Laulupeo härdumus

2014-07-03 17.54.30Nonii. On aeg taas end teile meenutada, muidu unun täiesti ära. Eelmine nädal oli veits nõme nädal sellepärast, et ma tegin autoga avarii. Õigemini sõideti mulle sisse ja nii õnnetult, et autoga kohapealt minema sõita ei õnnestunud, sest ta sõitis mulle rattasse ja painutas ratta välja, mis tähendab seda, et remont läheb üpris pikaks. Hea on, kui juulis auto tagasi saame. Pildi pealt midagi suurt aru ei saa, aga nurk oli lömmis ja esimene sild kõver, igast muude jamadega. Õnneks ei teinud mina midagi, mis selle õnnetuse esile kutsuda võinuks, lihtsalt teine autojuht vaatas paremale, sest parklas on paremakäe reegel, kuid unustas end paremale vaatama ja lõikas kurvi ning nii me teise juhiga tuttavaks saimegi.

Ma mõtlesin pikalt, kas ma seda järgmist juttu räägin, kuid ma teen seda sellegi poolest. Vaatasin telekast ühe silmaga laulupeo paraadi teiste tegemiste kõrvalt ja ütlesin isegi natuke üleolevalt Esileedile, et huvitav kellele selliseid üritusi korraldatakse. Miks inimesed lehvitavad? Miks need tüübid sinna maha istusid üksteise seljataha ja tegid sõudmise liigutusi. Mul ei olnud mingit laulupeo tunnet peal ja kogu see üritus tundus liiga Disney- kõik lehvitavad ja on rõõmsad ja naeratavad. Mis on saanud meie igapäevast, kus inimesed räägivad üksteise kohta sitasti ning klatšivad? Kas tahate öelda, et nüüd on kõik suurel platsil ja on rõõmsad ning õnnelikud? Ole nüüd. Võlts ja tobe!

Need olid miskipärast mu mõtted peas, kui ma teleris selle paraadi peale sattusin. Ma ei tea ise ka miks ma selliselt negatiivselt meelestatud olin ja pealegi ma ei usu ühtsusesse väljaarvatud juhul, kui miski suur kriis, sest siis tõepoolest inimesed ühinevad. Kuid õhtul FB seina vaadates meenus mulle, et täna on ju laulupeo kontsert ka, sest kõik rääkisid, kui vaimustav see on. Kuna jalgpall sel õhtul ei olnud eriti paljulubav, siis panin endale klapid kõrva ja vahetasin ETV2 ETV vastu ja wow.. viie minutiga olid mul silmad märjad ja hing valla. Ma olin täiesti unustanud, mida see laulupeo vaimsus tähendab. See kõik, mis seal toimus oli nii ehe ja ma olin nii uhke, et ma olen eestlane. Ma olen isegi korra laulupeol esinenud, kui me Hugo Treffneri segakooriga seal laulmas käisime, kuid mul oli see emotsioon meelest läinud.

DSC03715Me elame igapäev maailmas, kus sinu üle naerdakse, kui sa oled kas õnnetum või õnnelikum, kui keskmine inimene ja me üritame sulanduda massi. Mitte erineda neist, kes meid ümbritsevad. Paraadil olid inimesed nii õnnelikud ja mina, kes ma polnud lülitunud veel laulupeo lainele, vaatasin neid rõõmsaid nägusid kummastusega. Laulupeo kontserti vaadates näed 100 000 inimest ja see ei ole hall mass, vaid nad on kõik õnnelikumad ja südamlikumad, kui keskmine inimene. Ning tore on, et Laulupidu ei toimu iga päev, vaid nii harva, kui ta toimub, sest sa unustad ära, et inimesed on tegelikult ilusad ja head ning see üritus jälle meenutab sulle.

Ning loomulikult laulud. Eriti need ühiskooride omad. Mõtlen, et peaks vist ikka ühinema mõne Tartu segakooriga, sest ma tunnen, et ma jään nii paljust ilma. Ma pean kenasti viisi ja hääl on mul ka täitsa ok. Ma ei tohi lihtsalt seista bassi ja tenori piiri peal, sest ma hakkan automaatselt laulma sama häält, mida ma kõrvalt kuulen. Kuid lauludest korra veel, siis nad on nii uskumatult sooja sõnumiga ja kui sinna juurde panna imeilus muusika, mida laulavad suurepärased hääled, siis saadki unustamatu kontserdielamuse. Täna on neljapäev ja siiamaani kummitab peas, et meri siin seisma jäi, keegi peatas ta… Ning fakk, mida kuradit nad sellest memmest, taadist ja lapseeas vennakesest ära tapsid. Raisad!

