I’m a monster ja väike toote ülevaade

funny-valentines-day-picturesIlusat sõbrapäeva! Tegemist on vist kõige pastakast väljaimetuima tähtpäevaga üldse. Mulle läheb see päev veel vähem korda, kui Singapuri käsipalli kolmanda liiga saatus heitlikus majanduses. No lihtsalt ei koti. Kui ma väiksem olin, siis läks rohkem korda. Siis ma saatsin kõikidele sõpradele sõnumeid ja helistasin. Helistasin eelkõige sellistele omaette hoidvamatele sõpradele ja arvasin, et kindlasti mu kõne teeb nende päeva sada korda paremaks. Ma ei mõelnud kunagi selle peale, et äkki nad hoiavad omaette sellepärast, et neile ei meeldi inimesed.. või mis veel hullem- nad ei hoiagi omaette, nad lihtsalt ei taha minuga suhelda. Seal ma siis olin, tüütasin kõiki oma kõnede ja sõnumitega.

Ostsin Esileedile ka väikese asja, mille ma hoolikalt läbi mõeldes ära peitsin ja mille otsa ta veerand tundi peale peitmist komistas. Räägin nüüd endale vist vastu- ei huvita Valentini päev ja järgmisel hetkel lähen hullusega kaasa ja ostan Esileedile midagi. Tegelikult ei räägi. See, et mulle see korda ei lähe, ei tähenda, et talle ei lähe. Ma olen korra selle orki kukkunud, kui ma ei kinkinud talle mingiks tähtpäevaks midagi. Ma ei kinkinud sellepärast, et ma arvasin, et olen ratsionaalne mees ja küsin, et mitte osta mõttetusi. Ta oli minuga nõus ja arvas, et mul on vist õigus, et pole mõtet midagi niisama kinkida. VALE! Ärge uskuge, kui naised ütlevad, et ei soovi midagi tähtpäevaks. Õppige minu vigadest.

Tänane postitus tuleb jälle suts pikem. Seega, võta kohvi ligi ja sea sisse.

Esiteks, tahaksin ma tunnustada oma õde, kes võttis aega, et kirjutada Facebooki ajaloo pikima kommentaari. Kuid see ei olnud mitte ainult pikk, vaid ka hirmnaljakas ja ma ei tahaks, et see kaduma läheks ning neile, kes ei ole mis iganes põhjusel veel mu Facebooki sõbrad (tule sõbraks! Tegelt ka- saad laikida ja šeerida ja värki), saavad ka lugeda, mis mõtted mu õe peas blogi lugedes keerlevad. Kommentaar oli siis ise järgmine (ta elab Kanadas, seega tal ei ole eriti täpitähti):

Al-Bundy-01“Ma kohe kujutan ette, et enamik naisi loeb seda yhest kyljest imetlevalt ja teisest kyljest kadedalt ja oma isasele s2hvatakse: “N2e, Valdur/Kuzja/Aleksander/Mõhkel, kus Esileedil on mees! Potitab ja lutitab titte, aitas synnitada ja rinda anda ja ei mölise! Milline armastav mees ja isa!! Mitte nagu sina, kes lapsi n2hes yle kere sygelema hakkab ja lapse nuttu kuuldes tööjuurde asja teeb! Vahi milline armastus, milline mees! Millega mina sinusuguse 2ra teenisin, ah?! Olin koolis autahvlil ja ykskord isegi Seitsmestes Uudistes tagaplaanil ja nyyd siin kasin sinusugust! Kurat, oleks ise pidand Henry 2ra v6tma kui ta sealt Iirimaalt tuli ja k6igile Atlantises v2lja k2ristas! Milline mees! Ja vaata kui tervislikult s66b! Mitte nagu sina – aind peeretama ajavat hernesuppi ja kapsaid ja muidugi neid igavesi keedukartul-seapekk-jahukaste pahna! Kus on minu gurmee, paleo ja pate’, ah? Muud ei tee kodus kui aind sygad end, röhitsed ja sygad mune! Vaata kus Esileedi kodus aina romantika 6ilmitseb! Sinu jaoks on romantiline 6htu muidugi see, kui sa suvatsed XBoxi kylili oleku asemel istuli m2ngida ja Sarviku asemel A leCoq’i koju tassid! Aaamaisaaaa, ma pole veel 30ndki ja elu l2bi! Sinu p2rast, kuradi ahv! Oleks pidand ikka ema kuulama ja Uuguga leivad yhte kappi panema!! Missapassid siin, mine vii solgi2mber v2lja krt!!!”

