AMHTi pere katsetab viite erinevat mängu. Mäng nr 1 – Mölkky

!Postitus on valminud koostöös Apolloga!

Meil on tulemas põnev nädal. Nimelt saatis Apollo meile viis mängu, et me neid mängiksime ja jagaksime enda mõtteid ja emotsioone ka teiega. Seega algamas on viie postituse pikkune sari, kus meid on ootamas raske töö – mängimine.

Esimeseks mänguks valisin ma selle, mida ma juba varasemast ajast teadsin – Tactic õuemäng Mölkky(LINK). Umbes viis aastat tagasi olin ma sünnipäeval, kus mingil hetkel otsiti välja karp puust pulkadega, asetati need maha seisma ja hüüti, kes mängida tahab. Mõistes, et suur osa mängust seisneb täpsusviskamises, siis mina enda võimetes ei kahtle ja mul oli esimesena käsi püsti. Mulle meeldib vähemasti mõelda, et mul on täpne käsi. Päris elu küll seda ei kinnita, sest kui me koolijütsidena käisime hilja õhtul keemia klassi aknasse kivi viskamas, siis maandusid nad alati korrus all pool geograafia klassi aknas ja meie lemmik õpetaja pidi hommikuti töömehe ümisemist kuulama.

Niisiis Insplay on maale toonud Tacticu õuemängu Mölkky, mis on segu strateegiast, petanqist ja keeglist. Mängus on 12 pulka, mis tuleb kindla korra järgi murule seisma panna. Igal pulgal on number ühest kaheteistkümneni. Pulgad paigas, tuleb liikuda 3-4 meetri kaugusele ja visata viskamispulgaga kurikate suunas. Kui sa viskad maha kurika, millel on kirjas 12, saad sa 12 punkti, kui on number 5, saad 5 punkti jne. Kui sa viskad aga maha korraga enam kui ühe kurika, saad sa nii palju punkte, mitu kurikat maha kukkus. Mäng kestab nii kaua, kuni üks mängijatest saab täis TÄPSELT 50 punkti. Kui läheb üle, kukub tagasi 25 punkti peale ja hakkab taas üles ronima.

Tundub lihtne ja eesmärk oleks maha visata vaid üks kurikas võimalikult suure numbriga, aga see on palju rohkem vilumust nõudev kui arvata võib. Pluss kui mängus olen mina ja Esileedi, siis ma ei saa ju ometi lubada, et tema võidab. Ta võib võita, kui ma lasen tal võita. Kuid ma ei saa tal lasta, kui me mängime seda põhimõttelsielt esimest korda, kui välja arvata see üks kord, mis ma viis aastat tagasi katsetasin.

Ma suutsin näole manada kõige ükskõiksema näo, mis ma vähegi suutsin ja tegin näo, et mind punktid ei huvita ja et tähtis pole mitte võit vaid osavõtt. Ja ma ei saanud aru, et kuidas tema suudab kurikaid ühe kaupa maha visata, samas iga kord kui mina viskan, vajuvad teised järele. KUIDAS?!

Ütleme nii, et esimene mäng oli algaja õnn. See ei takistanud tal tüdruku moodi kekselda ja öelda mulle, et “Henry sina olid ka tubli”. Mida iganes, mul pole su haletsust tarvis! Tegime teise mängu veel. Teatasin, et joon on kurikatele liiga lähedal. Lähme meeter tahapoole. Ilmselgelt oligi asi selles, sest nüüd kasvasid Esileedi punktid tunduvalt visamalt. Kuid mitte piisavalt. Teise mängu tulemus jäi kaheldavaks, sest Esileedi väidab, et ta võitis, kuid mulle tundus, et viimase viske ajal oli tal varvas üle joone. Kahjuks pole meil videokordust ja ennast täis Esileedile omaselt keeldus ta ka mu kätt surumast kui ma püüdsin temaga viiki leppida.

Mida iganes. Kolmas mäng otsustab. See, kes kolmanda mängu võidab, võidab kõik kolm ja pakkusin välja reegli, et kuna me oleme mõlemad paremakäelised, et teeme selle mängu huvitavamaks ja viskame ainult vasaku käega. Ütleme nii, et see ei ole oluline, kes selle mängu võitis. Me mõlemad alles harjutame ja skoori pidamine on mõttetu, sest keda see huvitab. Ma nõudsin revanši ja kes neljanda mängu võidab, on üldvõitja, kuid Esileedi keeldus. Ta pidavat minema lapsi äratama, sest ka nemad soovisid seda mängu proovida.

