Libe kant

Hellou!

8fd607daf27cd6bedfdc14c5d0ea351bPikalt mõtlesin täna, kas panna täna postitus üles või mitte. Õigemini, kas kirjutada üks või mitte. Probleem selles, et mul on võlukäed. Ma olen osav valu väljamasseerija. Esileedi on suur valutaja. Päev peale abielu hakkas ta igas otsast lagunema- küll valutab siit ja küll valutab sealt :). Seda ta loomulikult omaks ei võta ja väidab, et see oli juba enne “jah” sõna. Igal juhul on tal tihti peavalud, kaelavalud jne ja mina oskan need ära võtta, sest leian kiiresti need sõlmed seal kuklas ja turjal üles ning paarikümne minutiga on ta nagu ümbersündinud. Kuid sellel kõigel on üks väga suur aga. Väga tihti, kui me oleme tema valudest lahti saanud, tunnen mina sarnast valu nagu tema mulle enne massaaži kirjeldas. Ma ei teagi, kas see on sellest, et ma kujutan seda endale ette, või ma reaalselt võtangi oma kätega temast valu ära ja võtan selle endale. Igal juhul peale tänast massaaži tundsin ma end suht räbalalt ning tänane aktiivsus jäi väga kehvakeseks. Ehk umbes 50% juurde soovitust. Kes mäletab, siis mul on nüüd üks uhke kell, mis seda kõike mõõdab.

Kuna suur osa minu tööpäevast möödub istudes, siis ma valisin endale esimese taseme aktiivsuse eesmärgi, mis tähendab seda, et 100%ni jõudmiseks tuleb mul: kas veeta päevas 7 tundi ja 20 minutit jalgel ja teha mingit kergemat füüsilist tööd, või kõndida 2 tundi ja 11 minutit või teha intensiivset trenni 57 minutit. Minu selle nädala eesmärk oli saada igapäev täis 100%, kuid kahjuks see ei õnnestunud. Keskmiseks oli 73%. Fakk. Väga pettunud. Kuna see nädalavahetus on pikk töönädal, siis sel nädalavahetusel ka vaevalt, et see õnnestub. Kuid ma siiski sean ka uueks nädala eesmärgiks, et mu aktiivsus oleks kõrgem, kui 73%. Baby steps.

2015-01-18 19.41.16Üks peamiseid aktiivsusi, mis ma siin teinud olen, on kõndimine ja mul reaalselt tunne, et Karlovas (linnaosa, kus ma ringi liigun) käib keegi veeämbriga ja kastab teid, et kõik kindlasti pikali kukuksid. Kesklinn- jumala mõnus, aga Karlova kõnniteed on libedamast libedamad. Käisingi siin esmaspäeval jalutamas ja järsku oli maa jalge alt kadunud ning kukkusin oma põlve katki. Väga nõme. Lisaks olid püksid katki. Oligi mul ettekääne koju minna ja poputatud saada, sest Esileedi meditsiiniinimesena tunneb end kohe elavana, kui saab mõnele sõbrale anda meditsiinialast nõu, või näiteks minu põlve plaasterdada. Ei hakka siis mina talle rõõmu keelama ja lasen meeleldi end ära plaasterdada.

Vaatasin täna Orgu uut kaalusaadet telekast ja see saade on nagu öö ja päev eelmise aasta saatega. Kes iganes see naissaatejuht on, siis ta paneb selle saate elama, süstib positiivsust ja elu. Orgu üksinda suht selline õnnetu olemisega kuju. Samuti meeldis, et see saade ei tundunud enam nii punnitatud formaat nagu see eelmine oli. Oli vabam ja loomulikum. Minu silmis igatahes edasiminek.

Aga hästi, nagu ma ütlesin, on mul olemine täna selline nagu ta on. Loodetavasti mu eesmärk- olla aktiivsem, kui möödunud nädalal ka paika peab. Küll peab. Edu. Tsau!

Kommentaarid

“Libe kant” on saanud 3 vastust

 1. Krissu ütleb:

  Olen täpselt sama masseerimisel tundnud ja selleks, et valu endasse mitte võtta tuleks pärast masseerimist oma käsi tugevalt raputada ja ka mõelda sellele, et raputad valu kätelt maha ja ei võta seda enda sisse. Raputada võid ka masseerimise vahepealsel ajal kui tunned, et kätesse on juba suur hulk raskust kogunenud. 🙂

 2. puhh ütleb:

  voolava veega pesen mina käsi kuni küünarnukkideni kohe peale masseerimist täpselt sama mõttega. vee raputan maha (kraanikaussi, kui täpsem olla)

  A

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…