Miks mulle ei meeldi see kaalusaade

DSC02838Täna on mul väga mõnus siin kirjutada, sest Esileedi tõi rõõmsameelse ja ülirahuliku noorsandi minu juurde ja nii me siin aega veedame. Oot, teen pildi ka ära, et oleks lihtsam silme ette manada. Ta on meil naeratamise täitsa selgeks saanud ja see annab asjale ikka jumet. Ka selline naerulaadne häälitsus on tekkinud, mis on küll imearmas, kuid ma loodan, et ta kasvab sellest välja. Ei kujuta ette, et ta 25selt sellise kõõksuva naeruga neidude südameid murraks.

DSC02781Jalutamise ja trenniprojektiga läheb suurepäraselt. Ma jalutan Tartus mööda tänavaid, kus ma kunagi käinud pole. Näiteks on Tammelinnas täitsa suur osa, kuhu mul kunagi asja pole olnud ja see uskumatult ilus. Varsti veel ilusam, kui kõik roheliseks läheb. Praegugi on põnev käia ja vaadata, kuidas aedades ettevalmistustöid tehakse. Ma võiks neid tunde töötamas vaadata. Kui nad oleksid nõus, tooksin ma endaga suisa lamamistooli nende aia taha ja vaataksin neid kõplamas. Ma pole kunagi kõndinud varem mööda Räni tänavat näiteks ega avastanud endale tänavaid nagu Pirni, Õuna ja Kreegi. Ma teadsin, et need on kusagil, aga ei olnud kindel, kus. Samuti on minu jaoks põnevad tänavad kahe raudtee vahel. Seal pole küll eriti midagi silmale, kuid samas ei ole ma seal kunagi varem jalutanud, sest mul ei ela seal vist ühtegi tuttavat. Tähtvere linnaosa on avastamist väärt. Tartu on ikka ilus linn.

20140313_160205Kuid andke andeks tänaval teretajad, et ma ei taipa tihti esimesena teretada, sest mu nägude mälu ei ole suurepärane. Kolm päeva järjest teretas mind üks ja see sama meesterahvas ja tuli nüüd üleeile minuga jutustama, kui ma eemalt vana kaubamaja lammutamist jälgisin. Panen väikese video ka, mis kaamera ette jäi. Ajasime siis juttu, samal ajal kui mina palavikuliselt üritasin meenutada, kuidas me tuttavad olime. Küsis ta nii minu poja, kui Esileedi kohta ja rääkis, et tuleb aprillis mu seminarile suitsetamist maha jätma. Uurisin, kuidas temal läheb ja kas on mingeid põrutavaid uudiseid, lootes, et ta reedab midagigi, mis meenutaks meie kokkupuutepunkti. Alles koju jõudes meenus mulle lõpuks, kes ta on ja miks ma teda tunnen. Ma ei ole kindel, kuidas härra minu tegemistega nii hästi kursis on (Facebook?), kuid viimati, enne neid teretamisi, rääkisime temaga siis, kui ma veel põhikoolis käisin. Ime siis, et ma nägu ja nime kokku ei viinud. Igal juhul, Raimo, väga lahe, et sa teretasid ja tore teada, et sul kõik kenasti läinud on.

Söömisega on ka läinud aina paremini. Eile olin nii enesekindel, et proovisin ära süüa ÜHE pistaatsia pähkli. Kui keegi on kunagi üritanud süüa kausist, mis on täis poolavanenud pistaatsiapähkleid ÜHTE pähklit, siis ta teab, et see on võimatu. Ja oligi võimatu. Öö otsa jõin vett, sest suu oli pidevalt soolane ja pea paks. Ju oli mulle seda õppetundi tarvis. Eriti on minu võimatu mitte võtta seda pistaatsiapähklit, mis on pakis koore seest välja tulnud- mõtle ise, sa ei pea seda enam isegi koorima!