See on väga lahe seltskonnamäng ja see vajab osavust, kuid nagu tänane katse Esileediga näitas, siis osavus ei ole peamine, pigem on tähtsaimal kohal pime õnn. Vähesti ei vea tal armastuses siis. Oot…

Karbil näitab, et mäng on mõeldud lastele vanuses alates kuuendast eluaastast. Tundus veider, sest mäng on ju puupulkadest. Miks ei võiks mu neljane ja kahesed puust pulkadega seda mängu mängida? Seda põhjust ei tulnud kaua oodata, sest nii kui Esileedi oli lastele pulgad püsti saanud, jooksis Vennas nagu trank läbi asetatud pulkade, et need kõik jalgadega maha ajada. Enne kui Esileedi jõudis pulgad tagasi püsti panna, oli Piiga juba enda pulga Esileedi suunas lennutanud. Õnneks läks mööda. Pime õnn saadab seda naist ma ütlen.

Ka reeglist, et visata võib ainult altkätt, ei pidanud keegi neist kinni. Kohutav. See mäng on tõepoolest vanematele kui meie omadele ja ma panin selle juba meie auto pagasiruumi ära, sest see on parim õuemäng, mida seltskonnaga mängida saaks. Ma ei teagi, mis see muu olla võiks, mida meie seltskond mängida viitsiks. Sulgpalli saab mängida ainult kahekesi. Tacticu õuemängu Mölkkyt võib mängida kasvõi 10 inimest. 10 on tegelikult palju, võiks vähem olla, sest muidu tuleb enda viskekorda lihtsalt liiga kaua oodata. Tavaliselt kui seltskonnad kellegi aias kokku saavad, siis ongi lihtsalt laua taga istumine ja lobisemine. Mölkky lööks mingiks ajaks ikka seltskonna kihisema. Ja kuna Esileedi võttis kõik enda võidud juba esimesel päeval välja, siis pole mul probleemi temaga edaspidi mängida 🙂

 

Kui tahad ka endale ühe Mölkky mängu võita, siis veendu, et oled meie ja Apollo sõber Facebookis (LINK) ja kommenteeri postituse all, kas Esileedi võis sohki teha. NB! Osalevad vaid õigesti vastanud! Mängu saab lähemalt uurida SIIN.

57 kommentaari

 • Kadi Lohu-Mikk
  5 kuud ago

  Kindlasti ei tee Esileedi sohki!

 • Hannela
  5 kuud ago

  Esileedi ei tee sohki:)

  • Laura P
   5 kuud ago

   Ei tee sohki:D

 • Carolin
  5 kuud ago

  Kindlasti tegi sohki! Sina, Henry, oleksid pidanud ikka võitma 😂😂

 • R
  5 kuud ago

  Esileedi ei tee sohki

 • Sigrid
  5 kuud ago

  Muidugi ei teinud ta sohki 😊😊😊

 • Annika
  5 kuud ago

  Esileedi ei tee sohki. Mittekunagi! 🙂

 • Margit
  5 kuud ago

  Olen ise ka seda mänginud, mõnus ajaviide 🙂
  Aga esileedi ei teinud sohki!

 • Eve
  5 kuud ago

  Esileedi ei tee kunagi meelega sohki ja kui see varvas oligi üle joone, siis täiesti kogemata :-).

 • Laidi
  5 kuud ago

  Mäng on vahva jah, aga tulemus on ettearvamatu. Algaja õnn paistab alati mängus olevat, aga ma ei usu, et Esileedi sohki tegi, kuigi kolmas mäng tundub siiski üpris viigi sarnane olevat (kirjelduse järgi) 🙂

 • Nele
  5 kuud ago

  Esileedi võis sohki teha. Mulle palun mäng 😀

 • Jaanika
  5 kuud ago

  Ta võis teha, aga ta ei teinud 😂 Tunnista kaotust mees!

 • Kristiina
  5 kuud ago

  Meie pere lemmik mäng! Alati mängime kui sõbrad külas ja aias grillimine käib. Väga lahe seltskonna mäng! Meil pooled pulgad juba ära kulunud, niipalju mängitud 😀
  Aga no võib-olla oli Esileedile varvas naaaaatukene üle 😀

 • Pille-Riin
  5 kuud ago

  Esileedi võis ainult kogemata sohki teha, aga see ju ei loe 😉

 • Merli
  5 kuud ago

  Kuidas selles mängus sohki saab teha, et oleks garanteeritud võit?:D Nii et, ma ei usu, et ta sohki sai teha.

