Blogi auhindadest ja mõned vastused blogimise kohta

What? Henry blogib väljaspool Delfit? What?

Pane nüüd imestusest lahti vajunud suu kinni ja tõepoolest ma kirjutan lisaks isablogile ka. Mõtlesin, et vastan blogiteemalistele küsimustele, mis mul on siin aegade jooksul kogunenud ning miks mitte nüüd Parimate blogide auhindade jagamise valguses sellest rääkida.

Teadmiseks siis, et ma sain auhindade jagamisel esikoha Meediablogis ja neljanda koha ühes teises kategoorias. Toas on maru pime ja ma ei näe riiulile, mis see teine oli.. selle nimetus oli.. ah mis ma leiutan.. kohe vaatan järgi: parim pere- ja beebiblogi.

11426321_1600404283574410_5809202084677384875_nMulle tundub, et neiud tahtsid lihtsalt mulle mingit auhinda anda, sest meediablogi kategooria on selline veider kategooria, mis ei ütle minu blogi kohta mitte midagi. Vaid seda, et see ilmub kusagil kommertsväljaandes. Aga ma olen väga tänulik, et selline kategooria tehti, sest muidu ei oleks mul midagi peale pin-kalkulaatori ja kuurivõtme seal riiulil hoida. Seega aitäh kategooria eest, aitäh korraldajale tänuväärse ürituse eest ja loomulikult kõik, kes te hääletasite: istuge korraks peegli ette ja pilgutage ühte silma- sellise kelmika winki ma teile siit teele panen.

Kui sa ei hääletanud siis… ma lihtsalt loodan, et sa suudad enda raske südamega nüüd edasi elada.

Kogu asjaga käib kaasas ka kriitika, et ebaõiglane auhindade jagamine või veidrad kategooriate võitjad. Kuid arvesse tuleb võtta, et seda korraldati esimest korda ja enne jooksmist tuleb käima õppida. Selle aasta vead võetakse arvesse ja tehakse järgmine aasta parem. Kindlasti samamoodi vigadega, kuid parem, kui sel aastal ja nii iga aasta edasi.

Ma pean lihtsalt imetlusväärseks, et selline asi ära korraldati, sest Eestlasele omaselt ei jõua me ideest tihti peale kaugemale. Meis pole seda käivitajat. Kuid siin tekkis neil idee ja peagi oligi asi korraldatud. Seega müts maha, et asjaga maha saadi.

Kuid minu käest on tihti peale küsitud blogi kohta erinevaid küsimusi ja ma annaks neile nüüd ka vastused:

Miks sa kaalublogi enam ei pea? Kas sa plaanid seda jätkata?

Plaanin! Ma kavatsen minna tagasi vanale rajale, sest minu pekk pole kusagile kadunud. Kuid lisaks lisandunud rasvakihile, on mul vähenenud ka võhm, vastupidavus ja jõud. Asi oli lihtsalt selles, et Esileedi rasedus kulges maru raskelt ja esimesed neli kuud ta veetis suurema osa aja pikali püüdes magada või püsti vetsupoti kohal öökides. Mis tähendas, et ma olin Noorsandile põhimõtteliselt üksikisa ja mul hakkasid korvpalli trennid vahele jääma, CrossFiti tagasiminek oli välistatud ja liikumine üldse, sest Noorsand ei kõnni ega ole nõus ka ühe koha peal istuma. Nii tuli temaga kogu aeg tegelda. Siiani tuleb. Kuigi Esileedil nüüd enam ei iivelda, siis tema kõht nüüd, 20 nädalal on umbes sama suur, kui eelmise raseduse lõpus. Mis tähendab, et suurem osa kodutöödest on minu kanda ning majja kolinuna ei ole neid vähe.

Kuid ma näen seda, et minu ülekaal väsitab mind- ma olen õhtuti täiesti läbi ja seepärast pean ma uuesti ülevaatama enda söömise ja hakkama taas trenni tegema ning sellega on mul plaan alustada juba uuest nädalast. Seega, trenni/kaalublogi on back in business järgmisest nädalast.

Kas sa teenid blogimisega raha ka?

Ütleme nii, et tõepoolest Delfi maksab mulle iga postituse eest. Kuid see summa on rohkem sümboolne ja üks postitus katab meil ühe mähkmepaki ostu… natuke jääb puudu :). Teisisõnu- kuigi ma saan Delfilt Isapostituste eest raha, on see igakuise sissetulekuna mingi kuus korda väiksem kui miinimumpalk 🙂

Kuidas hästi kirjutada?

Sellele on raske vastata, sest aja jooksul kujuneb sul välja oma stiil, kuidas sa mõtteid edastad. Kui sa arvad, et sul olid koolis kirjandite tulemused kehvad, et siis sa ei oska kirjutada, siis see ei ole nii. Minu lõpukirjandi proovikirjandi hinne oli ÜKS ja teise proovikirjandi eest sain ÜHE MIINUSEGA. Minu emakeele õpetajale ei meeldinud, kuidas ma kirjutan, kuid see ei ole mingi näitaja, sest sa ei saagi kõigile meeldida. See, kellele mina ei meeldinud, juhtus lihtsalt olema mu emakeeleõps.