Kuid kui see avantüür kõrvale jätta, on ka söömine peaaegu seal, kus ma tahan.

weight scaleMa vaatasin siin saadet “Kaalul on rohkem kui elu”. Viimases saates oli üks mees, kes kaotas selle saate jooksul (see aeg on vist pea aasta) 60 kilo. Ühelt poolt super hea tulemus, kui me arvestame saate formaati, sest see saade on võistlus. Ühel pool oled sina ja teisel pool avalik hukkamõist ja häbi. Selles valguses oli tema tulemus suurepärane ja kiitus taevani. Kuid kui me vaatame lõpptulemust, mitte ainult seda viimast saadet, kuid ka eelviimast, kus oli üks paar ja selle paari türklasest mees võttis ka aastaga enda seljast hunniku kilosid maha, siis nüüd on nad umbes sarnases kaalus, mis nad olid võib olla teismelisena. Kuid kas nad näevad välja samasuguse kehahoiakuga nagu teismelisena? Absoluutselt mitte! Sellise kiirusega kaalukaotus hävitab tohutult ka lihase osakaalu inimeses.

Miks kaob lihas on vist enamjaolt inimestele selge. Kes ei tea, siis kiire ja hästi lihtsustatud ning pealiskaudne seletus. Kui sa vähendad suuresti enda päevast kalorinormi, peab su keha hakkama tegutsema, sest muidu on sul oht ära surra. Väga suure osa kaloritest tarbivad meie kehas lihased ja me peame sööma, et lihased toitaineid saaksid. Kuid nüüd taolises saates, kus su kalorid on viidud tõenäoliselt allapoole enda BMRi (ma ei ole kindel, kuidas selle eesti keelne väljend on, kuid see on kaloritehulk, mida sa kulutad ära näiteks siis, kui sa oled koomas), peab su keha hävitama lihast, sest nad kasutavad liiga suurt hulka kaloreid. Seega koos rasvaga kaovad ka lihased.

dfeSellepärast ongi sellised saated ülekaaluliste teadvusele hävitavad, sest nad ei keskendu tervisele ega rasvapõletusele, vaid kaalukaotusele. Kuid tuleb aru saada ka sellest, et need saated ei ole loodud selleks, et aidata inimesi, vaid selleks, et inimesed vaataksid seda ja reklaamijad ostaksid reklaamiaega. Inimesed ei viitsiks vaadata, kui osaline kaotaks saates 4 kilo kuus, sest seda suudaks ta ise koduski, ilma saate abita -JA SEE ONGI NORMAALNE! Vaadates ka neid lõpptulemusi, siis nad näevad välja nagu vangilaagrist tulnud, kes on pandud ilusatesse riietesse. Pildile poseerides näevad nad tõesti head välja, kuid ka mina suudan kaamera nii ära petta, et võin tunduda täitsa nitsevoo! Saates suuri numbreid kaotanute kehal on kadunud see terve inimese struktuur ja nad näevad välja kõhetud ja haiged. Ning meedia ja kommentaarid kiidavad neid tulemusi ja nad tõepoolest on kiitust väärt, sest see eeldas tohutut tahtejõudu ja eesmärgikindlust. Jah, nende terviseriskid on nüüd madalamad ja energiat on rohkem, sest ei pea seda tohutut lisaraskust kaasas kandma. Kuid nüüd, kus neil ei ole enam lihaseid, millest nad selle hullumeelse pingutuse tagajärjel ilma jäid, peavad nad kaalu säilitamiseks sööma veelgi vähem, sest nende ainevahetus on aeglustunud kaduma läinud lihaste tõttu. Sellepärast on sellised saated minu silmis väga vastutustundetud, sest nad saadavad ühiskonnale moonutatud sõnumit- küsi ükskõik, mis eksperdi käest, kui kiiresti oleks tervislik kaalus alla võtta ja kõik nad ütleksid, et selline kiirus on haiglane.. seda juhul, kui nad tõepoolest eksperdid on.