 • Kertu R.
  5 kuud ago

  Usun, et ta ei teinud sohki 🙂

 • Monika
  5 kuud ago

  Ei usu sohki 😁

 • Carolyn
  5 kuud ago

  Esileedi ei teinud sohki😅

 • Liisa
  5 kuud ago

  Kindlasti ei teinud sohki 😀

 • AiriR
  5 kuud ago

  Esileedi vaevalt et sohki tegi, ka varvas oli joone peal kuid mitte üle 🙂 nii vahvad olete 🙂

 • Karin
  5 kuud ago

  Haha, parim mängu kirjeldus üldse 🙂
  Jumala kindlalt oli Esileedi varvas üle joone, kui see pole sohk siis mis see on??? 😀

 • Janne
  5 kuud ago

  Esileedi ei teinud sohki.

 • Kadi
  5 kuud ago

  Esileedi tegi vahepeal sohki, siis ei teinud ja siis tegi jälle 😂

 • Keiu
  5 kuud ago

  Õige vastus on see, et Esileedi ei tee kunagi sohki. Kui sina reegleid eirad, siis see on sohk. Aga tema ei tee sohki, tema teeb nii, nagu on õige ja kui mängujuhistes on kirjas midagi muud, kui see, mida teeb Esileedi, siis tuleb need juhised lihtsalt ümber kirjutada, sest ilmselgelt on seal viga sees.

  Ja oma esimese võidu pühendaksin ma fortuunale ja Esileedile mõlemale, kui selle mänguloosi peaksin võitma.

 • Pille
  5 kuud ago

  Tavaliselt teevad sohki kõik mängijad – võidab see kes kõige paremini sohki teeb 😂

 • Liisa
  5 kuud ago

  Naised ei tee kunagi sohki 😀

 • Kersti
  5 kuud ago

  Ei usu et Esileedi sohki tegi. Kui siis ainult kogemata ja see ei loe. 😀 Aga mäng on super algavaks puhkuseks, saaksin ise ka harjutada seda kogemata sohi tegemist.. 😋

 • 5 kuud ago

  Paraku pean minagi nõustuma siin populaarse arvamusega, et sohki ei tehtud 😀 Mölkky on väga lõbus mäng!

 • Doris
  5 kuud ago

  Ei teinud sohki

 • Triin
  5 kuud ago

  Ma arvan, et Esileedi tegi täitsa ausat mängu. 🙂 sohki tegi hoopis see pime õnn 😀

 • Kersti
  5 kuud ago

  See on nii lahe mäng, ma lihtsalt pean selle võitma 😂 Arvestades, et postituse kirjuutas kaotusvalus Henry, siis ilmselgelt tegi Esileedi sohki 😊😊

 • mailis
  5 kuud ago

  Ma arvan, et esileedi ei teinud sohki. Kui lugeda Sinu juttu, siis sealt loeb juba välja mis vinkliga kirjutanud oled. Väga tore arvustus. Ma ei teadnud varem sellest mängust midagi. Suured tänud. Tekkis kohe huvi endalegi soetada.

 • Karine Tiik
  5 kuud ago

  Väga hea mängu kirjeldus, sai jälle naerda 😀
  Kujutasin juba vaimusilmas ette, kuidas puhkusel olles Saaremaal, meie suur ja segane pere ning sõbrad seda koos võiksid mängida. Igaljuhul lõbus oleks! Ja vastates küsimusele, siis ilmselgelt Esileedi siiski ei teinud sohki 😊. Aga pole hullu Henry, ükskord võidad sa nii kui nii! 😁

 • Bibian
  5 kuud ago

  Ma arvan, et isegi kui Esileedi tegi sohki, ei teinud ta seda tahtlikult, lihtsalt ehk püüdis varvast sirutades end tasakaalus hoida 😊

 • Kiira
  5 kuud ago

  Kindlasti Esileedi oli aus. Meie 3 rübrikud (14a, 12a, 11a) sooviksid kindlasti seda mängu ära katsetada.

