Lõpuks ometi võttis keegi vaevaks mu mõtteid lugeda + LOOS

Antud koostööpostitus lasi mul jõuda kahe järelduseni – mul on vaja uusi jalanõusid ja teiseks on see leiutis täiesti geniaalne. Snaps on selline Eesti start-up, mis leiutas millegi, mis muudab paljude elu sada korda lihtsamaks. Ok, see on nüüd ilmselge liialdus. Kuid siiski, kui ma sellest esimest korda kuulsin, siis oli minu esimene emotsioon, et “oh, lõpuks ometi”

Snaps on toode, mille letti võib näha juba päris paljudes kingapoodides. Täpsemalt on Snaps bränd, mille tooted võtavad ära sellise kohutava tegevuse nagu kingapaelte sidumine. Mul on alati kingapaelte sidumisega probleem olnud. Ma olen nimelt natuke koba siduja. Minu peenmotoorika pole ehk nii hästi arenenud kui mõnel teisel. Muide see on ka üks suurimaid tuska valmistavaid asju kalale minnes. Kui teised sõlmivad oma konksud ja landid ilma mingi vaevata oma õnge kõlge, siis minul on selle peenikese jõhviga tükk tööd, et ühtki silmust korralikult valmis saada.

Ka kingapaeltega on sama jama. Jah näiliselt pole mingit probleemi, aga Esileedi sageli itsitab kui näeb mu tehnikat. Minu paelte sidumistehnika on nii, et ma ei tõmba seda lipsu sealt teise alt läbi, vaid võtan need kaks lipsu ja seon need oma vahel kokku. Saite ehk aru seletusest. Tulemus on sama, aga Esileedi ütles, et see on nii armas, et ma üritan viieaastast tüdrukut imiteerida. Ei ürita. Äkki üritavad nemad mind.

Tänaseks hetkeks on mul loomulikult tekkinud uus probleem ja paksu mehena on mu unistus, et ma ei peaks kunagi vöökohast allapoole küünitama. Ometi on kingad vööst jupp maad madalamal ja nende sidumine on on alati ettevõtmine, sest selleks paarikümneks sekundiks kui ma paelu siduma sukeldun, tuleb mul hinge kinni hoida. Iga kord kui paelad seotud saab ja ma tagasi pinnale hingama jõuan, on selline tunne nagu ma oleks kolmandale korrusele klaverit tassinud. Tiibklaverit. Üksinda.

Kuid kui jätta kõrvale ebamugavus, siis minu arust näevad sõlmede lipsud jalanõudel lihtsalt tobedad välja. Kui kummagi ketsi peal on suur lipsuke, siis võiks sama hooga ka dressipüksid võimalikult kõrgele tõmmata ja pähe panna mõni tuulikuga nokamüts. Kui tobe välja paista siis lõpuni välja. Mina ei sidunud kunagi lipsu jalanõude peale, vaid ma püüdsin paelte otsad kusagile jalanõusse ära peita, mille kõvad otsad sageli kingas torkisid või läksid talla alla. Aga noh, ilu nõuab ohvreid. Aastaid olen kannatanud ja unistanud, et oh tule noor ja tugev mees ja lahenda mu mure ära.

Ja siin nad nüüd on. Snaps. Noored leidlikud eestlased esitasid endile sama küsimuse, mis minagi. Lihtsalt selle erinevusega, et mina olen alati küsinud, et miks keegi ei võiks leiutada mõnd lahendust ja nemad küsisid, et miks me ei võiks leituada mõnd lahendust. Ja lahendus on lihtne ja lihtsuses peitubki võlu. Ok, mitte väga lihtne, sest kõik, mis paelte ja sõlmedega seotud on, on minu jaoks müstika.

Snapsil on kingapaeltele mitu erinevat lahendust ja üks lahendus on võtta kingadelt oma vanad paelad ja asendada need elastsete paeltega. Selliselt ei tule sul teha muud kui king lihtsalt jalga tõmmata ja kummised paelad annavad järgi ja tõmbavad kokku täpselt nii nagu kumm oma elastsusega ikka teeb. Vahetasin oma hallidel jalatsitel paelad Snapsi elastsete paelte vastu ja kingade jalgapanek on nüüd puhas rõõm ja ka jalas püsivad need täiesti kindlalt. Minu soovitus neile tootearenduse mõttes oleks see, et leida materjal, mis oleks jämedam, et Snapsi elasntne pael oleks tavalise nööriga sarnasem. Aga loomulikult seda ei märka keegi teine peale sinu enda, kuid siiski viisakale lakk-kingale seda peale ei paneks. See on lahendus pigem igapäevastele jalanõudele.