Ära ürita kirjutades lihtsalt parem paista, kui sa oled. Jää iseendaks. Kui sa oled loomult humoorikas, küll siis see ka su blogist välja peegeldub. Kui sa ei ole humoorikas inimene, siis vaevalt, et sa peaksid ka blogi naljade peale üles ehitama. Kuid leia lihtsalt endale asi, mis sinu jaoks oluline on ning ära püüa kõigile meeldida. Kui sa püüad, siis sa põled kiiresti läbi.

Kas sa loosimisi ka plaanid teha?

Ma olen olnud selle reklaami poolega hästi konservatiivne ja pole tänaseni teinud mitte ühtegi tasuta jagamise kampaaniat. Keegi teist ei ole sattunud mu blogisse, ega Facebooki lootuses midagi võita, vaid selleks oli miski muu. Kas teile meeldis mõni postitus, või ei meeldinud teile mõni mu postitus absoluutselt ja te tulite edaspidi lugema lihtsalt sellepärast, et näha, kui kohutav üks kirjutaja olla suudab 🙂

Kui keegi teeb koostöö pakkumise, siis loomulikult ma kaalun seda, kuid ma pean sellesse tootesse ise uskuma ja ma tõesti ei soovi mingit kräppi välja loosida. Ma teen loosimise vaid, siis, kui ma ei pea tundma piinlikkust, et teile seda välja loosin.

Ma arvan, et see on lähiaastate küsimus, kui tootjad mõistavad blogi jõudu, sest vana reklaamitaktika on osta näiteks reklaami kusagil ajakirjas ja sa jääd lootma, et just sel päeval, loeb seda inimene, kes seda osta soovib. Kui te olete nagu mina, siis te ajakirjades reklaame ei loe. Peagi nad saavad aru, et läbi blogide endale klientide leidmine on kordades arukam. Seepärast pean ma endale mingid piirid seadma ja ma ei loosi ega tutvusta ühtegi toodet, mida ma ise osta ei sooviks.

Kui ma sind tänaval näen, kas ma sulle tere võin ütlema tulla?

Ei.

Päriselt?

Ei! Loomulikult võid :). Ole lihtsalt valmis, et ma olen kohmetu ja ei oska sulle kohe midagi öelda, kui seda, et “oo väga tore” ja hakkan ilma kiitma/laitma.

Mis tööd sa täpselt teed?

Mina teen sellist tööd, et ma aitan inimestel suitsetamisest lahti saada ja teen seda väga edukalt. Kui sul on keegi, kes suitsetab ja väidab, et ei suuda sellest lahti saada, või et see on raske, siis võta minuga ühendust. Ta on lihtsalt teinud seda valesti :). Veel eelmisel nädalal sain ma neli edulugu, mis ma panin enda ettevõtte selle kuu infokirja. Näe, loe SIIT.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

DSC_0001Vot sellised lood. Kui sul on ka uudishimu, et mis ma seal blogi auhindade üritusel auhinnaks sain, siis seal oli üks suur mänguauto Noorsandile, seebid, duššigel, juust, leib, muffin, mõned kommid, Tallina Crocsi poodide 50€ kinkekaart, Sparta spordiklubi 10x tasuta pääse, üks tasuta CoffeIn kohvi.. midagi oli veel. Siis oli selline karahvin, milles oli hunnik rulli keeratud pabereid ja igas oli mingi tarkus. Ma vähemasti eeldan, sest avasin täna vaid ühe, kus oli kirjas, et sa võid õppida ka enda vaenlaselt. Vist.. Igal juhul midagi vaenlasega seotud ning vel oli fotostuudio kinkekaart üheks tunniks. Jalakreem oli ka. Nüüd sai vist kõik.

Paha lugu nüüd sellega see, et ma Tartu inimene ja mul ei õnnestu kuidagi Spartas 10x käia ja ma uurin järgi, et kas ma saan kellegi enda asemele saata ja kui see on lubatud, siis miks mitte ära anda see mõnele enda lugejale. Ma annan märku, kui see võimalikuks osutub ja kui selle tasuta pääsme järgi on huvi rohkem kui ühel inimesel, siis teeme ka loosimise.

Homme hakkan ma Esileedit pommitama küsimustega, mis ma teilt sain. Aga veelkord aitäh, et te mu heietusi loete. Kui teid ei huvita minu kaalublogi, siis ma nagu te olete ehk märganud, siis kõikide isablogide postituste pealkirjad algavad nii: “Isa blogi:”. Seega, kui postituse pealkiri ei alga “Isa blogi:”, siis on see tõenäoliselt kaalublogi.

OK, Tsau!

Kommentaarid

“Blogi auhindadest ja mõned vastused blogimise kohta” on saanud ühe vastuse

 1. puhh ütleb:

  mind huvitab su kaalublogi väga! nagu ka pere…ei, isablogi ikka 🙂

  ja ilmseltelt puudub su maja- ja aiavarustusest voolik! vastasel korral sa ju sõnnikuste (sry :D) jalgadega tuppa ei läheks 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…