Lisaks see saate alguse mõnitamine. Formaat nõuab, et nad võtaksid end kaamera ees paljaks, võdistaksid enda pekke ja püüaksid selga tõmmata kitsaid riideid. Siis ütleb saatetagune hääl, et nüüd tuleb nad viia postimajja tööstuslikule kaalule, sest majapidamises pole kaalu, mis nende kaalu näitaks ja uuesti tuleb nad seal paljaks koorida. Juba see on nii haige! Ometi, kui saade läbi saab ja inimene ei ole aastaga eriti kergemaks läinud, siis suudetakse teda finaalsaates selle kaasaskantava kaaluga kaaluda. Riietega! Miks saate alguses peavad nad suisa alasti tööstushoones kaaluma ja saatelõpus on ülikond ja kingad ok? Viimases saates ütles narraator, et mees kaotas aastaga 60 kilo rasva, mis on vale. Oluline osa kaotatud kaalust oli vesi ja lihased. Meid pannakse uskuma, et selline kaalukaotus on võimalik ja ok. Jäetakse mainimata selle ebaotstarbekust ja ebatervislikkust. Kuid nad peavad müüma sensatsiooni, sest mõõdukas kaalukaotus ei müü.

Ometi ma olen seda saadet ikka vaadanud, sest ma imetlen nende inimeste jõudu ja sihikindlust. Kui jätta kõrvale kõik selle saate valed põhimõtted ja alused, on see suurepärane saade tugevate inimeste võitlusest enda sõltuvuste ja sisemiste deemonitega.

$_20Ma olen siin vahepeal palju lugenud ja mida rohkem ma end selles vallas harin, seda enam ma mõistan selliste müügiloosungite hukatuslikkust nagu kahe nädalaga 10 kilo! Aastaga 60 kilo! Sellise tempoga ei ole võimalik kaotada kaalu nii, et sa ei kaotaks oma lihaseid. Kaalukaotus ei tohiks üldse olla eesmärk, sest kokkuvõttes ei ole vahet palju sa kaalud. Eesmärk peaks olema tervislikkus. Kaalukaotus ainult rasva arvelt. Kõik minu ebaõnnestumised on olnud tulemus dieeditamisest ja soovist kiirendada enda kaalukaotust. Ma ei ole varem kunagi seadnud esikohale enda tervist ja ma ei taha vaadata aasta pärast peeglisse ning peale aasta otsa nälgimist ja trennis suremist, olla õnnetu oma kõhetu keha ja rippuva naha tõttu. Nahk vajab aega, et taastuda ja samuti vajab kaalukaotus aega, et mitte ilma jääda lihastest.

PicMonkey CollageKokkuvõtteks on ainus viis minu silmis kaotada tervislikult üleliigne rasv- elada ja süüa nii nagu minu sale ja tervislik mina. Liikumine juba suhteliselt on seal, veel vaja timmida toitumist ja muuta see teadlikumaks. Vähendada päevast kalorsust selliselt, et nädalane kaalukaotus ei ületaks 1 kg. Ideaalselt jääks see 0,5 ja 1 vahele. Süüa toitaine rikkaid ja -tihedaid toite, ehk võimalikult palju värsket ning kvaliteetset. Igal juhul olen ma entusiasmi täis ja rõõmus, et mul õnnestus kogu sellest kiirest kalukaotuse haipimisest läbi näha. Sellepärast muudab mu blogi natuke formaati. Ma hakkan samm sammu haaval muutma enda elu, et elada nii nagu ma elaksin tervislikuna ja kui ma liigun ning söön nagu minu tervislikum mina, siis ei pea ma mitte kunagi dieeti pidama, sest kui kunagi kaal jõuabki sinna, kus ma tahan, et ta oleks, siis ma ei pea midagi muutma, sest ma juba söön ja liigun nii. Ning mul on hea meel seda teekonda teiega jagada. Nagu lubasin saab olema retsepte ja jutte erinevatest muutustest, mida enda jaoks ellu viin. Selles mõttes olen ma nõus blogija Elariga, et süüa tuleb tegelikult kõike, sest sa ei saa olla ju terve elu dieedil, tuleb lihtsalt teha teadlikumaid ja tervislikumaid valikuid.