Teine lahendus muuta oma kingapaelte sidumine lapsemänguks (otses mõttes), on kasutada nende teist paelte lahendust, kus paelad lähevad kinni magnetiga. Jep, magnetiga. Siit arvatavasti ka nimi – Snaps. Kui ma eile õhtul lastele näitasin, kuidas need paelad kinni lähevad, siis ma tegin seda lollis kohas. Ma tegin seda maal enne linna tulekut. Loomulikult olid kõik lapsed magnetitest vaimustuses ja see tähendas suurt kisa kui ma egoistlikult neilt ketsid ära kahmasin, jalga panin ja ise enda magnetid kinni panin. Midagi sügavalt rahupakkuvat on magnetite kokku panekus. Mulle on alati magnetid meeldinud. Mul oli enne laste tulekut neocube hullus, aga kuna lastest on tark neid pisikesi magneti pallikesi eemal hoida, siis on need ei tea kus. Esileedi – siin on sulle jõulukingi idee ;). Ära ainult neid eriti pisikesi kingi.

Minu hirm nende magnetitega kinnitavate snapside puhul oli see, et äkki need ei meeldi mulle disainilt ja siis ma ei saa nendega koostööd teha. Ma ei tea, minu ketsid näevad küll nende magnetitega isegi paremad välja ja hirm oli asjatu. Ka muretsesin, et kas need on piisavalt tugevad, et äkki hakkavad lahti hüppama. Tundub, et ka Snapsi tootearendusel oli sama küsimus, sest magnetid on küllalt tugevad ja Piiga vajas abi, et neid üksteisest isegi eraldada.

Igaljuhul on mul hea meel teile neid tutvustada ja mina olen fänn. Hea meel, et noored inimesed midagi taolist ette on võtnud ja ma kirjutasin neile ka juba enne koostööd, et vahet ei ole, kas me jõuame koostöös kokkuleppele või mitte, siis mina olen fänn juba enne proovimist ning kui me ei jõuagi koostööni, siis ma lähen ja ostan need endale nagunii ise. Ma arvan, et see oleks ideaalne päkapiku kingitus ja kust neid soetada saab, võib vaadata SIIT(LINK!)

Muide, kõik kes te soovite endale võita kolm komplekti Snapse vabalt valitud värvides, jätke kommentaar, mis värvi ja missuguseid te neid võita sooviksite. Valikuga tutvuda saab SIIN(LINK!). Loosin homme välja.

82 kommentaari

 • Anu
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga oleks mu esimeseks valikuks.

 • Maret Tolbuzova
  11 kuud ago

  Rohelised magnetkinnitusega 😊

 • Tiina
  11 kuud ago

  Omg, kui geniaaaaaalne!!!
  Nii tahaks nüüd omale kohe mitukomplekti valgeid magnetkinnitusi… 😍😍😍

 • Liia
  11 kuud ago

  Mustad on enim kasutatavad. Seega sooviks just musta värvi.

 • Reigo
  11 kuud ago

  Klassikalised mustad. (1 paelad ja 2 magnetga)

 • Triinu
  11 kuud ago

  Mina sooviks musti ja valgeid magnetiga ja valgeid elastsed paelu.

 • Kadri
  11 kuud ago

  Pruunid magnetid sobiksid mu talvesaabastele…

 • Hannela
  11 kuud ago

  Sooviks musta värvi magnetitega

 • Ülle
  11 kuud ago

  Mustad.See teeks laisa elu oluliselt lihtsamaks. Mina ei viitsi neid siduda ja topin otsad lihtsalt sisse…..

 • Helena
  11 kuud ago

  Oo, need magnetkinnitused tunduvad eriti uuenduslikud, et võiks suisa proovida. Mustad näiteks sobiks hästi…

 • Areelika
  11 kuud ago

  Meie perele sobiksid helesinine, pruun ja valge 🙂

 • Kaire
  11 kuud ago

  Mina seon ka paelu sel viisil, mis sinagi. Juhuu ma pole üksi.

 • Raili
  11 kuud ago

  Ma olen juba ammu neid oma suuremale lapsele tahtnud, kes samuti veidi koba paeltesidumises. Mustad magnetiga oleks super!