„…ja vaata kui ilusates tualettides Esileedi kogu aeg poseerib! Mida? Ole vait, jobu, ma m6tlesin ilusaid riideid mitte peldikut! Peldikus v6ib ainult sinusugune poseerida, kes arenenud inimese keelekunsti ei m6ista! Jajaaa, loll, sinu jaoks on keelekunst muidugi ainult kahe jala vahel, loll!!! Vaata parem kui ilusaid riideid on Henry Esileedile ostnud, nagunii olid kallid ja mitte mingid Humana hilbud! Ma ei suuda siiamaani sulle andestada, kui sa mulle “kleidi” kinkisid, töll…mis sa arvad, et ma seda sitskitlit su isapoolsel vanaemal enne seljas t2hele pole pannud v6i?! Nii solvav! Ma ikka ei suuda endale andestada, et ma Henryle juba siis r6ngast ninna ei pannud, kui ta sealt Iirimaalt tuli – raha pakkidena taskus pungitamas, k6ige kallimad suitsud ees, k2ised alati natsa yles keeratud, et kallis v2lismaa kell paremini n2ha oleks ja k6ik see mees Atlantises tema ymber kiibitsemas, et “v2liseestlane” joogi v2lja teeks ja p6lve peal Armani parfyymides kiigutaks..” Ja vaata kuidas Henry alati vannitoas peegli ees pilti teeb – kohe n2ha et puhas mees, laseb peale trenni ikka kaenlaalused leige veega yle ja l6hna6li peale… Mitte nagu sina, kes arvab et kirbe higihais ja pidurdusj2lgedega valged alukad on mehe tunnused! Kasi eemale, mul on “vaprad ja Ilusad” pooleli, las ma unelen et mina olen se Brukk ja see Ritts on mu mees kes mind k2tel kannab…”

fish-fartMa ei ole kunagi mõelnudki, et minu nii suurepärane olemine võib tänaseks tuhandete perede lõhki minekus süüdi olla. Mina söön siin gurmee paleotoitu, mida sinagi sooviksid ja samas sa näed, et mees tassib taas purkide viisi Salvesti boršši koju. Haha. Tegelt, on blogi selline hea viis rääkida asjadest, mida mina tahan rääkida. Ma jätan need detailid, mis ma sobimatuks pean siit lihtsalt välja. Ma ei räägi sellest, et ma viskan vahel prahti maha, ma ei räägi sellest, et ükskord kui ma prismas olin ja lasin hääletut kõhutuult (Yeah, like you have never done that!), mis ootamatult suht valjuks osutus, et ma segasin enda jälgi nii, et vaatasin sekundiga läheduses luubiga hindasid vaatava, oma 90 aastase vanainimese poole ja raputasin pettunult pead, et kes iganes kuulis, ei arvaks, et mina seda tegin… jumal hoidku, mul on siiski maine, mida hoida, gosh. Ta oli vist poes ainuke, kes seda ei kuulnud ning ei pannud ka tähele mu kõhklematut jälgedesegamiskunsti. Aeg-ajalt tülitseme esileediga. Vahel ma teesklen magajat, kui tita nutab, sest ma kuulsin sekund tagasi, kuidas ta suure hunniku mähkmetesse tühjendas, et Esileedi mind seda vahetama ei sunniks. Seda kõike kirja pannuna tekib mul küll tunne…I’m a fucking monster!

Rääkides treeningutest, siis hetkel on ainuke ja mitte väike treening, vähemasti minu jaoks, lapsega jalutamine. Täna näiteks jalutasin ma titaga 10,18km. Veidi üle kahe tunni läks. Võid muide mu Endomondo sõbraks lisada, kui sa seda kasutad! See on aeg, kui Esileedi saab magada. Keegi kommenteeris hiljutist postitust lapse jalutamise kohta ja tõepoolest on see väga hea treening. Ma alati plaanin ka seda, et kui koju tulen, siis ma ei lähe koju prouat äratama, vaid lähen noormehega keldrisse, kus ta edasi magab ja mina siis saan kangi tõsta. Kuid koju jõudes on alati mu alussärk läbimärg, ma olen väsinud ja kaasavõetud vesi on otsas. Lisaks ärkab ka poiss (ma peaks talle ka bloginime looma) alati täpselt maja ees üles. Kust ta teab, et me kodus oleme, ei oska öelda.