Kui te muidu käite ka mu isablogi lugemas, siis kui vähegi viitsimist on, jätke ise ka mingi kommentaar. Delfile omaselt on tavaline kommentaar, et jube mula või ila ja siis upitavad ennast selles valguses. Siiski, paistab, et nad käivad mu jutte seal regulaarselt lugemas, kuna ühed ja samad kommenteerivad :). Sellepärast tänan, kes juba on kommenteerinud ja tänan neid, kes edaspidi kommenteerivad. Lihtsalt, kui on rohkem kommentaare, siis on ka rohkem lugejaid, sest inimesed seostavad loetavust, seega ka sisu põnevust, kommentaaride hulgaga ning klõpsavad enam artiklitele, millel on rohkem kommentaare. Aga kuna selles portaalis saavad kommenteerida vaid registreerunud kasutajad, siis on kommentaare suht vähe. Uus postitus juba homme (laupäeval) https://perejalaps.delfi.ee/isale

[polldaddy rating=”7251350″]

Kommentaarid

“Miks mulle ei meeldi see kaalusaade” on saanud 22 vastust

 1. healthymargit ütleb:

  BMR = eesti keeli baasainevahetus. Peaks selle isablogi vist mingisse bookmarki panema, no kogu aeg unustan vaadata, aga see on nii kenasti kirjutatud 🙂

  • henry343 ütleb:

   häbi, et sa veel pannud pole :D. Ma muidu kirjutan veel kenamini, aga nad kurjamid tomietavad selle alati seal korralikult ära.

   Baasainevahetus on jah see sõna, mida ma otsisin. Aitäh!

 2. helika ütleb:

  Muidu hea k6ik see konstruktiinve kriitika muu maailma ja blogide ja saadete jms osas, aga oma elust k6nelev jutt kipub imalaks minema. V6taks nyyd v2he alfaisasema tooni j2lle tagasi 😉

 3. Pille ütleb:

  Ma väga ei nõustu selle lihaste kaotuse jutuga. See dieet on üles ehitatud süsivesiku vähesusele, kust keha ammutaks esmase energia. Esimeses etapis on 0 tolerants süsivesikutele ja keha viiakse ketoosi seisundisse ehk nüüd hakatakse energiat võtma rasvavarudest. Hakkab suurel kiirusel vähenema rasv. Lihased vähenevad väga vähe kuna nende ehituseks vajalik valk on toidus olemas. Teiseks on tähtsalt kohal ka trenn. Nii et selline dieet on minu arvates parem kui teised dieedid just lihasmassi säilimise tõttu. Teiste dieetidega on nii et kaotad lihasmassi ja siis kui dieet läbi, hakkad kõvasti juurde võtma kuna organismi energiavajadus on väiksem vähenenud lihaste tõttu.
  Ma olen seda ise teinud ja tean seda seetõttu et käisin kord kuus analüüskaaluga kaalumas, mis näitas täpselt rasvade ja lihaste jaotumist ja kogust. Nendest numbritest nägin, et rasv kadus, lihased mitte.
  Aga hoiatuseks, et see dieet sobib tervetele inimestele kuna koormab neerusid.

  • henry343 ütleb:

   Aitäh kommentaari eest Pille! Ma ei ole kindel, mis dieedist sa nüüd räägid. Ma rääkisin siin sellest, mida ma seal saates nägin. See, et nad seal lihast kaotavad, ei olegi tarvis kaalu analüüsida, vaid seda on silmaga näha. Mulle ei tundu, et nad seal low carbsile rõhuvad, kuna tatart ja mingeid puuvilju süüakse. Paistab, et nad on eemaldanud simple carbsid ja hoiavad kaloreid madalal

   • Pille ütleb:

