I’m back

tantsNonii, võttis ta aega, mis ta võttis, aga ma olen tagasi joonel nüüd. Jaanuar on minu jaoks olnud alati eriline kuu. 15. jaanuaril saab 8 aastat minu viimasest sigaretist ja ma tegin tõesti 2-3 pakki päevas. 17 jaanuar saab Noorsand ühe aastaseks. Mingi asi oli jaanuaris veel.. hmm.. kui mulle ainult meenuks.. ah jaa! 8. jaanuaril 2015, võtsin ma end viimaks kätte ja ma lõpuks sain üleliigsest rasvast lahti.

Kui ma nüüd peeglisse vaataks, siis ma võiks küsida, et kellele ma valetan? Kisuks veel suisa oma särki kõhu peale, et kõht väga silma ei torkaks. Kuid ma olen saanud aru, et miks oodata aega, mil sa oled sale, et hakata elada saledana, miks see mitte kohe ette võtta. Miks ma pingutada hirmsasti, et saada kellekski, selle asemel, et see olla juba praegu.

Sa võid suhteliselt ilmeksimatult ära öelda inimese elustiili, kui sa lihtsalt vaatad inimesele otsa. Ma ei räägi nüüd sellistest inimestest, kes on oma elu muutmas. Ma räägin inimestest, kes elavad oma normaalset elu. Ei ole keeruline aru saada puhtalt otsa vaadates, kes on füüsiliselt aktiivne, teeb jõudu, käib jooksmas ja kes veedab päevad läbi istudes ning ei lisa sinna mingit füüsilist koormust.

anigif_enhanced-buzz-29450-1382013483-15Seega ma hakkan füüsiliselt aktiivseks inimeseks. Kuid kui ma praegu ei ole ja homsest olen, kas ma suudan siis selle uue elu kohe omaks võtta? Ilmselgelt oleks see minu jaoks liiga suur muutus ja lootus, et see püsima jääb, ei ole eriti suur. Sellepärast alustan ma vaikselt ning võtan endale eesmärgiks lihtsalt kõndida iga päev. Ma kujutan ette, et mul on koer ja koera puhul ei ole sul isegi võimalust, et ah ma täna ei viitsi. Seega, mul on koer, kes peab iga päev tunniks välja saama.

Kuid on üks teine muutus veel, mis ma tahan enda ellu tuua. Ma olen täielik sangpommide fänn. Sangpomm on kõige mitmekülgsem treeningvahend ja põhimõtteliselt piisab sulle ühest sangpommist, et kõiki põhilisi lihasgruppe töös hoida. Lisaks on liigutused sangpommiga hoopis teistsugused kui näiteks hantliga ja sa kasutad sangpommi liigutamiseks rohkem lihaseid. Minu pikaajaline eesmärk on soetud natuke sangpommidega. Tahan kunagi tulevikus hakata seda instrumenti ka meie piirkonnas populariseerima. Hetkel on see peamiselt jõusaalides, kus musklimehed seda trapetsilihase treenimiseks kasutavad.

kettlebell-swingSelleks, et mul oleks ka nüüd mingi siht, mis mind rakkes hoiaks, hakkan ma seadma endale väljakutseid ja seadma ka lühiajalisi eesmärke. Minu esimene lühiajaline eesmärk on 30 päeva pikk. Ma võtan vastu sangpommi väljakutse. Ehk järgmised 30 päeva, teen ma IGA päev (va need päevad, kui ma töölähetuses olen) 300 sangpommi hoogu. Iga päev! Ma annan endast parima ka, et teha väljakutsetest lühikesi 15 sekundilisi videoid ja lisan ka pilte enda UUELE Facebooki lehele. Seega, liitu uue lehega, sest ma lõpetan suhted enda vana lehega. Sellepärast, et vana lehe pealkiri ei olnud enam mulle sobiv ja muuta ka ei saanud. Uue lehe võid leida siit: https://www.facebook.com/aMidaHenryTeeb

Seega ma hakkan jälgima enda söömist, et ma sööksin nagu sale inimene- ma õpin sööma kuni hetkeni, mil mul on kõht täis, mitte, kuni mu taldrik tühi on. Ma jalutan iga päev enda koera. Järgmised 30 päeva teen ma iga päev 300 kettlebell swingi ehk sangpommi hoogu. Loomulikult korvpall, ma mängin ka kaks korda nädalas korvpalli, kuid ka korvpalli päevadele pean ma mahutama jalutamise ja 300 sangpommi hoogu. Ning ma teen endale kalendri, kuhu ma panen iga päeva lõppedes endale hinde viie palli süsteemis- nagu koolis.

Kas ma jäin oma kõndimisega rahule- distants, kiirus, pingutus? Kas ma jäin oma päevase söömisega rahule? Mida sõin, kui palju sõin, kas suutsin lõpetada, kui kõht täis jne? Kas ma tegin enda 300 sangpommihoogu? Ja siis ma hindan kogu päevast tööd.

