Terviseblogi: eesmärgid jõuludeni

Pidin terviseblogi postitama esmaspäeval, kuid ilmselgelt teadis seda ka Noorsand, kes otsustas, et sel õhtul teeb ta streigi magamise vastu ning mul ei õnnestunud midagi kirjutada. Kuid alati on ju teisipäev. Siis jäi ta ideaalselt kell 21 magama ja elu oli ilus. Kella 21.30ks oli ta oma une kenasti täis maganud ning kella 21.30st kuni kella kolmeni öösel veetis ta toksides jalaga kõike, kuhu ulatas. Kuid täna paistab ta magavat kenasti ja ehk saan ka mina kenasti oma mõtted kirja panna.

Vahepeal teevad blogijaid selliseid vahepostitusi, kus nad panevad kirja erinevad naljakad märksõnad, mis lugejad nende blogini viinud on. Mõtlesin, et võtan ka naljakamad välja ja mis ma tulemuseks sain, on see, et minu blogisse satuvad ainult need, kes seda blogi otsivad. Ehk pea kõik märksõnad olid hendry, henri, entri, erni jms blogi. Mitte ühtegi naljakat tulemust. Ok, üks selline pool naljakas oli “limavaba dieet”. Ma saan aru, et tõenäoliselt otsitakse dieeti, mis ei tekitaks kusagil seedetraktis lima, aga ikka tekib silmade ette see, et keegi otsib endale limavaba toitu, sest kõik senine on olnud maru limane 🙂

Räägiks nüüd sellest suhkrupaastust. Esimene nädal läks suurepäraselt. Ma reaalselt tundsin ennast paremini- olin erksam, isud magusa järele kadusid paari-kolme päevaga. Kuid eesmärk oli olla suhkruvaba 16 päeva, mis läks pekki, sest kaksikud said kuu vanuseks ja meil on külas Esileedi õde, kes tegi ilmatuma hästi lõhnavat õunakooki. Aga ok. See oli väike tagasilöök, sest ma plaanin jätkata. Ja uus eesmärk on olla suhkruta kuni jõuludeni. Valge suhkruta siis. Läks käima.. nüüd. Muidugi halb aeg alustamiseks, sest eile ostsime koju mingit LaMuu jäätist. Aga kurat võtaks, võtan ennast kokku.

Nagu te näete, siis see blogi pole minu edulugu, vaid ma kirjeldan rohkem seda pingutust, mida ma tervislikuma mina poole teen ja mis mind ennast väga häirib, on see, et ma sean endale pidevalt mingeid eesmärke, kuid nii kui eesmärk uudsuse kaotab, olen vanal rajal tagasi. See ei ole hea ja tuleb üle vaadata. Vanad harjumused on lihtsalt nii pikalt seda sissetöötatud rada hoidnud, et uute harjumuste juurutamine nõuab pingutust. Ka peaksin ma endale eraldi oma eesmärgid kirja panema, mis hoiaks mind kursil. Ühtki head asja ei saa pingutuseta ja ma olen nüüd selleks valmis. Mul on küllalt neid “enne” pilte nüüdseks kogunenud ja oleks aeg neid “peale” pilte ka teha.

Sellepärast hakkab nüüd tõsine pingutus pihta, et hakata juurutama seda kõike, mida ma seal koolitusel õpin. Hakkan järgima toitude glükeemilist koormust ning sööma viis korda päevas. Meil elab küll Esileedi õe näol kodus hetkel imeline kokk, kuid hoolimata sellest, võtan ma ennast kokku ning kuni jõuludeni, koos suhkru vältimisega, söön ka nii, et glükeemiline koormus oleks mulle vastav.

Ma võin järgmises postituses lahti ka seletada, mis on glükeemiline koormus. See on natuke teine asi kui glükeemiline indeks. Meile seletati ka, aga ma ei ole väga hea ümber jutustaja, sest ma ei ole väga osav detailide tähelepaneja.