    Ikka sellest samast dieedist räägin :). Ma enne ei julgeks lihaste kohta midagi öelda, kui pole konkreetseid numbreid näinud. Telepilt on petlik ja inimene, kes kaotab nii palju kaalu, näebki ju teistsugune välja.
    Kui tähelepanelikult jälgida, siis mingi osa süsivesikuid tuleb toidulauale alles paari kuu möödudes. Erik Orgu kommentaar on ju ka seal poodeldes olnud umbes, et nüüd tuleb menüüsse paar asja juurde. Need paar asja ongi natuke süsivesikuid ja puuvilju. Ilmselt alguses siiski 100g ühe toidukorra kõrvale ja seda kogust siis järk-järgult suurendades kuniks kaalulangus peatub. Ehk jõutakse sellele tasemele, mis on kaalu säilitamiseks vaja. Inimene õpib ära selle, et palju temale sobilik toidukogus on. Eeldusel, et teeb programmi algusest lõpuni korralikult läbi.
    See lõtv nahk on natuke pseudoprobleem, sest ega see 150kg inimene ju parem välja ei näe. Seda ei saa ka riietega peita.
    Iga kaalulangus on parem kui mitte-kaalulangus. Pika perioodiga kaalulangetamine on vb isegi raskem, sest motivatsioon jõuab kümme korda vahepeal kaotsi minna.
    Eks loomulikult negatiivseid külgi on ja ma sugugi ei soovi kellegi arvamust ümber lükata. Iga üks peab leidma omale sobivaima meetodi. Ilmselt need, kellel sealt suuri kaalulangusi pole tulnud, siis neile see ei sobinudki. See ei sobigi igaühele.

 4. Pille ütleb:

  Ahjaa, muus osas nõustun :). Eriti selle paljaks koorimisega… Kui alandav!

 5. naine50+ ütleb:

  Saate lõpus kaalutakse riietega. sest rippuv nahk jätab väga ebameeldiva mulje. Sellise kiire kaalukaotusega nahk küll ei suuda tagasi tõmbuda.

  • henry343 ütleb:

   ja sellest ongi kahju, et sellistest asjadest ei räägita ja jäetakse mulje, et kõik, mis aastaga tehtud on nii nagu peab

 6. mann ütleb:

  ojaa..minu lapsepõlvekodu on Tartus Õuna tänaval:)
  Muide, kus see vankriga pilt tehtud on? Mitte ei meenu Tartus sellist parginurka..

  • henry343 ütleb:

   Hei! Siis on su lapsepõlvekodu väga ilusas kandis!

   See pilt on tehtud emajõe ääres, selle uue silla juures, mis algab Laial tänaval. Seal on see park, kus on hästi palju varesepesi

 7. katrihelenak ütleb:

  Uskumatu, et esimest korda olen siin blogis ja juba kommenteerin. Aga ma pidin kuskil välja ütlema…mind ajab marru, et seal kaalusaates räägitakse nii palju kilodest. Appi sa kaalud 100kg jne. Okei, 100kg on suur kaal peaegu ükskõik kellele, aga on ju suur vahe kas inimene on 165cm ja kaalub 100kg või 180cm ja kaalub 100kg. Kiire kaalulangetuse kohta nii palju, et see 0,5-1kg kehtib neile, kellel on 10-20kg ülekaalu. Seal on aga selliseid, kellel on 60kg. Nende jaoks võrdub 1km=10kg kõndimisega. Iga nende samm põletab rohkem kaloreid kui enam vähem normis inimesel (või muidugi ka vormis). Nende pulss ei taastu nii kiirelt, seega nad põletavad veel pärast trenni ka nii palju kaloreid. Kui nad peavad kinni oma dieedist (tõenäoliselt kuni 2500kcal) ja teevad tunnike-kaks trenni siis lihtsalt kulutavadki niivõrd palju kaloreid, et kaalukaotus on alguses suurem. Pärast tekib (nagu paljudel teistel, kes on saavutanud normaalkaalu) sõltuvus trennist ja kerge buliimia vorm. Hirm, et kui täna trenni ei tee kaalun homme sama palju nagu alguses jne. Seetõttu ma väldin sellisei kaalu-ja toitumisblogisid sest enamused ei tee trenni ja toitu teadlikult vaid sõltuvuslikult, mis aga mingi hetk hakkab organismile kahju tegema.

