe.

26. Kui paljusid keeli Sa rääkida oskad?
Vabalt räägin kolme- est, rus, eng. Kunagi rääkisin suhtlustasemel hispaania keelt ka, sest jagasin 3 aastat Iirimaal elades hispaanlastega maja, kuid ma ei ole seda juba üle kümne aasta kasutanud ja see on pea täielikult ära kadunud. On jäänud meelde ainult ropud väljendid, mis mulle kõige pealt selgeks õpetati. Eks ma pursiks mingid laused ikka kokku, aga käänded oleksid täitsa metsas ma pakun.

27. Kas Sa tellid mõnda ajakirja?
Ei. Meil käib ainult ajakiri Jahimees. Ja see on ka naabrimehe oma, mis ikka veel meie postkasti käib. Esileedi tahab hakata tellima ka Pere ja kodu, aga enne tuleb meil postkast välja vahetada, sest see laseb rohkem vett sisse, kui vanaema tiik.

28. Kas Sa vaatad seebioopereid?

Ei. Bobi burgereid vaatan vahel. See ka paras seebikas.

29. Kas Sa kardad kõrgust?
Jah. Mulle kõrgused ei meeldi. Redelid ka mitte.

30. Kas Sa laulad autos?

Alati. Olenemata, kas keegi autos veel on. Isegi, kui on võõras. Isegi, kui ta palub, et ma ei laulaks. See on üks parimaid viise unest lahti saada- panna muusika valjuks ja veel valjemini kaasa laulda.

31. Kas Sa laulad duši all?

Ma laulan ülemise korruse dušši all, sest seal on imeline akustika ja seda oleks patt ära kasutamata jätta.

32. Kas Sa tantsid autos?
Jaa. Minust saaks iga päev sellise video teha nagu siia lisan. Hetkel tõmbab kõige enam tantsima Justin Timberlake “Can’t stop the feeling”. Lisan selle ka

33. Viimati tegid autoportree fotograafi juures?
Siin vist mõeldakse, et millal lasin ennast fotograafil pildistada. Ma olen hetkel enda kehaga nii pahuksis, et ei soovi pildile jääda. Loodan, et peagi muutub, sest mul on viimasest paarist aastast endast väga vähe pilte. Igal pool lapsed.

34. Kas Sa arvad, et muusikalid on imalad?

Ma pole kunagi ühtegi vaatamas käinud ja telekast ma tõesti ei viitsi neid vaadata.

35. Kas jõulud on stressirohked?
Veel mitte. Kujutan ette, et kui vanemad oleme ja loodame, et pere kokku ikka tuleb, siis võib stressata küll.

36. Lemmik kook?

Kui sa paned sinna maasikaid ja rohkelt kohupiima, siis sa oled loonud midagi imelist 🙂

37. Kas Sa usud vaimudesse?

Mul pole nendega kokkupuuteid. Ma ei saa välistada midagi, mida ma näinud pole. Seega, ma olen avatud, sest ma pole kunagi näinud ühtegi pandat ka oma silmaga, see ei tähenda, et ma arvan, et pandat olemas pole. Telekas olen näinud. Telekas olen vaime ka näinud.

38. Kas Sul on olnud kunagi deja vu tunnet?

Ikka on. See on alati väga põnev äratundmine.

39. Kas Sa võtad igapäevaselt vitamiine?

Püüan võtta, aga see on nii tüütu, et ma päris iga päev ei võta. Luban, et püüan enam.

40. Prisma, Selver või Rimi?

Selver meile kõige lähemal, aga kui ma saaksin valida, siis ma käiksin Prismas. Teisel kohal oleks Rimi, sest see oli meie eelmises kodukohas kodupood ja valik meeldis.