DSC03767Eesti üritas Laulupidu ka väljapoole reklaamida, et tuleks ka välisturiste, kuid ma arvan, et see kontsert ei anna suurt midagi inimesele, kel pole Eesti juuri. Ok melu on vahva ja inimesi palju, kuid seda emotsiooni ei saavuta. Kujuta nüüd ette, et sa lähed Slovakkia laulupeole, see muusika ei paku sulle seal ju eriti midagi. Ah mine tea, võibolla olen see ainult mina.

Krt, nüüd hakkas jälle see laul kummitama, just sain ta peast.

Olen väga uhke enda toitumise üle. Elimineerisin enda toidulaualt täielikult suhkru ja seda mitte ainult mina, vaid ka Esileedi ja te ei kujuta ette kui palju kõik paremaks on läinud. Mitte mingeid õgimishooge, mitte mingit pidevat näksimist, ega pidevalt mõtlemist, et tahaks midagi head. Kõik see on kadunud. Ma pole midagi rafineeritud suhkruga söönud juba kaks nädalat. Ma näengi, et mingi aja peab mul suhkruga olema “kõik või mitte midagi” suhe. Ma ei saa süüa natukene. DSC03783Eks ma olen aastatega vast tolerantsi suhkru vastu nii üles ajanud, et selleks, et seda tekkinud auku täita, ei saa ma süüa natukene. Kuid see tolerants hakkab aegapidi langema, kui keha saab aru, et ta ei saa enam sellises tohutus koguses sõltuvust tekitavat ainet peale ja võib olla kunagi saan ma jälle süüa ühe tüki šokolaadi. Aga mis on suurepärane- ma ei igatse ka seda, vaid mul on uhke tunne, et mul sellega nii kenasti on.

Oleme söögitegemisel Esileediga hästi loovad olnud. Õigemini tema on. Ta teeb mingit kapsasalatit, mis on parem, kui ükski teine kapsasalat, mis ma kunagi proovinud olen. Märksõnaks on siinkohal rohkelt pipart. Oot, ma vist tegin isegi pildi sellest. Lisan selle siia.

2014-07-05 12.42.05Praegu on üldse hea aeg süüa tervislikult, sest aiasaaduseid on aina enam. Turul käies ei ole probleem paarikümne minutiga 50 eurost ilma jääda. Kotid on küll kaupa täis, kuid raha läheb ka ikka mehiselt. Tegime ka talvemaasikad ära. Me ei tee muud, kuid paneme terved maasikad mini grip kottidesse ja sügavkülma. Kokku sai sügavkülma vist 15 kilo maasikaid. Kui kellelgi on veel maasikad tegemata, siis soovitan Tartu turul Utsu talu maasikaid. Täpselt nagu oma aiast korjatud, väga hea maitse ja struktuuriga. Neil on kohe oma lett, suurelt kirjas Utsu talu. Kuna mul pole laulupeo kohta mingeid pilte, lisan tolle jutu sisse mõned pildid turukraamist.

Trenniga läheb ka kenasti. Sel nädalal ma CrossFitis ei käinud. Plaanisin ka tuleva nädala vahele jätta, et sõita rohkem ratast, aga vist tuleb paar korda minna, sest Heidi ei saa muidu ise kangilt neid stoppereid maha, mis raskuseid paigal hoiavad. Tuleb appi minna. Kuid tegelt, ta käib nii harva ja ma hängiks taga mõne tunni meeleldi. Olgu ta siis higist tilkuv, ta on siis ka lõbus.

Lisaks üritatakse mind rattamatkale meelitada ja see rattamatk on sõita kusagile Võrumaale ja siis järgmisel päeval tagasi. Kokku ma ei tea kui mitu sada miljonit kilomeetrit. Ma sõitsin möödunud nädalal ühel päeval 32 kilomeetrit ja ma olin täiesti läbi ja tagumik huugas. Ma ei olegi kunagi pikemat ringi sõitnud. Ma loomulikult üritan seda rattasõitu ka trennina võtta ja üritan hoida kiirust üle 20km/h ja ei tee ühtegi pausi. Kuid nemad sõidavad ka seal pausideta vahel 50 km järjest. Seega ma ei tea. Ühelt poolt oleks tore end proovile panna. Teisalt. Ma ei tea. Ma.. Ma ei tea 🙂

Eelmisel nädalal seadsin endale eesmärgiks sõita 100 km ja ma oleks sellega ka hakkama saanud, kuid viimasel sõidupäeval andis ratas järgi. Õigemini üks kodar. Üks kodar jäi lõdvemaks ja igakord kui ratas keerles ja ta tuli natuke pinge alt välja siis käis kõlks ning ma ei saanud viimasel päeval pikka ringi sõita. Käisin vaid vanaema juures Starmani digiboksi välja lülitamas ja siis käima panemas. Need võiksid natukene vanainimesesõbralikumad olla küll. Puldil on rohkem nuppe kui lennuki kokpitis ja tihti on probleem, mida käin lahendamas lihtsalt see, et on vajutatud kogemata valet nuppu.

