Isa blogi: Kuna ma olen luuser, pean ma täna tegema midagi väga jubedat – a mida henry teeb?

Isa blogi: Kuna ma olen luuser, pean ma täna tegema midagi väga jubedat

4.05 2017

Oh. Esimest korda üle miljoni aasta, saate te lugeda mu blogi nii, et te ei pea vajutama nupukesele, et edasi lugeda. Mõelge milline võit ja mida kõike te nüüd selle allesjäänud ajaga teha saate. Näiteks jõuab selle ajaga teha ühe nipsu. Või köhatada. Haigutada ja ringutada ei jõuaks. Küll aga te suudaksite selle 0,6 sekundit hinge kinni hoida, ilma, et te ära sureks. Fantastiline.

Kes on ka meie Facebooki lehe järgijad, need teavad.. oot… Kas keegi üldse on, kes ei jälgi meie Facebooki lehte ja satub siia mingil muul viisil? Kui on, siis andke endast märku. Jätke näiteks kommentaar, et kuidas sa siia sattusid ja kuidas sa tead, et mul uus postitus väljas on, et siia sattuda. Alati oleks see kasulik info, mida omada, et ma teaksin, et ka teie olete olemas.

Kuid, kes on meie FB lehe jälgijad, siis need teavad, et me otsisime endale koristajat. See oli nii ootamatu, et me oodatava kahe kirja asemel saime mitukümmend. Kinnitan, et mina valikuprotsessis ei osalenud ja Esileedi käis palavikuliselt päev otsa edasi tagasi ja hädaldas, et tema ei oska valida. Esileedi tahaks teda, sest ta oli nii tore ja teda, sest ta oli nõus isegi rohima ja teda, sest ta on õppinud koristamist. Ei kadestanud teda eile ja ei kadestanud ka õhtul, kui ta oma paanikahäiretes paberkotti hingas ja kõigile, peale ühe äraütlevaid vastuseid saatis. Mõni inimene ei talu pinget eriti hästi. Kuid hea on teada, et selle teenuse pakkujaid nii palju on. Kui ma Esileediga tuttavaks sain, käis ta isegi inimeste kodusid koristamas ülikooli kõrvalt ja kui ta ei oleks proviisoriks läinud, usun, et koristamine oleks tal tänaseni koht, kuhu ta enda OCD kalduvust rakendada saaks.

Koristamine on tüütu, kui sul on kolm tüüpi, kel pole mingit vahet, kas ta istub puhtal diivanil, või diivanil, kuhu on solgiämber tühjaks kallatud, siis on raske mingit positiivset joont hoida. Ainuke asi, mis neid kõiki kolme häirib, on see, kui jopet selga pannes kampsuni varrukas liiga üles läheb. Muu neid ei huvita. Tsahh – kummikutega kõige puhtama koha peale ja trambivad kuni viimanegi mustusetükk põrandale poetatud saab. Püüa siis ühes elamises olla, kus on mees, kellele meeldib puhtus sama palju kui korralagedus, naine, kes nutab end õhtuti magama, kui elutoa põrand jäi enne uinumist lapiga üle käimata ja kolm tegelast, kes ei näe probleemi, miks liivakasti liiv ei võiks köögi põrandal hoopis olla.

Esileedi käibki suuri summasid igakuiselt välja ja ostab endale lappe. Jah lappe. Lappe, mida saab esimesest poest 2 euriga 10-paki eest ja tema tellib ühelt sõbrannalt, kus iga lapp maksab hingehinda. Nüüd, kus meil emapalk ka läbi sai, hakkab ta arvatavasti kiirlaene võtma, et endale lappe tellida. Kindlasti paljud teist isegi süüdi ja tellite seda Norwexi kraami. Kogu see nende asjaajamine on selline kahtlane. Esileedi helistab, järgmisel päeval jäetakse pakike kokkulepitud kohta (enamjaolt meie välisukse taha), kust Esileedi selle vargsi tuppa toimetab. Vaheta lapid valge pulbri vastu ja tegumood oleks täpselt sama, mis diileril.

