Terviseblogi: Suhkur välja. Level 2.

Kuidas siis mul esimene nädal läks? Esimese nädala eesmärk on lõpetada valge suhkru tarvitamine, ehk lõpetada maiustuste söömine. Sellega läks nii, et läks suurepäraselt. Ma ei söönud nädala jooksul mitte ühtegi kommi, šokolaadi ega ühtegi maiustust. Mis kõige veidram on see, et isegi raske polnud. Paaril korral oli mõte, et võtaks lusikatäie õunamoosi, mis purgis mitte kuidagi minu abita väheneda ei taha. Aga ma ei söö suhkrut, järelikult jääb ka moos teistele.

Jätkan seda suhkruvaba elu ka edaspidi ja selle nädala eesmärk on eelmise omast üks samm edasi- Sel nädalal ei söö ma ka toite, kuhu suhkur sisse pandud on- saiad, suhkruga leivad, valmistooted, marineeritud tooted. See sunnib mind omakorda ka paremaid valikuid tegema, sest kui ma ikka saia ega leiba ei söö, siis tulevad ka hommikusöögiks paremad valikud.

Teine eesmärk uueks nädalaks on hommikusöögid. Ma kavatsen süüa iga päev (va laupäev, sest siis on mul töö varahommikust) ühe tervisliku hommikusöögi ja laiendan see läbi lihtsalt enda kujutlusvõimet, et mida tervislikku hommikuks süüa. Triinu andis koolitusel palju ideid ja hakkan sealt noppima seda, mis mulle sobib. Panen kõigist hommikusöökidest pildid ka enda Instagrami (LINK)

Ka trennipoolel võiks ühe eesmärgi panna, sest ülekaal, öine magamatus, pimedad õhtud, mille tagajärjel tõenäoliselt ka igast vitamiinipuudused, on muutnud mind maru väsinuks ja loiuks ja ma tean, et vanasõna: “Do the thing and you’ll get the energy to do the thing” peab vägagi paika. Ehk raskeim osa on endast võitu saamine, tulla sooja teki alt välja ja hakata tegema midagi, mida sa üldse teha ei jõua/ei viitsi. Kuid sa ei jõuagi teha seda seni, kuni sa seda ei tee. Kui ma ühel hetkel ennast käsile võtan, siis on mul selleks ka energiat. See on alati nii.

Minu uue nädala trenni eesmärk on saada enda aktiivsuseks iga päev vähemalt 100% ja see ei lähe täis, kui ma jätkan elustiili, mis mul on hetkel. Selleks, et mul 100 täis tuleks, pean ma reaalselt vaeva nägema ja enda mugavustsoonist väljuma. Et siis 27.01-02.02 peavad kõik mu päevad olema aktiivsusega vähemalt 100% (va laupäev, sest siis on mul hommikust õhtuni seminar ja mul ei ole võimalust end liigutada). Selle tõestuseks pean ma igal õhtul Instagrami postitama enda päevase tulemuse ja järgmises postituses postitan ka blogisse kõik tulemused. Igal juhul saab see olema väljakutse, et mitte niisama olla, sest mulle tundub, et ma olen nii läbi omadega.

Hea uudis on ka see, et homme teen ma seda kinoa suppi, mis on parim supp, mis ma üle pika aja söönud olen. Teen homme ka video sellest ja püüan järgmiseks postituseks selle ka kokku lõigata. Aga ma olen juba elevil, sest mulle tõesti maitses. Seller oli ju veel mõni nädal tagasi miski, mida ma isegi sigadele söötnud poleks, aga selles supis on kõik maitsed super head. Isegi seller 🙂
IMG_20160126_203324
Poes teen ma ka juba paremaid valikuid. Rääkimata sellest, et ma ei osta suhkruga tooteid enam, mõtlen ma juba järgmisele toitumisalasele väljakutsele, mis järgmisel nädalal pihta hakkab. Ma jätan veel ühe aine enda söögist välja ja see saab olema keerulisemgi ehk kui suhkru välja jätmine. Ei, see ei ole keedukaalikas. Kuigi keedukaalikas oleks ka õige pakkumine olnud, sest seda jälkust ei puutu ma jalaga ka mitte. Mis see on, sellest järgmisel nädalal.