Päris suur huvi oli ka supi videoretsepti järele ja ma teen siis selle ka järgmisel nädalal ära. Pean tunnistama, et ma tegin korra seda suppi ka eelmisel nädalal, aga mul tuli meelde, et ma pean filmima alles siis, kui pooled asjad olid juba lõigutud ja potis. Aga eks ma teen seda uuel nädalal jälle. Lihtsalt väiksema portsu, sest esimesel korral tegin veits liiga palju ja kui pool nädalat iga päev lõunaks sama suppi süüa, siis muutub ka maailma parim söök vastumeelseks.

Võtan ka välja enda sangpommid ning kolm korda nädalas teen ma 300 korduse trenni. Ehk siis erinevad harjutused sangpommiga, mille korduste arv kokku peab olema 300. Näiteks 30 kükki, 50 hoogu, 20 tõstet teeks kokku 100. Sangpomm on unarusse jäänud ja lihastoonus kätes ja jalgades väiksemaks jäänud. Võtan päevakorda. Toon ka hantlid garaažist elamisse.

Foto: Lauri Kulpsoo

Foto: Lauri Kulpsoo


Ma olen praegu lihtsalt nii motiveeritud, kuna meil käis Pere ja kodu fotograaf külas, sest detsembris kirjutatakse seal minust. Ma juba nägin artikli eelvaadet ja õnneks neid silma kõige enam riivavaid pilte sisse ei pandud, kuid mul on nüüd hunnik pilte, kus on minu lähtepunkt. Artiklist on mahu tõttu välja võetud ka minu sellised teravamad ja naljakamad vastused, seega, kui te seda artiklit järgmisel kuul loete, siis pange ise sinna mõni hea nali vahele, sest mina panin, neid lihtsalt ei trükitud ära 🙂

Ma lähen ja panen nüüd enda eesmärgid eraldi kirja ka ja iga päev, kui ma olen enda eesmärgi täitnud, tõmban selle lihtsalt maha. Kõk gurud soovitavad enda eesmärgid kirja panna, sest alles siis muutuvad nad reaalseteks eesmärkideks, mitte pelgalt soovideks.

PS! Ma küll üritan kirjutada võimalikult vigadeta, kuid siiski tuleb neid hulganisti sisse ja isegi üle lugedes, kui ma neid näen, ei viitsi ma kõiki ära parandada. Eriti lause ülesehituse- ja komavead. Grammatikavigu parandan ikka. Seega, kui miski väga silma kraabib, siis andke sellest mulle ise märku.

Kõik. Tsau!

Kommentaarid

“Terviseblogi: eesmärgid jõuludeni” on saanud 6 vastust

 1. Maris ütleb:

  Ma nüüd saladuskatte all ütlen, et sinu terviseblogi on nii hea lugeda, sest näen tihti su jutus ennast ära. Ja mitte üldse selle nurga alt, et “oh, keegi veel, kellel esimese korraga ei õnnestu” vaid just, et on keegi, kes ei anna alla. Mis sellest, et need kilod on kui takjad küljes. See annab endale ka motivatsiooni edasi liikuda sellel tohutul takistusrajal ja finišini ronida.

  Igatahes edu sulle selle jõuludeni suhkruvaba olemisega! Ma nii masohist pole ja alustan peale oma 16 päeva uuesti jaanuaris (detsembris üritan lihtsalt maiustamised ühte päeva nädalas koondada).

 2. puhh ütleb:

  iseenesest on ju ülihea idee, kui oled ühel päeval eesmärki täitnud, siis tõmbad selle eesmärkide listist maha 😀

 3. Carolin ütleb:

  Kui sa kunagi leiad nipi, kuidas uusi harjumusi saaks kiiremini ja paremini sisse juurida, siis sooviksin ka sellest teada 🙂 Endal pole küll kehakaaluga probleemi, kuid lihtsalt tahaks tervislikku eluviisi. Kui alustada trenniga, siis 2-3 päeva jooksul kaob motivatsioon 🙂 no nii küll ei õnnestu … 😀

  • henry ütleb:

   Ikka jah. Kuigi ma küll ei usu, et seal mingit lihtsat viisi on, vaid kõik on kinni järjepidevuses, mis ei ole lihtne 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…