Tahtsin endale uut pulsikella ka osta, mis oleks ühtlasi ka aktiivsusmonitor. Tahtsin seda sellepärast, et mu hea sõber ostis ka. Tal oli Polar M400 ja kell on väga ilusa disainiga ja loomulikult tahtsin ma enda oma välja vahetada, sest minu kell ei loe samme, mu kellal pole gpsi ja mu kell ei vibreeri, kui ma tund aega paigal istun, et ma midagi teeks. Kuid, oh seda häda, kui ma hakkasin googeldama kella kohta, selgus, et M400 on küll väga hea kell… kuid mitte nii hea kui seda on Polar V800. Ja ma tunnen ennast, kui asi puudutab tehnikat, siis mul ei anna süda rahu, kui ma ostan paremuselt teise asja. Probleem on lihtsalt see, et see parem kell on enam, kui kaks korda kallim, kui see esimene.

mq2XRczRääkisin Esileedile oma suure mure ära, et mul on seda kella hirmsasti nüüd vaja, et ma arvan, et me peaksime selle kohe nüüd ostma. Kuid Esileedi hakkas jahuma midagi lapse turvatooli vajadusest ja nii edasi. Ta võib vahel olla ikka täiesti mõistetamatu. Oleks ma enne abielu teadnud, et nii hoolimatu on… Nüüd olemegi olukorras, et me kell jääb vist ootele, sest me peame Esileedile tema kalli turvatooli ostma. Ok Noorsandile, kuid see oli Esileedi idee. Oh jah. Lubas mulle sünnipäevaks kinkida, aga mu sünnipäev on nagu 100 kuu kaugusel, aga kella on mul ju vaja täna! Kuidas ma jalutan enda koera, kui ma ei tea isegi seda, mitu sammu ma astun? See ei olegi oluline? Võib olla mitte, aga ma ikka nii tahaks.

Aga kui sünnipäevaks, siis sünnipäevaks. Ma suutsin isegi Esileedi selleni viia, et ta ühel hetkel ütles, et mina ja osta siis, kuid ma tean ise ka, et see jääb hetkel meie eelarvest välja ja ta ütles seda ainult, et ma mängisin hästi kurba. Ma suudan soovi korral olla umbes sama õnnetu nagu see poiss siin pildil ja kes siis mulle ikka “ei” saab öelda.

Kuid minu tervisepostitused siis igal kolmapäeval ja palun mine laigi kohe mu Facebooki leht ära, sest ma suretan selle vana välja. Vanal lehel reklaamin lihtsalt järgmise nädala jooksul uut lehte, seega soovitan peale uue lehe laikimist vana unlaikida (päris ilus Eesti keel, eks). Tsau, ma nüüd swingima (huvitav, mida Esileedi arvaks, kui ma uksest välja astudes ütleksin, et “Tsau, ma nüüd swingima!”?). Lõpp

Kommentaarid

“I’m back” on saanud 7 vastust

 1. Margit ütleb:

  “Kuidas ma jalutan enda koera, kui ma ei tea isegi seda, mitu sammu ma astun?” – On olemas üks päris lahe mobiilirakendus nimega Moves. Eristab kõnnitud, joostud ja rattaga sõidetud distantsi, kõnnil ja jooksul loeb samme ka. Lisaks näitab, kus sa käisid ning mitu kalorit selleks kulus. Kuna tänapäeva inimene on nagunii on nutitelefoni külge liimitud, siis alati, kui telefon sinu küljes on, loeb Moves sammud ära. Mugav ju. 🙂

  • henry ütleb:

   kuule, kelle poolt sa oled? Ära anna Esileedile uusi ideid, miks mul seda kella vaja pole 😀

 2. Lemme ütleb:

  tundsin just su sellistest postitustest puudust! Kuna endal on mul kaks last (3.5 aastane ja 3 kuune), siis meeldib ka su pojast lugeda, aga kaal, sport ja nendega seotud lubadused tulevad ka tuttavad ette ning üldse: su kirjutised teevad alati tuju heaks, sest tunnen end vägagi tihti nendes ära.

  • henry ütleb:

   Super. Mul ka hea meel tagasi olla. Kuna see blogi sai alguse kaaluteemal, siis vahel kui ma tee midagi, siis ma ei taha ka kirjutada ja sellepärast on vahel augud sees. Kuid loodame, et nii pea enam ühtegi auku ei tule.

 3. AbFab ütleb:

  Kusjuures inimestel on mingi fiksatsioon nende jubinatega: umbes et kohe, kui uued ilusad mugavamad jooksutossud saan, hakkan jooksmas käima. Või et minu ja täiuslike kõhulihaste vahel seisab ainult see puuduv plankimise-äpp. (Ma ei tea, mis sõnavärdjas see nüüd olema peaks. Las jääb.) Või et kui pulsikell ei ütle, et “liiguta nüüd ennast”, siis ma ju ei liiguta.
  See on illusioon. Trenni tegemiseks on lõppude lõpuks vaja ainult sind ennast ja ega see söök ka ennast vägisi suhu ei aja.

  • henry ütleb:

   Ma olen loomulikult 100% nõus. Aga eks ajupesu on minu peas, mis vasardab, et Henry, sa pead selle kella endale muretsema 🙂

 4. Marie ütleb:

  Sa oled naljakas nagu Sören Olssoni ja Anders Jacobssoni Berti sarja peategelane

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…