Jälle haiglas

IMG_20140120_120554Varem, kui mul jäi kahe postituse vahele nõksa pikem periood, oli kohe postkastis paar kirja, et hakka aga kirjutama, siis nüüd ei ole ei kippu ega kõppu. Keegi ei praga, ega kutsu korrale. Mis jama see on? Endale kirjutan? Ah ma niisama jauran…

Kuid nii nagu eelmises postituses oli juttu sellest, et sattusin haiglasse, siis seekord oli sama jama. Olen viimased kuus päeva ja viis ööd veetnud haiglas. Seekord aga mitte sellepärast, et minuga mingi jama juhtus, vaid seekord korraldasin ma jama Esileedile. Nimelt lisandus meie perekonda üks noormees. Teisisõnu- meie kauaoodatud poeg on nüüd kohal.

20140120_18015017.01.2014, kell 06.05 hommikul nägi ilmavalgust poiss, kelle strateegilised mõõdud olid 52cm ja 4026g. Kahjuks hoiti meid seal haiglas pikemalt, sest poisile oli vajalik ka väikene ravi, kuna ta bilirubiini tase oli ohtlikult kõrge. Mis on bilirubiin, ei tea vist mitte keegi. Või siis mulle tundub nii. Esileedi küll seletas mulle, kuid minu tähelepanuvõime ei ole just meistriklassist ja ma lülitasin ennast mõnekümne sekundiga välja. Ma tegingi järelduse, et kui ta ei suuda mulle seda 4 sõnaga ära seletada, ju siis ta ei tea isegi päris täpselt.

DSC02518Aga poiss on imeilus. Vähemalt mulle tundub nii. Küsisingi Esileedilt, et huvitav, kas meie laps on tõesti nii ilus, kui mulle tundub, või on mul ahviarmastus peal. Hetkel ei oska öelda, kelle moodi ta rohkem on. Noku poolest on ta rohkem minusse, kuid kõrvad on tal Esileedi omad- väikesed ja pead ligi. Minu kõrvad on harali ja suured. Ma olen veendunud, et kui me koolis omal ajal 100m jooksime, läks nende kõrvade tõttu paar sekki kindlalt kaduma. Pane end minu olukorda ja võta sülle näiteks satelliit pann ja jookse.

DSC02454Kuid lapsesünniga hakkasin ma mõistma neid vanemaid, kes igat lapse liigutust maailmaga jagada soovivad. Ma pidin ennast reaalselt korduvalt korrale kutsuma ja suruma alla kihku jagada Facebookis postitusi lapse teemal. Kiidelda, et mähkmevahetus ei ole absoluutselt vastik. Nabaväät on nii tühine asi, et ma võiks seda hammustada. Teha igast tema näoilmest pilt ja see üles laadida. Kuid ma tegin otsuse, et ei. Ma ei lähe seda rada. Kui sa oled nagu mina, siis sind eriti huvita teiste laste pildid. Nüüd on see siis väljas. Välja arvatud juhul, kui tegu on koomiliste piltidega, siis nad meeldivad mulle. Aga nunnud beebid, titevarbad, pildid, kus nende pisikesed sõrmed hoiavad pihus sinu sõrme… meh

DSC02458Ja ma täiesti mõistan neid, kes taolisi pilte postitavad. Ma postitaks ka, kui mul ei vasardaks peas, et tegelikult neid see ju ei huvita. Isalik uhkus ei suuda küll seda uskuda, et kuidas on võimalik, et kedagi huvita mu lapse pilt- vaata, kui armsas poosis ta on. Aga me teame paremini. Kuid ma võin muutuda hooletuks ja libastuda ning laadida üles terve kataloogi ja katsuge siis mitte laikida.

DSC02564Haiglas veedetud aeg möödus voodis vedeledes ja Esileedile nii palju und pakkudes kui võimalik. Sellegipoolest on tal ikka korralik unevõlg. Mul käis korduvalt peast läbi, et kuna ma seal üldse ei liiguta, kaalun ma nagunii lahkudes tonni rohkem. Lisaks on need toidu portsjonid, mis jagatakse, ikka mehemoodi. Igapäev kolm einet. Kuid võta näpust. Kuue päevaga kaotasin kaalust üle kahe kilo mitte midagi selleks tehes. Mis oli erinevus- ma ei näksinud. Mul olid kindlad portsjonid, millest sai kõhu korralikult täis. Ma ei vajanud juurde. Samas, kui meil oleks palatis näksikauss olnud, oleks mu käsi nagunii sinna aegajalt ära eksinud. Ma ei väsi kordamast- näksimine on kurjast.

