Jalg haige

angry-dwightVahel ajab ikka nii keema, kui sa oled nii kenasti joonel ja siis juhtub miskit, mis kõik selle ilusa ära rikub. Mul on olnud viimased kaks nädalat jalas mingi valu. Talla all. Kusagil seal jalavõlvi ja kanna vahelisel alal ja igakord kui ma korvpallis jalgadele valu olen andnud, on terve järgmine päev jalale valus astuda. Jube. Ja nõmedam on see, et ma ei tea, mis selle põhjustas ja ma ei tea, miks ta on mul valus, seega ei tea ma ka arvatagi, millal see üle võiks minna. Nõme. Ma arvasin, et äkki on tallas mingi stressimõra, aga ma ei tea, kui usutav see on. Siis ei saaks äkki üldse jalale toetuda.

Olen teist nädalat korvpallist eemal olnud ja täna oli juba tunne, et äkki saab homsesse trenni juba minna, kuid käisime täna Esileediga pikemal jalutustiirul ja nüüd on jälle see valu jalas tagasi. Seega homne trenn jääb vist ära.

Kuid see, et ma ei saa joosta ei tähenda, et ma mitte midagi teha ei saa. Kes mäletab, siis ma teen ka sangpommi hoogusid ning mind paneb ainult imestama, kui kiiresti vastupidavus ja jõud kasvab. Ma suudan nüüdseks vaevata teha 50 hoogu järjest (alustasin 25 kordusega) ja 16kg sangpomm on jäänud liiga kergeks ning 24kg on nüüd mulle paras. Eile tegingi 16 kg 3×50 kordust, 24kg 3×30 kordus ja 32kg 3×20 kordust. Kuigi ma mõtlen, et peaks äkki alustama raskeimast ja liikuma edasi kergema poole, sest kui ma olen ära teinud juba üle 200 korduse, siis tuleb vaikselt väsimus peale, mille tagajärjel tehnika laguneb ning ma tunnen, et mu tehnika 32kg pommiga ei ole enam päris see.

Ok jätan selle ülipõneva sangpommi jutu siin ära. Eile veetsime Esileedga diivanil logeledes aega ja ma ei ole kade mees ning lasen korra päevas ikka Esileedil enda muskleid katsuda. Mitte ainult ma ei keela tal seda teha, vaid ma ise ütlengi talle, et katsu. Mul on alati olnud lisaks paksule rasvakigile ka päris suur lihaste osakaal. Lasingi siis Esileedil käega üle oma triitsepsi lasta, kui ta ütles, et Henry sul on triitseps palju väiksemaks jäänud. What? Tõstsin kõrgilt ta käe enda kehalt, tõusin nina krimpsutades diivanilt, otsisin jope taskust võtmed ja läksin sõnalausumata keldrisse. Kes ei tea, siis mu treeningvahendid on keldris- kangid, hantlid, sangpommid. Järgmised tund aega tegin ma harjutusi, mis rohkemal või vähemal määral olid suunatud triitsepsile. Läksin üles tagasi sirutasin käe välja ja ütlesin, et katsu nüüd. Pilk “Castlesse” naelutatud sirutas ta käe välja, pani mu triitsepsile ja … ei midagi. Tund aega trenni ei olnud mu musklit tõepoolest kasvatanud, seega tuleb ka jõusaal tõsisemalt ette võtta. Niisiis, kuna ma hetkel korvpallis nagunii ei käi, lisandub mu treeningplaani ka jõusaal kolmel korral nädalas. Baby steps.

Kuid eelmise nädala eesmärk oli, et mu üldine aktiivsus kasvaks. Mul on pulsikell, mis mõõdab mu aktiivsust. Muide ma juba avastasin sellel ühe vea- kui ma käin väljas kõndimas ja lükkan ees Noorsandi vankrit, siis see kell ei taju ära, et ma kõnnin, kuna käed on paigal ja võtab seda kui tavalist seismist, mille tagajärjel aktiivsus ei kasva. Eelmise nädala aktiivsus oli 93% mis on ligi 20% tõus. Uuel nädalal on eesmärgiks jõuda sajani. Paigas. Tsau.

Kommentaarid

“Jalg haige” on saanud 7 vastust

 1. Margit ütleb:

  Mul oli pärast SEB Tallinna Maratoni poolmaratoni talla all umbes sarnases kohas valu. Olin 2 nädalat jooksuvaba ja rullisin kõva klaaspudeliga taldasid (seisad püsi, pudel talla all ja muudkui rullid jalaga). Alguses oli valus, aga iga päevaga läks paremaks ning verevarustus jalas paranes. Aitas! 🙂

  • henry ütleb:

   oh, siis ma äkki ei suregi selle tagajärjel ära. Ja siin ma juba trükingi, pudel jala all :). Aitäh Margit!

 2. puhh ütleb:

  lisaks pudeli (või massaazhipalliga) tallaaluse rullimisele, otsi netist plantar faciitis trigger points ja rulli/masseeri ka säärel asuvad triggerpointid läbi. regulaarselt :). ka reitel ja tagumikul võiks sama teha. asi selles, et istuva eluviisiga inimesel on tuharalihased, tagumised reielihased ja ka säärelihased liiga nõrgad. kui sa nüüd neile (ilma neid regulaarselt treenimata) liiga suure koormuse annad (jooks, korvpall, suusatamine jne), siis lihas tõmbub kokku ja koos sellega terve fastsialiin. sealhulgas siis ka plantaarfastsia (talla all). seega kogu selle liini lihaste triggerpunktide lõõgastamine + nende lihaste regulaarne treenimine on see, mis selle probleemi lõppeks lahendab.

  triitsepsile saab kummilindi/tuubi abil päris korralikku mahvi anda. mde, seda juttu kuuldes (biitseps tugev, triitseps mitte) pakuks, et ka seljalihaseid ei tohiks unarusse jätta… kuigi sangpommi swing treenib neid ka päris hästi.

  ega sul 12 kg sangpommi üle pole?

 3. henry ütleb:

  selg on mul tõesti nõrk ja õlad ka. Õlad arenevad mul alati kõige kiiremini, kui ma jõudu teen, aga nii kui ei tee, olen paari nädalaga pea nullis tagasi. Aga ma siis guugeldama sinu soovitusi. aitäh!

 4. Nelly ütleb:

  see on kukekannus , rö pildil saab seda hästi näha , vaata netis on selle kohta kirjutatud kuidas saab valust lahti …. aga pudeliga rullida oli õige ja veel määrid jala alt sealt kus valutab nuuskpiiritusega ja hoiad kirve peal kui leiad sellise kusagilt maalt ehk … head paranemist .. mul on ka see valu olnud … tekib siis kui intensiivselt käid mäest alla / trepist alla / pidurdad järsult kplju näiteks kui jooksed ja muudad suunda … ninetus on seepärast kukekannus et kuked kasutavad seda pidurdamiseks / kinni hoidmiseks … Paranemist soovides

  • henry ütleb:

   Aitäh! Uurisin selle kukekannuse kohta ja kogu kirjeldus klapib tõepoolest. Ma ei kahtlustanud seda, sest ma arvasin alati, et see on miski, mis tekib kanna taha

 5. puhh ütleb:

  kukekannus ongi ju plantaarfastsiidi (plantar faciitis) rahvapärane nimetus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…