 • Eve
  11 kuud ago

  Ma sooviks musti, magnetiga 😊

 • Helena
  11 kuud ago

  Valged silikoonpaelad ja must magnetkinnitus. Mehe ketsidele ideaalsed 🙂

 • Kai
  11 kuud ago

  Mustad, pruunid ja valged… mõlemad parklad, nii magnetiga kui ilma on ägedad!
  Kui võidan siis kindlasti saab ka mees üllatuseks 🙂 ta ei fänna ka paelu 😉

 • Annika
  11 kuud ago

  Kuna minu kõige kallimad mehed (isa, vend, abikaasa) sõidavad rattamaratone, siis võidu korral kingiksin mustad elastsed paelad hoopis neile.

 • Marika
  11 kuud ago

  Oo lapsed juba ammu räägivad neist silikoonpaeltest. Aga mehel oleks väga praktiline kasutada magnetkinnitust. Kui võidaksime võimaluse need ära proovida, valiksin pruuni ja musta magneti ning mõnd rõõmsat värvi silikoonist! Aitäh tooteid tutvustamist!

 • Piret
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga.

 • Kätlyn
  11 kuud ago

  Mustad võtaks 🙂 Mul mees seab ka paelu , nagu “lasteaialaps ” ( kui mina lasteaias käisin, sidusid just lasteaialapsed paelu selle kahe lipsu tehnikaga, nagu Sinagi. Koolilapsed pidi ikka oskama juba “suurte moodi” siduda )

 • Laura Pertseva
  11 kuud ago

  Pruunid magnetiga siia palun😊Sobivad hästi jõuluvana kingikotti😍 Tänks 🙂

 • Eve Pärnust
  11 kuud ago

  Mustad ja oranžid spordijalatsid oleksid silikoonpaeltega kindlasti mõnusamad jalga sättida.

 • Tagne
  11 kuud ago

  Silikoonpaelad ja oranži värvi

 • Liis
  11 kuud ago

  Nüüd ma olen segaduses, et kuidas siis paele veel seotakse..

 • Malle
  11 kuud ago

  mustad või hallid

 • Katri
  11 kuud ago

  Mina sooviks ka musta komplekti 🙂

 • maris
  11 kuud ago

  Esimest korda elus “mängin” loosimängu. Aga kui ei võida, lähen ostan ise jõulpakki 2 oranzi elatikpaela kmpl ja 1 oranz magnet 🙂

 • Rita
  11 kuud ago

  mustad magnetiga

 • Teele Remmelgas
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga. ❤ Nii praktiline ja lihtne.

 • Monica
  11 kuud ago

  Esimeseks valikus oleks klassikaline: must magnetkinnitus 🙂

 • Kristi
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga oleks ideaalsed 🙂

 • Piia
  11 kuud ago

  pruunid magnetiga ja mustad paelad

 • Merle
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga oleks lahedad 😉

 • Triin
  11 kuud ago

  Heh, mina seon samamoodi paelu 😀 Üritan alati paelte sidumist teiste eest varjata, et keegi ei märkaks, et ma laste varianti kasutan 😛 Kui võimalus, siis ma prooviks heameelega ka seda magnetkinnitust (hall) või siis elastseid paelu (hall).

 • Nele Mai
  11 kuud ago

  Sooviksin musta magnetkinnitust, musta või halli värvi silikoonpaelu.

 • Kadi
  11 kuud ago

  Mul on kodus 3 pisikest, kellele need hädavajalikud oleks. Paelte sidumine on küll selge, aga just eile oli kurb intsident, kuidas laps lasteaias paela peale astudes kukkus. Paelad kipuvad lahti tulema ja eriti talvesaabastel. Paksude käpikute ja puhvis jopega on lapsel õues väga raske paelu uuesti kinni ka saada.

  Oleks lahe kink sussi sisse 🙂

 • Anneli
  11 kuud ago

  Oh, kivi langes südamelt! Ja mina mõtlesin, et mina olen õena läbikukkunud, et pole suutnud enda 11-ja 14-aastastele vendadele veel paelasidumist selgeks õpetada 😀
  Mustad, elastikpaelad sobiksid neile küll hästi. Tegelikult, mustad magnetiga vist ka.

 • Agnetha
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga või punased elastsed sobiksid hästi 👍

 • Getter
  11 kuud ago

  Mu jõmmile oleks neid hädasti vaja. Ta oskab küll paelu siduda, aga no nii laisk, et jube. Kõik oma jalanõud on seetõttu koledaks ja lääpa kandnud. Hädas kohe temaga. Nüüd on kingikotti plaan olemas. Kui loosiõnn ei naerata, siis hakkan poodidest uurima. Seniks pöidlad pihku. Ahjaa, mustad oleks kõige klassikalisemad 😊

 • iida-leena
  11 kuud ago

  tahaks tumesiniseid paelu ja magnetkinntust tahaks musta ja roosa oleks ka tuus. 🙂 elastikuid tahaks ka muidugi!