Ma peaks nüüd magama minema, aga ma lisan siia ühe pildi veel ja sellel pildil olen üheteistkümnenda klassi mina. Räägin sellest pildist sellepärast, et ma ei mäleta absoluutselt endast sellist pilti ja keegi kodusest ka mitte. Kuid ühel päeval saadeti emale Tallinna kontorist, kus ta kunagi käinud pole, vanad raamatud, et sorteeritaks läbi, et mida soovitakse alles jätta ja mis läheks ära viskamisele. Ema vaatas raamatud läbi ja järsku oli raamatute vahelt välja pudenenud see pilt ja taga oli ka pühenduseks pubekalik luuletus. Ehk ma olin kunagi kellelegi selle pildi saatnud, kuid taga ei olnud nime ja väga kriipi on see, et see sattus minu ema lauale. Pilt, mille olemasolust me keegi kunagi teadlikud polnud. Vähemasti ei mäletanud.

Ok Tsau!
received_1121977044493629

Kommentaarid

“Terviseblogi: Suhkur välja. Level 2.” on saanud 18 vastust

 1. Pisi ütleb:

  Mina olen suur marineeritudkurgi sööja. See peab olema pea iga toidu kôrval. Minu ûllatus oli suur, kui poes on saadaval ka ilma suhkruta marineeritud kurki. Ja selle maitse on palju parem, kui suhkruga tehtud kurgil.

 2. Mari ütleb:

  Ma pakun, et järgmisel nädalal võiks menüüst kaduda nisujahu. Seda ära jätta on tõesti päris raske, sest millegipärast on seda ka iga leiva sees 😀

  • henry ütleb:

   jep, nisujahu oli mul plaanis välja lülitada jah mingiks ajaks ja hiljem seda mitte lõplikult vältida, vaid igal võimalusel leida sellele parem alternatiiv.

   • Liina ütleb:

    Mina asendasin gluteeni sisaldavad jahud riisijahuga. Teen sellega kastmeid paksemaks, teen ka kooke jne.

 3. iss ütleb:

  Loodan, et sa annad endale aru sellist asja ettevõttes ja järgides pead suhkrust loobuma terveks oma eluks. Vastasel juhul on sellisel ettevõtmisel pigem ainult vastupidine mõju.

  • henry ütleb:

   nagu ma kirjutasin, siis minu suhe suhkruga ei ole hea, sest ma ei saa süüa seda natuke. Seega jah, eesmärk oleks sellest lahti öelda. Mu sõber teeb seda eduliselt juba kümnendat aastat ja täpselt samal põhjusel.

   • Liina ütleb:

    Suhkru asenasin meega. Kui kooki teen või praekapsast, siis kasutan mett. Kohvi ja tee sisse ei pane midagi 🙂

 4. anita ütleb:

  Raseduse ajal pidin iga päev endal veresuhkrut mõõtma.Pidin jälgima mida söön ja palju igas asjas suhkrut on.Uskumatu tegelikult kui raske on leida asju mis ei sisaldaks suhkrut,vähesel määral on pea igas tootes suhkur esindatud.Tubli oled ja jätka samas vaimus

 5. Maria-Liisa ütleb:

  Kaks põhiasja, mis tuleks välja jätta menüüst ongi nisujahu ja suhkur. Mul mees on ülekaaluline ja seega hakkasime toituma fitlap.ee menüüde järgi. Väga maitsvad ja kiiresti valmivad toidud. Kui ta enne sõi korralikku toitu 1x päevas, siis nüüd sööb 4x (lõuna teen tööle kaasa), ja esimese nädalaga võttis alla 2,4kg.

 6. Vikike ütleb:

  Edu ja jaksu sellel teekonnal parima vormi ja elu poole!!!

 7. kuks ütleb:

  Palju räägitakse, et mida ei tohi süüa. Aga väga ei levi see info, mida siis oleks hea süüa. Mida sa siis ikkagi sööd, kui midagi süüa ei saa? (Igal pool – ok, väga paljudes asjades – ju suhkur ikkagi sees ja nisujahu ka. Ainult juurikaid süüa ka ei saa/ei jõua ju?)
  Ääremärkuseks lihtsalt, et mind tüütab väga see, et ma pean inimestele põhjendama, miks ma oma lapsele kommi ei anna või ise ei söö!

  • henry ütleb:

   Hästi. Räägin ka asjadest, mida söön 🙂

  • Liina ütleb:

   Juurikad, tatar, riis, maisist pasta. Kastmetes kasuta riisijahu. Kasuta fantaasiat ja muganda retseptid ümber.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…