Terviseblogi: neli tähtpäeva järjest

Praegu on väga naljakas olukord- kõik lapsed magavad. KÕIK! Kell on 16:19 päeval ja ma võin istuda rahulikult laua taga ja kirjutada üle pika aja. Seda ei juhtu eriti tihti. Isegi öösiti mitte, kuigi tõele au andes, siis kaksikud ei ole väga halvad magajad. Mõnel ööl nad tõesti leiavad magamise asemel endale põnevamaid tegevusi, kuid siiski oleks võinud olla palju hullem. Noorsand on isegi kehvem magaja ja seda hetkel peamiselt seetõttu, et tal tulevad need tagumised suured hambad, mistõttu ta iga öö paar korda nutuga ärkab ja kui see juhtub siis, kui ma samal ajal teises toas Piigat toidan, siis võin kindel olla, et järgmised kolm tundi võin ma unest vaid und näha.

Rääkides tervise teemadel, ehk kaalukaotusteemadel, siis see tervisliku toitumise koolitus (LINK), on olnud üks suurepärane kogemus. Täna on muide koolituse viimane päev. See on mulle andnud kõik tööriistad kätte, kuidas elada tervislikult ja me lõime esileediga käed, et alates 18.01 saab see kõik põhjaliku alguse. See ei tähenda, et järgmised nädal aega me veedame vahukoorega hambaid pestes ja hommikusöögiks sefiiri süües, vaid seda, et me teeme esimesi samme juba sel nädalal ja valmistume põhjalikult uueks nädalaks. Vaatame läbi need retseptid ja siis ma teen teile ka selle lubatud kinoa supi videoretsepti ära. Ja ma luban, et see supp saab olema üks suurepäraseid maitseelamusi. Ma räägin- ma olen elu aeg sellerit millekski kohutavaks pidanud ja selles supis on see väga väga hea. Võib olla ka seetõttu, et selle maitset pole tunda.

Lisaks on igal koolitusel ka praktiline pool, kus me valmistame ise toite. Olgu selleks siis erinevad smuutid, wokid, supid, magustoidud või guacamole. Iga kord olen ma seal midagi uut enda jaoks saanud.
DSC_0221
Ka võtan ma trenni poole juba sellel nädalal käsile. Liigun ma niigi juba rohkem kui varem, sest elades kahekordses majas, käin ma kaksikute tõttu keskmiselt 30 korda päevas üles alla. Võib olla nõks vähem. Igal juhul ma tunnen, kuidas ülekaal seda segab. Kindlasti on siin oma roll ka tohutul külmal, kuid mu liigesed on pidevalt kanged ja vahel ka valusad. 34 aastane noor mees ei peaks end tundma 90 aastase papina, kes valutavate põlvede järgi ilma ennustab.

received_1172130882821622Ka on Noorsand muutunud väga kiireks. Ta küll hoiab oma paremat jalalaba kõndides sissepoole ja on natuke spastiline, aga hoolimata sellest suudab ta edasi liikuda hämmastava kiirusega. Eriti, kui lähedal on autotee, sest iga hetk, kui ma teda ei vaata, otsib tema võimalust, et autoteele tormata. Ka pole väikestel lastel filtrit ja hea meelega ei vastaks küsimusele, et “Issi, miks sa nii paks oled?”. Seega, tuleb see asi eelnevalt ära lõpetada. Ka kaksikud on varsti mobiilsemad ja ei vedele enam ühe koha peal. Pean olema kaks sammu neist ees

Et siis trenni pool tuleb mõnevõrra tõsisemalt kätte võtta, sest ma tunnen, kuidas ka mu lihasjõud väheneb. Mul on olemas hantlid, võimlemismatt ja sangpommid ning ma kavatsen kolm korda nädalas 45 minutit ennast pushida. See on miinimumeesmärk. Spordiklubisse võiks ka minna, kuid realistiks jäädes, on see kolme lapsega keeruline. Parima meelega läheksin ma tagasi CrossFiti, aga kuna need trennid algavad kella pealt, on ka see minu jaoks raske planeerida. Seega jääb omal käel. Püüan ka sellest videosid teha.

Ma olen seda teekonda nii palju kordi alustanud ja nii palju kordi poole tee peal maha tulnud ja mis peaks see kord olema asi teistmoodi? Loodetavasti kõik. Loodetavasti olete teie mulle toeks ja küsite mult tüdimuseni, et Henry kas sul selle nädala trennid tehtud? Henry, mida sa täna õhtusöögiks sööd? Küsige kasvõi sellepärast, et endale ideid saada. Nõudke mult näiteks päevase toidu postitusi. Kas või piltide näol Instagramis. Kui te näete, et ma ostan poes endale süüdlasliku ilmega jäätist, tulge juurde, virutage see jäätis mult käest ja raputage pahaks pandavalt pead. Olge mulle toeks ja mina olen teile. Nagu ma ütlesin, on see nädal enese harimise nädal ja 18.01 on avapauk projektil “Kehad relvaks 2016” 😀

Ka Instagramis võite hakata nägema rohkem fotosid toidust, pilte jalutuskäikudelt, pilte higisest Henryst peale trenni. Äkki ka mõned motiveerivad loosungid a’la winner never quit, quitters never win. Võib olla mitte nii klišeelikke, aga selliseid, mis mind mõjutavad.