Kuid selle nädalaga sõitsin kokku, siis kaks korda 20+ kilomeetrit, korra 30+ km ja viimasel päeval siis tiir vanaema juurde. Panen pildid ka.
n'idud

Päris sadat siis täis ei tulnud. 80 tuli. Kuid sain ratta korda ja uue nädala plaan on taas sõita sada kilomeetrit.

Ma pean ka muide enda aktiivsusest videolõikudega ülevaadet. Iga päeva kohta 10 sekundiline video. Ma plaanisin algul postitada need iga päev FB lehele. Aga neid vist eriti inimesed ei näinud. Kui nägite, siis andke teada ja postitan ka edaspidi FB lehele. Kuid kõiki videosid saab näha ka siin.

Aga hästi. Maru pikaks venis. Kui sa oled jõudnud siiani, siis jäta endast kommentaar, või pane mõni tärn, siis ma näen kui paljud lugejad ka pikki postitusi lõpuni lugeda viitsivad. Lisan kohe selle tärni masina siia 🙂

[polldaddy rating=”7251350″]

Uue nädala eesmärk, lisaks 100 km läbisõitmisele, on iga arvutis veedetud tunni kohta, võtan ma täringu ja veeretan. Kui saan ühe, teen 20 kükki, kui saan kahe teen minut aega planku, kui saan kolme teen 20 kätekõverdust, kui saan nelja teen 10 burpeed, kui saan viie teen 20 kõhulihast ja kui saan kuue, teen 40 jumping jacki. Panen kohe eraldi kirja, et meeles oleks, mis on mis. Saan enda pulsi hetkeks üles, lihastele väikest koormust. Sest istuva tööga on väga keeruline olla päev otsa aktiivne. Annan siis endast parima. Et siis iga kord, kui ma istun arvuti taha, panen ma jooksma aja ja tunni lõpus veeretan täringut. Kui ma tõusen korra püsti ja lähen teise ruumi asjatama/istuma, siis see läheb selle tunni alla ja sellepärast aeg seisma vahepeal ei jää. Ühesõnaga, kui ma olen 8 tundi arvutis, veeretan ma ka kaheksa korda täringut. Ja nii terve nädala.

Kaunist nädalavahetust ja homsest pühapäevani on Tartus Hansa laat, äkki trehvame! Tsau!

Kommentaarid

“Laulupeo härdumus” on saanud 5 vastust

 1. Kadi ütleb:

  Mina viitsisin lõpuni lugeda. Ja laulupeo kohta valdasid täpselt samasugused tunded. Telekast rongkäiku vaadates, mõtlesin ka, et mis neil kõigil häda on. Aga hiljem Koitu kuulates sain aru 😉

 2. puhh ütleb:

  tärn 🙂

  a kuule…. see täring iga tunni aja tagant on küll hea mõte! iseasi, kas ma nii palju neid asju teha tahan/jaksan. ja võibla (ma nüüd enda jaoks mõtisklen) oleks parem teha mitte täringuga, vaid järjest kogu valik (no 8 x kätekõvberdusi teha võib natsa liiale minna)

  mde, ühe variandina soovitan kaaluda selle süsteemi kiiret läbitegemist (läheb ca 5-10 min, oleneb, kui kaua üht liigutust teed) – põmst lihtsalt töötad süsteemselt (ja neuromuscular aktivatsiooni järgides) kõik liigesed läbi. õpetusvideod tunduvad kokku pikad, see-eest saad sealt väga hea tehnika kirjelduse (muidu teeks osa asju valesti)

  https://www.intu-flow.com/

  • henry ütleb:

   Ma ise arvasin ka, et see on päris hea mõte. Praeguseks juba minut planku tehtud ja 20 käte ja sinu soovitatud veidrad harjutused võtan ka nädala jooksul ette 🙂 ja teen ühe päeva neid.

 3. Karin ütleb:

  Mina just FBst neid videosid vaatasingi. Pane ikka sinna ka kui viitsid )

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…