  • henry343 ütleb:

   Nii tore, et sa lõpuks siis siia blogisse ka jõudsid 🙂 ja veelgi enam- kohe ka kommenteerid. Olen sinuga nõus, et inimestel tekibki kinnisidee enda kaalust ja tervis on viimane asi, mille peale mõeldakse ja üritatakse kaalu all hoida nii tervislikke kui väga ebatervislikke viise kasutades.

 8. Riina ütleb:

  Minagi esimene kord siin ja tahaksin öelda, et kui aastas on 52 nädalat ja iga nädal langetada normaalse tempoga 1kg siis see -60kg ei ole ju kuigi suur kõrvale kaldumine. Eriti kui tõesti on ilmselgelt ülekaalulise inimesega tegemist. Seega lihtsat aritmeetikat võiks ka veidi kasutada! Aga jah – ma sel aastal seda saadet ei jälgi, sest eelmisel aastal sain aru, kui väga alandav see saates osalejate suhtes on ning mind tegi kurvaks, et naised saavutasid vähem kui mehed. Ise suutsin eelmisel aastal umbes poole aastaga ca 20kg maha võtta ja seda just trenni ja teadliku toitumisega. Eelmise hooaja järel ma suutsin teha samuti sellise otsuse, mis sarnaneb väga sinu omale, et soovid olla tervislik ja aktiivne juba täna, mitte siis kui oled X kg kergem ja näljast kurnatud. Ja see on aidanud püsida mõistlike loobumiste kaudu tänase tervislikuma ja energilisema minana.

  • henry343 ütleb:

   Teretulemast Riina ja aitäh, et võtsid aega enda mõtteid jagada. Ma tahtsin lihtsalt kaasa mõelda selle lihtsa aritmeetika koha pealt. Kui me kasutaksime lihtsat aritmeetikat, siis paberi peal tundub tõesti, et kui aastas on 52 nädalat, siis tuleb need kilod lihtsalt nädalatele ära jaotada. Kuid elu ei ole sirgjooneline- on paremaid aega ja on vähem häid. Kui sa oled isegi kaalulangetusega tegelenud, siis sa tead, vahel võib minna nädalaid, suisa kuid, kui kaal ei lange, sest platood on paratamatus. Kuid see saade on projekt, mis on keskendunud numbrile ja kõigil on osalejail on aegu, kus nad on motivatsiooni kaotanud, või haigeks jäänud jne ja midagi ei juhtu. Kuna aga oluline on saates number, siis peavad nad peale tagasilangusi tegema spurte ehk vähendama veelgi enda päevast kalorihulka. Kaks näidet: vist oli eelmises saates, kus mees ütles, et tal on olukordi, kui ta lihtsalt ei söö. teine näide, üks naine, kes oli võrdlemisi edukas, ütles mõni nädal enne projekti lõppu, et raske on, kuid natuke tuleb veel vastu pidada. Selline mõtlemine ei ole jätkusuutlik on see, mis ma tahan siin öelda. Minu elukutseks on aidata inimestel lahti saada nikotiinisõltuvusest. Suitsu ennast maha jätta on üpris lihtne ja tahtejõuga sa suudad mingi aeg ilma olla, kuid vaiskelt hakkab vana sõber meenuma ja igatsus tuleb peale. Millega mina tegelen, ei olegi niivõrd see suitsetamise maha jätmine kerge oleks (seda teen ka), vaid mina aitan inimestel lahti saada soovist suits uuesti ette panna, et nad ei veedaks ülejäänud elu nii, et peavad ennast pidevalt kontrollima ja tahtejõuga võitlema. Sama asi siin saates- peale projekti lõppu on nad jäetud üksi. Kui nad tahtsid varem pidevalt üle süüa ja näiteks enda emotsioone toiduga kinni mätsida, siis miks nad ei peaks seda tahtma teha peale projekti? Loomulikult tahavad ja nad peavad kasutama tahtejõudu ja enesekontrolli, et mitte uuesti vanale rajale langeda. Küsimus peab olema tervislikkuses ja elustiilis, mitte numbris, sest kui sa oled tervislik, siis on su palju lihtsam mitte süüa toite, mis teevad sind haigeks. Sellised siis minu mõtted.