Ok, lapid on head (eriti laste saunarätik, mis kuivatab lapse põhimõtteliselt ise kuivaks), aga ma lihtsalt ei oska sellistest asjadest rõõmu tunda, kuhu patareid sisse ei käi ja voolujuhet taha ei tule. Seepärast olen mina eriti sillas uuest tolmuimejast/põrandapesumopist, mis meil õnnestus saada. Siin ma vähemalt tean, mille eest ma maksan ja see teeb tõepoolest koristamise kolme lapsega miljon korda efektiivsemaks. Ma ükskord rääkisin ka siin ühes FB postituses, et Esileedi uurib midagi, mistõttu on ta magamamineku aja tund aega edasi lükanud. Me saime sellele hea diili ja leppisime kokku, et kui meeldib, siis räägime teile ka.

Paari sõnaga on see Philipsi varrega ja juhtmeta tolmuimeja, kuhu käib ka mopp alla. Nimeks sel Philips ProPower Aqua ja aqua sellepärast, et sinna käib vesi sisse ja mopp alla ning sellega ei tule eraldi tolmu võtta ja põrandat pesta, vaid saab teha mõlemat korraga. See pole vast suurpuhastuseks kõige mugavam viis, aga igapäevaseks kasutuseks… Ütleme nii, et koristusvahendite suhtes vägagi kriitiline Esileedi, on sellest vaimustuses. Küsige talt või ise. Sest jõle tüütu on tolmuimejat igakord ühendada ja Vennase alt välja kangutada, kuna see on tal üks lemmik mänguasju. Loomulikult muutub see varstoluimeja tema lemmikuks hetkel, kui keegi sellega koristama hakkab, sest siis tuleb see kohe enda kätte saada. Lisaks on sel ka käsitolmuimeja küljes. Ehk igapäevaseks korra hoidmiseks parim investeering, mis sa teha saad ja mis olulisim on see, et aku peab. Meil oli enne ka üks varstolmuimeja, aga sel sai aku 10 minutiga tühjaks, ehk vahel ei jõudnudki tervet korrust ära võtta (mina jõudsin, aga Esileedil läheb alati ilmatuma aeg). See uus kestab 35-45 minutit. Tuttav müügimees, kes seda enne poodi tulekut kodus katsetada sai ja hiljem tagastama pidi, ütles, et nädal hiljem oli igatsus peal. Meil igatahes igapäevases kasutuses ja varsti tõenäoliselt ka sul, kui sa ei viitsi ka pidevalt tolmuimejat pisikoristuseks välja otsida. Panen paar pilti ka. Lähemalt saab iga üks sellest lugeda SIIT(LINK).

 

Meie teise korruse vannitoas on ka vesi dušinurgast kehvasti ära minema hakanud ja Esileedi kallas terve pudeli Tiretit või Torusiili äravoolu ning tulemus null. See aga tähendab kõige hullemat asja üldse – keegi peab selle äravooluresti ära võtma, haisuluku üles tõstma ja sõrmedega sinna sisse minema, et kõik see kogunenud sodi sealt välja koukida. Mul on praegu kirjutadeski vastikuse ilme näos. Õeh. Kes seda tegema peaks? Naistetöö ju. Mitu lugejat ma just ära kaotasin? Tegelikult on see luuseri töö ja seekord olin luuser mina, sest nagu ikka kõikide tööde teostaja on meie peres see, kes kaotab kivi-paber-käärid mängus. Samas meil tuleb homme ju koristaja. Kas nemad ei tee selliseid asju? Aga jah, Esileedi ei laseks mul never seda edasi delegeerida, kuna ma nõustusin, et kaotaja peab selle rõveda töö ära tegema.

Eelmine postitus Järgmine postitus

20 kommentaari

 • Bloglovin

  04.05.2017 at 16:32

  Annan teada, et satun siia läbi Bloglovin’i.

  1. E

   04.05.2017 at 16:46

   Mina ka

 • Laidi

  04.05.2017 at 17:27

  Loen näen olen endiselt 😀

 • Aasa Kaldmets

  04.05.2017 at 18:40

  Facebook on minu vahendaja. Kui sul on vaja puhastada toru ummistunud osa näiteks juustekarvades, mis ikka langevad peast ja lähevad koos veega äravoolu resti suunas, siis võta jah need segavad asjad eest ära, aga võid ka olma ära võtmata proovida. Küsi Esileedi käest üks heegelnõel. See ei pea just tema lemmik olema, aga mina õngitsen ikka oma mõne vanemat sotri heegelnõelaga. Võid ka selleks otstarbeks mõne osta, just sellise, mille käes hoitavat osa saab ka painutada. Head proovimist sulle. Mina aga otsin endale varrega tolmuimejat, kuhu saab mopi otsa panna ja ka vajutada veidi varre peale, et mopiga elutoas põrandale kukkunud supitilgad saaks lahti hõõruda. Vananedes hakkavad ka sinu posipõnnid, nii umbes 70 aastasena, televiisotit vaatama supikauss ees. Käsi aga viib mõnikord supi väriseva käega kõrvale ja siis on tilgad põrandal. Kui nüüd veidikene jagadega ka nende peal sõtkuda, ma mõtlen muidugi sussid jalas ja esikust liivakastist läbikäidud, siis saab ehk elutoa põranda nägusamaks.

