Telekasse?

background_spotlightMa olen siin üle nädala olnud kahevahel. Positiivseid ja negatiivseid külgi on igal juhul, olenemata sellest, mida ma otsustan. Nimelt kutsutakse mind ühte teleprojekti. Missugusesse, ma ei taha hetkel rääkida, aga see kestab üpris pikalt. Ei ole ei tervise ega kaalu teemaga seotud. Tegelikult ei ole see üldse millegagi seotud. Ma ei oleks selle saate ainufookuses, vaid fookuses olevaid inimesi on mitu.

Positiivne külg on see, et loomulikult tahan ma ennast kaamera ees mugavalt tunda, kuid ma ei ole seda kunagi suutnud. Ei meeldi ma endale ei pildilt, ega videost ja nüüd sattuda suisa telerisse, kus kümned tuhanded inimesed mind mitmel korral nädalas näeksid. Uhh.. hirmutav. Kuid inimene harjub kõigega ja äkki harjuksin ka mina endaga.

Teine positiivne külg on see, et minu valduses on maailma efektiivseim viis vabaneda suitsetamisest. See ei ole mu arvutis, paberil, raamatus ega kusagil mujal, vaid see on minu peas. Ma saan aidata põhimõtteliselt igat suitsetajat, kes avaldab selleks soovi ja mind usaldab. See saade võiks olla hea viis viia enda sõnum inimestele lähemale.

Negatiivne pool on kõik saatega kaasnev kuulsus. Ei ole ma kunagi soovinud tähelepanu keskpunktis olla, ega soovi ka praegu. Samas mõned saated ei lähegi eriti hästi käima ja kaasnev kuulsus ei pea olema ka negatiivne asi- kui ma saan kuulsaks, kui too suur tüüp sealt saatest, kes oskab suurepäraselt suitsetajaid aidata, oleks mul hea meel ja saade olekski korda läinud.

Teine negatiivne pool on meedia, sest inimestele meeldib kõmu ja ma natuke mõtlen sellele, et kogu see asi võib minna minu kontrolli alt välja ja hakata elama enda iseseisvat elu. Näiteks teed saates mingi kahemõttelise ja lolli nalja.. nagu ma neid kipun tegema, mis võidakse hetkega proportsioonidest välja puhuda. Mulle meeldivad poliitiliselt ebakorrektsed naljad, sest need tekitavad inimestes ebamugavust- ühtelt poolt on see kuradima naljakas ja teiselt poolt sa ei julge naerda, sest muidu sa oleksid samasugune lontrus. Seepärast tegin ma juba praegu otsuse, et isegi, kui ma otsustan saatest osa võtta, ei loe ma kordagi ühtegi neti kommentaari ega perekooli teemapüstitust. Miski on anonüümsuses see, mis toob inimeses välja tema halvima. Olen ennastki paar korda mõnes kommentaariumis tabanud kellegi kohta midagi nõmedat kirjutamast ja küsin endalt: nii Henry, sa kirjutasid selle pasa nüüd valmis.. miks sa seda teed? Ma jään mõttesse ja kustutan enda kommentaari ära. Tänase päevani mäletan ma vaid ühte lahmivat kommentaari, kus ma kommenteerisin mingi spordikommentaatori emotsioonitust ja igavust- see kommentaar ei tee muud, kui riivab tundeid. See ei ole konstruktiivne kommentaar ja kommentaari objektil ei ole ka sellest mõttesähvatusest midagi kaasa võtta. Nii nagu sa ütled inimesed kohta, et ta on paks ja lodev, kuid see ei tee muud, kui muudab selle inimese kurvaks. Kõik. See ei tekita temast emotsiooni, et nüüd võtan ennast käsile. Trust me I know 🙂

10703988_880557491962055_2156871905705304782_nMis toob kolmanda negatiivse asja juurde- ma ei ole loomult hea inimene 😀 : Päriselt ka, Ma ei oska vahel rõõmu tunda, kui kellelgi hästi läheb. Või mis veel hullem- paremini, kui minul. Kui keegi võidab lotoga märkimisväärse summa, siis ei ole mu mõte, et suurepärane, mul on nii hea meel, et neil vedas. Minu mõte on hoopis, et kurat küll, miks teistel veab ja mul mitte (ma unustan ära, et ma ei mängi lotot). Kui Esileedi teaks kõiki mõtteid, mis mul peast läbi käivad, magaks ta tänasest üks silm lahti. Seega selles saates avaldub mu tõeline mina ja kui suitsetajad mõistavad, missugune monstrum ma olen, kas nad üldse julgevad mu seminarile tulla?

Kui Esileedi sellest kutsest algul kuulis, ütles ta kohe “EI!!! Ja kui sa lähed, siis arvesta, et ei mina, ega noorsand ei tohi kordagi pildile jääda!” Eks ka temal on omad hirmud ja normaalse noore emana veedab ta märkimisväärselt aega perekoolis ja toob mulle vahel lugeda teemasid, kus talle ei mahu pähe, et miks vahel nii õelalt inimeste kohta räägitakse. Kuid mida rohkem ta sellele on mõelnud, seda vastuvõetavam tema jaoks see mõte on. Eks ta sai aru, et inimesed ongi kriitilised. Me oleme ise ka. See on muster, mida me üritame enda juures ära muuta. Täna ta ütleski mulle, et kui ma tahan sinna saatesse minna, siis ma võin. Seega hetkel olen ma 70%, et lähen ja 30%, et ei lähe.

Seega mul on dilemma. Ma oleksin sinu tagasisidest väga huvitatud. Kui sulle pakutaks võimalust osaleda teleprojektis, kuhu ei lisata kunstlikult draamat (Naistevahetus, Õhtusöök viiele jms), kas sina kaaluksid teleprojektist osavõtmist? Anna teada! Tsau!