 • Mari
  11 kuud ago

  Hallid ja mustad elastsed paelad

 • Kaja-Liis
  11 kuud ago

  Aitäh kingi-idee eest! Lähevad kindlasti kuuse alla 😀
  Esmajärjekorras mustad magnetid kuluks ära

 • Ave Karja
  11 kuud ago

  Elastsed paelad, tumesinine.

 • Sandra
  11 kuud ago

  Mina sooviks võidu korral pruune magneteid.

 • Jaanika
  11 kuud ago

  See paks siin valiks musta magnet ✌

 • Annemari Linno
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga sobiks väga hästi lapsele 🙂

 • Janek
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga

 • Merike
  11 kuud ago

  pean tunnistama, et ostsin endale hiljuti uued saapad ja kuna mul oli kõrini paeltega jamamisest, saabaste jalga saamine oli igakord paras pingutus + paelte sidumine ja siis nad tulevad lahti keset tänavat jne, jne. Loobusin ja ostsin lukuga saapad, sips jalga jne.
  Lugedes seda postitust tekkis u sama mõte – jee, lõpuks ometi midagi lihtsat ja toimivat!
  Ma eelistaksin magnetiga paelu. Mu paelsaapad on punased, siis võiks must hea variant olla, kuigi kaalusin ka oranži.
  Igatahes edu tegijatele!

 • Enike
  11 kuud ago

  Minu talvesaabasel hakkavadki järjekordsed paelad katki minema sellest pidevast sidumisest ja paelte pingutamisest. Ühed mustad magnetiga Snapsid kuluksid just ära, olen veidi piilunud ka juba neid 😉

 • Maris
  11 kuud ago

  Miks ma küll varem nendest ei teadnud midagi? :O Mul laps juba kümnene aga sünnitrauma tagajärjel on peenmotoorika areng väga vaevaline ja nii suurtele eriti krõpsudega jalanõusi ei leia, seega ma homme hakkan tellimust tegema(kui just ime ei juhtu ja loosis ei võida)

  Kui aga võitma peaksin, siis valiksin mustad elastsed paelad ja kahed mustad magnetkinnitused.

 • Ethel
  11 kuud ago

  Eh ja mina norin oma meest, et ta on küll ainuke mees maalimas, kes nii lipsu teeb 😀 Tuleb välja, et ta pole ainuke.
  Ja talle kuluks ära kõikidele jalanõudele mustad magnetid ära, siis ei pea kogu aeg õues uuesti paelu siduma 🙂

 • Nele
  11 kuud ago

  Oranžid magnetid meeldiksid. Suur tänu tutvustamise eest!

 • Kadri
  11 kuud ago

  Mustad magnetid palun 🙂

 • Kaire V
  11 kuud ago

  Minu poeg on ka väga laisk siduja, ja eelistab krõpsudega jalanõusid, niiet oma pojale oleks neid küll väga vaja, nii magnetiga, kui elastseid ja mustad.

 • Piret
  11 kuud ago

  Mustad 😛

 • Mia
  11 kuud ago

  Oi, matkasaabastele oleks see super lahendus. Nende paelte läbi aasade ajamine võtab alati nii kaua aega, magnetiga oleks klõps ja tehtud. Kusjuures, minu elukaaslane teeb ka kaks “jänesekõrva” ja seob need omavahel sõlme, siis läheb sassi, teeb uuesti ja lõpuks on pahane. Nii et hallid magnetid ja mustad elastikud oleks meie valik 🙂

 • 11 kuud ago

  Sinised. Ei, punased. Ei, oota, sinised ikka. Aa, ei, punased on ikka lahedamad. Või ikka sinised…? Teadsa, vali ise mulle ühed välja, ma´i suuda.

 • Piret Väljataga
  11 kuud ago

  Minu trennijalatsitele sobiksid hästi helesinised silikoonpaelad! 😉 Vahva idee tõesti.

 • Moonika Sein
  11 kuud ago

  Otsisin terve eelmise hooaja krõpsuga talvesaapaid, et ei peaks neid neetud paelu siduma. Aga igal pool vastati mulle kerge muigega ei. Kui mul just jalg nr 37 pole, et saaksin lastemudeli osta. No kahjuks ei ole. Ma tahaksin helesinist magnetkinnitust, musta elastset paela ja musta magnetkinnitust 🙂

 • ylle
  11 kuud ago

  Ma sooviks pruune ja musti magneteid oma haigele isale, et riietumine vähegi kergem oleks.