Täna (kolmapäeval), käisin ka esimeses trennis. Korvpallis. Tahaks nüüd vaikselt režiimi tagasi minna. Sel nädalal ma CrossFiti ei jõua, sest püüan Esileediga leida rütmi, sest vanast elust ei tule vist suurt midagi välja. Tulebki nüüd oma aega jagada. Hetkel ei saa ma täielikult esileedit asendada, kuna minu rinna otsa poiss vaevalt tahab. Samas ma pole proovinud ka…

DSC02558Kuid mis on veel lahtine, on nimi. On kandidaate, kuid lõplikke veel ei ole. Kui sul on peas üks ilus poisslapse nimi, siis võiksid seda kommentaarides jagada. Pea ka silmas, et mu perekonnanimi on Jakobson. Võiks kõlada ka kenasti. Hetkel on lapse nimeliidrid Johan ja Märt. Igal juhul olen väga tänulik igasugu soovituste ja ideede eest. Kes iganes pakub nime, mille me valime, saab mingi auhinna ka.. Näiteks saab poissi üheks ööks hoidma tulla, kuni me välja magame :).

DSC02417Kuid sünnitus oli valusaim ja ilusaim kogemus, mida ma kunagi kogenud olen. Tänu sellele, et ma olin juures, oskan ma hinnata Esileedit kordades paremini. Ma mõistan seda, mis on naises peidus. Mul olid hirmud- et äkki ma näen midagi rõvedat ja mul kaob ära seksuaalne tõmme, äkki ma tunnen ebameeldivaid lõhnu, või kui see lilla äkane kodanik ema rinnale pannakse- kas ma suudan teda armastada… Kõik need hirmud olid põhjendamatud. Seda peab kogema. Kuigi esileedi karjumine hirmutas tõneäoliselt kõik rasedad ära, kes kilomeetri raadiuses olid, on juba pea nädal hiljem see valu meelest minemas ja ainus, mis sest päevast on alles, on see väike poiss, kellel pole nime, sest sa pole midagi välja pakkunud. Ootan pakkumisi. Tsau!

[polldaddy rating=”7251350″]
20140117_150518

Kommentaarid

“Jälle haiglas” on saanud 67 vastust

 1. Anu ütleb:

  Uku, Tobias, Oskar, Rasmus. Ja palju õnne!

 2. Martin Märss ütleb:

  Tõmmu, Triip, Tõru – ja kui need sulle nõmedad tunduvad, siis jätkuvalt, “Martin” on kaunis nimi. Mulle vähemasti tundub sedasi

  • henry343 ütleb:

   MIs seal salata, Martin on ilus nimi (eriti Tõmmu, Triibu ja Tõru kõrval), aga Martin juhib praegu igast nimetabeleid. Su nimi on hetkel sedavõrd moes, et pakun, kui ma paneks Martin, siis oleks kunagi koolis tal klassis 5 nimekaimu

 3. riina ütleb:

  Teile kõigile palju õnne !!

 4. Evrika ütleb:

  Eks ahviarmastus oma pisikese vastu tabab jah hetkega:) ja imetlus oma naise vastu (kes ütles, et naised on nõrgem sugu) Nii vahva oli lugeda, tervisi kõigile kolmele ja laske ikka värskel emmel nii palju puhata kui vähegi võimalik! Facebooki piltide osas olen sinuga samal arvamusel – tegin ka otsuse, et ei pane sinna ühtegi pilti, kuna enne oma Everti saabumist ei huvitanud mind ka mitte üldsegi need titade pildid:) – mõtlesin, et titamammad ja -papad on peast pisut soojad:) Nüüd aga, pean tunnistama, vaatan küll ja jube armas on:)
  Olge vahvad ja kosuge kenasti! – see viimane soovitus siis pojale:)

 5. Kati ütleb:

  Kui Martin ei sobi siis Martti ju ometi nii popp ei ole või Mikk….. või Hugo…..Loodetavasti ikka õige nimi jõuab teieni mõnda rada pidi. Olge tublid!