 • Inga
  5 kuud ago

  Natuke vist ikka tegi kyll 😉

 • Stella
  5 kuud ago

  Pead vist ikka kaotust tunnistama 😂 Nii võib tülli minna, räägin kogemustest 😀 Olen juba ammu seda mängu endalegi tahtnud, jään nüüd loosiõnnele lootma.

 • Ave
  5 kuud ago

  Esileedi arvates ta ei teinud sohki aga sinumeelest kindlasti 😉 olen korra seda mänginud firma suvepäevadel kus mees töötab, vaga super oli 😀

 • Tuuli
  5 kuud ago

  Muidugi tegi sohki! XD

 • Angeelika
  5 kuud ago

  Ei teinud sohki 🙂

 • Merilin
  5 kuud ago

  No, kui sa mängude jooksul suutsid jälgida, kas Esileedi jalg oli joonel või üldse üle, siis loomulikult tegi sohki 😛
  Mina usun sinusse 😀

 • Kadri
  5 kuud ago

  Esileedi ei teinud sohki, sa oled lihtsalt liiga tugev mees ja lõid kõik pikali 😀
  Ma juba mõnda aega nillin, et see mäng isale juubeliks kinkida 😀

 • Getri
  5 kuud ago

  Väike sohk käib ikka asja juurde, aga protokolli läheb, et Esileedi mängis puhtalt 🙂

 • Sirli
  5 kuud ago

  Esileedi sohki ei teinud, aga küll tuleb ka sinu kord võita.. Kunagi 🙂

 • Kristiina
  5 kuud ago

  Sellises mängus salaja sohki teha on ka omaette kunst, ei saa ju poole maa peal seista ja visete täpsust ühe sammuga nii väga parandada ei anna kui ikka üldse ei ole võimeid,kui on siis jällegi pole sohitegemisel mõtet😄 mina arvan küll, et ühe varba jagu üle ei saa sohitegemiseks lugeda kui jutt on meetritest

 • d
  5 kuud ago

  Liiga igavaks on blogi läinud, sest enamus ajast on reklaam ja sellest on kohe aru saada

  • henry
   5 kuud ago

   Aitäh kommentaari eest. Õigem oleks öelda, et sinu jaoks on blogi igavaks muutunud, sest lugejaid on viimasel jaal just juurde tulnud. MIs mõttes, et aru on saada, et on reklaam. Ma ju kirjutan kohe postituse esimeses lauses, et tegu on reklaamiga? Kuid muid postitusi ei ole reklaami tõusu tõttu vähemaks jäänud. Ma ei ole kunagi kirjutanud rohkem postitusi kui ühe nädalas. Nüüd ma kirjutan 3-4 korda nädalas- loomulikult tuleb postitusi rohkem ja reklaampostitusi rohkem, kõik areneb. Asjad ei saagi jääda nii nagu kunagi oli.

  • henry
   5 kuud ago

   asjalik kriitika oleks, kui sa kirjutaksid, millest sa tahaksid, et ma räägiks, mitte millest sa ei tahaks, sest see, mis sind ei huvita, selle võid ju alati vahele jätta. Seega kõik nõuanded on oodatud

 • Meril
  5 kuud ago

  Ei teinud Esileedi sohki.

 • 5 kuud ago

  Ei teinud sohki 🙂

 • Anneli
  5 kuud ago

  Ma olen aaastaid tagasi seda mängu mänginud – tõepoolest väga kaasahaarav ja tekitas meis kõigis hasarti. Ja kuigi tahaks sind lohutada ning öelda, et Esileedi kasutas keelatud võtteid, siis ei, ta ei teinud sohki. Pole tema süü, et tal nii hiiglaslikud varbad on, et üle joone kipuvad 😀

 • TS
  5 kuud ago

  Ja see 100% õige vastus sellele küsimusele on… MA EI TEA. 🙂 Ma ütleks siinkohal aitähh mängu eest, kuid me elame linnas (ning veel eraklikult). Seega las saab selle keegi, kes seda ka reaalselt naudiks. 😀

 • Kristi
  5 kuud ago

  Esileedi VÕIS sohki teha. Aga ta VÕIS KA MITTE sohki teha! 🙂

 • Geidi
  5 kuud ago

  Meil on see mäng aga me pole veel mänginud. Pühapäeval ajan kõik suured ja väikesed mängima.

 • M
  5 kuud ago

  Vaevalt ta teadlikult sohki tegi . 😅

 • R
  5 kuud ago

  Esileedi ei teinud sohki

Jäta kommentaar