 • Geidi
  11 kuud ago

  sinised, rohelised ja mustad

 • Helen
  11 kuud ago

  Minule passiksid hästi must magnetkinnitus ning mustad ja roosad elastikpaelad.

 • Einike
  11 kuud ago

  Mustad magnetkinnitused teeksid elu lihtsamaks küll 🙂

 • Maria
  11 kuud ago

  Mustad magnetiga.

 • Mariliis
  11 kuud ago

  Liiga lai valik 😆 mustad, roosad ja valged ..ja siis kõik ülejäänud

 • Mariliis
  11 kuud ago

  Liiga lai valik 😆 mustad, roosad, valged ja siis kõik ülejäänud värvid 😉

 • Triin Tedersoo
  11 kuud ago

  Must ja kaks valget oleks tore võita 😃

 • Triin Tedersoo
  11 kuud ago

  Must ja kaks valget oleks tore kui võidaks😄 Kaksikud vajaks uidupaeltele magneteid 😄🤔

 • Stiina
  11 kuud ago

  ❤️ võrratu ja praegusel hetkel oleks see lahendus minu jaoks nii ideaalne! Kannatades kroonilise õlanärvipõletiku küüsis on paelte sidumine luupainajaks muutunud! Õnne korral sooviks elastikpaelu – rohelisi, tumesiniseid ja valgeid! 😊

 • Ketelyn
  11 kuud ago

  Sooviksin musti elastseid paelu 🙂

 • Marilin
  11 kuud ago

  Elastseid paelu musti, silikoonist neoonrohelisi ja ühed tumedad magnetid prooviks ka ära.

 • Kai
  11 kuud ago

  Ideaalne toode kuna lapsega pärast lapse õueriietesse panekut on vaja ennast riietada murdosa sekundiga enne kui lapsel paha tuju vankris tekkib. Ja ma usun et ei üllata kedagi kui ütlen et kingapaelte sidumine võtab kõige rohkem aega. Eriti kuna mul on sellised saapad kus ma pean paelu natuke lõdvemaks tegema et jalg sisse saada ja siis sidumiseks uuesti pingutama.
  Oi kui raske valik. Juba alustaks sellest et ma ei tea kas valida magnetkinnnitused või elastsed paelad. Ideaalis võtaks 2 elastsed paelad (musta värvi) ja ühe magnetkinnnituse (helerohelise).
  Aga kui saab valida ainult 1 toore siis võtaks elastsed paelad (2x must ja 1 heleroheline) ning magnetkinnnituse ostan hiljem ise 😉

 • Liia Nigul
  11 kuud ago

  Väga soovin proovida neid silikoonist valgeid jullasid. Mu saabastel on nii pahad paelad , parem libiseb kogu aeg lahti siis kui pole vaja 😳

 • Helena R.
  11 kuud ago

  No tõesti ma peaksin need võitma, sest iga hommik kaotab laps oma tuju paelte sidumisse. Veel hullem tujukadumine, kui juhtub, et saapad jalas aga jättis hambad pesemata või jõulukalendri akna avamata! Võidu korral valiksin: helesinise, oranži ja musta komplekti 🙂

 • Ly
  11 kuud ago

  Ma arvan, et klassika on must ja saab neis k6igega sobitada.

 • Rainer
  11 kuud ago

  Usun, et need pruunid magnetkinnitusega paelad kannaksin ma oma talvesaapaga välja küll 🙂

 • Helen
  11 kuud ago

  musti, pruune ja halle sooviks 🙂

 • Mairi
  11 kuud ago

  Mu elukaaslane on just paelte tõttu väga aeglane jalanõude jalga panekul. Sooviksin teha üllatada selle geniaalse leiutisega.
  2x must elastsne ning must magnetkinnitus.

 • Alice
  11 kuud ago

  Ohohh! See on küll huvitav, lähen kohe otsin oma mehele musta magneti – tal on ka alati ütlemist kingapaelte kohta😁

 • m
  11 kuud ago

  mustad

 • Kaija
  11 kuud ago

  Hullult tahaks tellida neid Snapse, aga see link ei tööta! Mitu päeva juba proovin, aga ei tööta! Mallukas ka blogis nendest paeltest mingi aeg tagasi ja tema lehelt sama moodi ei pääse sinna ligi. 🙁

 • Anu
  11 kuud ago

  Helesinised silikoonpaelad ja magnet- oleksid silmapaistvad ja erilised.

Jäta kommentaar