Ma olen selle tervisliku toidukoolitusega alla võtnud kokku pea kuus kilo ja seda ainult väikeste muudatuste tagajärjel. Peamiselt see, et ma ei söö enam ennast üle. Ma olen terve selle koolituse jooksul end vaid ühel korral üle söönud. Kõik teised korrad, olen ma piirdunud mõistlike portsudega. Kui nüüd siia lisada, et ma hakkan järgima ka toitude glükeemilist koormust, eks siis näeme, kuidas meil läheb ja ma luban, et ma olen siin blogis täiesti aus. Kui mul tuleb ette komistamisi, siis olete teie esimesed, kes sellest teada saavad.
Capture
Ma tegin mingi testi Facebookis ja see tulemus ilmestab mu meelestatust suurepäraselt- ära anna alla. Alusta uuesti. Alustangi. 18.01 on hea kuupäev, sest siis on neli sündmust järjest:

15.01 täitub üheksa aastat päevast, mil ma jätsin suitsetamise maha
16.01 saavad kaksikud kolme kuu vanusteks
17.01 saab Noorsand kahe aasta vanuseks
18.01 hakkab Henry tervislikuks ja enda eest hoolitsevaks. Jah, siia alla käib isegi kreemitamine ja pediküür 🙂

Hästi. Ära siis ole enda laikide, kriitikaga, kommentaaridega kitsi. Ma ei ole geenius, ma teen vigu. Ma ei ole igiliikur, ma vajan turgutust ja tagant utsitamist. Tsau!

Kommentaarid

“Terviseblogi: neli tähtpäeva järjest” on saanud 13 vastust

 1. Helena ütleb:

  Rõõmsat püsivust! Mina naeran, et olen just viimase nädala jooksul igapäevaste töölt koju kõndimistega (u 40 min päevas) suutnud energia voolama saada ja kaalu äkki isegi allapoole (täpselt ei tea, sest õnneks ei ole kodus kaalu). Aga. Probleem on selles, et püsivalt muutuseid ei suuda ellu viia… Jään samuti lootma, et õnneks on algus tehtud ja äkki seekord läheb hästi 🙂

  • henry ütleb:

   Eks ta nii ole jah, et mida rohkem teed, seda rohkem jõuad. JA püsivus ongi võtmesõna. iga dieet toimib, kui sa suudad sellele kindlaks jääda. Kahjuks ei ole enamus neist mõeldud elustiilina, vaid viisina, kuidas mõnedest kilodest lahti saada. Aga aitäh sulle!

 2. Monika Muru ütleb:

  Sa saad sellega hakkama. Tegelikult saame me millega iganes hakkama.Mina jätsin suitsetamise maha 04.11.2015. Tervislikku elu alustasin täna hommikul st. 11.01.2016 ja sygisel kavatsen minna 52 aastasena soome keelsesse avalikku ylikooli teoloogiat oppima. Tore oleks sind ja su super kaunist peret näha, aga köigil on ju nii kiire. Peaks vist Önnele mötte pähe panema, et ta organiseeriks kursuse kokkutuleku. Ja veel, mu metsikutest lastest on minule lisaks tulnud sinu pere fännid. Mu lapsed on juba vanad, varsti 25 ja 24 aastased ja nad ei ole enam metsikud.
  Terv. Monika

  • henry ütleb:

   Aga me ei pea terve kursusega kohtuma, et trehvata. Tule Eestis näiteks Õnnega meile külla. Meil oleks väga hea meel teid näha.

 3. sandra ütleb:

  Väga tubli. Et end liigutamise suhtes motiveeritum olla soovitan muretseda endale polar loop2 sellega saad 24/7 hoida oma altiivsusel silma peal 😉

  • henry ütleb:

   mul üks teine polari aktiivsusmonitor juba muretsetud. Aitäh soovituse eest!

 4. Nell ütleb:

  Jälgin, sörgin sabas ja pingutan ka. Seni olen suutnud hakkama saada sellega, et teen vähemalt 5 korda nädalas kerget trenni kerelihastele, et seljavalu elu ei segaks. Mõned arvavad, et 10-15 minutine trenn pole midagi aga seljavalu viimasel ajal tundnud pole siis mõjub ilmselt ka vähene. Võhma mõttes tahaks vähemalt 3-4 korda nädalas teha kiire tempoka kõnni. Lapsega mulle sobivat tempot teha ei saa ja 2-aastase rütmis tatsates ei saa päris soovitud koormust. Aga eks eesmärk peab inimesel olema ja tahaks lihtsalt parem välja näha (eriti kuna materjali jagub mul 2 hästi välja nägeva naisterahva jagu).
  Marss edasi!

 5. Raili ütleb:

  Väga tubli. Ehk saan ka mina lõpuks motivatsiooni mitte vaid alustada vaid ka lõpetada oma kaalulanguse teekonnal. Elan sulle kaasa ja hoian pöialt! Võiksid ka oma aktiivsusmonitorist kirjutada ja miks selle valisid jne ja üldse muljeid, kas on asjalik vidin jne 🙂

 6. Anneli ütleb:

  Ära siis pahaseks saa, kui ma tõesti peaksingi toidupoes paar asja tuimalt näpu vahel ära kiskuma:D

  • henry ütleb:

   Haha. Jah, ei saa. Õnneks läheb mul hetkel kenasti ja kui sa näeks mind kräppi ostmas, siis ma tõenäoliselt täidan kellegi tellimust. See ei tähenda, et ka nemad peaks kräppi sööma. Nii et löö aga 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…