 6. Taavi ütleb:

  Ma oskan sinuga väga hästi samastuda, mis puudutab neid isa tundeid kui vastsündnud laps on käes. Ta ongi kõige ilusam ja kogu maailm peab seda teadma…..lisaks lisandusid mul ka meestega vestlustesse imelikud uued teemad mähmketest, jne. Mu vanem vend ütles, et kui laps sünnib, siis hakkab mehel organismis möllama isahormoon. See pidi mehe “imelikuks” tegema. Palju õnne ja jaksu.

 7. Lemmchen ütleb:

  Palju palju önne!
  Saan ka ahviarmastusest aru 😉 Plika on 2,5 aastane, ma ikka ei usu, et “minu oma”. 😀

  Nimeks pakuks näiteks Emil.

  (Ja ma muide mötlesin kommentaaris küsida, et kus sa oled, aga siis mötlesin, et äkki jätan stalkeri mulje :D)

  Head lapsekasvatamist!

 8. B ütleb:

  No Johan on küll üks ütlemata vahva nimi!
  Ja lisaks muidugi Gregor ja Georg..

  Palju õnne värsketele vanematele tutika beebi puhul! 🙂

 9. Kerttu ütleb:

  Minu tutvusringkonnas on kaks kõige värskemat ilmakodanikku saanud nimeks Robin. 🙂
  Jõudu ja jaksu!

 10. blondinka8 ütleb:

  Suured, suured õnnesoovid! Ma pakuks oma poja nime- Kert.
  Billirubiin on selline salakaval asi ja sain minagi oma esimese lapsega (tütar, 2008a) seetõttu pikalt haiglas olla. Lausa 2 nädalat ja kahe lambi all, aga peale seda pole enam kordagi probleeme olnud 🙂 Nii, et see mälestus sinna haiglasse jäigi- õnneks!
  Mõnusat kasvamist pisipojale 🙂

 11. Liis ütleb:

  Jääks Johani peale 🙂
  Mul on endal Richard ja Reti.

 12. Janika ütleb:

  Johannes nt on ka ilus nimi.

 13. Temp ütleb:

  Mina pakuks ka Johan.
  Kuigi… minu arvates peaks korralikus nimes, R-täht ka sees olema. Raoul oleks minu teise poja nimi, aga võta näpust, tuli plika:d

  Well, kuigi ma soovin teile väga väga palju õnne ja loodan, et leiate õige nime peagi, siis lapsehoidmiseauhinnale ma ei pertendeeri 😀

 14. Mari ütleb:

  No Jakobsonile sobiks ju kenasti Carl või Robert 😉
  Kui nüüd tõsiselt mõelda, siis Andreas Jakobson kõlaks väga uhkelt ja mehiselt. Ja A ja J on väga ilusad initsiaalid, mida kirjutada. Kui nimega natukene mängida, siis saab sellest kokku andja. Mulle meeldivad mitmetähenduslikud ja peidetud sõnumiga nimed.

  • henry343 ütleb:

   Algul oligi mõte panna Karl, kuna see mu vanaisa nimi ja siis külas, et kui lisada ka Robert, kõlaks see eriti hästi ja alles siis kui perekonna nime lisasime, jõudis pärale.

   Andreas on jah ilus nimi, kuid meie sugulasel Maarjal, kellega me tihedalt läbi käime, on mees Andreas. Pärast ei jõuaks teda pilvedest alla tuua, kui tema nime paneksime 🙂

   Aga sinu väljaspoolt kasti mõtlemine on kadedust tekitav.. ning tõepoolest oleks andja!

   • Mari ütleb:

    Aga kuidas oleks siis näiteks Andri või Ander Jakobson?
    Sest ma ei saa üle sellest, kui ilus oleks A ja J galligraafiliste initsiaalidena. Väga ilus perekonnanimi muideks 🙂

 15. Kevadhaldjas ütleb:

  Kui juba kontvõõrana lugema sattusin siis osalen ka nime pakkumises. Paul või E(e)rik või kui midagi ekstreemset otsida siis Tähve (vana Eesti nimi). Vahva lugeda kuidas üks väike ime avardab maailmapilti ja annab inimesele uue rolli. Edu ja palju häid ühiseid hetki kogu perele!

 16. Tiiu ütleb:

  Tervitusi ja jaksu siis kõigile kolmele 🙂 Aga… auto ostsite ikka tõelise rahvaauto, telefon, arvuti jm kodutehnika samuti tõelised rahvalemmikud tõenäoliselt 😉 Ärge laske ennast häirida mingist populaarsusest vaid valige see mis meeldib ja sobib. Ilusad nimed on populaarsed ja vaatamata 1995 aastakäigus sündinud poisslaste kõige populaarsemale nimele mis oli Martin (sellest sain teda tagantjärele), on minu Martin olnud koolis ainus Martin oma klassis alates 2. klassist kui me kolisime Tartusse. Kaks Martinit oli küll lasteaiarühmas ja 1. klassis, kuid see oli ka ainus lasteaed-algkool mingi 6000 elanikuga linnakeses, nii et see ei lähe arvesse 🙂

  Teiseks aspektiks mõelge kuidas võiks laps ennast tunda oma nimega koolis ning see suur globaliseerumine ka veel takkapihta 🙂 Mitte ükski välispartner ei suuda näiteks minu nime ilma tõsise harjutamiseta hääldada 🙂

  Ja palun mulle andestada minu targutamine 🙂

  Ikka jaksu teile, värsked lapsevanemad 🙂

 17. paikesejanx ütleb:

  Palju õnne ja jaksamist teile! Armas ja muhe lugemine, tited ongi nunnud, enda oma seda enam 🙂 No nimedest siis ehk: Janek, Jarek, Jaanus…

 18. Marko Tähnas ütleb:

  Jōudu teie perele! Trenniga on nüüd jah nii, et kui varem pidi selleks tahtmise/motivatsiooni leidma, siis nüüd on vaja selleks AEGA leida. Soovitus siis teiselt värskelt isalt. Tee trenni poisi uneajal. Vōta see aeg kasvōi enda une arvelt. Usu, pärast trenni oled niikuinii palju värskem.

  Nimesoovitus: oleks meie perre poiss tulnud, oleks ta Joonas olnud.

  • henry343 ütleb:

   Joonas oli ka Esileedi üks lemmikuid, aga kuna mu naaber oli kunagi Joonas, kes oli üle küla parm, siis ta rikkus minu jaoks selle nime ära 🙂

 19. nell ütleb:

  Matis ja Oliver on ka ilusad nimed.

 20. naine50+ ütleb:

  Nime ei hakka soovitama, aga trennisoovitus on mul küll.
  ilmad lähevad peagi soojemaks ning siis on hea iga päev paar tundi titega kärutada.
  Kasu kolmepoolne – laps saab värskes õhus hea une, lapse ema saab puhata või rahus tubaseid toimetusi teha ja sina liikuda.

 21. Maria ütleb:

  Johan on kena nimi tõesti. Sellega kokku sobiv Johanna oleks ilus tütrele. Endale meeldivad näiteks sinu enda nimi (seda siis järelikult ei saa vist pakkuda), Sebastian ja Taavi. Eks vaadake ise, kelle nägu laps kõige rohkem on 😉

 22. kati ütleb:

  Ralf, Karl, Romet 🙂

 23. Merje ütleb:

  Kui mul oleks kaksikud sündinud, siis oleks nad nimeks saanud Ronald ja Rihard. Aga sündis hoopis üks poiss ja see sai väga ilusa nime – Henri 😀

 24. Sophie ütleb:

  Palju palju õnne teile Esileediga!!! Pakkumised on Johan-Patrick äkki? Või Karl-Romet? 🙂

 25. Inge ütleb:

  Ka mulle meeldib Johan. See nimi on minu jaoks väga väärtuslik ka ühe minu armastatud õpetaja Johan Ekenbergi tõttu. Teie perekonnanimega sobib Johan isegi paremini 🙂

  Henry, ehk tuled kunagi meie kursusele oma väärtuslikust kogemusest teistele lapseootel isadele rääkima?

 26. nonhabeas ütleb:

  Ott on väga kena nimi 😀

 27. helika ütleb:

  Henry, regarding to Joonas – see oli su naabri perekonnanimi mitte eesnimi nii et teil sobib kasutada kyll! Mulle meeldivad veel Rene, Reeno ja Jarek 🙂 Ja Arle 🙂

 28. Anonyymne kaasaelaja ütleb:

  Palju õnne pisipoja sünni puhul! Nimedeks Joosep, Bruno, Indrek…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…