Kommentaarid

“Telekasse?” on saanud 12 vastust

 1. Britt ütleb:

  Mina oleksin ka kahevahel 🙂 Fakt on see, et isegi kui sa suudad seal näidata enda parimat poolt, siis võivad saatetegijad ikkagi otsustada, et vot, sina oled nüüd see paha poiss ja eetrisse laseme ainult lõigud, mida annaks kaheti mõista. Ühesõnaga tihtipeale kalduvad sellised asjad reaalsusest kaugele ja sellist garantiid, et seda ei teha ja see ei muutu “Naistevahetuseks” ei ole, sest iga saade peab olema vaatajale huvitav ja kahjuks draama siiski müüb.

  Ise osaleksin vast ainult mõnes telemängus, kus võimalik teadmiste peale raha võita.

  Kuid..kui mul poleks last ja abikaasat, siis kaaluksin ka Big Brotheri laades saates osalemist. See on küll mu esimese lõiguga natukene vastuolus, sest noh..selline saade oleks ikka korralik draamaallikas, aga mulle lihtsalt meeldiks tööle panna oma taktikalised küljed ja see oleks sobiv formaat. Ja noh, kui perekonda poleks, siis mängiksin ma ainult enda mainega. Tänasel päeval pean ma end küll sellise asja jaoks juba liiga kodukanaks 🙂

  Sulle soovitan aga, et kui sa tunned, et läbi selle saate saad sa jõuda mingi kõrgema eesmärgini ( nagu oma seminari promomine ja inimeste aitamine) ja suudad kaitsta oma perekonda meedia eest, siis go for it!

  • henry ütleb:

   Mina kahjuks ei ole nii hea taktik, küll aga ma usun, et ma ei ole ebameeldiv inimene ja isegi, kui ma ämbreid teen, suudan ma inimestes empaatiat äratada. See, et ma üdini heatahtlik ei ole, ei hakka õnneks kohe ka silma 🙂

   Kuid see ei ole sarnaselt Big Brotherile kinnises keskkonnas filmitud saade. Kusjuures olen ma mõelnud, et ma võtaks täiega osa BB-st, kui kaotada tualetist ja vannitoast kaamerad. See mõte oli ka umbes 10 aastat tagasi, enne perekonda.

 2. Lehti ütleb:

  Kindlasti juhtub see kõik, mis sa eespool kirjeldasid! Ja kordades hullemini, kui ette oskad kujutada! 🙂 Tead küll seda ütlemist hommikusöögi ja teise eestlase kohta. Aga mine ikka! Sinu huumor on juba lugeda mõnus, seda võiks ka telekavahendusel kuulda!

 3. Tauri ütleb:

  Kõike negatiivset mitte aevesse võttes ma täiega naudin kahemõttelisi ja poliitiliselt ebakorrektseid nalju. Sinu blogisi lugedes turtsatan tihtipeale naerma, kui sa veel saatesse lähed siis vaataksin kindlasti ja naudiksin. Aga seda kõike minu vaatevinklist, kus ma ei pea oma pere-telehäbi pärast muret tundma. 😀

  • henry ütleb:

   Aitäh Tauri toetuse ja positiivse meele eest! Eks minu nalju tulebki naljana võtta, mitte otsida põhjusi, et miks ma seda või teist nalja tegin nagu vahel kiputakse. Isegi kui nad kahemõttelised on, siis ma ei tee neid selleks, et kellelgi sitasti öelda, vaid selleks, et nalja teha 🙂

 4. Merilin ütleb:

  Ma olen silma peal hoidnud sinu Isablogil ja mulle väga meeldib see huumor ning see kuidas sa kirjutad, mida mõtled. Ilma, et põeksid. (tundub nii vähemalt) 🙂
  Mina kindlasti soovitaksin minna ( aga see on vaid minu arvamus), kuna esiteks – see oleks kogemus, ükskõik siis millisena sa seda võtad.
  Teiseks – ju see pakkumine tuli ikka põhjusega su ellu. Et anda ja õpetada midagi uut.
  Väga hea, et oled kaalunud positiivse ja negatiivse üles, aga päris stressi ja krussi ei tasu ka seepärast minna. 😀
  Igatahes, olen sinu poolt ja kindlasti vaataksin saadet! Kindlasti juba seepärast, et ise lõpetasin suitsetamise.

  Edu ja jaksu!
  Merilin

  • henry ütleb:

   Ma väga selle saate pärast ei muretsegi enam. Ma olen siin ennast proovi filminud ja oma kohutavast diktsioonist püüdnud midagi arusaadavat vorpida. Ma muretsen rohkem selle pärast, et äkki viskab mul kopa ette enne, kui saade läbi saab 🙂

 5. Maarja ütleb:

  No kui päris aus olla, siis kuigi mul telekat ei ole ja seda ei vaata ka (kui midagi vaadata tahan, tõmban lihtsalt alla ja vaatan arvutist), muretseksin ma endale mingi vusseri lihtsalt selleks, et sinu saateid näha. Juba ainuüksi sinu huumori pärast! Ma arvan ka, et see oleks sulle päris hea võimalus midagi uut proovida ja kogemuse võrra jälle rikkamaks saada. Ma teeks ise seda juba kas või selle pärast, et muidu ma raudselt hiljem kahetseks, et oleks võinud ju siiski ära proovida. What doesn’t kill you makes you stronger, right?

  • henry ütleb:

   indeed it does! Aga saateid saab vist netist järele vaadata ka ma arvan. Ja ma ei pruugi saates üldse naljakas olla. Ma tavaelus ei olegi väga naljakas. Tihti ma teen nalju, et reaktsiooni saada, aga kaameralt erilist reaktsiooni oodata pole vist mõtet 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…