41. Nike või Adidas?
Et kumb märk mu riietusel on? Mul pole vähimatki vahet, mis embleemike mu riietusel või jalanõul on. Ostan seda, mis sobib ja mille materjal tundub etem. Kui ma peaks midagi valima siis ma valiks Crocsid. Tegelt ka. Neist peaks eraldi postitama. Imelised jalanõud. Kunagi vihkasin, nüüd käib terve pere nendega. Mitte ainult plätudega, vaid ka vabaaja jalatsitega. Selline tunne nagu oleksid pilved jalas, mitte kossid 🙂

42. Cheetos või Lays?
Ma sõin Cheetost vist viimati üheksakümnendatel :). Seega Lays.

43. Metspähklid või päevalilleseemned?
Pähklid. Pole sihvkasid ka söönud üheksakümnendatest saadik.

44. Oled kunagi võtnud tantsukursuseid?

Jah, mitmel korral. Üks kord gümnaasumis, kus mu nõtke klassiõde pidi mu karusammu taluma ja teistkorda pidi selle kadalipu läbima Esileedi, kui me pulmavalsiks valmistsime ja muuhulgas siis kõik muud tantsud ka läbi võtsime. Mäletan, et ma higistasin neis proovides nagu narkokuller lennujaamas.1933835_100191430005534_6536040_n

45. Kas Sa saad oma keele torusse panna?

Jah.

46. Oled Sa kunagi nutnud, kuna olid väga õnnelik?
Ikka. Mul on kolm last. Sünnid, esimesed sammud. Head uudised. Ma räägin isadus muudab. Krdi pehmo ma ütlen 😀

47. Kuum või külm tee?
Mitte kumbki. Aga kui pean valima, siis kuum.

48. Tee või kohv?
Mitte kumbki. Nagu ma kirjutasin, siis ma joon ainult vett. Mulliga ja mullita.

49. Mis on Sinu lemmik värv?
Kevadroheline

50. Kas Sa saad hinge kinni hoida ilma, et hoiaksid nina kinni?

Kas on olemas inimesi, kes ei saa? Ega siis õhk nina otstes kinni ei panda, vaid kusagil seal pea sees :). See on nagu küsida, et kas ma saan silmi lahti hoida ilma kõrvu puudutamata. Saan.

51. Kas Sa oskad hästi ujuda?

Ma olen enda minapildil ennast kaua veest eemale lasknud hoida. Kunagi olin ma väga suur ujumise fänn. Tahaks tagasi vette. Ma arvan, et ma oskan üle keskmise.

52. Oled kunagi võistlust võitnud?
Ma olen kaks aastat järjest võitnud parima blogi valimistel enda kategooriad. Kunagi võitsin Tartus ühe maleturniiri ka.

53. Kummad on paremad, kas mustad või rohelised oliivid?
Mulle tundub, et oliivid on selline acquired taste tüüpi asi. Minu maitsemeeled pole veel nii arenenud. Tahaks osata neid nautida küll. Hetkel on jälgid.

54. Kas Sa vingud nii kaua kuni saad oma tahtmise?
Ma ei vingu. Ma hoian teemat seni aktuaalsena, kuni teine pool tüdineb.

55. Kas Sa oled kannatlik?
Ei. Kui mul tuleb idee, siis ma torman enne, kui ma jõuan mõelda, kas see on hea idee.

Siin olid siis need vastused. võtke või jätke. Aga paar küsimust, mis tuli üleskutse peale. Ma vastan siis neile siin nüüd.

Kuidas sul kaaluga edeneb?
Kaaluteemadel postitan ma lähipäevil enda teisele Facebooki lehele, sest olen asja enda jaoks praegu uuesti akutaalseks tegemas. Nii jätkata ei saa. Minu kaaluteemaline FB leht on: A Kuhu Henry Jäi?

Kas teil pole esileediga tekkinud ideed kahekesi blogi pidama hakata?
Esileedi on imeline materjal kellest kirjutada. Ma võiks istuda ja lihtsalt jälgida teda. Kui ta unustab olla normaalne, siis on ta hästi mänguline, uudishimulik, teadmisjanuline ja veider naine. Kui ta tabab, et ma teda jälgin, on ta tagasi vaoshoitud. Ta ei tunne ennast vabalt vabaks lastes ja kui sa kirjutad pinges, annad sa selle ka edasi. See on nagu näitlemise ja laulmisega- sa saad särada alles siis, kui sa oled vaba kõigist kammitsaist. Ta on küll mõelnud blogi peale, kuid pole veel sinnani jõudnud. Kuid paari nädala pärast on oodata tema sulest ühte tootetutvustust, mida mina teha ei saanud. Neid ta oskab teha, sest ta on väga põhjalik ja loeb kõiki manuaale. Oleks see leivaga kaasas, loeks ta seda ka.