 • Alice

  04.05.2017 at 20:31

  Olen mõelnud selle supermasina soetamisele, kas teil ka parkett ja kõik ok?

  1. henry

   05.05.2017 at 00:24

   parkett ja kõik OK 🙂

 • a

  04.05.2017 at 21:51

  Loen läbi Feedly

 • Karine

  04.05.2017 at 21:57

  Loen blogi FB-st. Sinu üllitiste peale läheb alati suu muigele ja meel helgeks, isegi kui peaks tusatuju olema.
  Jätka sama lahedalt. Olete üks ütlemata vahva seltskond ?. Ja tundub, et ma peab uurima selle tolmuimeja kohta edasi, hädasti on vist tarvis ?

 • Tubli

  04.05.2017 at 23:48

  Blogi loen läbi Bloglovin-i. Väga hea, et “loe edasi” nupp kadus!
  Vahva blogi, jõudu teile!

 • Elina

  08.05.2017 at 00:26

  Minul tuled ka feedlysse 🙂 nyyd on nii hea, saab kohe äpis ära lugeda, ei pea kuhugi edasi vajutama.

 • kkkkkkk

  08.05.2017 at 21:05

  Loen ka seda blogi siit blogist.

 • kaire

  10.05.2017 at 10:30

  Mina koristan endiselt mopiga . Meil oli tolmuimeja ,millel pidi pidevalt tühjendama seda paaki .See oli nii tüütu ei taha ühtegi konteineriga aparaati . See teeb küll head tööd , äkki muudan meelt .

  https://littlebutcute.wordpress.com/2017/05/10/nammnamm/

 • Elin

  14.05.2017 at 15:29

  Sel hetkel kui tahaks midagi toredat lugeda tuleb googleisse toksida “amidahenryteeb” 🙂

 • Kaidi

  19.05.2017 at 11:50

  Ma armastan Bloglovin’it. Õhtuti vaatan läbi ja kõikide loetavate blogidega kursis. Väga mugav!

 • Kris

  26.05.2017 at 06:56

  Kunagi märkasin delfis teie pere tegemisi lugema ja peale seda olengi tulnud otse blogisse piiluma kas on midagi uut.
  Ja lugemine on alati bussiga tööle minnes v6i koju s6ites ? hea muhe ajaviide ?

 • Silva

  02.06.2017 at 12:45

  Ikka Facebooki kaudu jõuan lugema mina. Aga tahtsin omalt poolt öelda tänusõnad, et kiitsid Philips ProPower Aqua-t, soetasin endalegi sellise ja täiega vaimustuses 🙂 Tükk aega olin plaaninud midagi soetada, aga ei osanud valikut teha, see postitus oli abiks otsustamisel.

  1. henry

   02.06.2017 at 17:33

   meil ka igapäevases kasutuses ja luban, et ka edaspidi kiidan asju, mida me reaalselt kasutame

 • Triin

  05.08.2017 at 01:31

  Tere teie vahvale perele! Kas nüüd kuid hiljem olete jätkuvalt sellest masinast vaimustuses, tean siis julguse kokku võtta ja ostma minna, sest kolm väikest jalapaari suudavad hetkega hirmutava koguse liiva kohale kanda.

  1. henry

   06.08.2017 at 00:23

   see on meil kasutuses igapäevaselt. Suureks abiks. KUID. Minu silmis ei asenda see päris tolmuimejat, sest selle tõmme pole nii võimas. KUID see kaotab ära selle häda igakord tolmuimejat välja otsida. Meie oleme väga rahul. Soovitan võimalsuel enne katsetada näiteks poes.

 • eesti mees

  30.08.2017 at 14:19

  Sattusin siina googeldades “mees on luuser”. Ei viitsinud teksti läbi lugeda, kuna selle autor pole just kuigi ehtne luuser.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga