Lapsed paljalt spas? Jah!

Mis on esimene mõte, mis sul pähe tuleb, kui sa mõtled, et kuhu Eestis õdusat nädalavahetust veetma minna? Ma usun, et me mõtleme oma peas praegu täpselt samale kohale, sest me käisime seal terve perega ja kogemus oli nii ehe, et me läheks iga kell sinna uuesti. Aga vaatame, kas me mõtleme ikka sama kohta. Ma loen kolmeni ja ütleme siis korraga selle koha nime valjult välja.

ÜKS!

KAKS!

KOLM!

MOOSTE!

Ah? Oot, sa ei öelnudki Mooste? Ee..ok. See ei läinud küll päris nii, nagu ma oleksin oodanud. Miks sa Mooste ei öelnud? Ah jaa, ma saan aru, miks. Sest sa pole seal kunagi käinud! Me käisime alles hiljuti ööd veetmas Mooste Villas ja see ületas kõik ootused.

Postitus on niivõrd-kuivõrd koostöös Mooste Villaga!

Mul endal ei seostunud seni Moostega just parimad emotsioonid. Õigemini võiks öelda, et iga kord, kui sinna oli minek, siis ma võitlesin korralikult, et sinna mitte minna. Nimelt on (või vähemasti oli) meie suguvõsal Moostest 8km kaugusel talu, kus kedagi enam ei elanud, aga mu isapoolsed vanavanemad käisid seal aastaid peenraid harimas ja hooldamas ning et umbes 10 aastane Henry kodus ei igavleks, võeti mind sageli kaasa. Buss aga sõitis vaid Mooste alevikuni ja need 8+ kilomeetrit tuli meil kogu varustusega läbida jalgsi mööda kruusa- ja metsateid. Ning siis õhtul pärast tagasi ka. Jube. Seepärast ongi mul hea meel, et Mooste Villa kogemus andis mulle selle Põlvamaa paigaga täiesti uued emotsioonid ja mälestused.

Meid kutsusid külla Pille ja Elari, kes otsustasid möödunud talvel, kui koroona järjepanu majutusasutusi välja suretas, et mis oleks, kui paneks käima ühe.. majutusasutuse? Hullumeelne plaan ja paika külastades sai ka selgeks, et plaani taga seisavad ka hullumeelsed inimesed, seda kõige paremas mõttes. 50% sellest kogemusest, miks me kohast nii vaimustunud oleme, andsid omanikud ise. See kirg ja tähelepanu detailidele, mida need (suhteliselt) algajad hotellipidajad välja näitasid, oli nii vinge vaadata. Kui nad sellist suhtumist suudavad ka edasi hoida ja mitte kunagi manduda, siis hakkavad ühel hetkel inimesed ka välismaalt sinna lendama, et seda lihtsalt kogeda.

„Henry, tulge külla ja lihtsalt selleks, et teil oleks üks mõnus ja lõõgastav päev“ ütles Pille, kui me detaile arutasime. Jah, kolme lapsega lõõgastav. Muidugi. Teada värk! Ma olen rääkinud ka, et minu jaoks on alati pingeline, kui lapsed kusagil restoranis või üldse rahvast täis kohas ringi tormavad ja teisi inimesi segavad. Nad ei sega teadlikult, aga kui keegi tahab rahulikult õhtusööki nautida ja meie lapsed ei suuda koha peal istuda, siis ei ole selles minu jaoks midagi lõõgastavat. Kuid ma ei teadnud seda, et viis, kuidas Mooste Villa on lahendanud koroona nõuded ja distantsi hoidmise olukorra, on see, et hommikusöögi ja õhtusöögi aeg pannakse eelnevalt kinni ja igale seltskonnale, kes villas peatub, serveeritakse eine täiesti privaatselt enda poolt valitud ajal. Toit oli imemaitsev ja külluslik. Õhtusöögiks tellitud ribid olid täiuslikud ja hommikusöögiks olnud pannkoogid suureks hitiks ka laste seas.

Lõõgastumiseks on söömisest veelgi parem see, kui sul on võimalus veeta mõned tunnid spas. Villa esimesel korrusel on spa, kus võib leida väga vinge aurusauna, soolakambri ja mullivanni, kus meie lapsed spa proovile panid, kas selle seinad ikka jäävad püsti. Loomulikult ei taha ka spas segada teisi inimesi…. kui neid oleks! Ka spad külastavad perekonnad/seltskonnad teistest eraldi. Paned registreerudes aja kinni, millal sa soovid spad kasutada ja kaks tundi täiesti privaatset aega. „Te ei pea isegi ujukaid kaasa võtma, sest seal ei ole kedagi ja sinna ei tule kedagi“ ütles Pille, millest minu nudistidest pere hetkega kinni haaras. OK alguses olid kõik ujukatega, aga kui nad said aru, et tõepoolest oleme kõikides nendes ruumides meie omal ajal täiesti üksi, lendasid ka need jalast ja Esileedi pidi need hiljem lihtsalt kokku korjama. Pererahva öeldud „Tundke end nagu kodus“ sai pükste põrandalt üles korjamise näol Esileedi jaoks eriti uue mõõtme.

Villas on mitmeid erinevaid tube, mis vastavad erinevate seltskondade vajadustele. Meie ööbisime sviidis ja mina, kes ma pean ennast tunnustamata voodite eksperdiks, kiidaksin seda voodit, millel öö sai veedetud, sest see oli piisavalt kõva, kuid mitte liiga. Sviidis oli kaks tuba, dušš, tualett ja isegi saun. Kuna spas olev aurusaun väsitas meid täielikult, siis jäi sviidisolev saun katsetamata. Teine põhjus on see, et meist keegi pole lihtsalt saunainimene. Meie endagi saun on Esileedi jaoks rohkem koht, kuhu suvel talveriided eest ära ladustada. Kuid spas olev aurusaun…. See on hoopistükkis teine kogemus. Seda tahaks kojugi.

Mooste ise on hästi ilus paik. Mooste Villa asub kohe Mooste järve kaldal ja ümbruskond on üldse hästi korda tehtud ja mõnusaks idülliliseks getawayks ideaalne koht. Mõnus privaatne. Ja see talu.. seal 8 km kaugusel, selle peale ma peaaegu ei mõelnudki.

Aitäh kutsumast ja enda villat meile tutvustamast. Me tuleme kindlasti tagasi ja naudime teie häid sööke ja mõnusat aurusauna peagi jälle!

PS! Ma tean, et pealkiri sai veidi klikikas ja ma lihtsalt põnevusega vaatan, kui paljud reageerivad ainult pealkirja põhjal, postitust lugemata 🙂

Kommentaarid

“Lapsed paljalt spas? Jah!” on saanud ühe vastuse

 1. Kadri ütleb:

  Haaa, ma lugesin terve jutu läbi just pealkirja pärast. Ja olin üllatunud, et Mooste :O On ka minul omad põllumajanduslikud noorepõlvemälestused sealtkandist, aga õnneks oli meil auto ja vanaema elaski seal kohapeal.

  Mooste misiganes-keskusi olen erinevate ürituste (peamiselt Mooste Elohelü ja ühed pulmad) raames proovinud, kuid spaasse ja majutusse pole veel jõudnud. Seega oli su postitus hea uudis mullegi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Päevaküsimus

Kui sina endale midagi netist tellida soovid, siis kas sa

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Ma oleks napilt maksnud kaks korda rohkem, kui asi väärt on

  Postitusele pani õla alla ostaeu.ee Ma käisin eile poes. Nagu alati. Esileedi on suutnud kuidagi nii meie elu seada, et kui mul midagi poest vaja on, siis lähen…

 • Usklikud.

  Vähemalt kahte mu lugejat ärritab alati, kui ma kasutan väljendit „Jumal tänatud“, või „jumalast lahe“ ja üldse kõik, mis jumalaga seotud. Kui miski lipsab teksti sisse, siis võin…

 • Esileedi firmaroog, mida talt alati suviti oodatakse (videoretsept)

  Postitus valmis koostöös Boschi köögikombain MUM5-ga Esileedil on paar firmarooga, mida külalsised temalt alati ootavad. Üheks on tuunikalaga võileivatort ja teiseks on üks pisara-rabarberikook. Mõlema puhul on märksõnaks…