Kuidas ta huvi kirjutamise vastu üldse on? Mõnest situatsioonist loeks küll hea meelega teie mõlema versiooni :D:D
Ta ei usu endasse. Ta on väga tundlik kriitika vastu. Seega tal oleks vaja natuke paksu nahka kasvatada. Ja selline mõlema versiooni kirjutamine võib päris huvitav olla. Näiteks kui me väisame ühte ja sama üritust, siis kuidas mees ja naine seda erinevalt näevad. Aitäh mõtte eest. Paneme tallele.

Kelle nimi Henry on?
Paljud arvavad, et Noorsandi nimi on Henry. Ei ole. Mina olen. Blogi nimi sai pandud jupp maad enne Noorsandi sündi, kui see blogi oli ainult mu tervisele pühendatud.

Kolm küsimust oligi. Kui teil on siiski mõni, siis jätke siia postituse alla ja ma kogun järgmiseks Q&A-ks. Äkki õnnestub isegi video teha. Tsau!

Kommentaarid

“55 küsimust ja paar tükki veel.” on saanud 10 vastust

 1. Ilona ütleb:

  Kellelt oled oma huumorisoone pärinud?

 2. Ilona ütleb:

  Kas plaanite lastega ka kuskile reisile minna? Kui jah siis kuhu ja millal?

 3. Kristel ütleb:

  Henry! Ma vist pean Sind tänama… Ma olen juba ammu hea muusika otsingutel. Vanad head lood juba ära kuulatud kõik. Mul oli nii palju plaane mida teha kuni laps magab. Aga … nüüd ma siin istun klapid peas ja kuulan seda lugu “ripiiidi” peal. Aitäh!
  Aitäh ka selle eest, et Su blogi on nii pööraselt mõnus lugemine. Minu ajaarvestus käib igatahes neljapäevast-neljapäevani 🙂

  • henry ütleb:

   On ju super esitus. Kui mul see laul ei käi, siis laulan seda ise. Aitäh, et ikka tagasi tuled 😉

 4. Mari ütleb:

  Mina küsiks esileedi kaalu kohta.
  Naistelt neid asju küll väga ilus küsida ei ole, aga mul endal ka 2014 jaanuaribeebi ja 2015 oktoobribeebi ja selle kalluvärgiga on ikka pahasti küll…

 5. Kadi ütleb:

  Oo, see Disturbed on meie kodus ka suure tähelepanu osaliseks saanud, eriti just see laul. Kui autoga sõidame ja raadiost see laul tuleb, siis mind katkestatakse poole sõna pealt ja pannakse heli nii valjuks, et auto ka väriseb.
  Te olete nii vahva pere ja sul ülimõnus huumor – see on ka üks suur põhjus, miks ikka ja jälle su blogi lugema tulen, nii mõnusalt muhedalt kirjutad.
  Soovin sulle ka meelekindlust ja järjepidevust kaalulangetamise teekonnal, tegelen ka ise sellega hetkel ning vahel ajab nutma küll, et kui suurt vaeva peab nägema, et mõnest kilost lahti saada ja oi kui lihtne on neid kilosid tagasi saada, kui teed kasvõi korraks mööndusi.

 6. Merili ütleb:

  Humoorikad vastused 🙂 Ja see Sound of Silence variant on tõesti väga hea, kuulasin mitu korda kõrvaklappidega ja riskisin sellega, et ei kuule, kui lapsed ärkavad ja häält hakkavad tegema 😀

 7. Helena ütleb:

  Sa võiks üldse iga postituse juurde mingi toreda loo ka panna, mis sulle endale meeldib. Mõnus on seda blogi lugeda!

 8. Diana ütleb:

  Kaks nädalat seda lugu kuulanud, väsinud ei ole. Ei usu, et niipea ära ka väsin. Tänud!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…