DSC02663Kuid mulle toodi ka üks turule tulnud uus toode proovida ja paluti avaldada natukene oma arvamust. Ma luban seda, et kui keegi pakub mulle toodet, et ma kiidaksin seda teile, ei tee ma seda. Ma ei räägi toote positiivsetest omadustest, ma ei räägi selle reklaamjuttu. Ma räägin teile sellest tootest, mida ma testin ja räägin enda ausa arvamuse sellest. Kui see mulle tõesti üldse ei meeldi, siis ma tõenäoliselt sellest üldse ei räägigi, sest maitsed on subjektiivsed.

Ma plaanisin tegelikult sellest maitsmisest ka video teha, kuid mu sõber ehmatas end kaameks, kui kuulis, et ma sooviksin seda koos temaga teha. Ei teinudki videot. Kirjutan siin, mis mõtteid see minus tekitas.

Tegemist on uute orgaaniliste Schekter’si energiajookidega (valikus light ja tavaline versioon). Tegelikult olen ma väga skeptiline igast jookide suhtes. Inimene on ainuke olend maailmas, kes joob janu puhul midagi muud kui vett. Isegi lehmad joovad vett. Kuid ma mõistan, et kui me oleme enda elutempo sedavõrd kiireks ajanud, siis aegajalt otsustatakse kasutada ka väikest turgutust.

Mina viin läbi seminare, et suitsetajad enda sõltuvusest lahti saaksid ja mu seminarid algavad kell 9 hommikul. Mis tähendab, et kui ma ärkan hommikul Tartus, siis selleks, et kell 9 juba Tallinnas alustada, on mu ärkamine päris varajane. Minu jaoks on suurim katsumus sellistel hommikutel roolis virge olla. Selleks on mul erinevad nõksud- ma lasen akna alla, ma punnitan silmi, laulan täiest kõrist, raputan pead, näpistan reiest, pilgutan korda mööda silmi. Annan endast kõik, et rutiini ei tekiks. Olen kasutanud ka energiajooki selleks, et ärkvel püsida. Ja eks ta ikka aitab.

Kõik keemilised ergutid aitavad lühiajaliselt- kohvi, energiajook jms. Kuid nad aitavad lühiajaliselt-et ärkvel olla paar tundi, et öösel õppida jne. Kuid kui keegi üritab neid kasutada regulaarselt, ei erguta need sind, vaid hakkavad väsitama. Tihti kuuleme kohvisõltlaste nuttu, et nad ei suuda ennast käima tõmmata enne, kui tass kohvi joodud. Nad tänavad selle eest siis kohvi, kui nad väsimusest võitu saavad, kui nende mõte taas jookseb ja olemine erksam, kui nad peaksid tegelikult süüdistama kohvi selles, et kohvi tõttu nad ongi nüüd uimased ja juhe koos. Sellepärast on minu soovitus kõikide ergutite puhul- kasutage neid ainult reaalsetel vajadustel. Ärge muutke nende kasutamist regulaarseks.

DSC02684Kuid kui juba kasutada erguteid, siis miks mitte valida need, milles kõige vähem kräppi sees on. Siinkohal tulebki mängu just Schekter’si energiajoogi pluss pool. Ta on maitselt nagu energiajook, lõhnalt nagu energiajook, annab energiat nagu energiajook, kuid on orgaaniline. Ka ergutitena kasutab looduslikke erguteid ning selle glükeemiline indeks on madal, sest magustajana on kasutatud agaavi nektarit. Kui ma peaksin andma pidades silmas teisi proovitud energiajooke kümnepallisüsteemis Schekter’sile mingeid punkte, siis ma annaks seitse-kaheksa. Ta oli magus ja esimese purgiga ei saanud nagu aru. Kuid mida rohkem jõin, seda enam meeldima hakkas. Maitselt meeldis tavaline palju rohkem kui light versioon. Kas ma ostaksin seda? Ostaksin küll- olukorras, kus ma peaksin mingil põhjusel energiajooki ostma, muretseksin ma endale selle, sest, kui ma joon energiajooke, siis üritan valida sellise, mis hoiaks organismi, mitte ei hävitaks. Selle konkreetse kohta saate rohkem infot siit.

Muide, ma rääkisin veits enda kooliaegsest kehalise kasvatuse kogemusest veebruarikuu Tervis Plussis. Vabandan ka blogis isiklike piltide puudumise eest. Mul on ainult titepildid pildid viimasel ajal. Järgmisel nädalal olen tublim, ma luban. Tänaseks kõik. Tsau!
[polldaddy rating=”7251350″]

Kommentaarid

“I’m a monster ja väike toote ülevaade” on saanud 2 vastust

 1. Anu ütleb:

  Hahaa, see südamlik kõhukarvapilt on küll super!

 2. henry343 ütleb:

  see oli pühendusega sinule Anu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…