   • Riina ütleb:

    Tänan pika ja sisuka vastuse eest. Olengi kõigi sinu seisukohtadega nõus ja nagu mainisin, siis sel hooajal ma seda kaalusaadet ei vaata, sest mulle piisas eelmisest hooajast, mil mõistsingi, et see kaalunumbrile keskendumine pole jätkusuutlik. Mõtlesin pikalt, et miks eelmise hooaja 7 osalejast 3 ainult õnnestusid nii enam-vähem ja ülejäänute tulemusega küll rahule jääda ei saanud (saate kontekstis ja eeskuju mõttes ka). 3 osalejal olid teised motivatsiooniallikad kui vaid ainult kaalunumber. Aga oma aritmeetilise kommentaariga tahtsingi öelda, et kui inimene, kelle eesmärk on olla tervislik ja püsivalt eluterve (mitte mõeldes ainult kaalule), siis see -60kg aastaga pole tervisele ohtlik ja on täiesti OK, AGA seda vaid juhul, kui see pole eesmärk iseenesest.
    Mul on hea meel, et siia blogisse eksisin, mõnus on vahelduseks ka ratsionaalse meesolevuse kaalulangusest lugeda. Ilmselt eksin siia veel. Kõike parimat ning loodan, et jõuad oma eesmärkideni. Üks samm korraga või siis ehita ühe kivi kaupa, et tulemus oleks jääv.

 9. G.K ütleb:

  Tervitused!

 10. G.K ütleb:

  Ehhee.. Märkasin alles nüüd, et tervest minu pikast kommentaarist on miskipärast ainult “tervitused!” alles jäänud!

  Tegelikult oli minu kommentaar ikka pikem ja kuigi on ju tore ka niisama tervitusi saada siis ma siiski lisan oma jutu siis tagantjärgi!

  Nimelt olen ise samamoodi aktiivne kaalulangetaja projektis “Delfi Naistekaga kaalust alla!”
  Üldiselt ei ole ma suur sõnavõtja igasuguste arvamuste ja ideede koha pealt, kuid siinkohal, lugedes sinu postitust mõtlesin ka paar sõna sekka öelda.
  Nimelt olen sinuga nii üdini nõus: selline kaalulangetamine nagu seal saates “eeskujuks” tuuakse ei ole kaugeltki mitte tervislik ning kui mina näiteks nädalas võtan vahest alla 600g-1kg peetakse mind loodriks?! Kogu see alandav “riietest lahti ja tööstuslikule kaalule” süsteem on küll mõeldud pigem meelelahutuseks aga siiski leian, et see ei ole OK.
  Igatahes, jõudu ja jaksu nii Sulle kui ka teistele kaalulangetajatele. Ekstreemsustesse ei ole mõtet laskuda ja tuleb kuulata oma keha ning mõistust ja need ilusasti tasakaalu saada. Üks samm korraga! 🙂

  Gerda.

  • henry343 ütleb:

   Olen lugenud su postitusi delfis ja hoian sulle pöialt. Eks sensatsioon müübki ja kui kiireid tulemusi ei ole, siis pole paljudel ka huvi su tegemiste vastu.

   Muide väga julge oled, et Delfis jagad enda teekonda. Ma kirjutan isablogi delfisse ja seal saavad kommenteerida ainult registreerunud kasutajad ja 80% on lihtsalt selleks, et sitasti öelda:). Kuid mul on hea meel, mul on tulevikus suuremad plaanid ja see on hea viis endale paksu nahka kasvatada. Sinu blogil ei ole kommentaaride piiranguid ja tõenäoliselt on kommentaarid veel halvustavamad

   • G.K ütleb:

    Tore kuulda, et oled lugenud! 🙂
    Kommentaare on igasugused ilmselt aga kui ma päris aus olen, siis ega ma neid eriti ei loe ka – ei ole mõtet endale liigset stressi tekidada. Pean tähtsaks siiski eelkõige iseenda ja oma treenerite arvamust ning oma lähedaste toetust!

    Soovin sullegi sinu teekonnal jõudu ja jaksu ning vallatut sulelendu!

    Gerda

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…